Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az ár már jó, a minőségen meg majd javítanak. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) xmaas válasza leslieke (#1) üzenetére


xmaas
őstag

Hat muszaj lesz csiszolni minosegen de meg az arakon is de legalabb jo iranyban haladnak a dolgok habar engem igazabol hidegen hagy ez a felbontast novelo mania

(#3) elefant válasza xmaas (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Egyszer azért nézd meg, ha teheted! Lehet , hogy megváltozik majd a véleményed. Jómagam is szkeptikus voltam eleinte.

(#4) Madwe válasza elefant (#3) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha közelről nézed, akkor látványos a különbség, azonban a szokásos 2m+ távolságnál nem fog kijönni ekkorában, a fHD is épphogy... Egy 70+os méret dukál akkor már a 4khoz, ez az 50es olyan mint a 32-es fhd 2m-ről, 1080p az igaz, de semmit nem veszel észre belőle :)

(#5) pilóta


pilóta
nagyúr

ami jóval kevesebb, mint amennyiért a top gyártók kínálják hasonló méretű UHD modelljeiket

Szerintem ez jóval kevesebb, mint amennyiért a top gyártók kínálják hasonló méretű FHD modelljeiket ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) .mf


.mf
veterán

"Polaroid"? Tévé? Egyre jobb... :U

Remélem hamarosan jön a 2. generáció is, vagy legalább egy 30 Hz-nél magasabb frekvenciát is támogató DP is kerül rájuk. Egy 39"-es jó lenne monitornak, fotókhoz.

De ez a szűk betekintési szögek... Csak nem TN kerül ezekbe is? Azt hittem már, hogy 32" feletti TV-kben alap valami korrekt panel...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) xmaas válasza Madwe (#4) üzenetére


xmaas
őstag

Hat ez az egy normalis lakasba ahol nezed peldaul 2-3 meterrol az agybol a 50" TV nem fogsz latni semmi kulombseget akkor meg minek ? Akinek meg 3 anyja van az meg vegyen 80" TVt ha abba leli az oromet nekem meg az 50" is tul sok plane amennyi szutyok van musor neven manapsag

(#8) Prof


Prof
addikt

600 dollar volt nemreg Amazonon a Seiki 50". 400 a 39" .
A kerdes: Ezeken van HDMI 2 vagy DP 60hz 4K vagy csak 30Hz?

(#9) Prof válasza xmaas (#7) üzenetére


Prof
addikt

Attol hogy TV-t vesz vki lehet 10 eve nem nezett TV musort :P

(#10) elefant válasza Prof (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen énis láttam azt a Seikit az Amazonon, meg működés közben is az IFA-n.... Azért még annyi is sok pénz...

(#11) Madwe válasza xmaas (#7) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem csak az itthoni adásokat lehet ezekkel nézni, nas-ról, hdd-ről, br lejátszóról saját anyagot is megeszik, lehet rá vpn-nel netflixet tenni, konzolt pc-t rákötni, médiaboxot rátenni, szerintem tv-t tv-músor nézésére egyre ritkábban használ az ember, a 15-40-ess korosztály legalábbis biztosan :D

A 80as méret pedig szerintem nagyon jó (csak drága) ha elfér, amikor crt-ről váltottunk ledre akkor még a 32-es is rohadt nagynak számított s batár nagy valamiként kezelte az ember aztán láss csodát ma már egy 32-es re nincs ember aki azt mondaná hogy nagy, inkább hogy kicsi :D Én szó nélkül elfogadnék egy 70+os tv-t, kétség nem fér hozzá, amugy is most tervezek váltani de max 500k-s keretig, azért meg ez marad az álom kategória... meg az amoled is, sajnos, uhd mondjuk annyira pont nem érdekel...

(#12) zsigus


zsigus
őstag

"Vizio P-series:

50-inch P502ui-B1, $1,000.
55-inch P552ui-B2, $1,400.
60-inch P602ui-B3, $1,800.
65-inch P652ui-B2, $2,200.
70-inch P702ui-B3, $2,600."

12,7 centinként ~89,500 Ft-os drágulás. Szép...

Egyébként azt azért beleírtam volna a cikkbe, hogy ezek csak az USA-ban fognak majd megjelenni. + a Vizio-ban van a/c-s Wi-Fi is, és 6 magos SoC.

[ Szerkesztve ]

(#13) athomi válasza elefant (#3) üzenetére


athomi
veterán

Mondjuk az 50" esetében milyen távolságról?

[ Szerkesztve ]

(#14) vittorio7


vittorio7
őstag

Igen az durva, hogy a top gyártók full HD 50-55-ös TV-i drágábbak.

Ha megvenni nem is érdemes ezeknek a gyártóknak a TV-it, legalább lenyomják az árakat.

(#15) Prof válasza elefant (#10) üzenetére


Prof
addikt

Persze de a sima FullHD Tv-ket adjak annyiert, azert az nem rossz. Elobb lesz itt olcso 4K TV tenger mint hozza tartalom ;]

(#16) Madwe válasza athomi (#13) üzenetére


Madwe
nagyúr

2m-től elvileg látsz már valami különbséget, 1.5 métertől már egész jól kivehető a különbség, de igazából 1m az ajánlott táv, ahonnan rendesen látod... (érdemes alatta elolvasni mit takar a minimum meg maximum érték, mielött valaki ideírja hogy dehát kijön maximumra a 2m - ami ugye csak annyit jelentene hogy 2m-nél kicsivel közelebb még kb 1081 pixelt látsz pl. 50 colost fHDra pl ezért érdemes 2m-nél nézni, azaz itt a minimum nézési távolság az ami alá tilos menni, viszont minél közelebb kell hozzá lenni a tökéletes képhez...) Hozzáteszem elvileg a 80ast is 1.5 méterről érdemes nézni, 2-2.5nél még van különbség, 3.2nél lesz fHD amit lát az ember, szóval azért ez a 4k kiba nagy tv-knél lesz csak jó :)

[ Szerkesztve ]

(#17) athomi válasza Madwe (#16) üzenetére


athomi
veterán

"...ez a 4k kiba nagy tv-knél lesz csak jó"

Hát valami ilyesmire próbáltam célozni. 50"-on egy forinttal nem adnék többet az UHD-ért a Full HD-hez képest.

(#18) Prof válasza athomi (#17) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem 65 colosnal mar latszik, de en leginkabb a 80+-100+ vaszonra varom a 4K-t.

(#19) bteebi


bteebi
veterán

Egész vállalhatóak tűnt, de azért ez nem valami biztató: "a látogatói visszajelzések alapján a Polaroid mérnökeinek még van bőven tennivalója, hiszen a betekintési szög kicsi, a gyors mozgások megjelenítése pedig pocsék, ugyanis ilyenkor zajossá, pixelessé válik a kép.".

#18: 80/84"-on ez simán kivitelezhető: összeraknak 4 db 40/42"-os FHD panelt, oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) gianni85 válasza Prof (#8) üzenetére


gianni85
veterán

Én is ezen gondolkoztam, de ha Emellett lehetővé teszi a 24p/48p lejátszást akkor csak HDMI 2.0 van benne...

(#21) MaUser válasza zsigus (#12) üzenetére


MaUser
addikt

12,7 centinként ~89,500 Ft-os drágulás. Szép...

Kisebb méretnövekedésért fizetnének sokan nagyságrenddel többet is. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Olcsó húsnak általában híg a leve! A 4k önmagában szart sem ér, mert az tuti (Polaridnál a cikk is megerősíti), hogy ezeknek a készülékeknek az általános képminősége a béka segge alatt van, UHD felbontáson lehet nézni az elmosódott, szürke, színhelyességet hírből sem ismerő képet. Budget UHD-nak nem látom értelmét.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#23) DithenS


DithenS
senior tag

Mondjuk ezeknek a UHD tévéknek semmi értelmét nem látom!
Most őszintén ugyan olyan a képe mint egy kisebb FHD-é,ha megnézzük az adott pixelek UHD esetében nagyobb helyen terülnek el,míg egy FHD-s sokkal kisebb területen tehát különbség nincs,csak tényleg arra jó hogy aki akkora TV-t akar,mint a szobám falának a fele akkor tessék.
UHD-nak akkor lesz értelme ha mondjuk 22"-es TV-t is kapnál ilyenre,na az nagyon brutál lenne!
Nekem ne mondja senki hogy lehetetlen,ha a mobil gyártók képesek 5"-os kijelzőre FHD-t csinálni akkor 22 colra UHD is sikerül- akkor már lenne értelme mert tényleg szebb lenne a kép de ameddig a felbontás és a méret is növekszik,szerény személyemben kukába való termék én hasznát nem venném.

(#24) BiP válasza kolosszus87 (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát igen. A helyzet ezekkel a modellekkel sem változott.
Van szar drágán, meg némileg jobb minőség még drágábban :)

(#25) .mf válasza DithenS (#23) üzenetére


.mf
veterán

"Most őszintén ugyan olyan a képe mint egy kisebb FHD-é,ha megnézzük az adott pixelek UHD esetében nagyobb helyen terülnek el,míg egy FHD-s sokkal kisebb területen tehát különbség nincs,
[...]
UHD-nak akkor lesz értelme ha mondjuk 22"-es TV-t is kapnál ilyenre,na az nagyon brutál lenne!"

He?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) moddnb


moddnb
csendes tag

Olyan értelme van, hogy nyomás alá helyezzék a többi gyártót, hogy kezdjenek olcsóbban kiadni UHD tv-ket, monitorokat. Meg rávegyék a fejlesztőket a tartalmak gyártására. Azokkal nem tudok egyet érteni akik szerint nincs értelme a nagyobb felbontásnak, szerintem igenis van. Egy 25"-os Full HD Asus monitort használok, és egy ipad air-t. És kevésbé fárasztja a szemem az ipad, mivel alig látom a pixeleket. Szóval lehet így elsőre nem tűnik fel vagy csak kis különbséget érez az ember, de hosszabb használat után, már észrevehető, és kényelmesebb a nagyobb ppi érték. Persze most drágább meg minden és nincs is értelme ennyiért váltani, de előbb-utóbb lemennek az árak és jobb lesz az UHD monitorokat-TV-ket használni, mint a mostani FullHD-éket.

[ Szerkesztve ]

(#27) Madwe válasza DithenS (#23) üzenetére


Madwe
nagyúr

Húha. Kicsit el vagy tévedve, akkor lenne csak igazad ha az emberi szemnek nem lenne korlátja s bármekkora részletességet képes lenne feldolgozni, de ez nincs így... Az emberi szemnek van egy "felbontása" s ahoz szokták mérni a dolgokat, melynél a tökéletes képhez mindig meg van adva 3 adat: felbontás, méret és távolság, ha megvan a méret s a felbontás, akkor pl kiszámolható hogy milyen távolságban van a tökéletes kép, amikor minden részletet látsz, de a pixeleket még nem.

amit te mondasz annak semmi értelme... A mobilok esetében azért kellett nagyobb felbontás, mert közelről nézed - kb 15-20 centiről, azaz adott méreten kis távolságban nagyobb felbontást is látsz, ergo szebb lesz a kép... Csakhogy egy tv esetében a nézési távolság általában másfél métertől kezdődik, de inkább 2-3 méter szokott lenni... Ilyen távolságban viszont, ahoz hogy lásd is a 4k felbontást, már jó nagy kijelző kell (pár hsz-el feletted linkeltem egy oldalt ahol megnézheted) s a 4k egyik baja pont az hogy rahedli nagy kijelző kell hozzá hogy az átlagos szem lássa a több részletet. Amit te mondasz annak semmi értelme, egy 22 colos 4k tv-t konkrétan 40 centiről kell nézni :) 80 centinél messzebb már a full Hd felbontást se látja a szemed :D

De tessék, itt a link, a minimum távolság az ahol minden részletet képes még látni az átlagos emberi szem - ennél közelebb már pixeles a kép, a maximum táv pedig az a távolság ahol már csak a másik felbontás (4k 1080p 720p majd 480p) részletességét képes látni csak a szem... Mobilt is nézheted vele: 1080p esetén egy 4 colos kijelzőnél 16 centire a kijelzőtől van az ideális távolság, azaz 16 centiről nézve tökéletes a képe, annál közelebb már pixeleket látsz, távolabb pedig nem látsz minden részletet.

(#28) zsigus válasza MaUser (#21) üzenetére


zsigus
őstag

Ez mondjuk igaz. :DDD

(#29) #25954560 válasza Madwe (#27) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyebkent te tapasztalatbol beszelsz?
en megneztem kiallitott 70"-es fhd es 4k tv-ket is pont ugyanezzel a tudassal a birtokomban. szepen lassan hatralva hasonlitottam oket ossze. bo 4m-rol is megdobbento volt a kulonbseg. valaki csal :)

(#30) Benzoldog


Benzoldog
tag

Végre, hogy lejjebb vitték az árát, így már jóval többen engedhetik majd meg maguknak ezt a készüléket. :)

(#31) tecsu válasza Benzoldog (#30) üzenetére


tecsu
addikt

De "kik" vitték lejjebb az árat?
Ezektől a gyártóktól biztos nem vennék kijelzőt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) MaUser válasza Madwe (#27) üzenetére


MaUser
addikt

A link azért nem jó, mert a kijelzők felbontásával számol a vetített anyag helyett. Az aliasing kikerülése miatt rossz esetben a vetített anyag felbontása a fele, jobb esetben 80-90%-a a képernyőének. Filmek esetén szinte biztosan 50% a blur és az erős aa miatt.

Ráadásul filmek esetén mozgóképre vonatkozó felbontást kell nézni, ami kisebb, mint állóképek esetén. (USA-ban pl. sportolóknál ezt szűrik, a jobbaknál kb. megegyezik az állóképi felbontással, a rosszabbaknál a fele sincs. Baseball játékosoknál ez kiemelten fontos pl.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) #25954560 válasza tecsu (#31) üzenetére


#25954560
törölt tag

azert a vizio usaban nem ismeretlen nev.

(#34) Madwe válasza MaUser (#32) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez egyébként a linkelt oldalon is szerepel a 3 aloldal között valahol, de igazad van ezt nem szabad elfelejteni, azért viszonyításnak szerintem jó :)

(#35) Benetnes válasza #25954560 (#29) üzenetére


Benetnes
tag

Sajnos igaza van....

[ Szerkesztve ]

(#36) #81556480


#81556480
törölt tag

Én ne értek hozzá, de jönnek itt az egekbe szökő felbontások, viszont csak 4-5 nézhető adó van ami sugároz HDban, ami még csak 1080i.

ebből 1db ingyenes van(M1), a többit egy átlagos előfizetésnél kb 30%-os felárral nézheti az ember. nekem ez még aránytalanul drága. :F

Akkor marad a filmnézés , vagy a játék (már ha alkalmasak rá) :F

(#37) Prof válasza #81556480 (#36) üzenetére


Prof
addikt

Nem hiszem hogy barmelyik gyartot erdekli egy 10 millios orszag vagy hogy milyen forras van ra vagy nincs, amikor mas orszagokban egy kisebb varosban laknak ennyien :B
Eloszor a hardvert kell kiadni lasd PS4/XBox One, aztan lehet fejleszteni a tartalmat.
A sok 50hz-es HD nem LED-es laposTV-t is vettek anno mint a cukrot, pedig nem volt ra adas.

(#38) #81556480 válasza Prof (#37) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jaja tisztában vagyok ezekkel. csak úgy megemlítettem. Én nemrég váltottam kis CRT-tvről nagy plazmára, és volt olyan csatorna amit rosszabbnak láttam. Nagy tv-n zavaróbb volt a gyenge felbontású adó .
Ilyen hírek olvasása után mindig rádöbbenek hogy le vagyunk maradva ilyen dolgokban .
Országon belül is :D

(#39) Prof válasza #81556480 (#38) üzenetére


Prof
addikt

Hat igen ezert rohongtem anno amikor vagiztak az uj szuperdraga TV-jukkel UPC agyontomoritett kabelTV analog jellel az ismerosok, leginkabb kis keppel, mert meg 4:3 volt a legtobb adas (en 2006 ota egy olcso HD projektort nyuztam tavaly nyarig).
Pont emiatt kell a 4K (tobb meteres kepatlonal) es hozza a tartalom majd. Na meg en szempontombol azert varom, hogy lenyomja a FullHD projektorok arat ;)
4K tartalom meg sehol nincs, tekintve, hogy meg USA-ban is alig van FullHD adas. Leginkabb Japant tudom elkepzelni ahol realis eselye van a terjedesre. Nagyon dragak, epp csak most jonnek ki hozza a 4K-s kamerak.

Bar en mar a HD-t is elvezhetonek tartottam 4m-rol a 2.5m-es atmeroju vasznon. De latni lehetett a FullHD source es sima HD kozti kulonbseget.

De szivesen megneztem volna mar 2011-ben a kiallitason a Sharp 85 colos 8K tv-jet :U

(#40) MaUser válasza #81556480 (#36) üzenetére


MaUser
addikt

4-5 adó? Itthon is van vagy 10 pl itv-nél (sima kábel). m1-m2, sport1 (2 nemsokára), history, natgeo, duna, dunaw, tv2, digisport1, pv, digi life, digi world, digi animal, stb. Ez mind simán a bővített csomagban van valami 4000Ft-ért. Az más kérdés, hogy a sportcsatornák miatt van csak erre előfizetve, de csatorna szvsz van bőven, hála főleg a digi-nek.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#41) zsigus válasza MaUser (#40) üzenetére


zsigus
őstag

T-Home SAT és kábel TV-nél, interaktív funkciók nélkül (felvétel, visszatekerés) van 12 HD csatorna +400 Ft-ért (telefon és net mellé 56 csat.+ 12 HD= 2990 Ft). A Sat TV az ország bármely pontján fogható.

Ahhoz képest, hogy tavaly 2000 Ft-ért adtak 5 db HD csatornát, amiből 3 szabadon fogható közszolgálati volt, elég durva előrelépés...

Nem akarom őket reklámozni, de ez nekem (telefon és net mellé) elég jó ajánlat. Csak a set-top-box ne lenne ilyen dög lassú (Huawei).

Plusz az is kissé idegesítő, hogy egy mezei 5000 Ft-os STB is képes a felvételre, a T-nél viszont fizetős extra úgy, hogy a nálunk lévő box is tudja, mégis megszabják, hogy mit tehetek, és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#42) MaUser válasza zsigus (#41) üzenetére


MaUser
addikt

Jaja, van azért fejlődés, még ha lassan is. :K

Egyébként megszámoltam pontosan, DVB-C mellett itv-nél (kábeles szolgáltató) 16HD csatit kapok 4500Ft-ért (ebből lejön valamennyi ha egyben fizetem az évet). STB nincs, kódolás nincs, annyi felé osztom amit a hálózat elbír. négy Tv-t pl. minden gond nélkül igen. :) Felvétel egyébként megoldható egy 20eft-os felvevős 3rd party stb-vel.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) #81556480 válasza MaUser (#40) üzenetére


#81556480
törölt tag

Amikor azt írtam nézhető, arra gondoltam a kb 10 adóból engem ennyi érdekel.

Műholdas UPC-m van. Nem vagyok biztos benne de ha jól emlékszem visszább is vettek a felbontásból tavaly, tehát nem Full HDban jönnek a HD csatornák sem

(#44) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hmm, pedig a sok szaki tavaly leugatott, amikor azt merészeltem mondani, hogy a ps4-nek kéne a 4k, mert 2016ra elérhető áron is lehet majd kapni 4k-t... :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) Madwe válasza GeryFlash (#44) üzenetére


Madwe
nagyúr

Attól még hogy elérhető árban lesz nem jelenti azt hogy minden háztartásban lesz... Azért mert akár 200kért is tudsz kapni egyet, nem fogsz rögtön rohanni a boltba... Pl ma a 3d tv elérhető árban van, mégis elég gyatra még a %os lefedettségük, mert TV-t nem 2-3 évente cserél az ember. Arról nem is beszélve hogy a 4k kiszámolásához mennyivel erősebb hw kellene bele, ergo sokkal drágább induló árakkal számolhattunk volna...

(#46) Prof válasza GeryFlash (#44) üzenetére


Prof
addikt

Mert a szakik tudjak, hogy A PS4-be mar semmibe nem kerul egy updatelt kiadast kihozni par eve mulva ha elterjedt mar a 4K. Kaveri X-edik utodjat becuppantjak a dobozba es mehet a moka meghozza kompatibilis is lesz a PS4-el ;)
Penz beszel. A PS3-al mar egyszer elementek a dolgoknak, amibol tanultak, hogy nem nagyon eri meg.

[ Szerkesztve ]

(#47) Benzoldog


Benzoldog
tag

Nekünk Digi előfizetésünk van és szerencsére STB nélkül 18 HD csatornát lehet nézni. Először, amíg nem volt DVB-C tuneres tv-nk, nagyon rosszul mutatott lapostévén az analóg adás, de szerencsére ez már a múlt, a digitális csatornák egyébként nagyon jól néznek ki a tv-n. Ezért akinek Digi előfizetése van, mindenképpen érdemes mpeg 4-es dvb-c tuneres tv-t vásárolnia, csak akkor kell a STB, ha kódolt adást szeretne nézni.

(#48) GeryFlash válasza Madwe (#45) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az lehet, hogy nem terjedne el, de nem konkrétan a ps4-et mondták, hanem az volt a jóslat, hogy kb 2015-re lesz elérhető árú Oled, és 2018-ra 4k OLed... És ezt nem pár napja regisztrált újoncok mondták :D

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Német eBayen van ez a típus:
Changhong UHD 55B6000IS UHD LED TV, ami 1.280.- EUR.

Nem mintha venni szeretnék, csak jött egy újabb név számomra, aminek utána néztem olyan szinten, hogy legalább weboldala van. Changhong

Lehet tudni róla többet? (Pár TV van a kínálatukban.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.