Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

hát...ahogy most így lejjebb scrolloztam, téged eddig kb csak átvertek :DDD
Figyelhetnél jobban is, mielőtt megveszel valamit, akkor nézz utána neten, ez esetben a sorozatszámnak pl...Persze az a köcsög aki így adta el, de ilyen már velem is volt, pont egy rammal szivattak meg, 3nap garit adott rá, még aznap visszavette, 6ot adott, és még jött 3mal, gondoltam jó arc majd hozza, de nem hozta azóta se! Szóval, ilyenért hiába perelsz, szar se lesz, öntsd le savval a kocsiját, vagy nemtom...

szerk.: fuu, most látom, h te elég öreg motoros vagy itt, érdekes eddig nem is láttalak nagyon, pedig én is sokat aprózgatok :K

[ Szerkesztve ]

(#2) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nem akarok bunkó lenni (hazudtam, imádok bunkó lenni...), de a vásárló szimplán h*lye volt, későn vette észre az átb*szást, ilyenkor vessen magára.

Jogosnak jogos, de ennyi idő után már baszhatja az egészet, ellenőrizte volna le normálisan oszt' nem játszaná le ugyanezt (meg te se posztolnál róla), bőven bent lett volna a 3 napos visszacserélésben.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) EmberXY válasza tDr1v3r (#2) üzenetére


EmberXY
addikt

Én se akarok bunkó lenni, de ha mondjuk valaki kilopna a pénztárcádból pár ezer Ft-ot, de te azonnal nem vennéd észre, csak kb 2 hét múlva, akkor lényegében már nem is loptak meg, hanem te nem vetted észre, ezért magadra vess? :DDD
Az átverés az átverés, pont az a "lényege", hogy csak később derül ki, nyilván az eladó ha tudott, ha nem tudott róla, akkor is helyre kell tenni a dolgot, ez nem szerencsejáték, hanem becsület. :K

Up the Irons!

(#4) ch003067


ch003067
addikt

Jogos, de a vásároló meg máskor ne legyen ennyire noob hogy ilyen hülyeségeket elhisz, hogy 2x1 nek látja...

Akkor kellett volna megnéznie másik lappal nem most...

Szar ügy :F

[ Szerkesztve ]

(#5) Thome válasza ch003067 (#4) üzenetére


Thome
addikt

Szóval ha netán laikus embernek adják el, akkor bizony a kurva annyát a laikusnak, hogy elhitte, amit az (akkor még korrektnek hitt) eladó mondott. Végülis ja, az ő kurva anyját.

(#6) tDr1v3r válasza EmberXY (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Rossz a példád, a becsület meg már semmit se számít a "mai" világban, ahogy a bejegyzésben is láthatod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) EmberXY válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Miért rossz a példa?
A vevőt talán nem lopta meg az eladó azzal, hogy tudatosan így adta el neki a ramot?
A becsület valóban nem számít, az ilyen embereknél, éppen ezért kell bevonni a hatóságokat, mint ahogy azt tették is.
Te talán nem próbálnál meg az igazad után menni, ha netán egy olyan dologgal vernek át, amihez nem értesz? Csak simán lenyelnéd a dolgot? Ha igen, akkor egyedi példáról lehet szó.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8) ch003067 válasza Thome (#5) üzenetére


ch003067
addikt

Nem azt mondta... Laikus ember kérjen meg valakit hogy segítsen neki, vagy boltból vegyen...
Vagy ne is vegyen...

inkább az eladónak a k.va @nnyát, mert átvágta... De ilyenkor már úgyse ehet semmit tenni hisz lejárt a garancia... Majd máskor jobban figyel a vásárló...

De javíts ki ha tévedek :F

[ Szerkesztve ]

(#9) Lenry válasza Thome (#5) üzenetére


Lenry
félisten

hát nézd. az átbaszásnak pont az a lényege, hogy az "átbaszott" nem ért hozzá. aki ért hozzá, az tudja, hogy ilyen nincs, hogy nem támogatja és ezért csak fele annyit lát. vagy megy, vagy nem. pont.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Z86


Z86
őstag

Rendkívül kellemetlen.
Gondolom Z-zs Te lennél. Ebben az esetben az Üzletszabályzatod 5. pontját kiegészíteném a termék adatainak ellenőrzésével.

(#11) Mr X válasza Z86 (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Nem ő, az öccse, asszem a csalós topicban volt téma ez. :)

(#12) Z86 válasza Mr X (#11) üzenetére


Z86
őstag

Aha, értem :)
Öcsi helyében én rögtön a probléma jelentkezésekor Újonckához fordultam volna, remélhetőleg legközelebb korábban kikéri a bátyja véleményét.

(#13) tDr1v3r válasza EmberXY (#7) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azért rossz a példa, mert a tárcából való lopás akárhol megtörténhet, és sose tudhatjuk hogy ki vette ki belőle a pénzt... :U Az meg lényegtelen hogy Én ilyen helyzetben mit csinálnék, szerintem érthető hogy ugyanezt végigjárnám... persze jóval előbb felismerve a problémát, és megpróbálnék rögtön, az adott dolog produkálása után utánakérdeznék másnál/fórumon/boltban, hátha okosabbat mondanak.

Valami ilyesmire mondják azt hogy az eladókba is csak jó ratingek után szabad megbízni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hogy is van?

pénztártol valo távozás után nincs reklamácio? :D

a ram nem hibás, csupán nem az, aminek vette.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15) Synthwave válasza Thome (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mióta létezik Google, csak egy pár billentyűcsapkodás, hogy lecsekkoljuk a matricán lévő azonosítót. Ehhez csak a betűket és számokat kell ismerni. :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) ch003067 válasza Synthwave (#15) üzenetére


ch003067
addikt

:D Így igaz :D

(#17) Újoncka


Újoncka
tag

Hát se x-y se z-zs nem én volnék :) Ennyire nem vagyok laikus :D vagy hogy a fenébe lennék ármester :D ?? :D

Lényeg hülye öcsém volt a laikus :D a Rendőrség azt mondta hogy hmm hmm akarhatnánk foglalkozni vele de polgári peres út :)

Na mind1 :) Eladó megkapta az adott topikban a magáét :D Öcskösnek is jó lesz tanuló pénznek :D
Egyébként igazatok van meg minden :D de hát na :D Azért a kurva any*át a vevőnek! Szegény anyukám :(
Köszi minden HSZ-t

(#18) lsebestyen válasza Újoncka (#17) üzenetére


lsebestyen
addikt

"Azért a kurva any*át a vevőnek! Szegény anyukám :( " nem inkább az eladónak, végülis tudott róla! Az öcséd meg csak szimplán hülye :DDD

(#19) Újoncka válasza lsebestyen (#18) üzenetére


Újoncka
tag

No ezt eddig is tudtam
:)
Tipikusan az az ember aki azt hiszi hogy számítógép tudós :D Közben azt se tudja mi az :D
Mert tud oprendszert telepíteni :)

Persze tanulópénznek jó :) Nekem is megvolt már itt :D

Azóta próbálok nem vásárolni ;)

(#20) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A rendőrséggel való dobálózás mindkét oldalon teljes mértékben komolytalan. A te oldaladról nagyon egyszerű okból: pls bizonyítsátok már, hogy ez pontosan az a két rammodul, amit ő 2x2 GB-ként eladott. Ezzel a rendőrség kb. körberöhög, ráadásul teljesen jogosan, mert szimplán bizonyíthatatlan - ha csak nem írtatok adásvételit sorozatszámokkal persze :)

Ennek ellenére emberileg jogos lenne a követelésetek, legalábbis úgy vélem... de ennek teljesítése csak az eladó jófejségén múlik.

[ Szerkesztve ]

(#21) nem_tom


nem_tom
őstag

Azt meg nem mondom, hogy kinek volt igaza (bár inkább z-zs felé hajlok), az viszont biztos, hogy a hatóságok egy ilyen "filléres" tétel miatt egyáltalán nem fognak komolyan foglalkozni az üggyel... ha egyáltalán foglalkoznának vele.

[ Szerkesztve ]

(#22) ch003067 válasza Szten Márs (#20) üzenetére


ch003067
addikt

Nah igen... Tényleg így van...

(#23) Újoncka válasza nem_tom (#21) üzenetére


Újoncka
tag

Ezt sajnos rosszul tudod :)
Már 100 forinttal is kénytelenek foglalkozni egy ideje! Ugyan is vagyon ellen elkövetett szabálysértés bűncselekménynek már nincs alsó határa :)
De ebből csak polgári peres út lenne! Viszont azt jobb ha tudjátok hogy a privát beszélgetésben kötött üzletet a rendőrség adásvételi szerződésként kezeli! Bő 2 órát ültem a rendőrségen! Ők is abba kötöttek bele mint fentebb írták hogy nem bizonyítható hogy ez az a 2 ram! Ha le lenne valahol írva hogy igen ők azok! Akkor szabálysértési eljárás csalás vádjával : 10k-tól 150k ig büntetik valami ilyesmit nyekerget a rendőr hölgy!

(#24) lsebestyen válasza Újoncka (#23) üzenetére


lsebestyen
addikt

és megérte volna azt a két órát? ha bosszú kell akk olvasd el az első hszem ;]

(#25) nem_tom válasza Újoncka (#23) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor a gond az, hogy nem tudod bizonyítani az árut. Kellemetlen helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#26) Újoncka válasza lsebestyen (#24) üzenetére


Újoncka
tag

Ejj te kis gonosz! Nekem sosem volt célom másnak anyagi kárt okozni! Ha tévedtem ha rossz árut adtam el visszavettem! Legyen szó 1 hétről 2 ről! Volt hogy 2 hét próbagarit kért a 3 napon felül mert így tudta kipróbálni! Volt hogy rosszat adtam illetve olyat ami nálam ment nála nem! De minden esetben rendeztem az általam okozott vagy miattam fennálló kárösszeget! Én csupán annyit kértem tőle ha van mód rá rendezze ha nincs akkor futottunk egy kört! Nem az a 4 ezer forint érdekel! Hanem hogy ennyit ért a becsülete! Nem ettől fog a család csődbe menni szerencsére!

De hogy úgy vegyek elégtételt hogy anyagi kárt okozzak neki az nem az én műfajom :R

[ Szerkesztve ]

(#27) lsebestyen válasza Újoncka (#26) üzenetére


lsebestyen
addikt

jó, én is csak viccnek szántam :K

(#28) darál0w


darál0w
Jómunkásember

most olvastam bele a csalos topikba...

ez a kölök buta...de gondolom leszűrted abbol, ahogy ír.

nem akart ő átvágni senkit...ellenben őt átvágták. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29) ch003067 válasza darál0w (#28) üzenetére


ch003067
addikt

Rakjál már linket :D

(#30) darál0w válasza ch003067 (#29) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csalós topik. a nevére utalás nem elég? :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) ch003067 válasza darál0w (#30) üzenetére


ch003067
addikt

Mindjárt megnézem, bár nem biztos hogy megtalálom :D

Megvan

[ Szerkesztve ]

(#32) Újoncka válasza darál0w (#30) üzenetére


Újoncka
tag

Kölyök vagy nem kölyök :D Erre nem jöttem rá! Öcsém elmondása szerint 20 év körüli! Az illető 40 évesnek tartja magát! De tényleg észrevettem hogy buta! Nem is kicsit csak mint az országút!

(#33) ollie válasza lsebestyen (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, az öccse nem hülye! Nem kell mindenkinek értenie a hardverhez, teljesen jóhiszeműen állt hozzá az üzlethez. Viszont az eladó csalt, a család meg bűncselekmény. A rendőrség is elmehet a málnásba, mert itt bűncselekmény történt, így hivatalból meg kellett volna indítaniuk az eljárást. Érdemes visszamenni hozzájuk egy ügyvéd/jogász ismerőssel. Aki eladta a ramokat, szimplán bűnöző.

***

(#34) darál0w válasza Újoncka (#32) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az jo :DDD

ilyen emberrel tényleg nem lehet mit kezdeni...főleg ennyi idő után...

csak azt nem értem, ha nála is 2x1 gb-osként ment, akkor miért nem nézett utána a dolognak?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) Újoncka válasza ollie (#33) üzenetére


Újoncka
tag

Nem öcsémről van szó! Hanem az eladó(mint kölyök) aki 40 éves! Öcsém alapból IQ bajnok :) Bár tűzbe tenném érte a kezem és tettem is már sokszor! Nem ért a pchez van ez így :D

(#36) Újoncka válasza darál0w (#34) üzenetére


Újoncka
tag

Hát nekem egyértelmű, hogy tudott a turpisságról! Amiket leírt ahogy tálalta! És tudod az dühít hogy öcsém időben jelezte neki a gondot telefonon! Még az nap és letudta annyival hogy nem jó az alaplapja! De öcsémet is lebasztam mert nekem is van egy telefonom fel lehet hívni! Ha ilyen van... Elhozta javításra és egyből feltűnt hogy 2x1GB

Na de nem is ez a lényeg jó helyen van a srác vagy úr vagy kamugép a csalók topikban!

(#37) lsebestyen válasza ollie (#33) üzenetére


lsebestyen
addikt

mmint a hardveres részhez hülye...vagy csak simán nem érdekli, ezt nem tudom...de megnézhette volna gugliba 5mp alatt, érdekes..

(#38) darál0w válasza Újoncka (#36) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

arrol tudott, hogy 2x1 gb-osként ment nála is, de ahogy olvastam ő is 2x2 gb-osnak vette.

hogy mi igaz belőle...azt nem tudom.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39) Újoncka válasza lsebestyen (#37) üzenetére


Újoncka
tag

Szimplán hülye! Ha most azt mondom neked hogy X-y alkatrész ami egy kozmikusürgyorsítóba proton átalakító stb... bal bla :D és nagyon nem tudod mit keress hol keresd :D Akkor te se tudod mit nézz csak forgatnád a kezedben mint hülye gyerek a lapátot a homokozóba :D

(#40) lsebestyen válasza Újoncka (#39) üzenetére


lsebestyen
addikt

hát lehet:) mondjuk vásárlás előtt azért megnézném neten, h mire jó ez a proton átalakító:D

(#41) ch003067


ch003067
addikt

Elolvastam végig, tényleg elég suta a faszi :DDD

" őt is átverték " .... Hagyjuk már :D

(#42) Újoncka válasza darál0w (#38) üzenetére


Újoncka
tag

Jogos! Annyira nem téma amúgy! Csak hát engem dühít hogy vannak ilyen emberek!
Persze részéről jogos felvetődés:
- Kicserélték?
- Biztos az amit adtam?
- Én is beszoptam akkor miért segítsek?
- Inkább szopjon ő mint én!

Ez mind benne van! Engem amúgy egy bocsánat kérés is megnyugtatott volna! De erről szó se volt! Egyből kezdte hogy feljelent rágalmazásért! Na ilyen alapon én nem fogok tisztességesen eljárni! És csak amiatt fordultam a rendőrséghez mert így reagált! A rendőrség viszont felvette az illető adatait és elküldte a lakhelyileg illetékes kirendeltséghez az adatokat! Azt mondták nem ígérik hogy lesz eljárás! 50-50% ha megindítják a szabálysértési eljárást akkor az eladónk copik nem is kicsit!
Polgári peres útra viszont nem viszem! Nincs annyi türelmem hozzá!

(#43) Synthwave válasza Újoncka (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van rajta sorozatszám/egyéb azonosító? Legrosszabb esetben - mi van a chip-ekre szitázva? Google a barátom. :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Újoncka válasza Synthwave (#43) üzenetére


Újoncka
tag

Már beazonosítottam a ramokat!
Kingston
99U5316-002.A02LF KVR533D2N4J2/2G
2599003-0909338

Kingston ValueRAM 2GB (2x1GB) DDR2 533MHz KVR533D2N4K2/2G memória modul

:)

(#45) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

1 hónap múlva....

hát ez bukó. tanulópénz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) Újoncka válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


Újoncka
tag

Bukó :) De a rendőrség elindította az eljárást! Nem is az a 4 ezer bosszant! Mármint engem egyáltalán! Öcsémet inkább! Uh öcsémnek tanuló pénz az eladónak meg előreláthatólag 15 ezer bünti lesz!

(#47) Mr.Csizmás válasza Újoncka (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a policija hogy tudja ráverni a 15e-t?

van kockarendőr, vagy hogy? mert 1 hónap után hogy bizonyítja be, hogy falsot adott, meg stb. stb. csak érdeklődésképpen kérdezem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) Szten Márs válasza Újoncka (#46) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"az eladónak meg előreláthatólag 15 ezer bünti lesz!"

Erősen kétlem. (Mondjuk úgy, hogy hivatalból megindították az eljárást, de a fent nevezett triviális okokból ez kb. eddig tud jutni és itt ki is fújt...)

(#49) Újoncka válasza Mr.Csizmás (#47) üzenetére


Újoncka
tag

Ha nem is büntetik meg! De ha elolvasod a csalók topikot elég összevissza a policáj sehogy a bíroság meg egyszerűen!
Engem csak azért büntettek meg mert vaterán összekevertem 2 csomagot! Egyiket ide küldtem másikat oda! Srác feljelentett hiába kártalanítottam 3 napon belül! Hivatalból lefolytatták az eljárást! Bíróságon hopp 10 ezer a semmire! Szóval ha nagyon akarják megbüntetik! És hiába kártalanítottam az illetőt azonnal mivel neki a feljelentéskor fennállt az anyagi kár így jogos volt a feljelentés!

Nem lényeg nekem már az is elég ha meghurcolják a rendőrségen!
Meg itt ! Már annyira nem lényeg :D

Szóval ilyen is van

[ Szerkesztve ]

(#50) Újoncka


Újoncka
tag

Na egy kis fejlemény! A feljelentést felvették eljárást megindították!
(A srác nekem az marad ahogy ír és ahogy gondolkodik)
Felvette a kapcsolatot öcsémmel hogy hajlandó becserélni a 2x1GB ramot 2x2GB-ra!
Csak hogy ne legyen feljelentés... Ezzel csak egy bibi van a feljelentést nem lehet visszavonni!

Csak érzi az úriember hogy vaj van a füle mögött!

(#51) Mr.Csizmás válasza Újoncka (#49) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gondolom nem ingye doogzni rendor es ugyesz bacsi. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52) Újoncka válasza Mr.Csizmás (#51) üzenetére


Újoncka
tag

:) Na most már jobban alszom :D

(#53) darál0w válasza Újoncka (#50) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez így gáz...akkor mégis csak át akarta iletve sikerült is átvernie.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#54) Újoncka válasza darál0w (#53) üzenetére


Újoncka
tag

Egyértelmű :) Szerintem ehhez már nem kell mit hozzátenni :)

(#55) darál0w válasza Újoncka (#54) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de...egy L betűt az előző HSZembe. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#56) Újoncka válasza darál0w (#55) üzenetére


Újoncka
tag

Illetve lehet hogy ja :D

(#57) ch003067


ch003067
addikt

Miért vették el az ÁRMESTER rangodat ? ?

(#58) Mr.Csizmás válasza ch003067 (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ő mondott le róla

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59) ch003067 válasza Mr.Csizmás (#58) üzenetére


ch003067
addikt

Oké.

(#60) Újoncka válasza ch003067 (#57) üzenetére


Újoncka
tag

Köszönöm Csizmás a választ!
Igen én mondtam le róla! A részleteket meg olvashatod másik topikban! Hogy miért :R Jó keresgélést

(#61) peter889


peter889
őstag

Hol nézhetnék utána X-y User-nak?
Van új fejlemény az ügyben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.