Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr President


Mr President
senior tag

Húúha nagyon tetszik. Jó kis gép lett ez az új xps. 15"-ban kellene, de az árát sajnos nem az én pénztárcámhoz igazítják. Lehet tudni hogy kb mennyi lesz? 300k?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2) stratova válasza Mr President (#1) üzenetére


stratova
veterán

Másutt korábban 1200$-1500$ körüli árat becsültek.

(#3) stifi


stifi
senior tag

tegnap volt a kezemben az összes a Dell partnernapján.
nem rossz, de nehéz és drága mulatságnak ígérkezik, és nem biztos hogy lesz magyar lokalizációval - ami az itthoni bevezetést is veszélyezteti első körben...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#4) YencYke válasza stifi (#3) üzenetére


YencYke
tag

Lokalizálva szerintem lesz, de háttér világításos billentyű biztos nem. Eddig legalábbis ez volt a stratégia.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#5) Zodicus


Zodicus
senior tag

A 15-ös miért kap kisebb aksit? :F

(#6) cildren


cildren
tag

Hát szerintem ez a kaszni egy az egyben MacBook Pro koppintás!! De ez az én szubjektív véleményem.

(#7) Taky


Taky
senior tag

Lehet a súlya miatt...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#8) Tauren45


Tauren45
aktív tag

8 óra egyhuzamban? :Y Ilyen hardwarekkel, ha ez tényleg így van/lesz akkor nagyon jó kis gépezet lesz. Engem már csak a hűtése érdekelne. Arról nem esik szó se, meg ez avékényság, hát nem lesz egy hideg darab.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#9) Alchemist


Alchemist
addikt

Megint egy kiherélt billentyűzet...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) stifi válasza YencYke (#4) üzenetére


stifi
senior tag

de itt most aszondják hogy csak backlites billentyűzet lesz. de azt meg nem akarják magyarban, vagyis még nem fix.
lehet nekünk lesz butított háttérvilágítás nélkül :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11) cucka


cucka
addikt

Az XPS sorozatba én azért ennél izgalmasabb gépeket várnék a Dell-től, ilyen kinézettel kb. Latitude néven is árulhatnák.

(#12) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az XPS 15 érdekelne. Meglátjuk mennyi lesz az ára.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) defi válasza cildren (#6) üzenetére


defi
tag

Azért ez még messze van a HP envytől :)

LOAD "*",8,1

(#14) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nálunk mikorra várható a megjelenés?

(#15) opeter87


opeter87
senior tag

Gyenge gépek, nekem volt XPS gépem és látom a nagy fejlesztésben jól elrontották a billentyűzetet, ez ám a fejlődés :W

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Valoban dagadt buxa kell majd! :D
De jok, mint mindig!

...

(#17) HBO2


HBO2
tag

A videokártyánál nem vitték túlzásba! Ge 640? vicc!

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#18) Prof válasza HBO2 (#17) üzenetére


Prof
addikt

Nem rossz az, de nem értem a hüvős kepler alapú 640M-et miért csak a 15 colosba rakják, a 14-esben a 630 még jobban is melegszik, mert egy átnevezett típus.

(#19) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Úgy látom páran lemaradtak arról, hogy a Dell az XPS gépeket kicsit újrapozicionálta. Már rég nem az extra teljesítményről szól ez a széria (arra ott van házon belül az Alienware), hanem inkább a minőségi, exkluzív kialakítású gépekről.

Nekem a 14"-os bejön, szívesen kipróbálnám. Remélem a zsanér minőségén azért javítanak valamit, mert az a XPS 13 szerintem leggyengébb pontja. Olcsó biztos nem lesz, a 13-as is majdnem a legdrágább ultrabook. Magyar, lokalizált billentyűzetre sem számítok, annyira kicsi piac vagyunk, hogy nem bajlódnak vele.

Laci

(#20) Prof válasza Gusztáv (#19) üzenetére


Prof
addikt

Akkor matt képernyős az új XPS? mert ha nem akkor sehol semmi minőség a képernyő hulladék :N

(#21) Gusztáv válasza Prof (#20) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mivel Gorilla Glass van rajta, ezért szép fényes. De kellően nagy fényerővel el lehet nyomni a csillogás nagy részét (tapasztalat). A fényes kijelző meg jellemzően megint egy erősen megosztó dolog, vannak előnyei és hátrányai is, de az eladások szerint az emberek nagy részét nem zavarja.

Laci

(#22) kromatika


kromatika
veterán

nagyon komoly lett a XPS 15 :K

(#23) Alchemist válasza Gusztáv (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

az emberek nagy részét nem zavarja

Megoldják: "keressünk egy helyet a laptopnak... húzzuk be a sötétítőt... várj, lecserélem a fehér ingemet... mégse menjünk ki a kertbe" :)

A fogyasztó is csak egy droid, aminek bármit le lehet nyomni a torkán... majd megszokja.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Prof válasza Alchemist (#23) üzenetére


Prof
addikt

+1 Pontosan az emberek azt veszik, amit az arcukba tolnak. Sokan azt se tudják mennyivel jobb egy matt, mert olyat még nem láttak. Vagy eszükbe nem jut laptopként, használni a laptopot, mert világéletükben az adott asztalon csücsült a pincében, árnyékos szobasarokban.

Azért a Dell is fejlődik e téren már 15R, 17R Special edition Full HD anti-glare kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#25) chapo


chapo
tag

Hát szép LENNE, ha nem hagyták volta le a num-padot, így esélytelen

(#26) stratova válasza chapo (#25) üzenetére


stratova
veterán

Ezt a nagyobbik modellben kopptól-koppig lehetne kivitelezni. A használható és kvázi kényelmes numpad-es billentyűzethez minimum 15,6-os gép kell (korábbi 15,4"-os MSI-nél eléggé kényelmetlenül alakították ki emlékeim szerint). Az összenyomorított kurzorgombok sem épp az ergonómia vívmányai közé sorolhatók,de sajnos ma egyre inkább divat.

[ Szerkesztve ]

(#27) npckill


npckill
csendes tag

nem szeretem annyira a dellt (alienware-t is ők gyártják) és a youtube televan gajjrament dell lapikkal, alienekkel, kíváncsi leszek ennek a hibáira... :DDD

(#28) chapo válasza stratova (#26) üzenetére


chapo
tag

Hát igen, a nagyobbik pont 15,6, hol itt a gond?
Ha egyszer elég ütős hardvert raknak össze, akkor igazán illene rá egy numpad, hátha valaki nem csak játszani akar vele...

(#29) opeter87 válasza chapo (#28) üzenetére


opeter87
senior tag

Aki játszani és multimédiázni akar az vesz egy XPS-t (nekem is volt 4 évig), ha meg valaki dolgozni akar vesz egy Elitbookot, Thinkpadet, stb. - ezért nincs numpad

(#30) Gusztáv válasza opeter87 (#29) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem mintha az új T530-on lenne numerikus rész. Én a dokkoló + normális asztali billentyűzetre esküszöm. Az XPS szerintem sem épp munkagép, mondjuk a 15"-os FHD verzión biztos lehet normálisan videót szerkeszteni. CAD-re meg valami workstation, de az árban nem ez a kategória.

Laci

(#31) Flash86


Flash86
tag

Az XPS 13 igaz, hogy ultrabook, de ha abból indulunk ki, annak is csak US világítós billtyűje van.

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#32) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A XPS 14 1100$-tól indul.

Laci

(#33) Palyuka


Palyuka
csendes tag

Az XPS régen Xtreme Performance System-et jelentett. Itt jelentek meg az:
XPS 1710 > XPS M1730 Hatalmas, SLI kártyás, robusztus, vastag és nehéz izomgépek.
De mivel megvették az Alienware-t így már nem ez a pozíciója az XPSeknek házon belül. Sokáig úgy volt, hogy nem is gyártanak többé ezen a néven készüléket, ekkor jöttek ki az alternatívák (StudioXPS). Póbálták pozícionálni (a név megtartása miatt, de nem ment nekik).
Majd az Adamo XPS-el született meg az ítélet, miszerint az XPS az eleganciát, a különlegességet és az egyediséget fogja képviselni a piacon. Ez az a prémium szegmens, ahol menőbb notebook kell mint egy Latitude. Mert multicégnél az utolsó Presales is Latitude-ot kap (A multiknál érvényben lévő Policy-k betartásához elengedhetetlen).
Neked meg XPS-ed van? OMG, Te policy felett állsz. Te vagy valaki...
CEO/ker.igazgató stb... ként beállítasz egy Ügyfélhez meeting-re... meg fogják nézni, hogy mivel érkezel... Mert ez egy XPS
És ennyi. És kit érdekel a lokalizáció? És kit érdekel a numpad hiánya? És kit érdekel, a fényes kijelző. Az a lényeg, hogy ez egy XPS. Hogy megnéznek vele.

Amúgy nekem sem kéne, mert nem ezek az igényeim. De sokaknak ez számít :) :))

[ Szerkesztve ]

(#34) stratova válasza Palyuka (#33) üzenetére


stratova
veterán

Kinek a pap kinek a papsajt, de akkor inkább Latitude :) Ha ennek a modellnek is a külsővel kellene hódítania, akkor bizony gondban lesz, mert abban egyre erősebb a konkurencia.

(#35) Palyuka válasza stratova (#34) üzenetére


Palyuka
csendes tag

Egy notebook (de bármi más megjelenése, külseje) nem lehet soha mérőszám. Teljesen szubjektív szempont. Ezt így túl bátor kijelenteni... Nekem sem jön be. Sőt, biztosan vannak még embereket, akik hasonlóképpen gondolják. De minden bizonnyal nem nekünk szánta a Dell ezt a készüléket. Nekem a Vostro tetszik nagyon... Másnak meg az nem...

(#36) stratova válasza Palyuka (#35) üzenetére


stratova
veterán

Elsősorban nem a küllem hanem a tartósság miatt, de ez szubjektív. Mondjuk autóknál a külső minden műszaki paraméter vagy megbízhatóság dacára nagyon fontos szempont sokaknál.

(#37) Palyuka válasza stratova (#36) üzenetére


Palyuka
csendes tag

A külső mindig fontos szempont lesz. Talán az egyik legfontosabb. Mivel használod, mert nézed nap mint nap. De ettől még szubjektív marad, számokkal és parametérekkel nem kifejezhető :)

(#38) chapo


chapo
tag

A mai világban egy bizonyos szintig szerintem már elvárható, hogy ne legyenek olyan élesen elválasztva a felhasználási szokások, pl, dolgozni akarsz rajta, akkor választhatsz a ronda, nehéz izom féltéglák között, vagy ha szép, hordozható gépet akarsz, vehetsz szép vékonyat, kb 0 tartalommal. (nyilván sarkítva)

Egy ilyen erős gép, ilyen szép (szubjektív), házban nagyon oké, de azért akármire is szánják, szerintem a fentiek miatt elég nagy kapufa, ha nincs rajta numpad, 15,6"-on simán elférne, szépen meg lehet csinálni.

Nem vagyok olyan valaki, aki a "jajj de szép színe van, megveszem" módszerrel vásárol, de igenis számít, hogy valami hogy néz ki, milyen használni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.