Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Viktor81 válasza pomorski (#50) üzenetére


Viktor81
senior tag

Az.

(#52) #Morcosmedve válasza Viktor81 (#49) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hiába erőlteted a videókat, én is láttam. Ha nem annyi a hőfok nem annyi. Passzívan, vagy bezárva laptopba, elég triviállis, hogy elmelegszik mint az állat, hiszen ez is egy hőleadó mint a többi cucc, csak mivel picike hamar koncentrálódik a hőfok. Nem tudom, hogy legalább egy darab 0 hangú ventilátor miért bánt sok embert, aztán meg jön a meleg, megdöglik, stb.

Az elől és hátul venti nem egy repülő, így is a vízpumpa a leghangosabb.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#53) pomorski válasza Viktor81 (#51) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor megnyugodtam.

(#54) Viktor81 válasza #Morcosmedve (#52) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem a videót erőltetem, csak Te azt állítod ez így jó, és hűteni kell. Én (és több felhasználó) + a videó szerzői szerint abnormalis, hogy hűteni kelljen, mert sok esetben nem is lehet (mint írtam, ASUS-nak vannak lapjai, ahol a deszka alján van a slot). Örülök, ha Neked 50 fok, de Te kb 1 vagy a 100-ból a többieknél 80+. Mint mondtam ezt illett volna észrevenni a gyártóknak és rádobni egy passzív bordát. Egyébként minden eletromos árammal működő eszköz "hőleadó cucc" (a többi chip, IC, SoC is) mégsem 110 fokos még borda nélkül sem. Azon már nem vitázom, hogy olyan, hogy 0 hangú ventillátor, nem létezik. Ha a ventillátornak kevés hangja is van, az áramló levegőnek biztosan - és engem pl. zavart a monoton szívó suhogás, ahogyan a porszűrőn beszívta, átnyomta a zárt légcsatornán, hátul pedig ki. Utáltam éjjel hallgatni, pedig nem volt hangos, csak "egyforma" zaj. Nem akarok Veled vitát. Örülök, ha Neked jó, de ezt a szabványt finoman szólva elb@szták és mivel a számítástechnika, informatika olyan irányba tart, hogy i7-es CPU-k, 500W-os tápok és középkategóriás VGA-k mennek passzív módban, majd a 1,5W-ot fogyasztó SSD vezérlő SoC-ot fogom hűteni. Hát a jó édes a..., azt. Sajnos beletenyereltem és az enyém is 80 fok volt, de beáldoztam a garanciát és egy bordával levittem 70 alá. Viszont ezt ők is megtehették volna... (100e Ft-ért)

Viktor

(#55) #Morcosmedve válasza Viktor81 (#54) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, azt állítottam, hogy nálam ez így jó és desktopon megoldható a probléma.

Mindenhol máshol sem az SSD gyártó a hibás, hanem az a cég, aki úgy szerelo be, hogy bezárja egy "sötét lyukba". El fog sülni, meg lehet nézni, hogy egy laptop HDD is mennyivel melegebb, miközben azt sokszor éri levegőcsepp... Igen, nincs 0 hangú ventilátor, de akkor fogadd el, hogy mint minden chipnél kell túlméretezett borda. Ez utóbbiban értek egyet, hogy adhatnának hozzá, legalább opcionálisan és ne így matricáccanak.

Kérdés, hogy milyen a környezet, mert nem mennek sokáig passzívan az általad leírt dolgok, kivéve a tápok, amik szintén szeretik a ház szellőt. ULMB az teljesen más, az a telefon/tablet szint, nem egy 6700k pl.

© asszongya'hogy

(#56) Viktor81 válasza #Morcosmedve (#55) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Persze, minden megoldható... Éppen ezért kellene a gyártónak megoldani. (vagy kikötni, hogy parasztok, ezt az SSD-t csak 40 literes min. 4 ventilátorral levegőztetett házban lehet használni, de csak akkor, ha az alaplapon nem takarják el VGA-k, nem a hátulján van, stb. stb.) De nem írják le sehol... Mindkettő gépem full passzív, mindkettőben 4. generációs (Haswell Refresh) i7 és mindkettőben 2 SSD. Csak az az "alaplapi" hűtés nélküli SSD meleg, semmi más. Lehet azt mondani, hogy rossz a konfig (és mondják sokan) de látom, hogy a probléma nem egyedi és durván szellős gépekben sem normálisak a hőértékek. Abban is igazad van, hogy jobban szeretnék a szellőt, de nem érdekel, mit szeretne egy darab szilícium, ez nem szeretetotthon. 5 év alatt elértéktelenedik, addig pedig semmi baja nem lesz. (procik 50 fokosak, tehát azoknak még utána sem) Szerencsére van gyártó (Plextor), aki felismerte a problémát és bordázza az M.2-es SSD-t, ettől még a Samsung hozzááálása gusztustalan...

V.

[ Szerkesztve ]

(#57) #Morcosmedve válasza Viktor81 (#56) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, kb. ez a helyzet. De majd jól le lehet húzni a szerelésképtelen usereket...

© asszongya'hogy

(#58) IgnisFatuus válasza Viktor81 (#49) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Fura, mert néztem este és 43 fokos volt az SSD alapjáraton,majd miután elindítottam két olvasást(másolást) egy perc alatt 44 fokra emelkedett az Aida szerint... a 70 fok tényleg kicsit sok.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#59) IgnisFatuus válasza Viktor81 (#56) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Kifigyeltem a bazi drága bordán, hogy az M.2 rögzítőcsavarjával oldják meg a borda rögzítését. Azt hiszem barkácsolok kicsit és ráteszek egy bordát csak pasztával és egy csavarral....

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#60) #Morcosmedve válasza IgnisFatuus (#58) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nálam is ez a helyzet, ezért tartom soknak a 70-et. Köszi, hogy megnézted! :R

(#59) IgnisFatuus: Igen, én is néztem, azért ilyen "drága", mert azt mondják, hogy méretezett, barkács nélküli borda. Nekem megfelel ez a 45C max, nem veszek semmit rá, eleve 10 év a garancia is...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#61) IgnisFatuus válasza #Morcosmedve (#60) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Azért az egyik képen szépen le van vágva a "méretezett" bordából egy darab..azt hiszem egy ilyet ráapplikálok, csak találjak elég hosszú csavart, meg apró alátétet. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#62) BiP válasza IgnisFatuus (#58) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam is hasonló. Alapból 38 fok, használat közben felszökött 44-re, majd durva másolásnál felment 47-48-ra.
(szintén AIDA mérés).
Pedig nálam a PCI-E foglalat mellett van az m.2 foglalat, így az SSD gyakorlatilag a vidkártya hűtője alatt van.
(lehet, hogy onnan áramlik valamennyi levegő??)
De az én fejemben is megfordult, hogy otthon van pár ilyen ezeréves apró hűrdőbordácskám, még vidkártya memóriákra kitalálva. Az ide pont jó lenne. Bár _szükség_ nincs rá, de hasznos lenne.

Tegnap végül átköltöztettem a rendszert a régi Satásról az új m.2-es SSD-re (SM951).
Átklónoztam az egész lemezt (az éppen működő Win10-zel együtt), reboot, és voilá, gond nélkül bebootolt, ott, ahol az előző SSD-n abbahagytam.

[ Szerkesztve ]

(#63) 04ahgy válasza zsolt501 (#32) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Zárt házban mértük, csak közvetlenül a mérés idejére nyitottuk ki egy pillanatra. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#64) 04ahgy válasza hardline (#47) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Cedrus, és DeepCool 25 cm-es, valószínűleg magyar boltokban is kapni. A házról is lesz hamarosan teszt, riserestől. :) Nem volt azért problémamentes, de nagyjából működött. Amikor ment, hibamentes volt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#65) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#60) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Indíts rajta valami másolás tesztet, majd fogd meg kézzel. Volt a kezem között olyan NVMe SSD (hamarosan arról is jön a teszt), ami csak nagyon lassan, több perc után reagált szoftveresen kiolvasva, de persze fizikailag már rég meleg volt. Még melegebb, mint ez a Transcend.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#66) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Valamiért 2* ment el....bocsesz..
:R

[ Szerkesztve ]

(#67) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszi a tesztet,nagyon jó lett én is használtam anno sata m2-t, de váltottam pci-e-re,igazából az sem nagy "vasziszdasz",inkább csak a tesztekben mutatkozik meg,valójában alig észrevehető a különbség.....
Azt szeretném kérdezni, hogy a DeepCool GamerStorm házat hol szerezted be...
Köszi! :R

(#68) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#65) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ok, bár mikor próbáltam nagyobb fájlt, ment fentebb a hőfok, viszont egyébként is tervben volt, hogy cégtől elhozom a lézeres hőmérőt, megnézem azzal. :)

Milyen az élet kint? :)

© asszongya'hogy

(#69) pomorski válasza ScomComputer (#67) üzenetére


pomorski
őstag

Engem meg az érdekelne, hogy mennyiért szerezted be azt a házat?

(#70) hardline válasza 04ahgy (#64) üzenetére


hardline
senior tag

Köszönöm!
Hosszra ez már jó volna, de nem nagyon kapni sehol. A Cédrus oldalán sem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#71) BandiT85 válasza 04ahgy (#64) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Szia,engem is érdekelne a téma! Érdemes szórakozni a Riserrel, ha pusztán esztétikai jelentősége lenne?
Mik voltak az említett problémák?

(#72) 04ahgy válasza BandiT85 (#71) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hamarosan lesz a házról teszt, riserestől, és ott le fogom írni, ennyi teaser jutott mostanra csak. :D

(#70) hardline: Ha hazajöttem, utánajárok a dolognak, hol lehet kapni, vagy miért nem listázódott.

(#69) pomorski: Mint a legelső mondat, a tesztben szerepelni fog. ;)

(#68) hpeter10: A lézeres mérésre kíváncsi leszek, gondolom te nemkevésbé. Idekinn nehéz az élet. Az aluljárórendszerek komplexitása még az angol feliratok ellenére is felfoghatatlan, a páratartalom meg durvább, mint egy fóliasátorban odahaza.

(#67) scomcomputer: a Cedrus, a hivatalos magyar disztribútor biztosította.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#73) hardline válasza 04ahgy (#72) üzenetére


hardline
senior tag

:R

(#74) DrDobos


DrDobos
őstag

Van valakinek ilyen SSD-je? Most szeretnek ilyet vennk laptopba. Minden tapasztalat erdekelne, ako hasznal ilyet! Elore is köszönöm

Samsung Galaxy A55 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.