Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GALARDO


GALARDO
addikt

Erre nagyon kíváncsi leszek. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#4) kispecek


kispecek
aktív tag

Már azt hittem jön egy 50-60" 4K Apple logóval. :D

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#5) haddent


haddent
addikt

Mit tudnak ezeken az Apple TV -ken újítani? Mi az az új feladat, amihez új HW kell és nem tudja a 2 éves Apple tv? Vagy miért nem raktak bele picit erősebbet akkor? Telefont, tabletet stb.. megértem, hogy frissíteni kell/lehet, de ezen mit?

(#6) halkow


halkow
őstag

Jó tudni hogy van apple tv sose hallottam még róla :)

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) Totheground válasza #09819904 (#3) üzenetére


Totheground
addikt

Jajj, de fontos comment. :U

Várom már. Azt pletykálják, hogy router funkcionalitást is kap, azaz túllkép egybemossák az AirPort express-t és az Apple TV-t.

Szerk.: az ironizáló trollkodás még mindig trollkodás.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#9) Paul119 válasza Totheground (#7) üzenetére


Paul119
addikt

Drága és haszontalan, nem volt benne semmi trollkodás :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#10) nord_ válasza Totheground (#7) üzenetére


nord_
veterán

Na, abban a pillanatban már rendelem is meg.

(#11) Totheground válasza Paul119 (#9) üzenetére


Totheground
addikt

30k hol drága? Azaz inkább 25, mert az Apple remote 5k.

Haszontalan meg végképp nem mondanám, de mind1.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#12) C$abi


C$abi
aktív tag

Egy gyors kérdés:
Mi egész pontosan az Apple TV?

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennek is főleg az USA piacán van igazi "haszna", ahol van hozzá elég online szolgáltatás is, illetve annak éri meg akinek iTunes filmgyűjteménye van. Legalábbis szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Simi87 válasza Totheground (#11) üzenetére


Simi87
senior tag

Aki nem tudja mi ez annak haszontalan. :)

(#16) dreamdancer válasza C$abi (#12) üzenetére


dreamdancer
őstag

Médialejátszó Apple-termékekhez. A legnagyobb jósága - szerintem - hogy egyetlen kattintással, mindenféle varacskolás nélkül ki tudsz rakni fotót, videót, játékot a tévére kábel nélkül. (Ezért szórakozom jól, amikor elismerően írják egy androidos tabletről, hogy wow, mini HDMI is van, hát köszönöm, csodás, hogy dugdoshatom a kábelt.)

Amúgy meg arról a kis távirányítóról mások is példát vehetnének, a szokásos 100 gombos plasztik tégla helyett egy mini, fém cucc a kurzoron kívül összesen KÉT gombbal, na ezen nem nyom mellé a júzer sötétben sem.

Nem a lényeg a fontos.

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Azert ezt egy mezei androidos telefon is tudja. Ugy hivjak dlna! Es meg csak pici szurke doboz sem kell csak dlna tamogatasu TV. Nekem mar 3 eve igy megy itthon a kep nezegetes meg csaladi videok...

(#18) crey válasza Dany007 (#17) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Vannak még egyéb érdekességei is az Apple TV-nek (pl. youtube integráció), szóval egy beépített DLNA szerver nem helyettesíti. De amúgy nekem is nagy hisztim, hogy se az iPhoneom se az iPad nem tud DLNA-t, pedig a TV-m meg de.

Hát így lehet eladni az olyan marháknak az Apple TV-t mint én. :U :DDD

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#19) nuke7 válasza C$abi (#12) üzenetére


nuke7
veterán

http://www.apple.com/appletv/

röviden.

(#18) crey : vannak dlna-s alkalmazások iOS-re tudtommal :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) crey válasza nuke7 (#19) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Kettőt vettem meg, egyik sem működött rendesen... :O

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#21) Dany007 válasza crey (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Youtubeot ugyanugy letudsz jatszani telefonon keresztul. Van egy rakas program erre ahol osszesitik a dlna kepessegeket. Zenek, filmek, kepek, musorok, tv csatornak stb lejatszasa egy appon belul, persze kulfoldi es Hd-ben.

Persze az airplay jobb es kenyelmesebb pl jatekot vagy barmit kilehet vele kudni tevere... de nagy hatranya hogy kell hozza egy 30k-s kutyu...

(#22) nuke7 válasza Dany007 (#21) üzenetére


nuke7
veterán

inkább 25 :U

de melyik kütyü csinálja azt meg neked, hogy a valaha vásárolt összes zenédet, videódat on-demand azonnal tudod streamelni bármilyen képernyőre + bármikor bérelhetsz is újakat ( vagy vehetsz) ? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) Dany007 válasza nuke7 (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Mondom, megvan az előnye, de a hátránya is.
Nekem bőven megfelel a DLNA is. Itt is egy gombnyomás a képek vagy videók átvitele... Akár youtube videók vagy filmek vagy akármi...

Oké nem tudja magát a képernyőt átvinni, se a játékok képét, de arra aztán pont nincs szükségem. Engem dühítene hogy "csak" ezért vegyek egy külön dobozt amit rá kell kötni a netre meg HDMI-n a tévére... csak ezért.

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem lennének tiltva itthon a NBA, NHL, NFL előfizetések még jó is lenne, de így nekem nem ér semmit. Pedig jó lenne nézni ezeket eredeti angol nyelven.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Totheground válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


Totheground
addikt

Viszont állítólag még idén lesz Netflix.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26) arn válasza dreamdancer (#16) üzenetére


arn
félisten

Chromecast

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) gyoref1


gyoref1
aktív tag

Jah és egy kis segédprogival a Tv-n nézheted vezeték nélkül a 1080p MKV-t is! :K
Már persze ha a PC-d egy Mac ! :D

[ Szerkesztve ]

(#28) kispecek válasza Totheground (#25) üzenetére


kispecek
aktív tag

Félő hogy nem lesz occo.Bár ez szubjektív.
No meg a tartalom ugyebár....

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#29) w333


w333
félisten

Kicsit le vagytok maradva ... már rég kapható Link :P

Jah hogy van belőle régebbi verzió ... akkor én vagyok lemaradva :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30) Carlas válasza dreamdancer (#16) üzenetére


Carlas
senior tag

Itthon értelmetlen. Az összes új tvn van dlna stb. telóról 2 gomb és már minden kint a tv-n. Média centernek őrülten kevés mert sok formátumot nem támogat és nem mind1 a kódolás sem ami hatalmas gond stb ami így halott ügy itt.. Itthon nem túl jó vétel, a kölcsönző rész itt a jó de ha nem magyar az se annyira.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#31) nuke7 válasza Carlas (#30) üzenetére


nuke7
veterán

nem értitek. nem ez az apple tv lényege.
hanem az, hogy nem kell 2-3-4 stb Terrabyte-os NAS mert azonnal eléred az összes filmedet meg zenédet amit valaha vásoroltál...

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) Tigerclaw válasza nuke7 (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, épp ezért ha nem vásároltál egyetlen filmet, zenét se az iTunes-ről, akkor itthon semmi értelme sincs megvenni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) nuke7 válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


nuke7
veterán

azért akkor is jó, mert pl. ezen keresztül azonnal tudsz venni és bérelni is :K
(szóval akkor is megéri, és rögtön van egy "biztonsági" másolatod is mindenről amit megveszel ;) )

https://youtube.com/user/nuke7

(#34) footy válasza nuke7 (#33) üzenetére


footy
addikt

Hiaba magyarazod, Magyarorszagon az emberek nagy resze nem veszi meg a filmeket, hanem letolti, ezert nem is ertik meg az Apple TV lenyeget.

(#35) nuke7 válasza footy (#34) üzenetére


nuke7
veterán

hát asszem így van…
(bár amikor egyszerűbb megvenni mint letölteni, azért az már mégiscsak valami ;] )

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) Tigerclaw válasza footy (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen ez így van, ráadásul az iTunes talán a legdrágább tartalomáruház. Annyira drága hogy olcsóbban jársz ha megveszed Blu-ray formátumban pl. az Amazontól, ami ráadásul rendes full HD nagy bitrátával és extrákkal a lemezen (igaz, jó esélyel magyar szinkron és felirat nélkül). Szóval itthon, ha kőgazdag vagy akkor neked való az iTunes. Persze mondhatjuk azt is, hogy ez a magyar valóság. Az iTunes előnye az, hogy már hivatalosan "itt van" Magyarországon és már magyar nyelven is elérhető némi tartalom. Szemben pl. az Amazon tartalomáruháza nem elérhető itthonról hivatalosan, legalábbis a zene és film nem, csak a könyv és újság. A folyamatos elszegényedés sajna nem teszi kívánatos piaccá Magyarországot, így még pár év(tized)ig nem fognak tolongani az online tartalomáruházak itthon.

Kiválasztottam az első filmet az iTunes nyitóoldaláról:

The Hobbit: An Unexpected Journey

iTunes: 17 euro
Amazon.co.uk Blu-ray + Ultraviolet digitális: 12 euro
Amazon.com Instant video: 12,44 euro

Az iTunes verzión van magyar hang, de csak stereo.

Én inkább megvenném rendes Blu-ray fomátumban, ha kellene. A kölcsönzési árakat nem ismerem, az lehet hogy piacképesebb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) nuke7 válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


nuke7
veterán

de az amazon nem szállít magyarországra, szóval meg vagy lőve - ha szállít akkor meg szállítási költség :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#38) crey válasza footy (#34) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Arról meg nehogy már az Apple tehessen, hogy itthon olyan a morál (és a fizetőképes kereslet) amilyen. És nem véletlenül nem az anyagiakat emeltem ki, mert nem egy embert ismerek, akik vaskos fizetéssel a hátuk mögött is warezolnak mindent. :W

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#39) Totheground válasza crey (#38) üzenetére


Totheground
addikt

Hát igen. Kevés szánalmasabb dolog van, mint amikor valaki egy 200k-s telefonra lopkodja a 250 forintos appokat.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#40) Tigerclaw válasza nuke7 (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az amazon.co.uk szállít és nem is olyan drágán. Persze érdemes többet rendelni. Emellett nagyon korrektek. Volt hogy nem jött meg időben egy film amit külön csomagoltak, miközben a többi már igen, amit ugyanakkor rendeltem. Elküldték még egyszer és megírták, hogy ha megjönne mégis az eredeti csomag írjak nekik, de ne küldjem vissza, hanem adjam oda másnak. Meg is jött 1 hét múlva, így lett két Harry Potter Deathly Hallows-om blu-ray ben. Zenéket is messze olcsóbb onnan rendelni CD formátumban. Sajna a digitálisban filmet, zenét csak GB területén árulhatnak.

Ez a terjesztés területi korlátozása nagyon bosszantó.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41) Carlas válasza nuke7 (#37) üzenetére


Carlas
senior tag

Amugy kolcsonozni a thome ip tvn is tudok ha mar annyira kell. Amugy asus oplay media centeren tolom baban visz mindent 3d mkv meg minden. sajna itt applenel ez nincs :S

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#42) nuke7 válasza Carlas (#41) üzenetére


nuke7
veterán

nem érted.
nem baj.

https://youtube.com/user/nuke7

(#43) Totheground válasza Carlas (#41) üzenetére


Totheground
addikt

"3d mkv"

Igen, itt a probléma. Hol lehet 3d mkv-t venni/kölcsönözni?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44) Carlas válasza Totheground (#43) üzenetére


Carlas
senior tag

sehol :) de a tobbit igen. alszentek meg ne legyunk :) h veszek vmit 25e ert es meg kolcsonozgetek amikor 25 e ert sokkal jobb media center is van es megoldom mashogy. nem a penzrol van szo mert blu ray filmeket is veszek, hisz mar 1000ft tol van a media m. ban, de 3d nem.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#45) Carlas válasza nuke7 (#42) üzenetére


Carlas
senior tag

Ertem en, csak itthon ez az cucc felesleges, a kolcsonzes draga.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#46) Totheground válasza Carlas (#44) üzenetére


Totheground
addikt

A tankolást is máshogy oldod meg, amikor drága a benzin? Mi a helyzet a kenyérrel?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#47) Carlas válasza Totheground (#46) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen ez a legjobb példa amit megírtál :) De nyilvan te mindent megveszel. ugyan mar...
ami igazan minőségi megveszem akar játék steamen akar film, de azért van határ amíg értelmesen megéri, ez a verzió nem. En pl a thome tvn is kölcsönzök 3-400-500 ft. neha és ez sztem megéri.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#48) Totheground válasza Carlas (#47) üzenetére


Totheground
addikt

Még a virtuális gépen futó win is meg van véve, igen. Régen nem így volt, de onnantól, hogy abbahagytam az egyetemet és lett rendes fizum, mindent megveszek. Még azokat a zenéket is, amik megvoltak régről letöltve.

Néha letöltök, de csak olyan dolgot, amit megvettem rendesen is.

A példa meg ott sántít leginkább, hogy ha az ember megpróbál tankolás nlkül elhajtani, egyből repül a pofon, míg letöltésnél nem lépnek azonnal az illető tyúkszemére, ahogy pedig kéne.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49) Carlas válasza Totheground (#48) üzenetére


Carlas
senior tag

A warez sosem all meg sosem fog, minden platformon ez van. Ez ellen soha nem lesz semmi valtozas.
Ha mindenbol lenne demo stb meg tobbet vennek. De amig ki sem probalhatok sok mindent es pl a jatekok nagy resze kalap kaka, ami vasarlas utan derul ki addig igy lesz. Zenet eletbe nem vennek mert a legtobb shopba a gagyi mp3-at nyomjak ami aaaa. Film mas teszta. Ha a moziba tetszik mert minosegi megveszem altalaban hasznaltan mert az uj ara a bluraynek irrealis, uj filmeknel. A 3d mkv az amit leszedek, mert azert mert 3d egy film, maris 2xer annyi penz vicc, es nem mert nem tudom megvenni.
A lenyeg nalam az hogy ha meg is veszem se eri meg ez a cucc mert egy media centeres blu ray is hasonlo aron van ami sokkal tobb funkciora jo.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#50) Dany007 válasza Totheground (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Jajj hagyjátok már ezt az álszentes viselkedést. Nyomatjátok itt a szöveget, hogy "jajj hol lehet megvásárolni az mkv-t" mintha nem tudnátok, hogy azt nem megvásárolod hanem letöltöd.
Teljesen nyilvánvaló, hogy az Apple TV-vel nem lehet a letöltött fájlokat lejátszani csak a megvásároltat, ezért fáj ez sokaknak.
De ettől még nem kell itt a fennkölt duma a magas lóról a letöltések ellen. Úgy beszéltek róla, mintha csak a magyar ember torrentezne és mondjuk Amerikában, Angliában azt se tudnák mi az! Vajon mért van 30-40 féle médialejátszó előretelepített torrent klienssel, mkv lejátszással és így tovább.. Nyilván azért van piaca mert van rá igény, bőven!

Ráadásul mondjátok ezt pont egy olyan országban ahol teljesen legális(!!!) és törvényes a magáncélú letöltés filmeknél, zenéknél! Úgyhogy bocsánat, de egy szint után már szánalmas ez az ágálás itt a letöltések ellen, meg a beszéd a magas lóról hogy mindenért fizettek.

A hasonlatod pedig szart sem ér. Maximum félrevezető és megtévesztő lehet egyesek számára.
Igen ha a benzint is le lehetne tölteni ingyen és legálisan(!!!) akkor biztos hogy azért se fizetnénk. És nem, itthon nem jár pofon(!) a letöltésért, mert mondom mégegyszer legális!
Sőt ha kenyeret lehetne letölteni ingyen, törvényesen akkor azt is letöltenénk.

Egyébként lehet te is meggondolnád a fizetést ha csak minden 10. tankolás után tudnál normálisan közlekedni az autóval. Mert az biztos, hogy egy büdös fillért nem fogok fizetni a filmekért addig amíg 10-ből 9-et letöltésre méltónak se tartok és le se töltök. Annak a maradéknak a további 90% szintén az a kategória amit maximum egyszer néznék meg, de lehet még az is sok.

Majd ha lesz rendes havidíjas streaming szolgáltatás itthon, amikor egy adott havidíjért korlátlanul(!) nézhetnék filmeket a full HD magyar szinkronos filmválasztékból négy kilences rendelkezésre állással, na majd akkor és azért bizony fizetnék! Nem is keveset! De mai jelenleg itthon elérhető az egy fillért se ér meg nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.