Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez vajon összefüggésben lehet ezzel a hírrel?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez várható volt. Egymásra van utalva a két cég.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Szóval megfogta az Apple seggét az Imagination. :D

(#4) Tigerclaw válasza Fecogame (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hinném hogy az a hír teljesen vagy akár részben igaz lenne.

Azt lehet látni, hogy az E-sport szegmens nagyon gyorsan változik, és ahogy felkapnak egy játékot az kiüt egy másikat. Kb. mint az Olimpián, ahol limitált számú sportot lehet bemutatni. A szponzori pénzek, szegmensenként a profi játékosok száma limitált, és ami még fontosabb, a közönség érdeklődése a trendet követi.

Ez azért fontos, mert nem lehet E-sport platform ahol alig jelenik meg játék. Mire rávesznek egy fejlesztőt, hogy portolja át hozzájuk az aktuális menő játékot, és az meg is csinálja azt, már rég kiment az a játék a divatból. Nincs volumen Mac OS-en. Az iOS oldalon van, de a telefon meg a tablet nem épp játékra lett tervezve. Az Apple mindenáron exclusive brand akar maradni, ez jól látszik azon, hogy pár éve komolyan ráemeltek a tradicionálisan magas áraikra. Viszont nem lehetnek egyszerre prémium brand és gaming platform, ha ragaszkodnak a Mac OS-hez.

Vannak a PC-s oldalon is prémium márkák, de az ő gépükön Windows fut. A windowsos PC gyártókkal meg nem tud versenyezni, mert hiába merészebbek, kreatívabbak, az ár/érték arányuk sokkal rosszabb.

Kicsit olyan az egész, mint a teknős és a skorpió meséjében. Az Apple vezetése szeretne valódi konkurense lenni a Windows-nak, meg kikerülhetetlen tényező az IT szegmensben, de a természete akadályozza ebben. Nem tud a rövid távú mohóságán felül emelkedni. Tipikusan a sokat markol, keveset fog elv érvényes rájuk. Amúgy kíváncsi lennék, hogy Steve Jobs után melyik vezető vagy fő részvényes képviseli az ilyen szintű mohóságot. Főleg azóta, hogy elvileg hogy már a szolgáltatásokban látják a pénzt, nem a hardver eladásokban...szóval pont az lenne a logikus lépés, hogy olcsóbb hardvert adjanak, hogy nőjön a vásárlói az iTunes, iCloud és hasonló szolgáltatások területén.

Ehhez a cikkhez meg annyit, hogy folyamatosan próbálkoznak és próbálkozni fognak, hogy minél több beszállítót leváltsanak, vagy legalább azokat, amik kritikus komponensek. Meg mindig bepróbálkoznak, hogy pár cent, vagy pár dollár engedményt kicsikarhassanak náluk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Van 1 olyan érzésem, hogy az apple megemelt licencdíjat fizet ezentúl a sunyisága miatt.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) arn


arn
félisten

Elég gerinctelen húzás, a két cég méretét tekintve.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) vicze


vicze
félisten

"a brit vállalat képes volt úgy átstrukturálnia magát, hogy a nehézségek ellenére is a felszínen tudjanak maradni"
Konkrétan a csőd szélén voltak és egy kínai befektető mentette ki őket, ennek valószínűleg több köze van a megegyezéshez, hogy most már képesek lennéének végigvinni a pert.
Az átstrukturálás meg annyiból állt, hogy kb. mindent eladtak és kidobtak amit csak lehetett.

Ami napig ez volt a Apple legundorítóbb és leggerinctelenebb húzása. Semmiből nem állna felvásárolni őket, de inkább szívatnak egy kiscéget. Ilyenkor látszik mi ott a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#8) joey04 válasza vicze (#7) üzenetére


joey04
titán

Ilyenkor látszik mi ott a lényeg.

Na mi? Az, ami minden cégnél? a profit maximalizálása? Az hát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Giovan! válasza vicze (#7) üzenetére


Giovan!
addikt

A kapitalizmus már csak ilyen. A trillió dolláros (vagy billiónak fordítsák ezt?) céghez vezető út nem jófejséggel van kikövezve.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#10) Tigerclaw válasza joey04 (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a gond, hogy a mai top felsővezetők többsége csak a saját zsebéhez lojális és csak pár évben gondolkodik. Annyi idő alatt megpróbálja kipasszírozni a cégből és a piacból amit lehet, aztán megy a következő céghez...ami gyakran könnyen is meg, mert lobogtatja a számokat. Azt nem nézi, hogy céggel mi lesz, miután lelépett. Persze végül is csak azt csinálja, amit a szintén csak pár évben előre gondolkodó board kér.

Az Applenél ilyen lehetett, amikor 600 dollárról 1000-re ugrott az iPhone-ok ára, és a Mac vonalon is volt egy kb. 30%-os ugrás. Rövid távon biztos jók voltak a számok, csak azóta minden megy lefelé. Ráadásul telefonoknál már inkább ők másolnak feature-t, Mac vonalon meg egyre fapadossá válnak az egyre drágább gépek. Lassan port se lesz rajtuk és lesz indukciós töltés, a többire meg ott wifi, 5G. Max adnak egy drága wifis dokkolót, amin a portok lesznek. Egyre többen ugornak le erről a vonatról és egyre kevesebben szállnak fel.

Én pl. pár havonta csekkolom, hogy lehet-e még kapni valahol régebbi Macbookot ha elromlana a mostani gépem, mert a jelenlegi friss palettájuk még akkor se tetszene, ha nem árazták volna fel azokat pár éve. Pedig pár éve még azt terveztem, hogy Mac Mini-t is veszek.

A rövid távú profitmaximalizálás gyakran visszaüt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) vicze válasza Giovan! (#9) üzenetére


vicze
félisten

Többnyire adócsalással, túlárazással, esetleg egy kis kártelezéssel, versenytársak elnéptelenítésével van kikövezve, de az elég ritkán fordul elő(nem mondom, hogy nem volt még ilyen), hogy kvázi nyíltan ellopják, egy partner IP-jét, pusztán "spórolásból".

Továbbra is gyakorlatilag 1/3 árba került volna megvenni a teljes IT-t 1:1-ben, mint a licence fizetés. Szóval ez még csak nem is spórolás, egyszerű gátlástalanság, mert megtehetik. Azaz úgy gondolták, hogy megtehetik.

(#12) Goll-r válasza Giovan! (#9) üzenetére


Goll-r
tag

+(#8)joey04
Tévedés! Ez nem kapitalizmus, mert abban a jövődbe fektetsz, nem pedig kirúgod magad alól a széket. Itt csak a rossz management mintapéldáját látod megvalósulni. Észhez tértek, úgyhogy mehet minden tovább.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#13) Giovan! válasza Goll-r (#12) üzenetére


Giovan!
addikt

Én nem védtem őket, sőt, szerintem is elég sok gerinctelenséget sikerült az Applenek a történetbe csempésznie. Mindössze annyit állítok, hogy valószínűleg úgy gondolták, megéri, és nem a szívózás öröméért próbálták meg zsarolni az Imagination-t. Nem jött nekik össze, de legalább egy intő példát sikerült letenniük az asztalra, amiből lehetőleg mindenki tanul majd :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Most akkor az Imagination a visszatérési kényszer fényében be is mondhat egy szép kis áremelést. :)

(#15) MeszesKPT válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ebben szinte biztos vagyok, hogy már rég megtörtént. :)

(#16) rigoberto


rigoberto
őstag

Az lett ami, és úgy ahogy. :D

(#17) joey04 válasza Giovan! (#9) üzenetére


joey04
titán

vicze1 gyűlöli a céget. teljesen valid amit ír, gerinctelen, aljas húzásokat lépnek meg, csak ezt felejti el, hogy minden cég erre törekszik és ezt teszi. semmi nem számít, csak a profit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) joey04 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


joey04
titán

A piaci részével egyetértek amit írtál, vagyis az elvvel, hogy visszaüthet. Viszont almára levetítve a dolgokat:

Én a mai napig azt érzem hogy fluidabb a működése és ezt meg is erősítik a nem elvakult elváltók is, csak egy példa: [link]

Nem hitvitát akarok mert ezer és egy dolog van amit androidon meg tudsz csinálni itt meg nem, és ha csak 1 is életbevágó, akkor már jobban jár az ember egy szinte tetszőleges droidos készülékkel akár féláron is. Árban meg a többiek is mentek utána. Ha meg a rendszer különbségeit figyelmen kívül hagyom, azt látom, hogy ami kamerában, kijelzőben, supportban, rendszer stabilitásban versenyben van vele, az kb annyiba is kerül droidos oldalon is. Nem győzöm hangsúlyozni, nem jobb az iPhone, de máson van a fókusz, egyéni, hogy kinek mi a fontos. Pl.: nem használok sűrűn mobil fizetést annyi mint a kártyát elővenni, de amióta van apple pay fogtam és a banki alkalmazásban rányomtam hogy adja hozzá, ennyi megy. Ehhez képest egy xiaominál fórumozni kell, hogy menjen: [link] vagy még akkor sem: [link] Macnél meg a portot kinyírása szar, de nem először lépik meg. A rendszerrel meg közel sincs annyi bajom mint a winnel. Asztali gépem egy erősnek mondható konfig játék miatt, tehát gyorsabb mint a kis régi mbp de utóbbival sokkal kevesebb gondom van. Pedig catalina van fent. Mindent megoldottam winen is, de frissítéseknél mindig előjön valami megoldandó probléma legyen az win frissítés vagy valami driver. Vagy csak szimplán elállít valamit állandóan én meg nézem hogy miért nem úgy működik x dolog mint eddig, mire rájövök, hogy mit állított el.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.