Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rybank


rybank
senior tag

Szeretném, ha ebből trend lenne! Ne erőszakoljuk az emberre a windows-t.(Csak a pénz szempontjából beszélek, hadd válasszak én windows-t, ha akarok a notimhoz)

(#2) 5h4rK válasza rybank (#1) üzenetére


5h4rK
tag

Ennek orulok, foleg, hogy nem csak felb*sszak a gepre a distro -t, hanem be is allitjak.

(#3) .mf


.mf
veterán

Nem értem, hogy miért nem a Netbook Remixet rakták rá; és a háromcellás akku is elég soványka... de az ára legalább nincs annyira elszállva, mint az Asus márkanév alapján vártam volna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az akksi a weak point, 6 cellásan már értelmesebb volna :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) ZCoyote


ZCoyote
őstag

"háromcellás, 2200 mAh-s akkumulátort kapott, ami pár óráig biztos bírja a terhelést."

Milyen pontos meghatározás. :)

Romani ite domum.

(#6) T_Stark válasza rybank (#1) üzenetére


T_Stark
őstag

Így van! :K
Az is dícséretes hogy Ubuntut tesznek rá, nem valami olyan rendszert amivel átlag felhasználó köpnyi-nyelni nem tud ha meglátja...

Egyik ismerősöm vett régebben egy Acer laptopot, amin nem tudom már milyen Linux disztribúció volt, de kapásból egy parancssoros képernyővel indított... hát mondanom sem kell mi lett a sorsa egy Windows-hoz szokott felhasználónál, kapásból formázás, Windows fel.
És ezek miatt terjed el az átlagfelhasználókban a Linux=sz@r tévhit.
Ha Linuxot tesznek rá, tegyenek rá olyat amit átlagfelhasználó is tud használni. Az Ubuntu szerintem ilyen :K

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez nagyszerű hír, mégis kicsit rossz döntés volt, mármint a hardver. Az a GMA 3150 ugyan lehet, hogy a DirectX 9-es API-val kompatibilis - még ha ennek az információnak az égvilágon semmi jelentősége Ubuntu alatt -, de a szoftveres támogatása nagyon gyér. A GMA 950 is jobb választás lett volna, hát még ha Brazos platformról lenne szó. Ez utóbbihoz hivatalos támogatást nyújt az AMD és még nyílt meghajtóval is kiválóan működik a GPU (alapból legalábbis az egyel frissebb kiadás alatt).

(#3) .mf: Azon én nem csodálkozom, hogy a Mutter alapú Unityt nem erőltetik, elég gáz. De a is lehet, hogy a GMA 3150-en nem is futott rendesen, talán el sem indult.

<-ƘƘ->

(#8) Abu85 válasza Kendek (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazad van a DX9-cel kapcsolatban. Átírtam a kompatibilitást OpenGL-re. A Dx már megszokás. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem tudom az ASUS mikor felejti már el az ATOMot, gondolom nagy készlet van belőle..

(#10) Tikakukac válasza GIJoe (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden cég nyomja ezt a vacakot. Mikor netbookot néztem tesómnak, elég gyorsan kihullott a piac 80%-a. Könnyebb volt választani :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Gondwana


Gondwana
addikt

Ezt most akkor majd piacradobják 10.10-zel, aztán meg átlaguser csak néz kifelé a fejéből áprilistól, hogy akkor most költözés van, vagy mi ez, hogy tovább nem támogatott?
(Tudom, hogy 11.04-re áttenni R=1 usernek egy kattintás, de én akkor is a 10.04-et forszíroztam volna, már csak azért is, mert szerintem akkukímélőbb - legalábbis szubjektíven)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12) lujó55 válasza Gondwana (#11) üzenetére


lujó55
őstag

és stabilabb is, mint a 11-es :K

(#13) hohoo


hohoo
senior tag

Atom még hagyján... de géema? LOL

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#14) 5h4rK válasza hohoo (#13) üzenetére


5h4rK
tag

"géema"?

Lehet, hogy en maradtam le valamirol ( Romaniaban elek ), de eletemben nem hallottam ezt a kifejezest.

[ Szerkesztve ]

(#15) Laci.M válasza 5h4rK (#14) üzenetére


Laci.M
senior tag

géema = GMA magyarosan kiejtve :) (szerintem)

Aláírás

(#16) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagy "boszorkányság" kellett hozzá az asus-nak, hogy feltelepítsenek egy ingyenes szoftvert egy elavult alapokon nyugvó gépre... REMEK! :W

(#17) domi007 válasza .mf (#3) üzenetére


domi007
őstag

Talán azért, mert 11.04 óta nincsen külön Netbook Remix.... ;] :P :N

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18) 5h4rK válasza Laci.M (#15) üzenetére


5h4rK
tag

Hja, igy mar ertem. Bocs.
Probaltam osszekotni a "game" -el, de sehogy sem jott ossze. :D

(#19) vanhalen


vanhalen
senior tag

GMA3150-ben még hardveres wertex sincs, ami pedig DX7 szint (1999..) butább, mint 950, naggyondurvaaa kis cucc az. Mondjuk képet legalább ad, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#20) ( V ) válasza Tikakukac (#10) üzenetére


( V )
veterán

hasonló cipőben vagyok, 1-2 jó tipp? ;-)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#21) Abu85 válasza ( V ) (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre csak egy jó tipp létezik: Brazos platform. Főleg az AMD C50-es és E-350-es APU-val rendelkező termékek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Mercutio_ válasza ( V ) (#20) üzenetére


Mercutio_
félisten

Acer Aspire One 522, és bele +1-2GB ram, vagy kicsit többért, de gyárilag több rammal, nagyobb kijelzővel és W7 Home Proffal az árban a 722-es nagytesó.

Állítólag szeptembertől (iskolakezdés) jönnek majd újabb Brazos platformos netbookok, de hiszem ha látom, egyenlőre a sok szutyok atomos netbookkal van tele a piac :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23) hohoo


hohoo
senior tag

pár hónap múlva majd levonják a következtetést, hogy "biztos az ubuntu miatt nem veszik a zemberek", és az még véletlenül sem fog megfordulni a fejükben, hogy azért mert a gpu egy rakás fos ami benne van, a cpu-ról nem is beszélve.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#24) gabo9201


gabo9201
senior tag

Én is helyesnek tartom, hogy nem tukmálják az emberre a Win-t, de ha azt nézzük, hogy a drágábbik Win7 Starterrel operáló gép átszámítva alig 10K-val drágább és kétmagos proci van benne én lehet mégis azt venném inkább (igaz a HDD kisebb benne, de a plusz mag és a Win7 Starter szerintem 10K-t megér).

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#25) Mercutio_ válasza gabo9201 (#24) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Win7 strarter egy fillért nem ér meg :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) Abu85 válasza Mercutio_ (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak termékfrissítés lesz. Jön az E-450. Azt nyilván az eddigi gépekbe belepakolhatják, és máris új a gép. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Mercutio_ válasza Abu85 (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy "eddigi gép"-ből is alig van, azt hittem mostanra annyi brazos-os termék lesz mint atomos, az atom pedig kiszorul, de... :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28) gabo9201 válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


gabo9201
senior tag

Az biztos, hogy nem sokat. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#29) Abu85 válasza Mercutio_ (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért az Atom több éves ökoszisztéma. A Brazos pár hónapos. Nem kell, hogy az Atom kiszoruljon nem kell megvenni, ha nem tetszik, felőlem elfér a boltokban. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Solten válasza rybank (#1) üzenetére


Solten
addikt

"Szeretném, ha ebből trend lenne!"

Szintén.

Saor Alba

(#31) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

Kubuntu-t kellett volna rárakniuk, tapasztalatom szerint a Windows JÚZERek sokkal jobban kedvelik (már csak a shiny kinézete miatt is), meg a Kubuntu-ban sokkal több energia-takarékossági beállítás van, ami az akkura tekintettel jól jött volna

windows7sins.org

(#32) hohoo válasza gabo9201 (#28) üzenetére


hohoo
senior tag

Meg persze a cpu= intel ha épp nincs pentium mert a pentium az mégjobb de valamiért a pentiumok mellé is odaírják hogy intel így az is jó biztos :D

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#33) Mercutio_ válasza Abu85 (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tőlem maradhat, csak tükrözze az ára a tudását ;)
Mert most a legtöbb atomos cucc azért erősen túlárazott a Brazos nem megfelelő elterjedtsége/ismertsége miatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) .mf válasza domi007 (#17) üzenetére


.mf
veterán

... de ez 11.04 előtti :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) ViZion válasza T_Stark (#6) üzenetére


ViZion
félisten

Sajnos ez ma a linux az emberek többségének, mert ezt kapják ajándékba új laptopokhoz...
Évek óta Ubuntu user (is) vagyok, de a freedos és linpus linux azért durva tréfa egy Ubuntuhoz, vagy OpenSUSE-hoz képest.

Dícséretes, hogy végre Ubuntut raknak rá. A 11.04 újításai még talán túl progresszívek sokaknak, ezért a 10.10 jó választás. Remélem nem mindenki rohan win-t rárakni, és kicsit javul majd a linux megítélése.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Tikakukac válasza ( V ) (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Tesómnak vettem Aspire One 522-t, egy 4 gigás Kingston Ram-ot kapott meg 64 bites rendszert. Bőven elég teljesítménye, grafikai része egyenesen bámulatos és baromi jó az akksis ideje. Kapott véletlen kár garit is 3 évre bővítve, cakk pakk egy 100-asból kijött. Szerintem bőven megérte :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) GIJoe válasza Tikakukac (#36) üzenetére


GIJoe
addikt

100??

(#38) ( V )


( V )
veterán

köszönöm a tippeket, nagyon csinos amúgy ez az 522 amúgy is régóta szemezgetek már az acerrel...
nekem még egy "ősrégi" Eee-m van a legelső garnitúrából (701es) amibe anno vettem egy kingston DDR2es 2gb blokkot (667es ha jól emlékszem) azt pl át lehetne ültetni az 522be? Ill milyen szinten lehet jobban kihasználni egy ilyen kis gépet az atomosokhoz képest, ha elsősorban net/média/office és esetleg egy minimális játékra szeretném használni?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#39) .mf válasza ( V ) (#38) üzenetére


.mf
veterán

Nem tudod áttenni a DDR2 RAMot, mert ez DDR3-as.

Én viszont a helyedben a Lenovo S205-öt nézném - abban a rendes E350 van 1.6GHz-en, ami jóval fürgébb; s azt a gépet is (épp) 100k alatt lehet kapni. Az 1GHz-es C50-es, fejlettebb OoO proci ide vagy oda, lassabb, mint egy szintén kétmagos Atom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) ( V ) válasza .mf (#39) üzenetére


( V )
veterán

100k? wow, kicsit borsos! én most inkább 70k körül húzom meg a határt, mert tényleg az az érzésem hogy nincs értelme ennél drágábban venni netbookot, hiszen erre a funkcióra már az Eee 701 es is megfelelt és az olyan 50-55k körül volt átszámítva, csak annak nagyon pöttöm a kijelzője.

ugye jól emlékszem hogy az ubuntunak megvan az a jó tulajdonsága, hogy egy SD kártyára is felcsücsül és másod rendszernek használható? mert szvsz ez az ideális középút a Linux - Windows között, netbook esetében!

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#41) foxxmotor


foxxmotor
tag

Öröm látni, hogy végre belátják a gyártók, hogy kár egy ilyen kis csekély tudású gépet a windows 7 -el kínozni. Én évek óta használok Ubunut nagy megelégedéssel. A windows természetesen nekem is ott figyel a gépen, hisz a játékokhoz elhanyagolhatatlan, de minden másra viszont sokkal jobb az Ubuntu (szerintem). Ha ezt az irányt követik a nagy gyártók akkor talán a gépek kompatibilitása is jobb lesz az Ubuntuval mint eddig. Nem mint ha eddig akkora gondok lettek volna vele, de talán legalább a továbbiakban ennyi gond se lenne vele.

(#42) Tikakukac válasza GIJoe (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Öööö, izé. Elolvastad te rendesen amit írtam? 100k-ból kijött. Ebben van 3 éves garibővítés véletlen kárra is meg 4giga ram. Jah igen egy 2k-s egér meg a szállítás +2k.

( V ): Továbbra is csak 70k a gép, a többit én raktam bele meg rá utólag. Másik partíció és mehet a Linux, betöltéskor meg kiválasztod melyiket akarod. Nem egy nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) simonzé


simonzé
addikt

Ez a gép már szerepelt a múlt heti Hazai Pályában is, és ott forintos ár is meg volt adva.

I don't fit in. I fit out.

(#44) x_o_n válasza rybank (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

évek óta trend ez már...acer,asus,fuji már régóta árul ilyen gépeket..

(#45) zsirfecske válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


zsirfecske
addikt

azért az király hogy erre a vasra nem is merik rátenni :)

(#46) ViZion válasza x_o_n (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Sajnos nem így van. Évek óta Linpus és Free Dos a "linux" amit ráraknak... az emberek meg félnek mindentől ami linux, ha ezt látják.

Haver boltjába bevittem pendrive-on Ubuntut és OpenSUSE-t. Még azok is win-t kértek, akik saját bevallásuk szerrint soha nem játszanak -max. webes cuccokkal-, csak film+net kell.
Érthetetlen. Azért pár gépre már került Ubuntu, oda nem is kell mennem azóta vírust írtani, vagy hogy olyan lassú, etc... Remélem egyre többen lesznek majd akik kérik, és nem csak azért használják, mert előre ezt telepítették.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) simonzé válasza ViZion (#46) üzenetére


simonzé
addikt

Az új Kubuntu (2011/4) nagyon ott van a szeren. Jóanyám is imádja :)

I don't fit in. I fit out.

(#48) ViZion válasza simonzé (#47) üzenetére


ViZion
félisten

Próbálkoztam én is Kubuntuval, de maradt az "Ubi", meg az OpenSUSE, csak ez most elszált a Gnome 3 shell-el együtt :(
A minap is egy régebbi (3-4 éves), SIS VGA-s laptopra akartam rakni, de a kedves gyártónak nincs linuxos drivere... szal maradt a windóz, pedig a srác váltott volna, mert azon elég lassú fél év után az élet. Ha végre a "kedves" VIA, SIS és a többi gyártó is komolyan venné a linuxot, akkor terjedhetne jobban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) >-48-< válasza simonzé (#47) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Én anyum OpenSUSE +KDE-vel nyomul. A win imádó nagynéném miatt raktam fel azt neki. Aztán amikor kölcsönkérte anyumtól, csak lesett hogy "emmegmidejónézki"! :DDD

#!

(#50) Archttila válasza Abu85 (#21) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Na az lenne csak az igazi kánaán, ha végre valaki erről a platformról és az Ubunturól írna egy pársoros szösszenetet... :F

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.