Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04430080


#04430080
törölt tag

Na ez már monitor.

(#2) monguz82


monguz82
tag

azt a 38"-ost elfogadnám simán, szorítanék neki helyet az asztalomon :D

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#3) Pipó


Pipó
őstag

Ez már valami! A nagyobb nagyon üt. Remélem lesz róla alapos teszt.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#4) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

HDR 400... kár. :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5) Solten


Solten
addikt

Nah, igy kell ezt, bravo LG.

Saor Alba

(#6) Tengri válasza Pipó (#3) üzenetére


Tengri
senior tag

+1
Várom a tesztet róla én is. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#7) hajbel


hajbel
addikt

Kár, hogy nem Freesync, így még ha esne az ára sem lenne nálam esélyes.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8) Cassi


Cassi
senior tag

A nagyobbik hardveres G-Sync, a kisebbik G-Sync Compatible. Ez csak azért érdekes, mert az év eleji G-Sync Compatible minősítés bejelentése óta alig került piacra új hardveres G-Sync monitor (talán csak ez egyedül?).

(#9) siposz


siposz
aktív tag

Ha összemixelnék a kettőt akkor meglenne a következő monitorom.

Ilyet szeretnék: 34 inch, 21:9, 1440p, sphere lighting

A 38GL950G is tetszik, de ahhoz már nagyon brutális videókártya kéne.

(#10) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Gyerekek javítsatok ki de ez gyakorlatilag tökéletes nem?
- IPS
- 1ms
- 144Hz
- a hajlításért nem vagyok oda de 21:9-es képaránynál és 30" felett okés
- 2K-4K a nagyobb felbontása?
- G-sync
- ez az "ambilight" szerű cucc nagyon jó (nem szeretek teljesen sötét szobában gépezni egy kis 10-20W-os asztali lámpa van messzebb a plafon felé fordítva hogy egy gyenge szórt fény azért legyen.
talán már csak a HDR hiányzik. HDR is van
Mint ha az utóbb időben ezen paramétereket keresték sokan egy monitorba gyúrva.

Mondjuk egy 30" feletti sík, 4K-s jöhetne.

Na akkor a szakértőket mi az ami hiányzik? FreeSync?

[ Szerkesztve ]

(#11) siposz válasza hajbel (#7) üzenetére


siposz
aktív tag

Igazából nem értem, hogy miért nem lehet egyszerre G-sync és freesync. A freesync már kvázi ingyen van, és akkor nem lennél a monitorod miatt kártya gyártóhoz kötve.

(#12) Cs1csó válasza siposz (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

34"-on az 1440p kevés, szerintem. Sajnos ezt a monitort nem tudom amúgy mi tudná kihajtani talán a 2080TI utódja.

(#13) Cifu válasza Cs1csó (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egyszerűbb játékokban (CS, World of Tanks és társai) simán kihajtja egy 1070 is szerintem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) hajbel válasza siposz (#11) üzenetére


hajbel
addikt

Pont ezt nem értem én sem. :( Bár a g-syncnek vannak más előnyei is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) siposz válasza Cs1csó (#12) üzenetére


siposz
aktív tag

Grafikusoknak talán, mindenki másnak szerintem tökéletes.
34 inch 3440 * 1440: 110 ppi
Ez pont olyan, mint egy 20 colos fullHD sűrűsége.

Nekem teljesen tökéletes.

(#16) enginev3.0


enginev3.0
félisten

38as nagyon jöhetne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) GoldhandRent válasza Cs1csó (#12) üzenetére


GoldhandRent
őstag

34" 21:9-ben miért kevés a 1440p ?
Az ugyan az, mint a 16:9 27" 1440p. -> 3440x1440, a 2560x1440 helyett. ugyan az, csak szélesebb kép fér rá, emiatt az átló is nagyobb, de milliméterben pontosan ugyan olyan magas a 16:9 27", mint a 21:9 34".

[ Szerkesztve ]

-

(#18) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez már valami.
Jöhet :)
Gondolom az ára nekünk való.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#19) Yany válasza Cs1csó (#10) üzenetére


Yany
addikt

Ez gyakorlatilag egy álom monitor. Csak a G-sync sánta nekem, egy freesync 2-nek jobban örültem volna, bár a várható ára miatt valószínűleg amúgy sem cserélném a mostani 38-ast...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) muszurkefal válasza Cs1csó (#10) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nem kell kijavítani, én is valami hasonlóra vártam már, sajnos 2 éve is, amikor konfigot építettem :C IPS, 1ms, 144Hz, G-Sync valahogy nem akart összejönni akkoriban 1 helyen.
Egyelőre nem lesz csere, de itt az ideje, hogy ezek a tulajdonságok együtt legyenek meg.

(#21) Cassi


Cassi
senior tag

Német oldalak szerint a kisebbik 699, a nagyobbik 1999 eurón fog nyitni. Nice price.

(#22) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

na most akkor az amd tulajoknak meszeltek, vagy hogy van ez? nincs szink csak g szink? es az a masik fajta szink ez meg mi a rak?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#23) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Most akkor az 1ms ULMB mellett értendő?

Jobbára ártalmatlan...

(#24) Yany válasza Termigáßor (#23) üzenetére


Yany
addikt

Ezt miért gondolod? A hivatalos oldalon nem látom, hogy akárcsak utalnának ilyesmire...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A leírtak alapján az
LG 27'' UltraGear 27GL850 QHD Nano IPS 160Hz
nem tűnik rossz monitornak, összehasonlítva ,
az ASUS ROG Swift PG279Q , és az
Acer Predator XB271HU hasonló tudású monitoraival.
Svédországban az előjegyzési ára 6 490 svéd korona,
azaz kb 193 ezer Ft. Hogy itthon mennyi lesz az ára , nem tudni.
Link:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#26) flexxx2


flexxx2
őstag

Akkor már nem kellenek a TN panelek senkinek, mert IPS is tudja?

(#27) Akula


Akula
őstag

mindegy mennyibe kerül, must have :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) Tetsuo válasza Cs1csó (#10) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Sík, 4K, Freesync 2, PWM-mentes... ezek még kellenek a boldogsághoz. ;)

(#29) Cs1csó válasza Tetsuo (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R erre gondoltam, valami még hiányzik. A sík és 4K nem gond, úgy vélem.

NA DE a PWM mentesség még odébb van.

A TÖBBIEKNEK IS KÖSZÖNÖM AZ INFÓKAT! :R

(#30) green dude válasza hajbel (#7) üzenetére


green dude
tag

Az LG oldalán ha rákeresel szerepel a FreeSync is a leírásban.

(#31) green dude válasza siposz (#15) üzenetére


green dude
tag

Nem teljesen olyan. A PPI-hoz meg kell adnod, hogy milyen távolról nézed.

(#32) Apollyon


Apollyon
Korrektor

1 ms...
Szuper, akkor IPS válaszidő probléma letudva, most már jöhet a régi grafikus munkára való CRT monitorokkal megegyező vagy jobb színhelyesség kifejlesztése. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) green dude


green dude
tag

Szuper amúgy ez a monitor. Kár, hogy nem lesz 24" méretben. Amúgy mit gondoltok, ez natív 10 bit vagy 8+FRC? Hasonló lefedettséget lattam 8+FRC-vel. Mostani consumer nVidiák tudják a natív 10 bit-et DP kimeneten?

(#34) Peter13 válasza green dude (#31) üzenetére


Peter13
senior tag

Én nem így tudom, a PPI az egyszerűen Points Per Inch. Tökmindegy milyen messziről nézed. A képátlóra vetített képpontok számát osztod a képátlóval (inchben, vagyis hüvelykben). A távolság, amiről nézed, az egyszerűen nem faktor...az hogy látod-e a képpontokat, az természetesen erősen függ a "nézési távolságtól" (is...meg az adott egyén szemnek fókuszálási képsségeitől is)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#35) green dude válasza Peter13 (#34) üzenetére


green dude
tag

Jogos. Nem fejtettem ki, hogy mire gondoltam pontosan. Én még hozzá szoktam venni, hogy milyen messziről kell nézni az adott képátlójú, adott pixelszámú monitort, hogy már a szemed ne tudjon különbséget tenni a pixelek között. Ez fontos dolog, ezért én nem díjazom például a 24"-es FHD monitorokat. Ahhoz, hogy elérd azt a határt amit írtam már nagyon messze kell ülnöd a monitortól ami pedig a FOV-nak csesz oda.

[ Szerkesztve ]

(#36) Cs1csó válasza Apollyon (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

A színnel nem volt gond eddig sem az a fránya "IPS GLOW" és a gyenge fekete az ami megkeseríti az IPS panelt használók életét.

(#37) Peter13 válasza green dude (#35) üzenetére


Peter13
senior tag

Jó neked (sóhaj): nekem sajnos már teljesen "megfelel" a 24-es fullHD monitor :)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#38) Yany válasza Cs1csó (#29) üzenetére


Yany
addikt

Miről beszéltek? Az LG-nek már a legelső 38-as panele is PWM-mentes, ami a 38uc99-esben van.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39) BiP


BiP
nagyúr

Ha nem lenne ívelt, ezt a 38ast vinném azonnal.
Igaz, hogy nem kenne meg a rendes 4k, de mozifilmek alatt ez nem jönne ki, és játék slatt is elfogadható a komptomisszum. (Most 4k van. a Wqhd-t kevésnek érezném, de ez beleférne)

#10:csicso82: ezalatt a 2K-4K alatt mit értesz pontosan?

(#40) Franklin válasza flexxx2 (#26) üzenetére


Franklin
addikt

Hát ha neked kell a 600e Ft-os IPS 144 Hz monitor, akkor hajrá... én pl. szeretném ha továbbra is lennének olcsó TN 144/240 Hz is modellek is... legfeljebb nem 100% színhűséggel fogom látni Pistike skinjét, mikor halomra lövöm CS-ben vagy Quake-ben.

(#41) Cs1csó válasza Yany (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R akkor már csak egy gond van vele: AZ ÁRA majd ha harmad-negyed ennyiért lesz veszek.

(#42) -Skylake- válasza green dude (#31) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) Ricsi85 válasza siposz (#9) üzenetére


Ricsi85
csendes tag

Szia
Jelenleg egy 34est hajtok és a 38 jobb lenne, csak sajnos kevés van és nagy a feláruk.

(#44) -FreaK- válasza Cs1csó (#10) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, ilyenre még nem volt példa eddig, ez érdekel engem is, bár a 2000EUR-s árral nem :) Jöhetne Freesync-el, de attól félek, még úgy se lenne elég jó áron.

A HDR LCD monitornál totál értelmetlen, az is csak egy felesleges árnövelő tényező.

Az az 1ms ne tévesszen meg senkit, marketing kamu. Néhány monitornál régebben írták, hogy virtuális 1ms, a szem a mozgások követése alatt úgy érzékeli mintha 1ms lenne a pixel válasz idő (perceived 1ms). Most már gondolom vannak elég pofátlanok ahhoz, hogy ezt lehagyják. Mellesleg csak ULMB alatt volt ilyen, ami meg nem működött együtt a váltakozó képfrssítéssel (sync), tehát vagy ezt, vagy azt kapcsolod be.

Erősen kétlem, hogy itt is máshogy lenne, majd ha kimérik rendesen, műszerrel a pixel válasz időket, ugyan az fog kijönni, amit egy normál IPS eddig is tudott, ami közelében nem lesz az 1ms-nek.

Ezen felül még az IPS/VA preferencia is bele szólhat, hogy kinek mennyire tökéletes. Én eddig a VA-ra szavaztam (az is van), de szerintem a többi tulajdonsága miatt simán váltanék IPS-re :)

Ezeket leszámítva viszont tényleg benne van minden ami kellhet.

(#45) Low Noise válasza -FreaK- (#44) üzenetére


Low Noise
senior tag

Én is a va panelre szavaztam most vettem egy MSIMPG27CQ-t néha. tettenérhető egy kis ghosting, de engem ez kevésbé zavar mint az IPS pocsék kontrasztaránya. Milyen monitorod van?

[ Szerkesztve ]

(#46) #16939776


#16939776
törölt tag

IPS-nél az OD-t igen nehéz úgy implementálni, hogy az gyakorlatban összeeresztve a különböző színű pixelek eltérő átfordulási idejével ne szüljön valamilyen színtorzulást. Itt meg ugye 1ms-et igérnek, amit a 240-es TN panelek is, csak a legnagyobb OD-val tudnak közelíteni.

Ha legalább a most kapható "gyors" IPS paneleknél élesebb, konzisztensebb képe lesz, már van ok az örömre.

(#47) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerk.: Megnéztem ezt a videót a 38-as-ról, a csoda ismét elmaradt: a kontrasztos háttér összemosódik amikor svenkkel a kamera, a kard eltűnik a figura kezéből amikor suhint.

A hibátlan mozgás megjelenítés IPS-en, még mindig várat magára.

[ Szerkesztve ]

(#48) flexxx2 válasza Franklin (#40) üzenetére


flexxx2
őstag

Az árat nem néztem, de már nem csak a TN panel a király ms-ben.

(#49) Low Noise válasza #16939776 (#46) üzenetére


Low Noise
senior tag

Mi az az OD?

(#50) KTTech válasza Low Noise (#49) üzenetére


KTTech
veterán

OverDrive

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.