Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buksi20


Buksi20
tag

formaterv ugyanaz mint az m3noteomnak...

Chuck Noris hülyére vert egy okostelefont :)

(#2) #16820480 válasza Buksi20 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az összes Meizu ugyanúgy néz ki. Inkább a Pro7 jönne már, mert ezek az alsó-közép kategóriás cuccok 12-egy tucat.

(#3) Matada2.3


Matada2.3
veterán

B20, volt egyáltalán eddig olyan Meizu, amelyik ismerte ezt a frekvenciát?

Finn the human

(#4) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Most ezek visszafelé akarnak fejlődni?
Elsőször még Sharp Igzo volt, majd IPS, és most TFT... Mi lesz jövőre monokróm, vagy fekete-fehér?

(#5) tothmaxy182 válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Az ő készülékeik legalább konzekvensen nem ismerik a B20-as hálózatokat. Ennél már csak az a rosszabb, amikor egy gyártónak egyik készüléke ismeri, aztán kettő nem, aztán a következő kettő ismeri, utána három megint nem, aztán jön egy ami megint ismeri... Stb... Vajon melyik gyártóra gondolok? :(((

Minden szavam magánvélemény!

(#6) helixP válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Apple? ;)

Amúgy szerintem ez nem baj, csak legyen egyértelmű a jelölés. X, Pro, Global, S, International ...
Na melyik gyártóra gondolok? :D

(#7) #65577472


#65577472
törölt tag

(sóhaj)

Az IPS és az IGZO egyaránt TFT panel.

(#8) batai15 válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


batai15
félisten

Xiaomi.

(#9) -Faceless- válasza #65577472 (#7) üzenetére


-Faceless-
őstag

És mióta létezik IPS azóta a köznyelvben TFT alatt TN-t értünk. De minden áldott cikknél valakinek meg kell jegyezni.

(#10) #65577472 válasza -Faceless- (#9) üzenetére


#65577472
törölt tag

"És mióta létezik IPS azóta a köznyelvben TFT alatt TN-t értünk"

Nap kommentje. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a Meizu 2017-ben TN panelt fog használni?

(#11) -Faceless- válasza #65577472 (#10) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem, de amilyen mértékben fejlődnek visszafelé az alsó kategóriában a szemem sem rebbenne meg, ez viszont még mindig semmit nem változtat azon, hogy tisztán TFT megnevezéssel csak a legallja kategóriás paneleket szokáták illetni.

[ Szerkesztve ]

(#12) #65577472 válasza -Faceless- (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Egy új Meizu modell kapott hitelesítést a TENAA által, a panel pontos típusa egyelőre nem ismert, ezért írtak TFT-t.

[ Szerkesztve ]

(#13) monti0222w válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem volt még olyan készülékük és úgy néz ki ez lesz az első ilyen.

-Faceless-: Mi a vissza fejlődés, fejtsd már ki légyszíves? Szóval már alsó kategóriában is szuper amoled kijelzőt akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#14) -Faceless- válasza monti0222w (#13) üzenetére


-Faceless-
őstag

M2 note - Sharp Igzo kijelző MT6753-al ami eleve a konkurencia alatt volt, de a kijelző megmentette
M3 note - LTPS IPS, ami elég durván alulmúlta a Sharp-ot, és ekkorra sikerült előhalászni a Helio P10-et, amikor a konkurencia már snapdragon 650-en ment
M5 note - LTPS IPS, ami még rosszabb, mint az M3-ban lévő, de cserébe újrahasznosították a rakáron maradt többi P10-et

Még ha félretesszük azt, hogy chipset terén egy komplett kategórával alá licitelnek a vetélytásaknak. Házon belül is ha csak a nyers számokat nézzük: (max fényerőnél)
Feketék - Fehérek(cd/m2) - Kontraszt
M5 note - 0,61 - 463 - 754
M3 note - 0,52 - 425 - 816
M2 note - 0,42 - 473 - 1108

Nem volt nálam mind a 3 eszköz, csak az M2, M3 volt a kezemben, de ég, és föld a különbség a régi javára, az M5 pedig papíron még rosszabb, mint az M3.

És majd meglátjuk mi lesz akkor a végleges, én úgy tudtam, hogy TENAA-n csak végleges hardveres specifikációval lehet készüléket rögzíteni, de akkor majd kiderül, ha kijön.

[ Szerkesztve ]

(#15) slimshady


slimshady
senior tag

Kinezetre tipikus Meizu, vagy inkabb kinai. Nem tudom hogy mehet a szekeruk a Xiaomi arnyekaban. Anno meg a Pro 5-tel szemeztem, de inkabb megvartam az S7-et, es nem bantam meg.

üdv.: SlimShady

(#16) #16820480 válasza slimshady (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaomi szekere sem megy olyan jól, kb 20%-kal magasabb eladást tudják felmutatni a Meizunal. Persze ezek becsült értékek, mert egyik gyártó sem közöl pontos adatokat.

(#17) monti0222w válasza #16820480 (#16) üzenetére


monti0222w
addikt

Arról nem beszélve, de ezt te tudod jobban megerősíteni hogy a Xiaomi, ha jól tudom nagyobb gyártási kapacitással rendelkezik mint a Meizu, mobilos téren nagyobb mindenesetre! Így meg nem csoda a kisebb bevétel.

-Faceless-. Azért az a ég és föld az enyhén túlzás! :D M1 Note volt az asszonynak, és azt meg kijelzőben jobbnak mondták az M2 Not-tól, és mi van akkor? Szerintem semmi, azért is csinálhatják ezt hogy versenyben tudjanak maradni a többiekkel szemben, nem véletlen hogy olcsón tudják adni a mobiljaikat, pláne a Xiaomival szemben!

[ Szerkesztve ]

(#18) slimshady válasza #16820480 (#16) üzenetére


slimshady
senior tag

Szubjektiv, es meg nem is hasznaltam Meizu-t, de a Xiaomi szimpatikusabb es valahogy a neten is tobbszor botlok bele az utobbi nevebe.

üdv.: SlimShady

(#19) #16820480 válasza slimshady (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

A két cég közül a Meizu a régebbi. Eredetileg úgy indult a rivalizálás köztük, hogy a Meizu CEO megkereste Lei Jun-t egy befektetési ötlettel, az meg egy darabig hitegetett, hogy oké, persze, aztán szépen lenyúlta, és csinált saját céget az ötlet köré.

(#20) kromatika


kromatika
veterán

Dögösen néz ki.Nekem tetszik.

(#21) slimshady válasza #16820480 (#19) üzenetére


slimshady
senior tag

Az úgy baráti, akkor gondolom máig nem nagyon szimpatizálnak.

üdv.: SlimShady

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.