Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szomorú vagyok, pedig i like Nokia...elég régóta. márkapárti vagyok e téren (is).
(11 "működőképes" Nokia telót számoltam össze a vitrinben).
remélem valamicskét javul a szitu....:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2) rudymester


rudymester
senior tag

HOPPÁ! Azt hittem szépen megy a Nokia szekere, de ezek szerint vannak problémák. Érzésem szerint lassan reagáltak a piaci igényekre (trendekre). A Samu és az LG az olcsó érintős telóival nem kicsit fog megugrani. Kíváncsian várom a Koreiak számait is.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

durva mekkora hiányokat tudnak mutatni világcégek.

(#4) sagesz93


sagesz93
addikt

Csak jöjjenek a koreai gyártók adatai, szépen gyarapodhatnak :D

(#5) Dare2Live válasza rudymester (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj nem tudod mi a Nokia.

Pedig a cikbben is ott van, hogy a Nokia mint mobiltelefongyártó masszívan nyereséges. A céget a Nokia Siemens Networks huzza le.

uilyen volt a Samsung/LG is azaz bár a mobiltelefon gyártó részlegük nyereséges a többi miatt 0án vagy -ban zártak.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) Norbi21


Norbi21
senior tag

Nagyon kíváncsi vagyok majd a koreai gyártók számaira, de gondolom szép bővülést fognak mutatni.

(#7) -XadAnuX+ válasza Norbi21 (#6) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

És teszem hozzá, hogy meg is érdemlik...

(#8) Dare2Live válasza Norbi21 (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

csak HTCtől tudunk Q3at, az nem túl rózsás.
[link]

Samsung okt30án jelent, ahogy én látom az eredménye mint a többi gyártónál is a fő piacaitól függ.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) madarasz92


madarasz92
őstag

Hú ez durva remélem csőkkentik az árakat akkor talán nagyobb lessz az eladás és tőbb a haszon! :)

(#10) Integra válasza rudymester (#2) üzenetére


Integra
titán

megy???
te ránéztél az utóbbi időben a kínálatukra? :U
szerintem semmi csodálkozni való nincsen ezen, hogy buknak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) Norbi21 válasza Dare2Live (#8) üzenetére


Norbi21
senior tag

Ez tényleg nem tűnik túl rózsásnak. Azért szerintem az Lg-Samu páros biztos profitot termelt, és tényleg meg is érdemlik. Jól aknázzák ki a jelenlegi trendi igényeket, és szerintem elég innovatívak is.

(#12) madarasz92 válasza Norbi21 (#11) üzenetére


madarasz92
őstag

Igen tényleg jobb az ár/arány minőség az Lg-nél és a Samsung-nál..

(#13) hans87


hans87
tag

Sajnos ezen nem csodálkozom. Szeretem a Nokia telóit, oprendszerként a Symbian-t nagyon megszerettem, kövi telóm is ha rajtam múlik Symbian-es Nokia lesz (ebbe max csak az Android + talán a Moto v. a HTC tud belezavarni).
Az elmúlt években sajnos sztem a Nokia színvonala, megbízhatósága nem kicsit esett, míg régen a mobil=Nokia volt, köszönhetően a 3310-től 6230i-n, vagy a 7373-on át az N73-ig, addig ezek a mostaniak (N96, Supernova, stb..) árnyékai a régi Nokiának.
Az innováció alig, pl. a Samu az Innov8-tel már a saját pályáján alázta a finneket.
Nem azt mondom hogy a mostani kütyüik nem jók, hanem inkább nem ELÉG jók.
Az új Symbian kicsit lassan jön, a Maemo is lemaradásban van, a 2/3/5/6xxx-es telókból rendszeresen kimarad vmi, az N-Series szégyen az alap ötletre. Egyedül az E sorozat (E52/66/71) ami igazán szóra érdemes + talán az 5630 + 5530.

Nokia 5530

(#14) rudymester válasza Integra (#10) üzenetére


rudymester
senior tag

Az utóbbi 1 hónapban már volt egy-két jó telójuk, de a felső kategóriában szenvednek. Van elég márkahű vásárló, egy ideig még nem kell őket félteni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#15) Dare2Live válasza Integra (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

évek óta 36-40% közt van a piaci részesedésük (most pont 38%) ami problémát okoz az az egy készülékre eső eladási ár csökkenése. De ez nem Nokia sajátosság a Koreaiak/HTC/SE is ettől szenved,ld pl a HTCs linket.

és mégegyszer: A mobil üzletág masszívan nyereséges. A -uszt a Siemens Nokia Network rakta össze.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Kumite


Kumite
aktív tag

Azért a mobil szegmens + 500 milliós nyereséggel zárt, ha utánaszámol mindenki. Nem hiszem, hogy temetni kellene a Nokia telefonokat még hosszú ideig...

(#17) Dare2Live válasza Norbi21 (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sanszosan de ha nem akkor sem a mobil üzletág termel -uszt ahogy a Nokianal sem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Dare2Live válasza Kumite (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

már én is felhívtam rá a figyelmt de ahogy látom, nem csak a cikket nemtudják elolvasni/értelmezni egyesek, de a forumba hozzászolókat sem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) Kumite válasza Dare2Live (#18) üzenetére


Kumite
aktív tag

Hirtelen felindulásból írtam, amint megláttam az első olyan hozzászólást, hogy mennyire megérdelmi ezt a Nokia.

(#20) Kumite válasza Dare2Live (#18) üzenetére


Kumite
aktív tag

És még annyit is hozzátennék plusz infoként, hogy a Nokia Siemens azért veszteséges, mert az Ericsson rendre oda-vissza veri szolgáltatásban és fejlesztésben, a Huawei meg pofátlanul alacsonyan tudja tartani az árait a rosszabb minőségű termékeinek a rabszolgatartás miatt.

(#21) joey04


joey04
titán

Én elhiszem, hogy a telefonos részleg továbbra is erős, de akkor sem vagyok megelégedve a mostani Nokia telefonokkal. Arra leszek kíváncsi, hogy a piaci részesedés hogyan alakult.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Integra válasza rudymester (#14) üzenetére


Integra
titán

nekem meg pont úgy tűnik, hogy azok a márkahű vásárlók szépen elkezdtek szállingózni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) aram01 válasza Integra (#22) üzenetére


aram01
nagyúr

Igy igaz itt vagyok példának én :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) - = Zk = - válasza aram01 (#23) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ellenpéldának meg Én...! ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) aram01 válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


aram01
nagyúr

Örülök neki hogy te még megtalálod benne amit keresel

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) Maegoss válasza Kumite (#20) üzenetére


Maegoss
tag

Azért az erős túlzás, hogy az Ericsson "rendre oda-vissza veri szolgáltatásban és fejlesztésben" az NSN-t. Az NSN R4 MSS-se például népszerűbb, mint az Ericssoné (persze ez más termékekre nem feltéltenül igaz).

Egyébként az NSN nem a Nokia "hálózati részlege", hanem a Nokia és a Siemens által alapított "joint-venture company" (lusta vagyok lefordítani magyarra), amely a két vállalat korábbi hálózati részlegeit tartalmazza. Ha az NSN veszteséges akkor a veszteséget a két "szülő", a Nokia és az Siemens "állja" fele-fele arányban.

(#27) - = Zk = - válasza aram01 (#25) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Aki keres, az talál is...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28) joey04 válasza - = Zk = - (#27) üzenetére


joey04
titán

hát én hiába keresgélnék a nokia telefonok között. szóval nem mindenki talál, hiába keres

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) - = Zk = - válasza joey04 (#28) üzenetére


- = Zk = -
félisten

természetesen, van ilyen is...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

nem kéne ilyen gánya telefonokat kiadniuk. és akkor még több hasznot termelt volna a mobil részlegük.

[ Szerkesztve ]

(#31) joey04


joey04
titán

meglepő

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.