Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem nagy durranás NVMe vezérlővel lehet jobban szerepelt volna, viszont egy hűtőbordát én lehet tennék rá és a többi ehhez hasonló meghajtóra is, mert hosszútávon főleg egy zártabb házban jól jöhet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Repülőn csináltad? :DDD

Egyébként nem rosszak, de így, hogy van NVMe, nem igazán érzem szükségesnek, ott az mSATA, oké utóbbi nagyobb, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3) BiP


BiP
nagyúr

6700K mellett a 4xDDR4 az biztosan 4-csatornás memóriát jelent? Szerintem 4 modul esetén is csak dual channel van. Tudtommal csak -E prociknál, X-es alaplapban jöhet szóba 4 csatorna.

(#4) IgnisFatuus válasza BiP (#3) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem jelent, jól tudod, hogy csak dualban megy.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#5) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nem egészen értem az értelmét, a Samsung 850 EVO 10K-val alacsonyabb ára mellett. Tudom a Transcend neves SSD gyártó :N így biztosan megéri az árát, de akkor sem.... :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#6) Zotya84 válasza BiP (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Az nekem is azonnal feltűnt, de, hát, aki X99-hez szokott, annak a kezében a 4 csatornás mód, gondolom tipikus typo lett. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Zotya84 válasza IgnisFatuus (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Igazából nekem olyan, mintha nem is olvastad volna a cikket. Hogy hasonlítod össze egy 2,5"-es meghajtóval? A cikk is írja, hogy pont oda való ez, ahova azt nem tudod betenni... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) IgnisFatuus válasza Zotya84 (#7) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Samsung 850 EVO-ból nem csak 2,5"-os létezik, de kösz a feltételezést... :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9) Zotya84 válasza IgnisFatuus (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

Oh, én kérek elnézést, első keresésre még a samu lapon is csak a 2,5-est hozta. :R

Ellenben ugyanannyiért árulják a kettőt nálunk (nagykernettóban van 1100HUF diffi)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) pomorski


pomorski
őstag

Ezek az M.2 foglalatos SSD-k tényleg annyival jobbak, mint a SATA csatisok? Illetve sebesség terén mi a sorrend? A leglassúbb a SATA, közepes a SAS, míg a leggyorsabb minden esetben az M.2? Vagy esetleg a SAS néha jobban teljesít, mint az M.2?

(#11) IgnisFatuus válasza Zotya84 (#9) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Aqua-ra belestem, 10K volt a különbség. Egyébként ha azonos áron van sem sok értelme van. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#12) IgnisFatuus válasza pomorski (#10) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Az ilyenek nem, de vannak gyorsak is belőlük. Ezeknek a SATAIII-as SSD sebességűeknek csak a helytakarékosság az előnyük.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#13) pomorski válasza IgnisFatuus (#12) üzenetére


pomorski
őstag

Oké, értem. Akkor ezek szerint a SAS-os a leggyorsabb mindenesetben. Ugye?

(#14) IgnisFatuus válasza pomorski (#13) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem, a SAS csak egy csatolófelület. Ha csak azt nézzük akkor az M.2 a leggyorsabb, mert annak 32 Gbit/s a maximális sebessége. A SAS 4 is csak 22,5Gbit/s-et tud. A lényeg az, hogy az SSD-k mára kinőtték a SATAIII sebességét és az egyik alternatíva az M.2.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#15) pomorski válasza IgnisFatuus (#14) üzenetére


pomorski
őstag

Oké, köszi. De, ha "csak egy csatolófelület", és nem nyújt semmi extrát, akkor minek?

(#16) #Morcosmedve válasza IgnisFatuus (#14) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

M.2-ből is csak a PCIe (másik nevén NVMe).

© asszongya'hogy

(#17) Drenadar válasza pomorski (#15) üzenetére


Drenadar
veterán

gyorsabb, ha gyorsat veszel. kicsit helyet foglal, és nincs felesleges kábel dzsungel, mert csak rádugod az alaplapra.

Ha ezek nem szempontok neked, akkor neked felesleges.

(#18) Viktor81


Viktor81
senior tag

"A félvezetőknek a mért 72 °C sem magas" - valóban nem az, csak sajnos a gyártók ezt nem így gondolják. "Segítséget" szeretnék nyújtani azoknak, akik hasonló SSD vásárlásán törik a fejüket: csak akkor tegyék, ha valóban nagyon muszáj, vagy PCIe sávokat használ, ezért lényegesen gyorsabb és/vagy tudják hűteni. Sajnálatos módon ezek a vezérlők hűtés hiányában elég forrófejűek és a gyártók 70 fok felett a garancia elvesztésével "fenyegetnek". Érdemes tenni rájuk egy SoC hűtőbordát, viszont akkor megint ugrik a garancia. Nem tudom, hogyan voltak tesztelve, de különösen akkor izzadnak, ha párhuzamos írás/olvasás zajlik rajtuk, ami könnyen előfordulhat ha pl. letöltés mellett filmet nézünk. Nagyszerű dolog lenne ez a szabvány, csak arra nem gondoltak a gyártók, hogy ezek a komponensek nem feltétlenül olyan helyre kerülnek, ahol aktívan jár a levegő. (slotok között, alaplapok hátulján), így gyakorlatilag nem használhatóak úgy, hogy ne veszítsük el a garanciát.

Üdv.: V.

[ Szerkesztve ]

(#19) zsolt501 válasza Viktor81 (#18) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony ezekre is elkelne egy olyan hűtőborda mint amilyen a jobb DDR ramokon is van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#20) Viktor81 válasza zsolt501 (#19) üzenetére


Viktor81
senior tag

El. Így viszont az van, hogy: "kérjük, tartsa 70 fok alatt a vezérlő hőmérsékletét, különben..." hogyan oldod meg, az már a Te gondod. Velem ezt a Samsung tudatta nagyon kedves hangnemben.

(#21) 04ahgy válasza BiP (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt elírtam, nagyon az X99 járt az eszemben. :) Javítva.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Valaki megmondaná hogyan van rögzítve a videokari? Pci-e szalagkábellel, ha van ilyen? Mert nagyon előnyös lenne (és látványos) elhelyezés szempontjából nálam is egy ilyen megoldás, de nem nagyon találtam olyan helyet ahol lehetne kapni...

Ha valakinek van ötlete hol lehet ilyet kapni az megköszönném! :R
Ui: Van hátránya a káblnek, lassabb?

[ Szerkesztve ]

(#23) BandiT85 válasza BandiT85 (#22) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Közben megtaláltam: Pci-e riser.

(#24) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az OCZ Trion 100 miért ilyen ...nem túl jó? Tudja valaki?
Csak esetleg, hogy tudjuk mire kell figyelni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

M.2 NVMe csatis SSD-ről (Samu 950 Pro) miért nem lehet bootolni? Volt már hogy látta a BIOS-ban, de leginkább még azt se. Egyszer sikerült Win10-et rátelepíteni (ha minden igaz), de reboot után már megint nem látszódott az SSD. Asus X99 Sabertooth lapban, 5930K prrocival. Nem hiszem el hogy nem lehet ezt megoldani.

(#26) #Morcosmedve válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csak a 950 legyen es egy usb-win10. BIOS-ban UEFI mod, felteszed, utana a boot manager lesz a Windows maga mint boot eszkoz es azt kell bootra tenni csak.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#27) BiP válasza #Morcosmedve (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

SSD-knél ma már így kell telepíteni, ez tiszta sor.
Kérdés, hogy az NVMe-s változatnál is ilyen simán megy-e.
Én múlt héten vettem m.2-es SM951-et, és direkt AHCI-st vettem, mert azt ovlastam, hogy az NVMe-seknél panaszkodnak a Win telepítésre. Ne legyen igazam.

(#28) #Morcosmedve válasza BiP (#27) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igaz Z170 Hero-ban, de jó pár hónapja van 950Pro-m, semmit nem kellett feszengjek rajta, sőt, a HDD-t se húztam le, hiszen elvileg elég a BIOS-t normálisan beállítani a Boot oldalon, de a biztonság kedvéért, ha "ennyire" nem megy inkább húzza le.

© asszongya'hogy

(#29) icp1970 válasza Viktor81 (#20) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.a mért hőfok magas szerintem.Főleg ha ugye amint láttam jól szellőző házban ennyi.Kíváncsi vagyok hogy egy notiban,ne tán isten subnotiban,hány fokig menne fel ez az m.2 -es ssd?

(#30) Dr. Akula válasza #Morcosmedve (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha látnám a BIOS-ban a 950Prot, az már valami lenne, de fel se tűnik a bootolható meghajtók közt. Pedig már "load defaults"-ot is nyomtam. :(

(#31) Viktor81 válasza icp1970 (#29) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Csak érdekességképpen
1
2

Az én 850 EVO mSATA-m 80 fok körül szokott lenni, erről küldtem egy levelet a Samsung-nak, mire ők: "Kollégánkkal folytatott levelezésre hivatkozva szeretnénk tájékoztatni, hogy a készülék értékeit ellenőriztük. Az Ön által tapasztalt melegedés nem minősül rendeltetésszerű működésnek, ezért azt javasoljuk, hogy legyen szíves ezt hűteni. A készülék hűtésére ventillátor használatát javasoljuk amely során a használatkor nem melegszik hasonló módon"

Nálam átlagban 78 fok volt, emlékeim szerint a max. 82-83-ig emelkedett, tehát szerintük ez már nem normális. Mit mondanának a 110-re ? Én szereljek ventillátort az SSD-re , mikor már a Core i7-eseim passzívan mennek... Vicc az egész

[ Szerkesztve ]

(#32) zsolt501 válasza Viktor81 (#31) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sok gond lesz ezekkel így, főleg úgy hogy ezek a mért értékek nyitott házzal mérték, egy zártabb rosszabbul szellőző ház esetén nem sok jót jósolok ezeknek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33) IgnisFatuus válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem biztos, hogy fog látszani BIOS-ban, de az OS telepítéskor elő lehet varázsolni...elég sokat szenvedtem vele mire feltettem a a W7-et, de megoldottam. (a szenvedés része volt az is, hogy csak USB 3-as port van az alaplapon, így nem volt egyszerű a drivert megetetni az OS-el).
A Samsung által kiadott NVME driver sokat segíthet a telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#34) #Morcosmedve válasza zsolt501 (#32) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nálam 45fok max a 950Pro, házban. Azért sokmindentől függ:
- ház és szellőzése
- m.2-es foglalat elhelyezkedése
- terhelés (1-2fok nálam az eltérés, de bezárva stb. lehet drasztikus)

mSata laptopban 45-50 fok. Nem az SSD gyártók a hibásak... egy dologban lehetnének rugalmasak, máshogy matricáznak, így megoldható pár borda ragasztása/applikálása (asztali gépeknél).

© asszongya'hogy

(#35) IgnisFatuus válasza #Morcosmedve (#34) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Noigen, a matricázás nem túl hűtésbarát...már gondolkodtam, hogy esetleg csak pasztával feltapasztok rá bordát, az talán nyom nélkül eltávolítható...
Én a VGA elé tettem, hogy a hűtése leszívja róla a hőt. (bár alapból nem pörög...de a ház szellőzése sem rossz, van benne vagy 5 ventillátor)

A Samsung 950 Pro matricázása kicsit barátságosabb mint a képen lévő előző HyperX-é, de azért mindent jól lefed...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#36) #Morcosmedve válasza IgnisFatuus (#35) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen. Pasztázni lehet max... Neked milyen meleg?
Jó helyen van viszonylag az M.2-d, Z170 Hero-ban annyival jobb, hogy lentről minimum rpm-el, de kap venti felől is kis levegőt.

© asszongya'hogy

(#37) Viktor81 válasza #Morcosmedve (#34) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ne haragudj, de valami durva félreértés van itt valahol... Láttad a videót, amit kb. 3 hsz.-el feljebb linkeltem ? ATX gépben egy ASUS lapban elindítanak egy másolást és a 950 PRO 70 fokról indulva 110-ig megy. Nálad hogyan 45 ? (Kikapcsolva ?) Közel 3x különbségről beszélünk. Ez nem olyan érték, amit egy ventillátor szele "elvisz", szóval nem értem. És igen, ebben az SSD gyártók a hibásak, mert kevés user hűti az SSD-t és egyre gyakrabban van olyan helyen (mivel ez a lényege), hogy nem is lehet. (pl. ASUS-nál a deszka alján). Ezt egy Samsung szintű gyártó R&D laborjában észre kellene venni. (ehelyett még leragasztják...) A hozzáállásukról nem is beszélve, de erről is írtam már (itt és most is).

V.

(#38) IgnisFatuus válasza #Morcosmedve (#36) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A másik M.2 slot a VGA alatt van kb.... nem véletlenül nem abba tettem. De ha maximalista lennék és kettőt szeretnék RAID-ben, akkor az egyiknek kicsit melege lenne....
Este megmondom milyen hőmérsékleten muzsikál.
Az előbb leltem, de ennyit tuti nem adok érte: link

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#39) icp1970


icp1970
senior tag

Nem a gyártók a hibásak?Dell Latitude notimban,ami amugy nagyon hűs és csendes,m2 256GB m2 Samsung 850 evo volt, hdd nek,meg egy 500GB-es green vinyó.Az m2 ssd másolásnál rendre 85-90 fok volt.Ami ugye azért sem jó,mert burkolat hiányában az m2 ssd melegíti is a noti alap lapot rendesen.Ki is vágtam belőle,Vettem 2.5 ös 500GB ugyan úgy 850 evot,a hdd meg ment külső házba.Hát mint mondjak,mivel nagyobb a nyák,meg ugye van burkolat is a normál ssd-n,ugyan olyan terhelésnél ugyan abban a notiban,25 Fokkal hűvösebb a 2.5 ös méret.És az alap lapot sem fűti. :K

[ Szerkesztve ]

(#40) zsolt501 válasza IgnisFatuus (#38) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt a hűtőbordát elég erősen túlárazták...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) Viktor81 válasza IgnisFatuus (#38) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Én 400Ft-ért vettem kb 20mm*20mm*15mm SoC hűtőbordát, amit csak a vezérlőre ragasztottam (3M öntapadós hővezető ragasztója van) és nyertem vele 10 fokot a max. hőmérsékletből. Így szinte mindig 70 fok alatt van, ami pedig már a gyári hőtartományon belül van.

V.

Ui.: úgy tapasztaltam, RAID-ben még melegebb (nálam is úgy mennek), szerintem a RAID vezérlő extra feladatokat is végeztet velük, mert nagyon kevés "holtidő" van, amikor lehülnek.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dr. Akula válasza IgnisFatuus (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most kapott megint egy load defaultot, érdekes mód azóta megint látszik a BIOS-ban, meg Windows telepítő alól, fel is ment rá (elvileg) a Win10, de a trlrpítés utáni 1. reboot után nem hajlandó semmit csinálni. Nem írja ki hogy nincs rajta oprendszer, nem is tölt be, csak vana nagy fekete üres képernyő, és ennyi, nem megy tovább.

A drivert köszi, de Win10 megy rá pendriveról, az ismeri. A Win7 problémán túllendültem azzal hogy a régi SATA SSD-re raktam fel a Win7-et, upgradeltem Win10-re, ezzel beregelte az alaplapomra a Win10 aktivációt az MS. Utána Win10 pendriveról telepítés a szűz M.2 SSD-re, ami az 1. újraindulásig el is jutott, de tovább nem. Olyan semmilyen állapotban áll rajta a rendszer.

(#43) zsolt501 válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez alaplap bios, vagy bios beállítás hibának látszik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44) Dr. Akula válasza zsolt501 (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Teljesen defaulton van a BIOS, ami ráadásul túl régi se lehet, mert ugyan az X99 nem a legújabb fejlesztés, de az USB 3.1 igen, és ha már azt rárakták, gondolom a BIOS-t se pattintott kőeszközök mellett találták. :)

(#45) zsolt501 válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az hogy valami alap beállításon van még nem biztos hogy jó is, én a helyedben átböngészném a beállításokat, mert lehet hogy egy SATA SSD-hez jó, de nem biztos hogy a mostani SSD-hez jó.
De maga a telepítő készlet is lehet problémás, ilyenbe már sikerült belefutnom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#46) IgnisFatuus válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ahogy nézem nem vagy egyedül a problémával, elég sok helyen foglalkoznak vele, pl: link

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#47) hardline


hardline
senior tag

Eléggé eltérek a teszt alanyától, de a tesztkonfigban található riserről érdeklődnék, hogy az honnan szerezhető be? Ilyenre vadászok már egy ideje, mert ez elég hosszúnak látszik, meg fekete is
Az ebayes riserek meg nekem túl rövidek ehhez az elrendezéshez.

(#48) #Morcosmedve válasza Viktor81 (#37) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A ragasztással egyet értek, illetve legalább opcionálisan adhatnának hűtőbordát. A hőfok ennyi, most nekem nincs 200GB-os fájlom, eleve 90GB hely van a drive-on és nem is életszerű a folyamatos másolás, de kipróbáltam 40 gigával, ott 3 fokot ment fel a végére, de 50-nél nem több, igaz, most már 29 fok volt a szobában, nem pedig 25, mint télen. Légkondit direkt nem kapcsoltam be a tesztre.

Raid-ben elképzelhető, hogy egyáltalán nincs is üresjárata és melegszik, de ezek a 70 fokok, elképzelhetetlenek számomra normális házhűtéssel.

© asszongya'hogy

(#49) Viktor81 válasza #Morcosmedve (#48) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Rendben, de a videót láttad ? Miért kellene házhűtés ? - egy sz@ros SSD miatt ? Nekem az ATX konfigom is passzív, pedig 65W TDP-s i7 megy benne, minek a venti ? Szerintem nagyon rossz az irány, (hogy egyre alacsonyabb a komponensek fogyasztása és így a hőkibocsátása), az SSD miatt pedig huzatot kell csinálni. De ismétlem, ajánlom figyelmedbe a videót, ahol több ilyen SSD van, egyik sem hűvös már akkor sem, amikor még el sincsen indítva a másolás.

Viktor

(#50) pomorski


pomorski
őstag

Szerintetek az normális, ha egy SSD alaplapi SATA csatlakozóra dugva "normál hőmérsékletű", de ha valamilyen spéci vezérlőkártyára van rádugva, pl. raid, vagy sas kártyára, akkor 5-10 fokkal melegebb?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.