Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dax27


Dax27
csendes tag

Csak jonne ki tobb amd procis gamer laptop, akar asztali procival is

(#2) Hopkins95 válasza Dax27 (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hiába jön, ha olyan továbbra is idejétmúlt VGA-kat tesznek mellé, mint az RX 560X... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Őszintén nem tudom értelmezni, hogy egy 2060-vel szerelt laptopnak miért ekkora a felára. Előző generációban lehetett kapni 1060-as gépet 300-350k környékén most meg kettes van a név elején, és máris gondolkodás nélkül csapják rá a legalább félmilliós cédulákat.

[ Szerkesztve ]

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Akinek van egy kis sütnivalója, az nem most vásárol se az új VGA-kból, se a procikból, mert tízezreket bukhat rajta.
A kormány pedig ahhoz képest drága, hogy FFB-t se tud.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) dagonya válasza Dax27 (#1) üzenetére


dagonya
aktív tag

ez most ilyen pavlovi reflex lett, hogy a kávédarálóra is kapásból rávágjuk hogy miért nincs AMD-s?

(#6) Noukoum


Noukoum
veterán

Csak jönnének már a custom rx 5700-asok. A cikkben szereplő xt és 2080 között 70 rongy van, miközben teljesítményben egy hajszállal gyengébb, már amikor. És persze olcsóbb radeont is a népnek, mert nem csak az rtx széria rossz, hanem a 16xx-nak is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) Viszpi


Viszpi
tag

Kiváncsi leszek mennyit fog esni a ryzen 3000 ára egy fél év alatt. Most a 2000 es széria akciózása mellett az 50%os felár nagy sok, akár a 2600x vs 3600x akár a 2700x vs 3700x esetében... Pláne hogy a 3600 is ott van és alig lassabb. Ott túl jó lett az auto tuning és nem éri meg az x a felárat...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#8) Noukoum válasza Viszpi (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Még a 3600 ára is sok a 2600-hoz képest. De igen az x-és modellek még drágábbak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) TIT válasza Viszpi (#7) üzenetére


TIT
veterán

Hát nem sokat 5000-et kb.
A 3600 azért gyorsabb 10%-al és hw-sen védett ami azért nem rossz,memoba is kezeli a gyorsabbakat.
Kevesebbet is fogyaszt.

(#10) Dr. Akula válasza -Faceless- (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én a gémer és a laptop szavakat nem tudom értelmezni 1 mondatban.

(#11) dagonya válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


dagonya
aktív tag

én a gémer szót eleve nem tudom értelmezni

(#12) janeszgol válasza dagonya (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, csak igenyeljuk a jot. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) DEJVID


DEJVID
őstag

A Ferrari 458 Spider nem versenyautó.

(#14) Reggie0 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, a workstationt es a desktop replacemenetet tudod ertelmezni?

(#15) Dr. Akula válasza Reggie0 (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A workstationt még nehezen, de a DTR-t már nem. A notebook egy hordozható eszköz, nem egy fél perc alatt lemerülő rezsó. Legalábbis a definíciója szerint. De ma már inkább villogni kell csak az embereknek, nem használni, ezért születnek ilyen szörnyek mint a "gémer" meg a "DTR", ami kb. ugyanaz.

(#16) Csapoati válasza Viszpi (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jelenleg a 2-es széria a best buy, ez szerintem egyértelmű. Nagyjából két hónapja váltottam új platformra és úgy nézem, hogy jól tettem, hogy nem vártam meg a 3-as szériát (sima 2600-at vettem kb 43 ezer Ft-ért). Jó, fél év múlva az is lehet ilyen szinten, de annyit meg nem akartam várni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) TIT válasza Csapoati (#16) üzenetére


TIT
veterán

Sose lesz ennyiért,max.1 év múlva ha jön másik helyette,de akkor se mert ez a 2600X szintje,mármint a 3600.

(#18) Csapoati válasza TIT (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

AZért a 4-es széria előtt lehetne annyiért a 3600, mint nemrég a 2600 volt, mert oké, hogy teljesítményben erősebb, de ha drágább maradna, akkor az egy elég rossz tendencia lenne (mármint hogy minden egyes új generáció egyre drágább lesz).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) TIT válasza Csapoati (#18) üzenetére


TIT
veterán

Azért nem lesz mert a 2600X a szintje árban.
Sajna a 2600 is drágábban kezdett mint az 1600X,aztán nagy nehezen beállt 65-re több hónap után,de most elszúrták az egészet az X570-es lapokkal.
Most a 3600X szállt el nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#20) headhunter válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


headhunter
addikt

(#21) Akula válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Akula
őstag

+1 :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#22) sb válasza TIT (#19) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom, hogy érted ezt a "szint" dolgot.
Mert ha erőben akkor irreleváns. Erősebb hw-k jönnek relatíve olcsóbban - általában erről szól a fejlődés.
Ha pedig listaárban, akkor sem értem. Ezek voltak a hivatalos induló árak:

1600 - 219 USD
1600X - 249 USD
2600 - 199 USD
2600X - 229 USD
3600 - 199 USD
3600X - 249 USD

Szóval az induló "feláron" (meg a deviza árfolyamon) kívül elvileg ugyanannyiba kerülnek kb. Sőt...

[ Szerkesztve ]

(#23) Viszpi válasza sb (#22) üzenetére


Viszpi
tag

Legyen így kishazankban is :R

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#24) MeszesKPT válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Van aki nem villogni akar, hanem például a munkája miatt választ DTR-t. Én három éven át hurcoltam egy ilyet mindenhova és nem érdekelt, hogy mindennel együtt 10 kg volt és kb. sosem használtam akkumulátorról. A reptéren se kötöttek bele sose, egy desktoppal ez érdekesen nézett volna ki.

(#25) Hopkins95 válasza headhunter (#20) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mennyiért is adják ezeket? Ja hogy ezeket Inteles laptop árban mérik? Akkor miért is vegyek AMD-s lapost?

Megint ott vagyunk akkor, ahol a part szakad...amit én néztem magamnak és igazi budget kategória, mint az Acer Nitro 5 meg RX 560X-el van szerelve. A a többi olcsóbb AMD-s lapos mellé is ez a kártya kerül. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#26) troviko


troviko
senior tag

Miért ilyen elképesztően hihetetlenül rondák ezek a notebookok?

https://www.oldtech.hu/

(#27) TIT válasza sb (#22) üzenetére


TIT
veterán

Arra értem,hogy a 2600X is 75-el indult mint a 3600 és ezért nem fog a 3600 lezuhanni 1 év múlva se 42-re,csak 51-re.
Most azért nagyobbat fejlődött mint előtte,mert az 1600X-nél a 2600 csak 1%-al volt jobb,viszont a 2600X-nél a 3600 meg 10-el.

(#28) XuChi válasza headhunter (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Csodás bazári műanyag hányadék :C Egy jóérzésű ember ilyen ocsmány gépet nem vesz, ez csak pistikánek jó , aki még koránál fogva mindennek tapsikol ami világít, meg rá van írva hogy gammer.

#26: Mert ha nem így néz ki, hanem szép minimal design irányt követi (ala macbook, zenbook, hp spectre), akkor már mindjárt 600e-1m árcédülát sütnek rá.

Nekem ezért sincs notebook-om. Ami jó teljesítményben és árban az ocsmány. Ami jól néz ki, és nem világít, nem műanyag vacak, az gyenge ( U-s CPU ---> KUKA ). Ami meg jól is néz ki, erős is és nem gaymer külsőt kap az mocsok drága ala Asus Zenbook Pro DUO (i9, 32GB, RTX2060 stb) az meg millió feletti árat kap.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dvix


Dvix
senior tag

Attól függ milyen hosszú távra veszitek a processzort szerintem. :U én 2017 Júniusában vettem a Ryzen 1600-osmat 80k-ért. :K És tuning nélkül használom azóta is és boldogan nyitogatom az ablakokat jobbra balra, és hallgatom a YouTube-on a hülyeségeimet miközben játszom. :K 2 éve használom tehát és szerintem így nekem megérte.
Aki először vásárol és 5 éven belül nem akar cserélni szerintem annak lazán megéri. :K

[ Szerkesztve ]

(#30) sb válasza TIT (#27) üzenetére


sb
veterán

De látod a hivatalos USD árakat.
Nem ezen múlik, hogy hol hány % a fejlődés.

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Köszi az össze foglalót.

(#32) Mercutio_ válasza MeszesKPT (#24) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha csak konnektorról kell használni lehet jobb megoldás egy DeskMini (~50k) telepakolva minden jóval és csak 15x15x8 centi (+ noti táp) és 3-4 kiló :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33) Hopkins95 válasza XuChi (#28) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az új Acer Helios 300 szerintem pont ilyen. Visszafogott külsője van és bitang erős hardvere. Ha lenne rá pénzem, most biztos azt venném laptopnak.

De amúgy egyetértek, pl. az Acer Nitro 5 széria is ilyen lett, nekem még a V15 Nitrom van, aminek az Aspire 7 a szellemi örököse. Viszont abba ugye már nem raknak erős grafikus opciókat.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#34) XuChi válasza Hopkins95 (#33) üzenetére


XuChi
addikt

Nálam már a piros billentyűzet és a kiemelt wasd gombok is gáznak számítanak.

Ez a design ami tetszik, meg a macbook-ok. Sajnos ilyen külsővel, rendes fém burkolatokkal, szinte alig van erős gép, csak a műanyag, csillámpónis, piros billentyűzetes borzalmak :((

[ Szerkesztve ]

(#35) dagonya válasza Mercutio_ (#32) üzenetére


dagonya
aktív tag

viszel hozzá monitort, billentyűzetet, egeret és nekiállsz összekábelezni a reptéren, a szállodában, meg a külső helyszíneken?

(#36) Hopkins95 válasza XuChi (#34) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát akkor te csak drágán fogsz tudni laptopot venni. Kompromisszumot kell kötni, nincs mese, különben lehet kicsengetni egy csomó lóvét.

Amúgy az új Heliosnak kék a billentyűzetvilágítása, ami nekem amúgy igen tetszik, de hát ki lehet azt rajta kapcsolni, nem kell azt mindig használni ha nem tetszik.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) PR0JECTNR56 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nem kevés tévedés hangzik itt el.

(#38) Mercutio_ válasza dagonya (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az "akkuról sose használtam" alapján gondoltam, hogy pl. anyacég/külső céghez kihelyezés és home office , ahol akad monitor/billentyűzet.

Aztán lehet más volt a szitu, ez nem derült ki a hsz-ből....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39) Peter13 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

Nem értünk egyet. Én kicsit több mint 2 éve vettem egy 7300HQ-val és 1050ti-vel szerelt laptopot, ami akkor simán vitt mindent fullHD-ban High beállítások mellett (BF1-et azon toltam végig, pl), szóval talán nem túl merész kijelenteni hogy "gémer" (mert rendesen lehet játszani rajta, nem diashow, nem butított grafika). Teljsesen csicsamentes, majdnem-fekete gépház, nincsenek "funkciógombok", nincs RGB. Akkuról 4 órát bírt office-üzemmódban, nemegyszer dolgoztam rajta a vonaton, és mentem vele ügyfélhez (ahol jól jött a fullHD 17,a-as IPS kijelző). Este jó volt vele kockulni a szállodában.

Használtam HP elitbookot (többet is), rengeteg Thinkpad-et (ezt adták defaultból a cégnél), és a csodálatos Macbook Air-t is volt "szerencsém" használni (egy hét után visszaadtam), nekem ezekből tornymagasan az elitebookok jöttek be (van is egy otthon), de ettől még ott volt nálam a saját "tepsi". Mert néha jobban szerettem a nagyobb képernyőt (és nem minden hot desk-hez jár monitor, vagy olyan amit használni is szeretnék), vagy a rendes órajelen járó rendes négymagos processzor, vagy a teljes bilentyűzetet (numerikus pad, háttérvilágítás).

Értem hogy van akinek minden a hordozhatóság, el is fogadom, de ez csak egy felhasználási igény, és mesze nem kizárólagos. A "gémer" meg a "dtr" összemosása egy másik történet, arról az asszony tudna sokat mesélni (mivel évek óta egy DTR-t használ...és emelett természetesen van asztali gép is :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#40) TIT válasza sb (#30) üzenetére


TIT
veterán

Az biztos,de nem is lehet adni az usa árakra.
2600 62-ről indult,2600X 69-ről,ezért nem fog erre a szintre zuhanni a 3600 ami most 75.

(#41) Csapoati válasza TIT (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ebben viszont szerepe van az árfolyamoknak is, ami most elég rosszul néz ki a forintra nézve.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Vesa


Vesa
veterán

Az AMD, a Radeon, Radeon, Navi, AMD, jön a Radeon az Epyc, az AMD a Threadripper, Radeon és Ryzen, az AMD a Radeon...

A tudomány a valóság költészete!

(#43) Csapoati válasza Vesa (#42) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, Geforce RTX-ekről nem is esett szó a cikkben... Megint csak paranoia much? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) bmakszim válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


bmakszim
senior tag

A hordozható jelentheti pl, hogy könnyű elvinni A-ból B-be, de se A, se B helyen nem aksiról használod.
Lehet ez egy gamer laptop, ami jól jön egy vidéki egyetemistának, aki így tud hódolni a szenvedélyének otthon is és a koliban/albérletben is.
De lehet ez a munkahelyi laptopom is, amin alapesetben az irodában dolgozom, de ha úgy adódik, hazavihetem és home officeban tudok dolgozni rajta.
A lényeg, hogy egyik esetben sem érdekel, hogy mit bír az akkumulátora, mert hálózatról fogom használni. A teljesítménye viszont már annál inkább és nem azért, hogy villogjak vele...

(#45) Vesa válasza Csapoati (#43) üzenetére


Vesa
veterán

:D

A tudomány a valóság költészete!

(#46) Alchemist válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Például arra jók ezek a laposok, hogy kódot gyorsan fordítsak rajtuk, elmenjen róla a HTC Vive, ugyanakkor el tudjam vinni egy hátizsákban és gyorsan ki tudjak települni vele. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#47) TeeBee73 válasza Dax27 (#1) üzenetére


TeeBee73
addikt

WoW, D3, NFS:HP (új), BF: BC2, 900p-n, A8-as APU-val, dVGA nélkül, High/Med beállításokkal, játszató. Tesztelve.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#48) TeeBee73 válasza TeeBee73 (#47) üzenetére


TeeBee73
addikt

Miért dob vissza a legelső Hsz.-hez a teló?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#49) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Kicsit csalódáskeltő a hardverajánló egy szimpla hétvége apropóján. Akkor már legalább a Holdraszállás évfordulójáról elnevezett, a Hold napja alkalmából, vagy akinek hétvégén lenne a szülinapja. :)

Jevons paradox

(#50) Aprósólyom válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És az utazó youtubereknek vagy távoli munkában is dolgozóknak (grafikus, VFX etc...) akik munkájuk közben utazgatnak? Nekik lehet jók ezek a "szörnyek".

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.