Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

:C

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Nemtudom de hogyha az en jailbreakelt telefonomon nem mukodne a legalisan megvasarolt jatekom az biztos hogy felkeresnem a kedves fejlesztoket akik ezt a szarsagot kitalaltak es a fejukon vernem szett a telefonom

(#3) TESCO-Zsömle válasza xmaas (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

az biztos hogy felkeresnem a kedves fejlesztoket akik ezt a szarsagot kitalaltak es a fejukon vernem szett a telefonom

Gondolkodj usákul! Csoportos pert nekik! ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Jailbreak =/= kalózkodás!!!

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ennél már csak ez volt jobb: [link]

(#6) HaaS


HaaS
addikt

Játék: kuka.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#7) TESCO-Zsömle válasza Bambalazs (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Így van! Jailbreak=Börtönszökés!!!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) HaaS válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


HaaS
addikt

Sőt! Jailbreak = szünet a fegyházban!

...vagy fék a tömlöcön:D!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#9) Bambalazs válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


Bambalazs
senior tag

:W :)

(#10) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Aki meg funkcióbővítésért jailbreakelt, ne is tudjon normálisan játszani a vásárolt játékával... Square Enix <3

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) TESCO-Zsömle válasza tDr1v3r (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hatványozódik... Deus Ex: The FAIL...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) Peterson_ válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


Peterson_
addikt

Mindig a Prison Break alternatív fordítása jut eszembe, amit még anno láttam valahol:
Börtön Törők:DDD
Egyébként, hogy ON is legyek.
Egyszerűen gusztustalan húzás.
Nekem droidom van, costum rom, kernel, nyitott bootloaderrel, mégis minden appomért fizettem amiért kellett.
Nem értem, hogy a rendszer feltörésének mi köze a kalózkodáshoz, egy ilyen bagázsnak pedig mi köze ahoz, hogy az userek min használják a játékot amiért fizettek.:N

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#13) Gergosz2


Gergosz2
veterán

A másolásvédelem következő generációját láthatják

Nem mondanám, valamelyik játékban (sajna nem jut eszembe a neve) ha másolt játékkal játszol akkor a leglején egy legyőzhetetlen szörny támad meg.
De azért itt kicsit más a dolog mivel fizetsz a játékért és úgysem tudsz vele játszani. :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) #72042496 válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már a Settlers III-ban is volt úgy, hogy disznót gyártott a kohász, szóval ez tényleg csak a jailbreak miatt új.

(#15) assemble


assemble
addikt

Ez szerintem szanalmas.
Valaki fizet a jatekert erre ezt kapja mert epp jailbreakelt? Azon kivul, hogy semmi kozuk hogy ki jailbreak-el es ki nem, es hogy oriasi parasztsag, szerintem siman perre is lehetne vinni ellenuk: fizettel valamiert erre kiderul hogy nem tudsz vele rendesen jatszani. Ez nem masolasvedelem, akkor lenne az ha csak feltort jatekoknal csinalna ilyet. Ez igy siman parasztsag, rohej.

(#16) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#11) üzenetére


ViZion
félisten

:W ...de azé' jó volt :DDD

Nem tudom mi a baj: ott a nevében a bukás. Nomen est omen! ;]
OK, nekem nincsépl cuccom, de trés samu táblám igen. Mindenki azt mondja, h milyen jó, gyors, meg szép... csak az NEM a trés verzió, a sok -haszontalan- tré és samu appal. Frissítést sem kaptuk meg rá, mert trének így is jó. Megértem a JB-t, gondolom nem mindenki azért csinálja, h lopott gémekkel üsse el az időt.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) TESCO-Zsömle válasza Peterson_ (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sanszos, hogy ez a játék az alma saját rendelése... Mert azt még meg is értem, mikor a tört játék szívat, de mikor egy teljesen legálisan vásárolt játék szórakozik a vásárlóval, akkor biza jogosan verheti bárki az asztalt!

Más kérdés, hogy a Human Revolution-t gond nélkül végig lehetett vinni egyetlen lövés vagy riadó nélkül. :))

Gergosz2: Serious Sam 3 volt ilyen a legyőzhetetlen skorpióval.

ViZion: Ráadásul ebben az a vicc, hogy a "lopott" játékokból rendszerint ki szokták gazolni az iylen szívatókat. Azok a "tört" játékok szoktak általában vacakolni, amiket maguk a készítők töltenek fel, hogy a bolondját járassák a letöltőkkel.

Balika911: Ha van eszük, gyorsan összeáll egy csoport és indítanak egy csoportos pert sokszáz dolláros fejenkénti kártérítésért. Usákiában az ilyen dolgok nagyon szoktak menni. :)) Külön ügyvédi irodák specializálódtak a csoportos kártérítési perekre.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) Dark Archon válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Egy rakás játékban volt már hasonló régebben, tényleg.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

Egyébként van rá egy söröm, hogy ez csak vihar a biliben, ha úgy tetszik, ingyenreklám, és pár nap múlva helyrerakják. Addig is mindenki erről cikkez, utána meg a "javításról". :)

(#17) TESCO-Zsömle: Az szívás lenne, de szerintem felkészültek rá. A másik valószínű eshetőség tényleg az, hogy az Apple fizetett.

[ Szerkesztve ]

(#20) Peterson_ válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


Peterson_
addikt

Akkor pedig úgy kellett volna találni, hogy a rendszert feltörő júzerek, számára egy Ultimate Editionnel kedveskednek.;]
Azért egyikük helyében sem sz*rnék oda ahonnan enni kapok.

Gergosz2:
-Nem az új Serious Sam-ben volt?

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem volt egy achivement a "sima" Deus Ex-ben, név szerint "Pacifist" aminek a lényege pont az volt, hogy senkit ne ölj meg.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#22) Gergosz2 válasza mobal (#21) üzenetére


Gergosz2
veterán

ott a pont elvielg lopakodva lövés nélkül is végiglehetne vinni :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23) gianni85 válasza mobal (#21) üzenetére


gianni85
veterán

boss-ok nem számítottak bele, ha jól tudom, és több boss-hoz kellett fegyver (nem mindhez)

(#24) Glenda


Glenda
addikt

Az előző munkahelyemen az iOS csapat is csinált ilyesmit.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Minek annyit lövöldözni :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#26) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Komolyan nem értem a felháborodást. Egyetlen készüléken sem elfogadott dolog a costum rom, és a jailbreak. Se android-nál se iOs-nél. Teljesen érthető húzás. Mivel a gyártó nem ad engedélyt semmilyen nem hivatalos beavatkozásra a készülékében. Mikor megvesszük ezeket a készülékeket, "elméletben" elfogadjuk ezt. Persze én is costum rom-ot használtam az andoridos telefonon. De nem is lepődtem volna meg az ilyen dolgokon. Ez kb. olyan téma, mint mikor rootolásnál elrontasz valamit és a telefon mehet a kukába, akkor se mehetsz a szervízbe, hogy ez a készülék "sz@r".. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) b.daniel válasza .LnB (#26) üzenetére


b.daniel
senior tag

A jailbreak legális,ergo elfogadott..benne van a cikkben is.Szóval ez nagyon gáz dolog..és igen is csaphatják az asztalt a userek emiatt

(#28) CaNNa3IS válasza b.daniel (#27) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

A jailbreak szükséges ahhoz, hogy a feltört programok működjenek ios-en? :U

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#29) Gergosz2 válasza CaNNa3IS (#28) üzenetére


Gergosz2
veterán

de hivatalosan is legális szóval nincs miről beszélni szerintem. :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#30) madgie válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


madgie
titán

Sajnos a Skype is pofázik, ha JB-s cuccon indítjuk el...

(#31) assemble válasza .LnB (#26) üzenetére


assemble
addikt

Megis mit ertesz azon hogy nem elfogadott? Ki vagy mi altal nem elfogadott? Semmilyen torvenybe nem utkozik, semmit es senkit nem sert, onmagaban senkinek nem art.
Az pedig a gyarto dolga hogy mibe enged beavatkozast es mibe nem, semmi koze ahhoz egy random jatekfejlesztonek. Mellesleg van olyan gyarto, amelyik kifejezetten engedi a beavatkozast, lasd pl: Nexus telefonok/tablak.

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Kés van? ;]
Ezzel akarják leszoktatni a népet a moziban, iskolában lövöldözésről?

(#33) tDr1v3r válasza CaNNa3IS (#28) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, csak akkor tudod felrakni a tört programokhoz való csomagot ha jailbreakelt a készülék. De rengetegen csak SBSettings meg hasonlók miatt jailbreakelnek, aminek meg ugye köze sincs a warezhoz...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#34) Dark Archon válasza mobal (#21) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem az ölés van letiltva, hanem a lövés gomb. A bénító fegyverek használatához is a lövés gomb kellett emlékeim szerint... magyarul játszhatatlan lesz a játék. Feltételezve persze, hogy a HR-hez hasonlítani fog.

tDr1v3r: olvasgass egy Apple licence szerződést... biztos vagy benne, hogy a rendszerszoftver módosítása nem számít wareznek? Én nem. Még Android-nál is garanciavesztést okoz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35) tDr1v3r válasza Dark Archon (#34) üzenetére


tDr1v3r
veterán

És? A bíróság kimondta hogy legális a JB, pont. Az hogy az Apple-nél (és másnál) garanciavesztést okoz, az már más kérdés...

Az a lényeg hogy parasztság tiltani. Inkább a cracker csomagokat ismerje fel, ne a JB-t... ja, hogy azt nagyobb munka lenne leprogramozni a fejlesztők részéről.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36) Stanley-B. válasza b.daniel (#27) üzenetére


Stanley-B.
őstag

azért mert valami legális, miért lenne elfogadott is egyben?

azt majd az Apple eldönti, hogy milyen utólagos módosításokat tart elfogadhatónak a rendszerén (semmilyet).
meg lehet szegni, csak akkor van következmény.

(#29) Gergosz2: mi az, hogy valami hivatalosan is legális? :U
van olyan ami nem hivatalosan legális?

(#31) assemble: az Apple által nem elfogadott.
Van köze a dologhoz, mert ha az Apple elfogadná ezt, akkor tuti nem engednék meg a fejlesztőknek, hogy retorziókat alkalmazzanak.

Saját vélemény: szerintem ezzel semmi gond nincs, maximum úgy nem korrekt, ha ez az info sehol nincs feltüntetve, hogy JB esetén korlátozás lehet az alkalmazásban.

[ Szerkesztve ]

(#37) HaaS válasza Stanley-B. (#36) üzenetére


HaaS
addikt

Szóval akkor miért baj, hogy elfogadhatatlannak tartjuk ezt a hozzáállást?

Csinálják... csak nem nekem (nekünk).

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#38) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez elég genya dolog... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) Dark Archon válasza Stanley-B. (#36) üzenetére


Dark Archon
addikt

"van olyan ami nem hivatalosan legális?"

Hogyne volna, az ún. unofficial dolgok. Androidnál a bootloader megnyitása után gyakorlatilag engedélyezi a telefon gyártója a rendszer módosítását, de természetesen garanciát nem vállal rá, azaz legális, de nem hivatalos (=gyári).

tDr1v3r: szvsz úgyse lesz belőle semmi, csak kell a reklám, a dráma, a botrány.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#40) sz_abika


sz_abika
addikt

Végre egy vérmentes Deus Ex! ^-^

PSN: xszabikax

(#41) MageRG válasza .LnB (#26) üzenetére


MageRG
addikt

Egyetlen készüléken sem elfogadott dolog a costum rom, és a jailbreak.
És? A Square Enixnek mi köze hozzá? Önkéntes erkölcscsőszt játszanak?
Volt olyan játék PC-n, ami nem indult el ha futott a daemon tools. A warez változatnak persze nem volt ilyen baja. Na, ez ugyanez a sztori.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#42) TESCO-Zsömle válasza madgie (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahelyett, hogy megdicsérne, amiért a konkurencia OS-ét törögeted az övék helyett... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) madgie válasza TESCO-Zsömle (#42) üzenetére


madgie
titán

Ne is mondd, az iOS 7 betanak is az a legnagyobb baja eddig, hogy az a nyüves szkájp nem akar elindulni :))

(#44) #06658560 válasza madgie (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Örülj neki, nem fecsegi el másoknak mit beszélsz. :)

(#45) Bambalazs válasza tDr1v3r (#33) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Nem! Attól, hogy egy eszköz jailbreakelt, még nem lehet feltenni rá tört programot!
Ahhoz, hogy tört programot lehessen feltelepíteni, módosítani kell a rendszerben a mobilesubstrate fájlt, ami az itunes app eredetének ellenőrzéséért felel. Tehát le kell tölteni egy csomagot Cydia-ból (AppSync), ami elvégzi ezt a módosítást.
Jailbreak =/= kalózkodás, még mindig!

*Szerencsére az Apple is tesz ez ellen, kb. fél éve leállíttatták a legnagyobb tört appokat terjesztő oldalt és szolgáltatást, az Installous-t.

[ Szerkesztve ]

(#46) tDr1v3r válasza Bambalazs (#45) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezt mondom, hogy alapba nem megy, külön kell felrakni vmelyik repóból a tört appokhoz való csomagot.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47) Bambalazs válasza tDr1v3r (#46) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Elnézést, telefonon láttam a kommentet, és félreolvastam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) #65675776 válasza sz_abika (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eddig is az lehetett mind.

Egyébként ebből majd keletkezni fog egy statisztika:
"Úgy számoltuk, hogy 4millió példányban fog elkelni a játék. Mivel csak 40000 talált gazdára, nyilvánvaló, hogy a warez az oka. A jelek szerint az iAkármik 90%-a JB-elt."

(#49) Glenda válasza #65675776 (#48) üzenetére


Glenda
addikt

Egyébként tényleg nem értek hozzá, de nem lehet valahogy megszerezni a binárisokat jailbeakelt készüléknél? Vagy a hivatalos verziónál is lehet?

Nálunk a top managerek hozták a döntést, lehetett egyszerű kalózvédelem is, de akár az is, hogy ne tudják visszafejteni a binárist. Mondom, iOS fejlesztéshez lövésem sincs, sorry ha hülyeséget mondtam :R

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#50) Bambalazs


Bambalazs
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.