Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Ejj, már megint ezek a jogászkodások. :/ A Metro UI név jobban tetszett. Remélem így is sikeres lesz :)

ThorsHUN: LOL, ez volt a másik amit írni szerettem volna! :DDD
"A kapa a föld megművelésére szolgáló, különféle alakú eszköz, mely a vasból vagy acélból készült tulajdonképi kapából s a nyélből áll."

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Kapa rulz! :)

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ejj, de gagyi. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) BDave


BDave
őstag

(#5) nicu71 válasza Neil Watts (#1) üzenetére


nicu71
addikt

Szerintem is jó volt a METRO név,egyszerű,frappáns,mint az UI.
A Modern sem rossz,teljesen logikus,ugyanis van a régi -classic win megjelenés,és van most a modern,teljesen rendben van ez így.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#7) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

nagyon benan hangzik, nekem metro marad

(#8) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Elég béna név ez igy...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#9) catroot


catroot
veterán

Gereblye.

Amúgy ez már nem éppen friss hír. :F

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Egy kicsit... hogy is mondjam... marha erős túlzás ez. Mitől lesz egy kezelőfelület modernebb a többinél, hogy direkt ezt a nevet kapja? Attól, hogy fiatalabb? Ugyan...
Mondjuk a Juggernaut nevű eszköz már előrevetítette, hogy további nagy szavak fognak még itt röpködni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem erőltették meg magukat a névválasztás során.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) oO7 válasza Rickazoid (#10) üzenetére


oO7
őstag

a "modern" szinonímái: időszerű, mai, kortárs, korszerű, korunkbeli, korhű, újszerű, fejlett...

amúgymeg ez a modern ez stilisztikailag modern és nem fejlettségileg... ugyan win8 esetében az is helytálló lenne, mert tényleg egy fejlettebb, "okosabb" felületről van szó, mint az eddig megszokott desktopos felületek esetében, de a Modern elnevezés jelen esetben nem erre vonatkozik, hanem egyszerűen a modern stílusra utal... ez egy stílusirányzat amit kb pont a Win8-ban is jól megfigyelhető letisztultság és minimalizmus jellemez...

(#7) r3dsnake: igen tudjuk... mint ahogy a Kinect-nél is micsoda hiszti volt, hogy "márpedig nekem ez örökre Project Natal marad"... aztán már a kutya nem emlékszik erre a kódnévre... hagyjuk már ezt

(#11) Tigerclaw: miért erőltették volna magukat? ezt a kifejezést az átlag felhasználó soha a büdös életben nem fogja látni, egyszerűen csak kellett egy név amin nevezhetik ezt a felületet meg ezeket az új típusú alkalmazásokat a különböző dokumentációkban... ez nem egy brand, mint az Xbox vagy az Office...

[ Szerkesztve ]

(#13) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

A cikk sem említi meg, meg a hivatalos indoklás sem tartalmazza, de a lapkiadó Metro éppen perli a Microsoftot a név miatt...Tehát megint csak a szokásos semmirekellő jogászháború zajlik.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#14) Воланд válasza hülyegyerek (#13) üzenetére


Воланд
titán

forras?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Dancka


Dancka
csendes tag

Nem tudom most ezért vegyek egy kapacitív ernyőt a lapimra szerintem ez csak tabletre meg telóra jó,használtam a win8 béta-béta-bétát de nekem ez a "metró" vagy "modern" felület nem nagyon jött át egyáltalán...
viszont az tetszett,hogy baromi gyorsan bootol.

(#16) sztanozs


sztanozs
veterán

kapa?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17) mrhitoshi válasza catroot (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Szombati, vagy vasárnapi a hír. :D

PS4

(#18) BDave válasza hülyegyerek (#13) üzenetére


BDave
őstag

Amit linkeltem cikket, abban nem a Metropol lapnak van gondja a névvel, hanem az áruházláncnak.

(#19) Neil Watts válasza Воланд (#14) üzenetére


Neil Watts
veterán

[link] - de itt csak az van, hogy bajuk van vele.

Üdv. core2

(#20) Воланд válasza Neil Watts (#19) üzenetére


Воланд
titán

tudom. szo nincs semmifele folyo perrol, pont azert lesz atnevezve, hogy ezt elkeruljek. mar ha tenyleg igaz az, hogy a metro ag miatt tortenik az egesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Ribi válasza Neil Watts (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem is ez a Metró áruházlánas dolog tűnik valósnak.
Mintha Tesco-nak nevezték volna el. Akkor is kaptak volna az arcukra.

De így indulnak a pletykák és a vége az, hogy már a Microsoft nevet sem tarthatják meg ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) Khan13 válasza hülyegyerek (#13) üzenetére


Khan13
senior tag

Szerk.: Megelőztetek.

(#18) BDave:
Azt is csak nálunk hívják Metropolnak, szintén a Metro áruházlánc miatt, mindenhol máshol Metro a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ez még szarabb mint az eredeti. ;] Egyébként hiába változtatnak nevet, attól még marad ugyan az. A köztudatban nem a Metro névvel van baj, hanem a csempésdivel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) oO7 válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


oO7
őstag

jelenleg még nincs "köztudat"... ahol pedig már élesben kintvan a csempésdi (WP7, Xbox) ott meg nagyon is szeretik az emberek... az IT fórumok vérpistikéinek siránkozása nem számít közvéleménynek...

(#25) Khan13 válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


Khan13
senior tag

A köztudat rá fog jönni, hogy a csempésdi nagyon jó tud lenni, amint elkezdik használni ;) Megint csak a sírás megy a változás miatt, aztán meg a jééé...
Véletlenül az Androidomra is felkerült egy WP7 téma, és elégedetten használom :D

(#26) BDave válasza oO7 (#24) üzenetére


BDave
őstag

Próbáltad már PC-n? Mobileszközökön jó találmány, de PC-n nem.

(#27) Воланд válasza BDave (#26) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem probalta. sot, nem is fejleszt ra. :DDD ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Mintha ettől trendibbé válna a Microsoft...

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#29) BDave válasza Воланд (#27) üzenetére


BDave
őstag

Jó, csak mert úgy alkot véleményt - ha tényleg így van -, hogy ki se próbálta. És nem kellett ehhez fejlesztőnek lenni, csupán kíváncsinak, mert le lehetett tölteni a próbaverziót.

(#30) virkir válasza oO7 (#24) üzenetére


virkir
veterán

ahol pedig már élesben kintvan a csempésdi (WP7, Xbox) ott meg nagyon is szeretik az emberek...

Így van. A wp7 részesedése ezt megkérdőjelezhetetlenül bizonyítja.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#31) fi:zi'k válasza oO7 (#24) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tehát ha vkinek nem teszik, aminek esetleg hangot is ad az egyből siránkozó vérpistike lesz?
WTF?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) blade zte


blade zte
őstag

Pfuj metro ui.Csakis azért van hogy egy fejlödö világban, a 100 ezres telóknál megússzák a 4magos procikat,és helyette ólcsó sz*rt pakoljanak bele ami a 60-ezer forintos android telókba van.És ebböl jön hogy 800mhz-s telóikat nem tudják beárazni, mert ha túl alacsony lesz az ára, még kevesebben veszik a többit.

Android csúcsgép ui-ja szép ,sok opció, sima müködés,és mindig a csúcshardver.
Iphone szintén szép ui-val rendelkezik,hihetetlen szoftver támogatás,és a procija leköröz egy terga3-at szinte.
Erre a windows phone 8 jön egy adag csempével?Biztos a 2-magos telóik jönnek, azokat elöállítják pl.60 ezerért, de galaxy s3 áron adják,pedig az hardverileg szerintem akkor is jobb lesz még ha fél évet is kell várni.

Emberek csúcstelón ne optimalizáljanak holmi négyszöges ui-val, hanem pakoljanak bele olyan procit ami elfuttat egy pc-s win 8-at.Márpedig a vetélytársai azt is eltudnák,mer nem köti öket az, hogy direkt roszabb hardver kell,nehogy a tábla változatot is véletlenül futtatni tudja.Mellesleg kijött intel medfield, arra várok win 8 portot(nem a win phone 8 hanem igazi win).

Oppo find 7 astro black

(#33) Воланд válasza BDave (#29) üzenetére


Воланд
titán

kapcsold be az ironia detektorod. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Cyberpunk válasza oO7 (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Előbb váltok Linuxra, mint W8-ra. :DDD Maga a rendszer okés, tetszik hogy gyors, nagyon hamar indul meg minden, maga a Metro-zással van nekem bajom. Nekem ne tolja az arcomba azt a valamit, hiába válthatok át "desktop"-nézetre. Majd ha lesz valami hack amivel ki lehet irtani, akkor meggondolom a váltást.
Semmi keresni valója desktop-on ennek, tableten nem lenne vele bajom. S ebbe fog belebukni az egész. Nem nem trollkodom, csak leírom mit láttam a varázsgömbben. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) DS39


DS39
nagyúr

kreatív névválasztás..

(#36) Zedz válasza blade zte (#32) üzenetére


Zedz
addikt

Nem értem miért kell feltétlen 4 mag, amikor 1 is elég a tökéletes működéshez. :U Az UI meg erősen emberfüggő, személyem szerint komolyabb megjelenése van a csempés megoldásnak és az egész - immáron - Modern UI-nak mint bármely androidos eszköznek. ( Írom ezt úgy, hogy androidot használok már 1 éve. ) Ugyanez fordítva is igaz, valakinek a csempék nem tetszenek. Ilyenbe kár belekötni.

(#37) BDave válasza Воланд (#33) üzenetére


BDave
őstag

Bocs, de én egy régebbi típus vagyok.

(#38) nicu71 válasza Zedz (#36) üzenetére


nicu71
addikt

Anyám szerint,a csempés UI/azaz a csempés telefonok,ahogy ő mondja/SOKKAL modernebbek,a minap mutattam neki az egyik uj xperiát egy képen,és azt mondta,szép,de ez nem az a MODERN :) 72 éves. :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#39) Khan13 válasza blade zte (#32) üzenetére


Khan13
senior tag

Amikor a WP7-hez kiadta a követelményeket a MS, mindenki anyázott, hogy hogy képzelik, most meg az a baj, hogy mi is? Közép kategória alatt nincs készülékük, Androiddal meg zsufolva van a piac. Soha nem is volt terv, hogy Alsó részre adjanak bármit. Mellesleg miért baj a 800MH-es processzor? Ja hogy azzal megy olyan jól, mint egy átlag Android 1 - 1,2GHz-en? :D Másik: Telefonba minek 4 magos processzor? Így is naponta kell tölteni, ha komolyabban használod (sőt...). A telefongyártókat időnként úgy látom, hogy úgy butítják a népet, mint néhány videokártyagyártó az nVidia alsókategóriás 4GB VRAM-os modellekkel.
Maúgy megmi az hogy ne optimalizáljanak csúcstelefonon? Amúgy ne mond meg senkinek, de a WP8 kernele = W8 kernel ;)
Amúgy használtad már rendesen az élő csempéket?
A kérdéseimre ne válaszolj, csak gondolkodj el; mert ne haragudj, de annyi zöldséget hordtál össze, mint a nagybani piac...
Megj: Egy Android felhasználó

(#40) hülyegyerek válasza Воланд (#14) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Például , de itt egy másik is.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#41) Ricardo


Ricardo
félisten

Ha már mindenképpen névváltás, találóbb lett volna a Minimal UI. Az tükrözte volna a szellemiséget. Ez a Modern szó olyan semmitmondó, és hatásvadász.

(#42) catroot válasza mrhitoshi (#17) üzenetére


catroot
veterán

Itt 2-án jött le, hogy nem már nem Metro lesz.

@(#30) virkir

Szerintem javarészt nem csak az UI a gond, hogy nem terjedt el. Persze igaz, hogy először azt látják meg az emberek, amikor kézbe veszik, próbálgatják.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43) kcsa válasza blade zte (#32) üzenetére


kcsa
veterán

o.. m... g...

Jól összeszedted a valós híreket, tényként kezelsz mindent pletykát? :)

Mellesleg: négyszög = nincs hardverigény? wtf?

Hagyjuk már... Nyomkodd csak a blade-et, az a király úgyis :)

(#44) ddekany


ddekany
veterán

Sok mindent lehet mondani erre az elnevezésre, de egy biztos: nem időtálló. Azaz 50 év múlva is még modern lesz? :) És mi lesz a következő UI neve? Really-modern? (Erről az jut eszembe, amikor régen mindent <Valami> 2000-nek neveztek el, mert az fjúúcsőő meg minden. Aztán eljött a 2000-es év...)

[ Szerkesztve ]

(#45) blade zte válasza Khan13 (#39) üzenetére


blade zte
őstag

Anyázott de nézd csak a sony-t.Ő sem a csúcsprocit teszi bele csak legalább évente cseréli nem 2-3 évente.Meg azért ha már w8 kernel,igenis kérek pc-s w8-at, legalább valami minimális támogatást annak a régebbi appjaihoz.Ha már simán portoltak xp-t vagy ubuntut egy androidra, csak nem lenne nehéz legalább futtatni a pc-s dolgokat(azért nem a játékot, de pl. winrar,torrent,alap (nem mobilos) office.Simán megoldható lenne a kezelése is.
Élő csempéket 7launcherbe használtam XD.Ja és pls legalább valami root,vagy jailbreakféleséget rakjanak bele,sokan szeretnék érte.thx :DDD

Oppo find 7 astro black

(#46) ddekany válasza kcsa (#43) üzenetére


ddekany
veterán

"Mellesleg: négyszög = nincs hardverigény? wtf?"

Hát perszeik! Nem láttál még csippet? Szögletes. Na most, mi tölti ki hatékonyabban a szögletes, alakot... a másik szögletes. Na ezért hatékonyabb.

(#47) catroot válasza blade zte (#45) üzenetére


catroot
veterán

Azért a launcheres livetile és a wp-s között van egy nüansznyi különbség.

"Root/jailbrake" pedig van az unlock-al.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#48) Zedz válasza blade zte (#45) üzenetére


Zedz
addikt

Várj, te most az asztali W8at akarod a telefonokban látni, hogy tudj warezolni meg effélék? :U Kicsit szerintem el vagy tévedve, mert ez nem erről szól! :D

(#49) oO7 válasza ddekany (#46) üzenetére


oO7
őstag

"Nem láttál még csippet? Szögletes. Na most, mi tölti ki hatékonyabban a szögletes, alakot... a másik szögletes"
Neeee nee nee ne neeeee... kérlek mondd, hogy csak viccelsz :O

(#50) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kiírhatnának egy névpályázatot. Javaslom a "Modern" helyett a "Tutijó" vagy a "Királyos" UI elnevezést, azok is hasonlóan ütősek.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.