Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) julius666


julius666
addikt

Északi testvéreink fizetési hajlandóságán meglepődtem, nálunk szerintem messze nem lennének ilyen számok. Érdekes cikk, bár nem értem miért van a több oldalt jelző drop-down list, ha csak egy oldalas.

Azért én remélem ti nem szálltok be a buliba :)

Indexet tőlem vihetik, a politikai híreit szoktam néha olvasgatni, te a tudományos meg IT cikkeik igazságtartalmát elnézve lehet hogy jobban járnék ha nem tenném. :DDD

Na meg az olvasótáboruk, brrrr... :o

(#2) moma válasza julius666 (#1) üzenetére


moma
őstag

szerintem akkor lehetne esélye, ha egyszerre csatlakozna az összes normális lap. és akkor ideiglenesen nem nagyon lenne sok minden ingyenes alternatíva. de szerintem ebben a pillanatban valaki látna fantáziát az ingyenes hír site ban és akkor megint nem lenne elkerülhetetlen az előfizetés.

egyébként nekem elég hihetetlen, hogy csak 5-20 százalékkal alacsonyabb a fizetős részleg olvasottsága. nehogy már 80-95% befizetett...

index tőlem is mehetne, én is utálom :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#3) ch003067


ch003067
addikt

Ez a jövő.

Még 10 év, és nem lesz egy normális papírra írott sajtó sem.
Valamikor el kell kezdeni ezt is.

Viszont hazánkban egyenlőre biztos hogy nem működne ez az előfizetéses dolog.

Először be kell lógatni a horgot, ha ráharapnak, csak akkor kell bevezetni ezt az előfizetéses dolgot.

(#4) ErosenZold válasza ch003067 (#3) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nyugi nálunk az még 90 év

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#5) Parci válasza julius666 (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bárcsak be tudnánk szállni egy ilyen buliba, rögtön fenntarthatóvá válna a normális tartalom készítése, lehetne bővülni, embereket felvenni, új site-okat indítani stb. nem kellene annyira a reklámbevételekért kilincselni, és ad abszurdum még profitot is termelne a cég. no, hagyjuk is az álmodozást... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) ch003067 válasza ErosenZold (#4) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, az is lehet, hogy annyi lesz, de az biztos, hogy Magyarország lakosságának a 98% -a nincs felkészülve az ilyesfajta újítás(ok)ra.

[ Szerkesztve ]

(#7) Wolverine válasza Parci (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne álmodozz, cselekedj ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) ErosenZold válasza ch003067 (#6) üzenetére


ErosenZold
senior tag

szerintem 99% és a maradék 1 % csak ideiglenesen lakik itt mert külföldön él

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#9) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Elvből nem fizetek online tartalom olvasásáért... Lehet az bármi, amint a ph is fizetős lenne mehet a lecsóba. :(((

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#10) ch003067 válasza ErosenZold (#8) üzenetére


ch003067
addikt

Azért írtam 2%-ot, hogy kb. annyian tudnák ezt értékelni, de lehet, hogy még ez is sok volt.
Én speciel nem ellenzem ezt a dolgot, de azért nem örülnék neki, ha az FHM, vagy a CKM is így jelenne csak meg.

(#9) Jack O'Neill a PH!-nak csak az Aprós része lesz fizetős nem ?

[ Szerkesztve ]

(#11) Intelligencs

Én fizetnék online tartalomért. Ha olyan, ami érdekel. PH! biztosan olyan.

"Azt állították, hogy a fizetős fal segít a fórumok és a kommentek „megtisztításában”. A trollok tényleg nem hajlandóak fizetni?

Határozottan nem szívesen fizetnek újból azt követően, hogy kitiltották őket. A Piano bevezetése előtt egyszerűen regisztráltak egy új névvel, vagy akár nevek százaival, de ez most már nem opció. Egyértelmű, hogy nem hajlandóak fiókok százait megvásárolni."

A trollok kitiltása meg határozottan használhatóbbá tenné a netet. Velvet, Index cikkeinek kommentjeit már rég nem olvasom az egészségem megőrzése érdekében. A rasszista, antiszemita seggfejek kikészítenek.

PH!-n egyelőre még biztonságos a fórum, de csak a szigorú moderációnak köszönhetően. Kérdés meddig fogják még ezt kvázi ingyenesen ellátni a fiúk/lányok.

Tényleg Parci, szerintem érdemes lenne megvizsgálni ezt a kérdéskört. Valami alacsony előfizetési díj mellett, a jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint elv alapján. Egyeztetve HWSW-vel, meg akivel kell. Akkor lehet, hogy némelyik cikk nem lenne annyira reklámízű. ;] Meg kevesebb lenne az "ajánlott" plecsni. Esetleg lehetne "ez de kibeba szar volt" ajánlás is. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#12) vanye


vanye
senior tag

Ha a PH! átmenne fizetősbe, első reakció gyanánt jó ideig nyilván az anyázás kerülne előtérbe. Egy idő után aztán minden régi felhasználónál kiderülne, hogy a lap az ocsú, avagy a búza kategóriájába tartozik-e. A tejesen egyedi, ÉLŐ fóruma miatt a Prohardver teljesen unikális a magyar IT-médián belül - magyarán ha van érv, ami miatt a felhasználónak még fizetnie is megérné a tartalomszolgáltatásért, akkor az ez lenne.

Stern des Südens!

(#13) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Olyan dologért ami érdekel reális keretek között fizetnék én is... :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#14) leviske válasza vanye (#12) üzenetére


leviske
veterán

Ez azért oda-vissza igaz. Ha a fizetős rendszer alá kerülne a fórum, nem maradna meg annyira élőnek, vagy minimum eleinte nagy volna a pangás.

MÁS: Érdekesnek tűnik a cikk, holnap elolvasom. Így, előszóban annyit, hogy a PH!-ban a Mobilaréna és a Prohardver miatt megvolna a kraft a fizetős rendszerhez, de a LogOut és a Gamepod kissé visszás volna, a fórumot meg nem volna okos dolog elzárni a külvilág elől.

(#5) Parci: Szerintem az lazán beleférne, hogy 1 éves díjat kéne fizetni a nagy cikkekért és az ingyenes felhasználók csak a rövid híreket és bejelentéseket látnák. Vagy elsőként annyit bevezetni, hogy fizetni a reklámmentességért. (És aki meg nem fizet, annak előugró ablakok, meg minden.) Sőt, biztos van, aki meg fizetne a facebook mentességért.

Nem kell ahhoz annyira nagyot lépni, hogy próbálkozzatok egy ilyennel, bár gondolom ez se semmi munkába kerülne, szóval Ti tudjátok, hogy mi éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#15) quarros válasza Parci (#5) üzenetére


quarros
tag

Rakjatok már ki végre egy átkozott Donate gombot!!!!!
Nem hiszem hogy egyedül én lennék aki rákattintana.

(#16) julius666 válasza Intelligencs (#11) üzenetére


julius666
addikt

PH!-n egyelőre még biztonságos a fórum, de csak a szigorú moderációnak köszönhetően. Kérdés meddig fogják még ezt kvázi ingyenesen ellátni a fiúk/lányok.

Mondjuk az Ati vs. nVidia topikok kiürülnének, nem is csak a trollok hanem inkább a tizenévesek miatt. ;]

(#17) Intelligencs válasza julius666 (#16) üzenetére

Az ilyen vita engem nem zavar, amíg normális hangnemben zajlik, ez végül is valahol szakmai vita: C64 versus Plus4, Amiga versus PC, stb. :DDD

Csak az értelmetlen anyázást, népek, nemzetek, országok, rasszok, akárkik értelmetlen szidását nem bírom már elviselni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#18) rt06 válasza Parci (#5) üzenetére


rt06
veterán

ez becslesed szerint, magyar viszonylatban egy ekkora lapnal, mint ti, mit jelentene az olvasora nezve, ha mondjuk ugy szamolsz, hogy azok 10%-a maradna meg (bar lehet, ez tulzoan optimista becsles, errol a leghalvanyabb elkepzelesem sincs)?
vagyis mennyit kellene kernetek, hogy reklammentesen is legalabb ugyanott legyetek?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19) kraftxld válasza rt06 (#18) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én pl szívesen fizetnék egy reklámmentes lapért ahol nem ez az IT Café bulván jön :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Én sem hiszem, hogy ez túl életképes lenne itthon.
Talán akkor ha hirtelen megszűnne minden ingyenes alternatíva. Erre meg azért nem látok lehetőséget, mert ha meg is szűnne az összes ingyenes tartalom, akkor pont azért érné meg indítani egyet. Hiszen valószínű a többség azt választaná. (persze megfelelő minőség mellett)

Szóval ilyenről álmodozni biztos jó érzéssel tölti el az embert :) , de értelme csak akkor van, ha álmodnak mellé megfelelő számú rendszeres(!) előfizetőt is. Na ezt meg elég nehéz felmérni. Mert lehet sokan "hirtelenfelindulásból" is fizetnének egy ideig, aztán pár hónap múlva meg rájönne, hogy ez neki mégsem éri meg annyira.
Na mind1 szóval erről csak akkor érdemes álmodozni - meg isteníteni - ha van egy biztos garantált előfizetői tábor. Szerintem ez itthon úgy általában - és a PH!-n - nincsen meg.

(#21) Depression válasza Parci (#5) üzenetére


Depression
veterán

Egyrészt szó nélkül fizetnék a ph! lapcsaládnak, másrészt viszont úgyérzem, hogy nektek nem kell a pénzem. :( Mikor lesz végre fizetős az apró? Várom az új hardveraprót, mint a Messiást.

Tényleg elgondolkodhatnátok pl. egy olyan előfizuban, ahol pl. reklámmentességet kap az előfizető. Én fizetnék, pedig nem zavarnak a reklámok, de legalább tudom, hogy olyat támogatok vele, akiket szeretek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) Erasmus válasza julius666 (#1) üzenetére


Erasmus
őstag

oldalválasztó: először több oldalra akartam tördelni, de végül mégsem tettem, aztán elfelejtettem átrakni hírbe...

(#23) ch003067 válasza julius666 (#16) üzenetére


ch003067
addikt

Miből gondolod, hogy a tizenévesek nem fizetnének ? Vagy akár a trollok ?

Szerk: (#24) Degeczi Hát igen, az mondjuk lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24) Degeczi válasza ch003067 (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

először biztosan fizetne, de ha kitiltják, utána kétszer is meggondolná

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Havi 1000 forint nem vágna hanyat senkit, ha esetleg a Ph! lapcsalád is fizetős lenne. Biztos csökkenne a látogatottság, de pénz vs. látogatók száma...

(#26) #24889344


#24889344
törölt tag

Lehet megköveznek páran, de szerintem életképes az előfizetés ebben a formában.
Vegyünk pár dolgot:
Sme - napilap - 0,50 € /nap, ha nyomtatva olvassuk. Online elérhető éjféltől a teljes nyomtatott változat + archív is van. Mellette ott van még az online, amin ingyenes a hírek olvasása. Kevesebb troll a hozzászólásokban.
Šport - napilap - 0,50 €/nap. 8 órával hamarabb olvasható a napilap cikkeinek egy része, mint a megjelenés. 24 órával a kiadás után olvasható az egész napilap. (sportrajongók esetleg meg tudnák írni, mennyire hátrány ez)
PC revue - havilap - 3,95 €/hónap. Online olvasható a nyomtatott változat megjelenésétől az egész újság. Mellette a csak online kiadás tesztjeihez teljes hozzáférés.

Van még pl.: a tv joj, weboldala teljesen reklámmentesen, vagy a huste.tv - internet tv reklámmentesen. ( ez annyira nem érdekes számomra)

Bővebben itt le van írva mit tartalmaz az előfizetés 2,90 €/hónap (fordítás szükséges, mert nem magyarul van).

Szerintem a csak online sajtó fizetőssé tétele, nem volna akkora siker, a napilapokkal egybekötve pár csak online híroldallal már más eset.
Igen, hajlandó volnék fizetni, ha megjelenne a kedvenc lapom valamelyike online is teljes eléréssel. Nem ragaszkodom annyira a nyomtatott formához.

[ Szerkesztve ]

(#27) tope válasza hemaka (#25) üzenetére


tope
addikt

Éves szinten a kb. 5.000-10.000 Ft lenne reális, a jelenlegi 0-hoz képest ez is ugrás, és sokan fizetnének pl. a PH olvasásáért.

(#28) Tapsi válasza ch003067 (#6) üzenetére


Tapsi
addikt

Mármint hogy fizessen a minőségi tartalomért? A nyomtatott sajtóért évtizedek óta fizet, nem kevés pénzt, ez miben különbözik?

Ha a minőség irányába akarsz elmozdulni, akkor azt valamiből finanszírozni kell. Az indexen / origon is megfigyelhető, hogy a cikkek tömeggyártása folyik, anyagi okokból. Ez pedig csak valami rovására történhet - általános szakmai színvonal, helyesírás, stilisztika.

(#29) ch003067 válasza tope (#27) üzenetére


ch003067
addikt

Ne is haragudj, de szerintem 5000. - 10.000-ft ot senki nem volna hajlandó fizetni a PH!-ért.

1000 - 2000 ft reális, és ha úgy látszik, hogy nem csökken drasztikusan az olvasók száma, akkor esetleg lehet növelni az árat. Nem mindjárt " durr bele, bumm bele" alapon kell cselekedni ( Már ha ebből lesz valami) .

(#30) daninet válasza hemaka (#25) üzenetére


daninet
veterán

Havonta max 300Ft-ot fizetnék paypallal vagy sms-el a reklámmentességért, hírekért nem.
1000Ft irreálisan sok, kapzsinak sem kell lenni. Az éves szinten 12ezer.. sok! Szeretem a PH-t, de ezer alternatíva van főleg, ha az ember a magyaron kívül beszél valami más nyelvet.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) Intelligencs válasza ch003067 (#29) üzenetére

Miért is lenne sok? Éves díjról beszélt. Évi 5-10e Ft az havi 400-800 Ft. Havi! Mennyibe is kerül egy CHIP magazin vagy egy PC Guru?

daninet: Teljesen jó a 300 Ft. Egyébként a magyaron kívül még 3 nyelven beszélek közép-felsőfokú szinten, és azt kell hogy mondjam, a Prohardver megállja a helyét nemzetközi szinten is. A fórummotorja pedig szerintem messze magasan a legjobb. Látszik, hogy egyedi fejlesztés, nem valami polcról leakasztott bughalmaz.

A regisztrációm alapján látható, hogy közel 10 éve koptatom itt a virtuális padokat, majdnem az indulástól kezdve. Megfigyelhető, hogy a professzionalizálódással a cikkek egyre inkább "támogatottak". Mit is jelent ez? A cégek rájöttek arra, hogy ha itt írnak jót valami termékükről, akkor az jobban fogy. Ergo komoly reklám. Viszont ha lehúzzák, az valószínűleg negatívan hat az eladásokra. Ezért szeretnék, ha jókat írnának a termékeikről. De miért is tenné ezt meg az újság? Megteheti persze, ha épp véletlenül kiszemeli a terméket, és az tényleg jó. De ha mondjuk havi 15 új médialejátszó jön ki, mi az esély, hogy az enyém legyen az? Nem sok. Kivéve, ha valamilyen módon támogatom az újságot. Például ingyen adok teszteszközt, hirdetek benne, stb.

Épp emiatt lenne jó, ha fizetni kellene tartalomért, mert akkor nem lenne rászorulva a cég a reklámpénzre.

A fentiek természetesen csak a találgatásaim. Semmi közöm a PH!-hoz, sosem hirdettünk itt. Csak épp már a marketingben dolgozom 10 éve. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#32) hemaka válasza daninet (#30) üzenetére


hemaka
nagyúr

csak mondtam egy összeget a hasamra ütve.
Egy külföldi oldalnál 3500HuF a reklámmentesség 3 hónapra, plusz kapsz extra szolgáltatásokat/beállításokat. Persze az nem mérvadó, mivel rengeteg országból látogatják és nem is tech oldalt. Csak, mint viszonyítási alap.

Bár itt, ebben az országban mindenkinek minden ingyen kellene, sőt ha fizetnének érte, az még job lenne. ilyen ez a magyar nép...

(#33) BeriHampeR válasza hemaka (#25) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Nem vágna hanyatt csak ha belegondolsz lassan 3kg kenyér :) S ha igazak a hírek több száz ezer alultáplált gyermek van az országban az az 1000Ft nekik sokkal többet jelent mint azoknak akik ilyeneket írnak.

Fizetős online újság?

Akkor érné meg a felhasználónak ha többet kapna mint az átlag olvasó egyedi hírek egyedi dizájn vagy valamivel másabb lenne az egész, de ha nem is előfizetés lenne hanem támogatás akkor több ember támogatná az oldalt és ha ezért kapnak valamit akkor még több ember támogatná, nem kell kötelezővé tenni hanem valós adatokat kell közölni hogy miért van szükség az oldalnak a támogatásra. mert ha csak a saját zsebét akarja megtömni a tulaj akkor ne a támogatók/előfizetők pénzével tegye hanem a hirdetők pénzével!

(#34) Tapsi válasza BeriHampeR (#33) üzenetére


Tapsi
addikt

"ha csak a saját zsebét akarja megtömni a tulaj akkor ne a támogatók/előfizetők pénzével tegye " - tudod, ez még mindig egy cég, és nem szeretetszolgálat! :)

(#35) Intelligencs válasza BeriHampeR (#33) üzenetére

Nem értem, miért ne akarná megtömni a saját zsebét a tulaj? Minden vállalkozást a profitért csinálnak. Azzal van csak probléma, ha csak a zsebét akarja valaki megtömni, de nem csinál érte semmi hasznosat.

Ha nincs jelentős extra profitja az egészen, minek szenvedjen vele, minek bajlódjon? Elmegy havi nettó 300-500-ért programozónak (vagy külföldön a duplájáért), a halmozódó pénzét szépen befekteti, és él, mint Marci Hevesen. Nincs kockázat, ha a céggel valami gubanc van, megy a következőhöz. Így viszont etetni kell az alkalmazottakat, tárgyalni a cégekkel, küzdeni a reklámpiacon, küzdeni a hivatalokkal, stb. Ezt csak akkor csinálja valaki, ha nagyon megéri neki, vagy ha megszállott. Jelenleg az utóbbi az igaz szerintem, kérdés meddig tart ez még ki.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#36) BeriHampeR válasza Intelligencs (#35) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Március-Április körül ígérték az új Hardveraprót azóta is ugyan olyan :)

(#37) ch003067 válasza Intelligencs (#31) üzenetére


ch003067
addikt

Jó igaz, valamiért havidíjra gondoltam. :B Éves szinten valóban nem sok.

PC gurut, meg Game Start szerintem már nem veszi senki, ilyen árakat nem fizet ki senki értük ( legalábbis legalábbis én )

(#38) azbest


azbest
félisten

http://www.matesz.hu/data/ itt vannak példányszám adatok (azt hiszem negyedéves adatok).

Látszik, hogy a bulvár, női és tv újság ami nagyon megy....
Azért a sok szennyért rengetegen fizetnek, de komoly szakmai lapok a csőd szélénvannak? Idiocracy.

[ Szerkesztve ]

(#39) fgordon válasza moma (#2) üzenetére


fgordon
senior tag

Én sem tudom elhinni a csak 5-20%-os csökkenést. Inkább azt, hogy 5-20% látogató MARADT az oldalon a fizetős részen... :K

Ha fizetős lenne egyszerre az index/origo meg még más, tuti nagyon felpörögne pár ingyenes site. Sok híroldalon a napi hírek kint vannak, és a régiek már nem. Ez így is bőven elég...

A magyar, a tehetősebbek közül többségben sz*rrágó emberek nem érettek még a fizetős online tartalomra. Aki megteheti SEM fizetne. Inkább az fizetne, aki elvileg nem tehetné meg... Lásd budapesti parkolás, rokkant kártyák, gyorshajtás külföldi rendszámú autóval, bírság nélkül, adócsalás / adófizetés elkerülése különböző módokon, többet nem írok...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#40) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha a politikával foglalkozó site-ok fizetőssé válnak, sokan az ingyenes konteós oldalakról szerzik majd be a mindennapi betevő információt... ;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) ftc


ftc
nagyúr

Az a jó ebben a rendszerben nálunk, hogy eltüntek a trollok a fórumokról s szűrhető rendesen a káromkodás meg egyebek. Végre olvasható az érdemi lényeg is. S nem kell újságot vennem, hanem megkapom jóval olcsóbban....sőt em tudom melyiken még a reklámokat is leveszik az előfizetőknek!

Ez a rendszer végre jól működik!

(#42) BonFire


BonFire
veterán

Szerintem meg ezzel eggyel növekszik majd a warezolható dolgok száma. Új műfaj lesz: hírek vegyesen. A warezolót hidegen hagyja, hogy egy fél nap késéssel vagy egy nap késéssel jut hozzá az anyaghoz. A szöveges fájlok amúgy is kicsik, hamar le lehet tölteni őket.

Nem értem, miért akarnak pénzt ezekért? Írják a lapot elhivatottságból és kész. Aki megteheti azt, hogy ingyen finanszírozzon egy vesztes vállalkozást, mert mondjuk sok a pénze, az csinálja hobbiból vagy idealizmusból, mint oly sokan mások. Aki meg erre nem hajlandó, az nyugodtan magára húzhatja a földet.

Amikor zenéről, filmről, szoftverről, hangoskönyvről van szó, akkor is mindig ez az érv. Zenéljen az, aki megteheti ingyen, a többi meg menjen ekézni. Na, akkor az újságírók miért lennének kivételek ez alól? Menjenek ők is ekézni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#43) julius666 válasza Intelligencs (#31) üzenetére


julius666
addikt

Miért is lenne sok? Éves díjról beszélt. Évi 5-10e Ft az havi 400-800 Ft. Havi! Mennyibe is kerül egy CHIP magazin vagy egy PC Guru?

Az online tartalomnak JÓVAL alá kell mennie az offline tartalomnak árban, egyrészt ha azt nézzük mennyivel más a modell (sokkal alacsonyabbak a költségek), másrészt online tartalom esetén ott vannak az ingyenes alternatívák, amivel szintén versenyezni kell.

Én havi 300-400 Ft-ot tartanék max elfogadhatóak. Ha jóval fölé mész akkor én biztos vagyok benne hogy csak a legbrutálabb fanbase maradna, illetve azok akik aztán kipakolnák a cikkeket zipben encore-ra :)

(#44) ch003067 válasza BonFire (#42) üzenetére


ch003067
addikt

" Szerintem meg ezzel eggyel növekszik majd a warezolható dolgok száma. Új műfaj lesz: hírek vegyesen. A warezolót hidegen hagyja, hogy egy fél nap késéssel vagy egy nap késéssel jut hozzá az anyaghoz. A szöveges fájlok amúgy is kicsik, hamar le lehet tölteni őket. "

Van benne igazság, és biztos, hogy néhány megjelenő internetes lap esetében így lesz a dolog, hogy inkább letöltik ingyen 6 / 12 óra elteltével, minthogy megvegyék.

(#45) ftc válasza BonFire (#42) üzenetére


ftc
nagyúr

Ő félreérted...a fontosabb hírek olvasahtóak....A másik meg ha mindeki mindent ingyen csinálna akkor minek a pénz? Vagy ingyen tartsák fent a szervereket is?

(#46) Erasmus válasza BonFire (#42) üzenetére


Erasmus
őstag

sajátos a világképed: ezen az alapon az ekézést is ingyen kéne csinálni, bármit. te miért kérsz pénzt a munkádért?

azért még ma is vannak emberek, akik hajlandóak fizetni valamiért, ami tetszik, örömet okoz vagy hasznos nekik, amit használnak, néznek, olvasnak stb. az az újdonság, hogy a sajtó, a zene, a könyv, részben a film klasszikus finanszírozási modelljei a tartalom digitalizációja, az internetes tartalombőség, a webes reklámok hatékonyságával kapcsolatos kételyek stb. miatt széthullanak annak ellenére, hogy ezekre a tartalmakra változatlanul van igény. márpedig amíg van igény, addig érdemes és kell is alternatív finanszírozási megoldásokat keresni.

[ Szerkesztve ]

(#47) anulu


anulu
félisten

amíg nincs készen a végleges koncepció a fizetős modellre (hogy alkalmasint érdemben vitatkozni / eszmét cserélni lehessen), addíg is egy donate gomb jó lenne.
vagy kezdésnek a hírdetés nélküli oldal. sokan másokkal egyetemben nálam is be van lőve ad blocker cucc. a PH azon lapok közé tartozik, ahol "legalizálnám", hogy nincsenek hírdetések. havi 5-800 FT-ot simán áldoznék erre (ha eltűnnek a "fizetett hírdetés" jellegű cikkek akkor még többet :) )

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) tommjee válasza Parci (#5) üzenetére


tommjee
senior tag

Hát igen álmodozni szabad :) Ha havi 100 Ft-t kellene fizetni minden hónapban minden PH tagnak az már nem is lenne rossz :)

Én annyit fizetnék is havi 100 Ft-t hogy itt lehessek :P

(#49) vanye válasza ch003067 (#37) üzenetére


vanye
senior tag

Nem az árakkal van a gond, hiszen a GS hat évvel ezelőtt is kb. ennyibe került. Azóta viszont jó pár tehetséges író hagyta el a süllyedő (?) hajót, plusz az internet is elérhető már mindenhol, ott pedig nem egy és nem kettő minőségi portál olvasható ingyér'; ez a kettő pedig rendesen megtizedelte az említett lapok olvasótáborát. (Egyébként ha már választanom kellene a két újság közül, akkor 10-ből 10-szer Guru.)

Stern des Südens!

(#50) ch003067 válasza vanye (#49) üzenetére


ch003067
addikt

GS árait nem tudom, viszont a PC guru, az elmúlt 2 évben 3-400 forinttal lett drágább, ami azért nem kevés.

Game Start én se sokat vettem, max akkor, amikor elfogyott a PCG. Rendszeres előfizetője voltam, kb 5 éven keresztül, ameddig rá nem jöttem az internetben rejlő lehetőségekre.

Igen, hiszen ott van a Gamepod, a Gamekapocs, és még sorolhatnám, hogy mik, amik megint csak ingyen olvashatóak. ( Ezért nem is sok jövőt ígérek az ilyen, PCG-hez hasonló újságoknak..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.