Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1T3


B1T3
addikt

Nem néz ki rosszul, bár nem bánnám, ha a tényleges Lumia 850-nél keskenyebb lenne a káva mindenhol. :)

(#2) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A WindowsCentralon egy régebbi cikknél Daniel Rubino még 650XL-ként írta le ezt a telefont, ami logikusabb is a SoC, a hiányzó kameragomb és az 5,7" miatt. Bár ez a cikk már 5"-t ír. Mondjuk 5"-on a fullHD szerintem alap egy 850-hez ezért is kizártnak tartom, hogy ez a 850 lenne.

(#3) Bukk900 válasza tomboy0013 (#2) üzenetére


Bukk900
őstag

Nem lenne rossz egy 5"-os PureView telefon a 6-os ársávban!

(#4) tomboy0013 válasza Bukk900 (#3) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én a 930 használata után már simán elfogadnák egy 5,7-est is. Múltkor már elgondolkodtam, hogy lehet cserélni kéne a 930-at egy 640XL-re, de aztán csak kijózanodtam :D Egyébként SoC terén remélem a 410-től fentebb fognak ugrani a 850-nél, ha lesz 850. És az irisz szkennert is belepakolhatnák mert nekem nagyon bejön a dolog. Meg ha fényképezés terén is hasonló optikát kapna mint egy 950 csak kisebb megapixel számmal akkor lehet inkább 850-re cserélném a 930-at.

(#5) gerii


gerii
addikt

Ha tényleg 410-zel adják ki akkor semmi értelme nem lesz, mivel a 830-ban is az van,csak ott még kameragombra is futotta.

[ Szerkesztve ]

(#6) tomboy0013 válasza gerii (#5) üzenetére


tomboy0013
veterán

A 830-ba 400-as van.

(#7) gutriqper


gutriqper
tag

"A fotón több színben látható a szerkezet, lesz arany-fehér, arany-fekete, rózsaszín-fehér és arany-fekete árnyalatú variáns.
Sok az arany-fekete

(#8) mtm800


mtm800
senior tag

Ilyen specifikációk alapján....amit nem nagyon hiszek, nem éri meg a 830 ról váltani....nálam is marad

(#9) Vassili_Zait


Vassili_Zait
senior tag

Nagyon jól néz ki, végre egy kicsit karakteresebb telefon az MS-től, remélhetőleg mire kijön használható lesz a W10m... a 950-et nagyon vártam de nem állt össze... abszolút nem vonzó telefon... ez viszont már kinézere 10/10-es, viszont spec alapján inkább 640-es utód lesz... nem úgy volt hogy a 850 kasza?

(#10) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon jól néz ki, csak ne 410 legyen benne :) Az árkategóriához illene egy 620-615-617.. :)

(#11) Gusztáv:így már tisztább :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#11) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Megy itt a kavarás rendesen. Windowscentral szerint (akik elég ritkán tévednek) ez tényleg a 850 render képe, viszont ez a telefon el lett kaszálva, mert sehol nem fogyott olyan jól a 830, hogy érdemes lenne kiadni. Ami lesz, az a 650, az itt leírt specifikáció arra vonatkozik. Elvileg 2016 Q1-ben jön valamikor.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12) Z_A_P


Z_A_P
addikt

eltűnt az oldalsó dedikált kamerabillentyű is

:( :W
Hogy ruhellem amikor nyomnam le felul a gombot, de nincs, helyett tapicskolhatom a kepernyot.
Arrol nem is beszelve hogy vakon barmikor le lehet nyomni, es indul a kamera.

OK

(#13) a510


a510
aktív tag

Hát szerintem ez nagyon ronda, jellegtelen telefon lett

(#14) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Itt a cikk, ha valakit érdekel. Én személy szerint szerettem a 830-at, és szerintem kéne egy telefon a 650 - 950 közé, mert így óriási szakadék tátong a palettában, de sajnos teljesen logikusan le van vezetve, hogy miért nem lesz 850. Mondjuk szerintem ha a 830 erősebb hardvert kapott volna, akkor biztos többen veszik, mert egyébként egy nagyon jó telefon és lehetett volna olyan vasat belerakni a 850-be, hogy sikeres legyen, de még ne állítson konkurenciát a 950-nek.

Laci

(#15) razzorr


razzorr
őstag

Szerintem, már ha én lennék az MS,akkor a 750-be tennék ilyen hardvert, mármint 5" és HD.

(#16) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

1:1 valamelyik Huawei.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Kicsit értetlenül állok itt a dolgok előtt! Lesz 850, nem lesz 850, ez a 650 stb.

Nyáron arról volt szó, hogy ésszerűsítik a termékkínálatot! Ez teljesen rendben van, ráfér(t), mert kicsit Samsungos kezdett lenni ugyanolyan HW-rel 3-4 telefon. Azt mondták, hogy lesz alsó, közép és felső kat. telefon. Na már most akkor szerintem pont hogy 750 néven kéne jönnie és az eddigi 6-os szériáktól kicsit felfelé kéne mozognia specifikációban! A 8-as szériának én speciel sose láttam értelmét!
Egy 750-es (és XL) testvére az alábbi speckóval szerintem tökéletes középút lenne:
Snapi 41X v 61X
1,5 v 2GB RAM
FHD felbontással
Continuum + OTG támogatás
735-ös féle vagy valamivel jobb kamera
Qi legalább opcionálisan
NFC, FM rádió, bővíthető memória és a szokásos dolgok
Esetleg Continuum helyett, vagy mellett írisz szkenner

Szerk: Látom többen is adtak javaslatot termék palettára! Az enyém tehát: 550, 750 és 750XL, 950 és 950XL.
Ezen felül talán valami nagyon low end 450-esnek lenne minimális értelme.

[ Szerkesztve ]

(#18) babkukta


babkukta
senior tag

Azért csinálhatnának szebb telefont is :( Alapjába véve nem rossz a forma, de szerintem többet is ki lehetne hozni belőle, főleg a keretből

Üdvözlettel, Tibi

(#19) janeszgol válasza Gusztáv (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen helyénvaló és logikus, amit írsz. Ez a spec a 640 utódjáé és illik is hozzá. (Mint az 535-höz az 550. Megjegyzem, az 535-nek sem 5 colosnak kellett volna lennie, hanem 4.5-nek. Rossz tervezés átka. Hiába, ehhez olyan vezető kellene, akibe szorult egy kis harmónia.)

A Lumia 830 az bruttó 130 ezerről nyitott. Ez sok volt. A Lumia 730 pedig 110 ezer környékén volt. Az is csak a szolgáltatóknál fogyott jól (és 735 formában).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) macskea válasza Gusztáv (#11) üzenetére


macskea
őstag

Itt lehet az igazság. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#21) janeszgol válasza Pacee87 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó spec. Mondjuk FHD felbontáshoz jobban illik a hatszázas Snapdragon, mert igaz, hogy a 400/410 támogatja a QHD-t, de már HD-n akadályba ütközik néha. FHD sok lenne neki, max állóképeknél nem.

Én azt mondom, a hatszázas Lumia még az 1 giga rammal oké, de felette a 2 giga legyen a befutó. És egy normálisan megírt OS. (Mondjuk ez könnyen teljesülhet, mivel könnyű frissíteni, bugjavítani a W10M-met, már csak a kialakítása miatt is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) mike1334


mike1334
veterán

Ez arra lesz jó, hogy kicsit lenyomja a 830 árát. Használtan, garanciával 40-ért jövő év elején jó is lenne, köszönöm :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23) tomboy0013 válasza janeszgol (#19) üzenetére


tomboy0013
veterán

A 735 függetlenül 75-85 ezer volt és szolgáltatónál 65. Az igencsak nem 110 azért...

(#24) janeszgol válasza tomboy0013 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a 730-ról írtam a kezdőárat (Edigital).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Pearce válasza Gusztáv (#14) üzenetére


Pearce
aktív tag

Hát igen, jól le van írva. Egyszerűen nincs akkora különbség a 7-es és a 8-as széria között. Így marad az 550 az alsókategóriában, a 950 kifejezetten a wp fanoknak, a Surface Phone lehet az üzleti modell és lesz egy elég sikeres 640 után egy 650.

(#26) kengyel


kengyel
nagyúr

Nem vagyok egy Windows rajongó , de a mostani telefonjaik nagyon tetszenek.

kengyel

(#27) Gusztáv válasza Pearce (#25) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, csak az üzleti készüléket (Nokia fejlesztés Intel SOC-al), na azt is elkaszálták :( . Most állítólag azt a készüléket az alapjaitól újratervezik, és az lesz az első tisztán MS telefon. És ezt a Surface-ért is felelős részleg csinálja. Csak gondolom az sem lesz egy olcsó mulatság, pedig szerintem nagyon kéne valami a 400€ ársávba.

Laci

(#28) Luck Dragon

Kinézetre átlagosnak mondható,de a hátlapja olyan nyekergő valami lesz mint a 950 esetében akkor nagy a baj a mérnököknél.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nem hiszem hogy kiadják 1giga rammal. 2lesz az...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#30) Béééla válasza kbyte1024 (#29) üzenetére


Béééla
őstag

Dettó ez fogalmazódott meg bennem: öngyilkosság lenne 1G RAM-mal 8-as szériát a küzdőtérbe lökni, de még a 7-est is. Átlag Jóska azt látja, hogy ugyanaz van benne (4 mag X GHz és ugyanannyi ram) és akkor majd lehet nyafogni, mé' nem fogy, csak a 6-os 5-ös széria?
Ma már a 7/8 széria csak AMOLED kijelzővel, Glance Screen-nel, 2G RAM 4 valamilyen maggal életképes, már csak azért is, mert gondolni kéne a jövőre. Nem kell tepsi, csak dualSIM opció, és meg is van a következő teló (pedig marha jól megvagyok a 730-al)

Bélabá

(#31) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

hát ez elég samsung/apple gyereknek tűnik... inkább maradjanak az eredetihez jobban hasonlító designál...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#32) tomboy0013 válasza janeszgol (#24) üzenetére


tomboy0013
veterán

A 730 olcsóbb volt a 735-nél és az Edigitálnál sem került többe 90-nél a 735. Teljes mértékben kizárt, hogy dupla ára volt itthon mint külföldön. 240 dolláros induló árról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#33) Fejvadi válasza gutriqper (#7) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az feketébb. :)

(#34) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Hát ez eléggé Alcateles lett kb. 2013-ból.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#35) Pttypang


Pttypang
veterán

Kameragombot akarok.

Everybody lies.

(#36) janeszgol válasza tomboy0013 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Meg van. Rosszul emlékeztem. (Csak ezt találtam, utolsó HSZ.)
Nálad a pont.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) tixem


tixem
addikt

Nagyon de nagyon remélem, hogy az elméletileg felsőkategóriás mobiljukba nem megint egy ratyi alsóközép hardvert raknak. És lesz kameragomb is. Ha nem akkor hagyom a francba az egész wp-t. L830-at is eltolták azzal a snapi 400-zal, nem kéne újra ugyanabba a hibába esni. 615, vagy 617, 2 giga ram, fullhd amoled max 5 colig meg egy visszább fogott de normális pw kamera dedikált gombbal, normális üzemidővel. Nem is kéne több.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#38) Pttypang válasza tixem (#37) üzenetére


Pttypang
veterán

Kepek alapjan nincs kameragomb, ezzel pedig en le is mondtam errol a telefonrol. :N

Everybody lies.

(#39) Energie X


Energie X
őstag

Nyugtassatok meg, hogy az én szemem a rossz! A kameragonb eltűnés feltűnt, de se pureview se zeiss feliratokat nem látok... Namost így mi is lesz? A keret alapján hajaz a 830-ra kicsit, amúgy pedig nem csúnya nem csúnya, de valahogy nem érzem az új ms telefonokban az egyediséget... Ez az egyetlen ami nagyjából elüt a "friss" telefonok kinézetétől (535, 640, 550, 950) A többi első ránézésre tökugyanolyan. A 950-en látszik a kamera körüli gyűrű miatt, hogy az talán valami komolyabb...
Asszem megvárom a Nokia C1-est vagy amit kihoznak jövő év végére, nekem a kinézet is számít :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#40) Pttypang válasza Energie X (#39) üzenetére


Pttypang
veterán

En meg maradok a 735-nel, mig meg nem olom, utana meg veszek egy 830-at :DDD

Everybody lies.

(#41) for3l válasza Pacee87 (#17) üzenetére


for3l
senior tag

Jó, hogy Gusztáv rendet rakott itt a lesz-nem lesz kérdésben és sajnálom, ha így lesz.

Amit te leírtál palettát, azt abszolút logikusnak és szimpatikusnak is tartom. 550 - 750 (+XL) - 950 (+XL). Itt nagyjából mindenki megtalálná a neki megfelelő telefont tudásban és méretben valamint árban is.

A 750 spec-nek szerintem simán mehetne egy 930 közeli spec (elvégre, az egy lassan két éve bejelentett telefon, a jelenlegi közép mezőny már simán tarthat ott), max a kamerája ne legyen olyan jó (de azért legalább 925 szintű). Continuumot nem raknék bele, akinek az kell, vegye csak meg a tetejét. Esetleg írisz szkenner mehet bele.

Na most ehelyett lesz egy 650, ami azért sokkal nem jobb/erősebb az 550-nél (de inkább áll közelebb az 550-hez, mint a 950-hez :D ). Így keletkezik egy jó "kis" rés a 650 és a 950 közé. Aki esetleg 920, 925, 1020, 730/735, 830, 930, 640 telefonok valamelyikéről szeretne váltani, annak túl sok előre lépési lehetősége nem lesz WM fronton.. Na, nekem ezzel van a legnagyobb bajom... És még mielőtt valami rosszat feltételeznétek rólam: semmi bajom a 950-nel (bár nem ismerem test közelből), de én annyit nem vagyok hajlandó kiadni egy telefonért.

(#42) Plazmacucci válasza for3l (#41) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bilibe lóg a kezetek :D Még egy Snapi 615-el sem lenne meg a 930 teljesítmény. 800-at meg nem fognak már semmibe tenni. Törődjetek bele srácok, hogy fos szar soc kerül beléjük elég magas árkategóriáig. A jól bevált dolgokon nem fognak változtatni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) Gusztáv válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


Gusztáv
addikt

Majd talán az OEM-ek hoznak értelmes középkategóriás készülékeket, most hogy ekkora rés van a Lumia termékvonalba. Nem is lenne ezzel bajom, ha látnánk, hogy jönnek a készülékek. Pl MS biztos, hogy ragaszkodik az irisz szkennerhez, de pl más gyártó simán csinálhatna ujjlenyomatolvasós készüléket, mert a Windows Hello támogatja azt is. Én az Acer Continuumos telefonjára kíváncsi lennék, ha majd egyszer lehet itthon kapni, lehet hogy beszerzek egyet tesztelésre.

Laci

(#44) tixem válasza Gusztáv (#43) üzenetére


tixem
addikt

Jó lenne ha más gyártók is újra beszállnának a WP bizniszbe, ha többért nem, akkor egy készülék erejéig.

A Samsung Ativ S mai napig az egyik kedvenc wp készülékem. Ráadásul minőségben mindig is ott voltak a szeren ezen a fronton, nem úgy, mint a galaxy vonalon. Gondoljunk csak az Omnia 7-re. Mit nem adnék egy hasonlóan nívós WP-ért mostanság.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#45) Pttypang válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


Pttypang
veterán

leszarom, tegyenek ra kameragombot es kesz :D

Everybody lies.

(#46) Plazmacucci válasza Pttypang (#45) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Amúgy én azt a gombot arra használom, hogy elindítsam a kamerát zárt képernyőnél. Ha azzal exponálok tuti bemozdítom...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#47) Pttypang válasza Plazmacucci (#46) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem nem volt gondom ezzel a 610 meg a 800 idejen se, de igen, a fo funkcioja az, hogy jelentosen gyorsitsa a fenykepezes folyamatat, kezdve onnan, hogy mire elokapom a zsebembol, addigra pl mar megy a kamera app, vagy meg fel kell ebresztenem, lehuznom a felso savot, onnan elinditani es utana tudok fenykepezni..

Everybody lies.

(#48) Gusztáv válasza tixem (#44) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nálunk is van Ativ S a családban, tesóm egyszerűen imádja. USA-ban volt utódja, Galaxy S4 alapon, arról is jókat írták. Jó lenne ha Samsung, LG visszatértem, de szerintem erre nem sok esély van. Inkább a PC gyártókban bízok, ők jobban tudnak profitálni a Windows 10-ből.

Laci

(#49) Neurotoxin válasza mtm800 (#8) üzenetére


Neurotoxin
őstag

+1. pont. Ez az új széria nem igazán jön be, egyedül a L850 tetszik eddig. Prémiumabbnak tűnik már képről is a 950-nél-ugyan ez volt a véleményem a 830/930 párosnál is.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#50) tomboy0013 válasza Neurotoxin (#49) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pedig a 830 és 930 párosnál ez nem így volt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.