Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Megértük ezt is, az iPhone kullog a Samsung után...

(#2) RaveForce válasza nyisziati (#1) üzenetére


RaveForce
veterán

Ez mar egy ideje igy van. Kiveve a profitot. Ott az apple behozhatatlan

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#3) aprokaroka87 válasza nyisziati (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az iphone mindig is csak egy lego-s cég volt.

Alkaltrészeket megveszi másoktól,összerakja,majd eladja.

(#4) #40359168 válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


#40359168
törölt tag

...csak előtte megtervezi.

(#5) Just486 válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Just486
senior tag

az iphone sosem volt cég

That unconquered country we call the future.

(#6) munnergep válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


munnergep
senior tag

Tervezés meg lóf@sz.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#7) aprokaroka87 válasza Just486 (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jóvan nem is figyeltem.

(#8) joey04


joey04
titán

Baszki ez a topik :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) slimshady válasza Just486 (#5) üzenetére


slimshady
senior tag

:D

üdv.: SlimShady

(#10) A.K. válasza munnergep (#6) üzenetére


A.K.
tag

Ha csak a komponenseket is nézzük a processzoraikat pl. saját maguk tervezik. Egyébként ennyi erővel pár cégen kívül senki sem "tervez" semmit mert mindenki 1-2 gyártó termékeit legózza.

(#11) munnergep válasza A.K. (#10) üzenetére


munnergep
senior tag

Kb. ezt írtam én is csak rövidítve :)
Csak meglepett, hogy valaki ennyire profi szakmailag, hogy lego-zott telefonnak tartja az iPhone-t.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#12) Depression válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Depression
veterán

Ez is csak össze lett legozva. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) .Szaki. válasza Depression (#12) üzenetére


.Szaki.
addikt

Na ez a nem semmi! :Y

Egyébként többek közt ezért imádom a folyamatos sárdobálást mindkét oldalról. Amellett, hogy viszi le a fórum színvonalát. Minden cég hasonlóan, máshonnan szerez be bizonyos alkatrészeket, amiket aztán később a saját szája íze szerint tökéletesít. Én inkább a sárdobálás helyett azt mondom, hogy kíváncsian várom az OLED kijelzős iPhone-t.

(#14) aprokaroka87 válasza munnergep (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudomásom szerint az Apple semmilyen alkatrészt nem gyárt a telefonjaihoz.

Míg pl az Lg,Samsung tudna pár dolgot

(#15) munnergep válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


munnergep
senior tag

De megtervezi és legyártatja az arra alkalmas partnerével. Ez nem legózás.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#16) aprokaroka87 válasza munnergep (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Legyártatja és nem gyárt.

A Samsung pl ha akarná az összes telefonjába tehetne saját gyártású kijelzőt és SOC-t.
Amit ő tervez és gyárt.

De itt most az alkatrészekről van szó

(#17) Pete55555 válasza joey04 (#8) üzenetére


Pete55555
addikt

Jól indul igen :C

Szerintem már elmondtak mindent, topik zárható ;]

(#18) sipy888

Csak használni lenne qrv@sz*r...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#18) sipy888


sipy888
aktív tag

nem vagyok iphone fan, de ez a render elég jól néz ki :K

(#19) A.K. válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


A.K.
tag

ha nem tervezte volna meg mondjuk az A10-es processzort az nem létezne, magyarán ezt az Apple hozza létre, így szó sincs legózásról
ha csak tőle függetlenül létező alkatrészekből rakná össze a telefont akkor talán mondhatnánk rá, hogy legózik de mivel a szoftvert is ők írják a telefonhoz ez se állja meg a helyét
aki legózik az az aki tényleg tök általános hardverekből rak össze egy telefont és rak rá egy nem általa fejlesztett oprendszert

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Most látszik, mekkora hülye volt az LG, hogy IPS-t használt a G4-ben és G5-ben. Már be kellett volna izzítania az Oled gyártósorait, mivel ő is Display gyártó/tervező. Most a Samsung learatja a babérokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) this is life válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


this is life
Ármester

Ilyen elven egyedul a samsung nevezheto csak gyartonak mert ok azok akik soc-ot,ram-ot, beepitheto memoriat,fenykepezeshez szenzort,kamerat ,es tobb kevesebb sikerrel akkumulatort is gyart, a tobbiek ha gyartanak is valamilyen reszegyseget , de egy komplett telefonhoz valo hw-t nem gyartanak hanem gyartatnak .
Az apple meg megtervezi , legyartatja , osszeszerelteti es eladja. Olyan elvaradod van , mintha minden peksegnek sajat malmot kellene uzemeltetnie, persze sajat forrasvizzel es tsai ...

De hogy a topik temajanal maradjak , nem jart rosszul a samsung, ez sem lesz rossz bevetel...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#22) RaveForce válasza janeszgol (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

Fene tudja... LG-tol meg nem lattam jo mobil oled panelt, ott vannak a flexek.. haat igaz hajlitott moka, de a minosege koszono viszonyban sincs a samsung oledjeivel, tehat lehet nem veletlen az ips hasznalat, azokban nem rosszak,sot... valszeg a mobil oledeket meg reszelgetik a pinceben..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) t3tv3s válasza RaveForce (#22) üzenetére


t3tv3s
tag

Érdekes ez a téma. Tudomásom szerint pár éve volt olyan időszak amikor Samsung felfüggesztette az oled tv forgalmazást és csak a fejlesztésre koncentráltak annyival jobbak voltak az LG paneljei. Ráadásul a hajlított kijelzőjük is más dimenziót képviselt. LG abszolút csúcs volt. Azóta TV piacon Samu behozta a lemaradást, mobilpiacon pedig egyértelműen dominál. LG saját mobilba is alig pakolt ilyen kijelzőt.

(#24) Fejvadi válasza nyisziati (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem újdonság ez.

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Árat szerintem nem igazán emelhet az Apple az OLED-re váltás miatt, mert a konkurensek egy része már azt használ és eleve csökkennek az iPhone és iPad eladások.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) -secret- válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem simán emelhet, veszik mint a cukrot.

(#27) RaveForce válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


RaveForce
veterán

Oled miatt aremeles? Mar egy ideje arrol cikkeznek, hogy olcsobb az eloallitasa mint az ips-nek..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) aprokaroka87 válasza this is life (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyszerűsitsük le.
A Samsung telefon lelket igy gyárt.
Az Apple meg megveszi azt a lelket amitől az Apple iPhone nem lesz egy lelketlen tucatmobiltelefon.

Persze ilyet sok más gyártó is csinál...bár nem is olyan régen valamelyiknek a lelke a pokolra kerűlt.

(#29) xxman


xxman
senior tag

Azért reméltem hogy nem oled lesz , de akkor egyre jobban fixnek tűnik... :(

I just wanna have some fun.

(#30) lolal válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


lolal
senior tag

:DDD +1

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#31) Wesder


Wesder
félisten

Az a render ritka rossz...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) this is life válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


this is life
Ármester

Ezt egy kisse tul spilaztad :) , inkabb orulni kene ahogy bejelentik az uj kijelzot es a funkcioit az uj Iretina Idisplay-t Ionscreen-t... :DDD

Nem vagyok alma fan , az os mukodese se jon be , de azert elismerem hogy az apple jol ossze rakja az eszkozeit es meg jobban talalja az erre fogekony vasarloknak ...lassan amugy az iphone-ra rairjak hogy powered by samsung , mert display samu, a soc is a samsung gyartosorarol jon (meg ha apple tervezes akkor is) gondolom samsung tarhely vagy ram lesz benne ... igaz az egyediseget az os adja es nem a hw kornyezet .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33) A.K. válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


A.K.
tag

Dehogynem, nézd meg mit csináltak a Macbook Pro-val. Beletették a touchbart és megnövelték az árát egy százassal.

(#34) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az üzlet az első, a pereskedés a második. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35) slimshady válasza Wesder (#31) üzenetére


slimshady
senior tag

Szerintem adja. Ebbe raknának nagyobb akkut. :)

üdv.: SlimShady

(#36) slimshady válasza Depression (#12) üzenetére


slimshady
senior tag

Ez igen. :)

üdv.: SlimShady

(#37) Látnok válasza Just486 (#5) üzenetére


Látnok
aktív tag

:C

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.