Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robitrix


Robitrix
senior tag

Már csak arról tudunk keveset, hogy mi az a feladat, ami tényleg kvantum számítógépet igényel használható módon és nem jó hozzá egy bináris számítógép. Ok hogy folyton azt mondogatják, hogy elvben lehet akár milliószor gyorsabb is valamikor mint a hagyományos gép. Mondjuk tény, hogy első PC-hez képest, amit használtam a mostani nagyjából egy havi fizetésből vett otthoni gépem is gyorsabb vagy 1 millioszor a 80-as években használthoz képest (egy 8 mhzes turbo XT volt) . Szóval mire a gyakorlatban is ténylegesen használható kvantum számítógép születik addigra a mai bináris számítógép is simán gyorsabb lesz a mainál pár százezerszer... legalább is ha az elmúlt 40 évet nézem... :) A mai kommersz asztali számitogépemmel röhögve vezetném a 20 évvel ezelőtti top 500 számítógép listát egy procival szemben az akkor több 10 ezres proci magos gépekkel.... :) De még a 8 magos mobil telefonom is vastagon felférne az akkori top 500 listára. :)

(#2) #06911232 válasza Robitrix (#1) üzenetére


#06911232
törölt tag

Emiatt a kvantum-szuperpozíciós jelenség miatt a kvantum(?)-számítógép képes rá n darab qubittel 2^n -ig bármilyen számot instant idő alatt prímtényezős szorzatokra bontani ...
Tehát pl. alkalmas 2^n-ig feltörni egy RSA titkosítást... vagy bármi hasonló feladatra, prímszámok számításához, és az összes ezzel kapcsolatos témakörhöz..
(remélem nem írtam óriási blődséget) de már most van jóhéhány kérdés amit én sem igazán értek, pl.:

- mi van a "picivel" nagyobb számokkal, azokat hogyan oldja meg ? mondjuk:

a, mi történik ha 2^(n+1) -t akarjuk vele prímtényezőkre bontani,
kétszer annyi idő? vagy exponenciálisan több idő?
vagy
b, mi történik ha 2^(2n) -t akarjuk vele -||- ugyanez a fenti két kérdés

Illetve (szintén: HA jól tudom) ezek a mai "kvantum"-számítógépek nem igazi kvantum-számítógépek, hanem valami "ócska"-trükkel valósítják meg "kb." ugyanazt amit a valódi kvantum-számítógépek is meg tudnak.

De majd talán jön egy szaki aki majd pontosabban felhomályosít minket :)

[ Szerkesztve ]

(#3) MikiLóS válasza Robitrix (#1) üzenetére


MikiLóS
tag

A logisztika ezer1x1.000 lábú, s egy algoritmus/ számítógép sincs a világon ami kitudná számolni 3 -5 vagy ennél több pont között a mozgó/ álló forgalom, baleset, természeti katasztrófa, időjárás viszontagságok és stb - stb tényezővel kalkulálva, hogy melyik a legjobb útvonal a megadott pontok elérésére(mentőnek, rendőrnek, katasztrófavédelemben, csomagszállításnak, ...),(mai napig a méhecskék ebben a legjobbak, ők olyat tudnak amit ma még a kvantumgépek vagy más élőlény sem tud a Földön csak ő/ ők, sz'al időjárás viszontagságok tökéletesen ismerik ELŐRE kitudják számolni több 10- 50 vagy ennél jóval több virág között a távolságot(minél többen vannak egy méhkaptárban/családban annál több virág) de úgy, hogy egy cm felesleges repülést/ szárny csapást sem eszközölnek a céljaik elérése érdekében mielőtt vissza repülnének a nektárral a méhkasba).
Ha kihalnának a méhek akkor a kvantum számítógépek FELTEHETŐEN össze lehetne kapcsolni a robotméhekkel és így a Föld ökoszisztémája STABIL marad,(Kínában állítják elő a világon a legtöbb körtét, és ott az emberek kézzel porozzák be a körtefák több trillió virágját mert már NINCSENEK MÉHEK) persze csak akkor MŰKÖDHETNE ha a Kvantum gép felismeri az összes virágot ami a Földön; földön, víz alatt s felett van. Ez akkora feladat, hogy a méheken kívül senki nem tudja még csak felbecsülni sem, erre is TALÁN jó lehet a kvantumgép.

De akár össze lehet kapcsolni a mesterséges intelligencia irányítása alatt álló: a forgalmat irányító lámpákkal, okos kukákkal/telefonokkal/..., robotokkal, autókkal, buszokkal, repülőkkel, mindennel ami mikro, macro, nano, kvantumchip -es lesz és ezzel elkerülhetsz baleseteket, szerintem még az öngyilkosságot is lesz idő amikor a mesterséges intelligencia meg fog tudni akadályozni, bárhol is akarod azt kivitelezni, kicsit úgy tudom elképzelni mint a Mindent Látó Szemet ami mindenre rá fog látni, persze ez is LEHET az emberiség vége,
ha a szakképzett emberek, döntés hozok nem korlátozzák a gépek fejlődés határait mert ha áldóan fejlődik és ez "végtelen" akkor lesz egy bizonyos szint ami felett már az ember nem fogja tudni megérteni, korlátolni és ki kerül a keze alól az irányítás és színre lép a technológia szingularitás és akkor majd vissza könyörögjük az istentől, hogy inkább a Globális felmelegedésbe halhassunk meg inkább.
Szerintem azért mind a kettő elkerülhető lehetne egyiket sem kéne választani csak azért, hogy a kisebbik rosszba haljon bele az emberiség.

(#4) MikiLóS válasza MikiLóS (#3) üzenetére


MikiLóS
tag

Amerikában egyébként van olyan egyetem ahol éjjel - nappal azon ügyködnek, hogy kifejlesszék ezt az algoritmust pld a csomagszállítóknak, ami kitudja számolni idő, energia, veszteség nélkül a pontok minimum 5 maximum 15 pont közötti a legjobb útvonalat.
Azt hiszem, hogy aki egy működő algoritmust letud rakni az asztalra az egyből kap
5 -15.000.000 USDollárt és ez nem vicc.

(#5) Reggie0 válasza Robitrix (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Pl. kereso algoritmusok.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

A 219 qubites Borealis 129 kvantumbitjét használták fel a feladat megoldásához. 9000 év helyett 0,000036 másodperc alatt végzett a feladattal a kvantumprocesszor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.