Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gepardlacee


gepardlacee
tag

Mondanám, hogy szomorú, de jönnek az android fanboyok, és lehurrognak

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#2) Csapoati válasza gepardlacee (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha megindoklod, akkor oke a dolog.
Egyebkent tovabb fog lassulni az eladasok novekedese, ez torvenyszeru.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) kolosanyi válasza gepardlacee (#1) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pedig az. Tisztára, mint a PC-s világban anno. :(

(#2) Csapoati
Szerintem nem kell ezt megindokolni, az adatok önmagukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#4) vicze


vicze
félisten

Én meg mondanám, hogy a WP előretörése megállíthatatlan, de nem...
Egyértelműen leolvasható a bővülő részesdésükön a jó piaci stratégia és piaci igények kielégítése.

(#5) bok92


bok92
addikt

Brutális. kellene az a Tizen, nagyon... ;]

(#6) Csapoati válasza kolosanyi (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De miert szomoru ez? Amig van meg 3-4 platform, addig nincs baj szerintem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) dkface


dkface
aktív tag

Gondolom az Apple mennyire veri a fejét a falba, hogy csökkent a részesedése... 20%-al ígyis többet adnak el olyan eszközökből amin majd' 80% a haszon.

(#8) kolosanyi válasza vicze (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sajnos tényleg nem. Mondjuk ennek a Microsoft töketlenkedése se kedvez.

(#6) Csapoati
Mert ebből az lesz, ami a PC-s piacon lejazlott már egyszer, illetve már az van. Annyi a különbség, hogy Microsoftnak visszanyal a fagyi. Ami a PC-nél a Windows, az most az okos eszközöknél Android, az Apple ugyanúgy köszöni, elvan a prémium szegmensben, a Linux helyett meg a Microsoft vergődik a WP-vel. Gyakorlatilag beáll a piac és nem igazán lesz verseny, az meg senkinek sem jó. Illetve a felhasználóknak biztos nem.

(#9) janos68 válasza kolosanyi (#8) üzenetére


janos68
aktív tag

Sajnos tökéletesen igazad van. Ugyanez lesz, előbb-utóbb mint az általam régen annyira kedvelt számítógépes világban. Hiába akar majd valaki kijönni a droid-nál jobb modellel, akkor a google (ha az ő érdekeit sértené), piaci erőfölényének köszönhetően, azonnal megtorpedózza, és már el is tűnt az enyészetbe.
Az Ms is ezt csinálta és meg lehet nézni milyen belterjes lett az egész computer világ. Na ez lesz majd a mobilnál is.

(#10) wortz


wortz
tag

És mi lesz itt még akkor ha beindul az Android One projekt, úgy igazán. Végre megéljük, hogy egy butatelefon áráért használható androidos telókat lehet majd venni. A fejlődő országok piacán ez akár robbanhat is, lehet, hogy sokan lecserélnék a meglévő klasszikus telefonjaikat egy olcsó android one-os ra.
Az még alaposan megdobhatja a piaci részesedésüket.

Amúgy én nem értem, hogy miért szomorkodnak itt egyesek, a droid dominanciáján. Ez teljesen törvényszerű, lévén a konkurencia képtelen érdemi alternatívát felmutatni. Ami funkcionalitásban felveszi a rendszerrel a versenyt, az egyedül az IOS, sőt, ott talán még jobb is a szoftverkínálat, cserébe az OS maga teljesen zárt, és a hardverkínálat is erősen limitált (régebben évente 1 típus, újabban évi 2), ráadásul az árazásukban is kb. a legdurvább cuccok az iPhone-ok. A világ nagyobbik részén nem engedhetnek meg maguknak egy ilyen telefont az emberek, lévén az éves fizetésük kevesebb. Van a világon egy tucat ország, ahol nem számít drágának, vagy egyenesen megfizethetetlennek.

A WP teljesen használhatatlan, a szoftverkínálata nulla, az OS zárt, abból is egy nagyon ronda és rosszul felépített, alapvető funkciók hiányoznak belőle, és mostanában a készülékkínálat sem valami erős.

A BB teljesen leépítette magát anno a Z10 árazásával, és az utána kijövő telefonokkal, maga a rendszer nem rossz, de az alkalmazásbolt ott is botrányosan gyenge, ráadásul a meglévő vevőik is elpártoltak tőlük, komolyan vehető piaci szereplő már belőlük sem lesz 10 éven belül. Örülhetnek, ha nem mennek csődbe.

A FF OS még a béta szintet sem éri el, az egyéb kategória meg lényegét tekintve mérhetetlenül pici.
Persze az összes alternatív OS-nek van valami különlegessége/előnye, ami miatt meg tud nyerni egy-egy speciális igénnyel bíró mikroréteget, de ez kevés a boldogsághoz.

A fent kialakult képért nem hiszem, hogy a googl-t/androidot kéne hibáztatni, mint ahogy az MS-t sem, hogy asztali gépek frontján lényegében ő az egyetlen domináns szereplő, vagy az Intelt, hogy x86-on megette a világot.
A konkurencia a hibás, hogy nem tud megfelelően árazott, és megfelelő tudású/tetszési indexel bíró alternatívát felmutatni.

Őszintén szólva én is szeretném, ha sok alternatíva lenne, de a versenytársak teljesen t***tlenek, a saját hülyeségeikbe buknak bele. És félreértés ne essék, az android sem tökéletes, sőt nagyon sok hibája van, de összességében nézve több az előnye, mint a hátránya, amit a többi platform esetén nem, vagy nem feltétlenül mondható el.

Hogy őszinte legyek,

(#11) wortz válasza kolosanyi (#8) üzenetére


wortz
tag

Tökéletesen látod a helyzetet. +1

(#12) Dinsdale


Dinsdale
tag

Az Android egyelőre nyerésre áll, de nem igaz, hogy nincs verseny. Ez a sorrend is versenyben alakult ki.

(#13) halkow


halkow
őstag

Mit számít ez statisztika manapság?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#14) kolosanyi válasza wortz (#11) üzenetére


kolosanyi
veterán

Annyiban nem értek egyet veled, hogy a WP-t használható rendszernek tartom, sőt alapvetően szeretem. Ennek ellenére nem lehet vitatni, hogy egy nagy erőlködés csak az egész, hiába csinál bármit a MS, nem tud megnyerni tömegeket, sem felhasználói, sem fejlesztői vonalon.

(#15) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

hogy csökkent a rivális platformok piaci részesedése; az iOS-é 1,1%-kal, a Windows Phone-é 0,8%-kal, a BlackBerry-é 0,3%-kal
A múltkor meg azt olvastuk, hogy a WP nővekszik. Akkor most hogy is van ez ?

valami

(#16) jozso1989


jozso1989
őstag

Ezen nincs semmi meglepő. Mára már kinőtte a gyermekbetegségeit a rendszer, az iOS, vagy épp a WP semmivel sem gyorsabb, gördülékenyebb mint az Android (és elfut már nulla hardveren is). Cserébe a felhasználó azt csinál a telefonjával, amit akar, határ a csillagos ég! :)

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#17) Lacus_84 válasza wortz (#10) üzenetére


Lacus_84
senior tag

"A WP teljesen használhatatlan"
Ezt meg tudod indokolni? Milyen WP-s készüléket használtál már?

(#18) DeathAdder válasza Quasi_modo (#15) üzenetére


DeathAdder
veterán

Önmagához képest, talán..

(#19) big-J


big-J
őstag

Azért durva belegondolni, az apple mindig mondja, hogy így meg úgyeladási rekordok, szerintem nem volt egy év hogy nem nőttek az eladások, aztán még százalékokban is lehagyják őket.

(#20) Parallaxis válasza jozso1989 (#16) üzenetére


Parallaxis
addikt

az iOS, vagy épp a WP semmivel sem gyorsabb, gördülékenyebb mint az Android (és elfut már nulla hardveren is)

Ez üti egymást. A nulla hardveres Android nagyjából szemét kategória, ami meg iOS és WP szinten működik, az nem nulla hardver és az ára is elég magas.

(#25) szabakaa válasza FATtila78 (#21) üzenetére


szabakaa
aktív tag

Te minek vagy itt?

Ui: admin! Az ilyen embereket nem lehet bannolni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#29) ZooLee válasza Dinsdale (#12) üzenetére


ZooLee
őstag

Az Android egyelőre nyerésre áll, de nem igaz, hogy nincs verseny. Ez a sorrend is versenyben alakult ki.

Ez rendben is van, csak az a fő gond, hogy a verseny nem az operációs rendszer csiszolásával, optimalizálásával zajlott le, hanem azzal, hogy - ahogy előbb is írták - az Androidot a leggagyibb hardverre is rátették az olcsóság jegyében. És félre ne érts, nem az olcsó telefonnal van bajom, hanem azzal, hogy olyan alacsonyra vitték a szintet, hogy az sokszor tényleg a hulladék kategória lett. És így szakítottak nagyot az árversenyben, és persze részesedésben.
Szóval ez a statisztika amellett, hogy valós eladásokról szól, nem mutat meg semmit abból, hogy maguk az operációs rendszerek mit tudnak valójában. Szerintem a WP és a BB nagyon alul-, az Android pedig bőven felülreprezentált az egymáshoz viszonyított tudásukhoz képest.

(#31) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Igazából nem csodálkozom rajta. Ha megfelelő hardver van az Android alatt, akkor arra, amire kitalálták szinte tökéletes. És a megfelelő hardver manapság már nem jelent sok százezres erőműveket. Pár hete vettem egy Asus táblagépet használtan (fél éves, gyakorlatilag új, másfél év gari van még rá) 45ezerért, egy bluetooth-os billentyűzettel és tokkal együtt. Most akarok hozzá még venni egy bluetooth-os egeret és gyakorlatilag kész van kb 50ezerből egy baromi gyors, komoly munkán kívül szinte bármire használható második "pc". Barátnőm használja tanulásra, netezgetésre, házi feladatok írására (a végső formázás természetesen pc-n történik).
Na, végülis arra akarok kilyukadni, hogy az Android szinte már bármire használható, amire egy hétköznapi, halandó embernek szüksége lehet, ráadásul elérhető áron!

[ Módosította: philoxenia ]

Minden szavam magánvélemény!

(#36) hülyegyerek válasza wortz (#10) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Minek nekünk mobilarena teszt, mikor itt vagy te, és tökéletesen leírod a rendszerek közötti különbségeket :DDD

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37) #59070464 válasza babkukta (#28) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nekem okádnom kell az Apple-től. Pont a leírtak miatt.

(#38) =Mentor= válasza wortz (#10) üzenetére


=Mentor=
őstag

"A WP teljesen használhatatlan, a szoftverkínálata nulla, az OS zárt, abból is egy nagyon ronda és rosszul felépített, alapvető funkciók hiányoznak belőle, és mostanában a készülékkínálat sem valami erős."

Ez az egész "kijelentéshalmaz" ez eszeveszett baromság... Persze lerí rólad, hogy egy Android fanboy vagy, az objektivitás csíráját sem lehet felfedezni benned. Az Android überkirály, WP sz@r szerinted.

:W :W :U

Tényleg meg kell lepődni azon, hogy a több tucat gyártó több száz készülékét felölelő Android ökoszisztéma lenyomja a tizedannyi készülékkel rendelkező WP-t és az 3-4 készülékes Apple-t. :)) Persze az való igaz, hogy a WP-nek már egy jó 20-25 milliós negyedévenkénti eladásnál kéne járnia android ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#41) daniel909


daniel909
addikt

Jó kis platform a hibái ellenére is. Az 5.0 lesz igazán király ♔.

Én szerintem abszolút megérdemelt ez a részesedés.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#42) D1Rect válasza SpongyaBob (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne vegyétek már be. :DDD

Csak nézzétek meg az aláírását.

(#46) wortz válasza kolosanyi (#14) üzenetére


wortz
tag

Jó hát használni mindent lehet, még a FF OS-t is. A kérdés csak az, hogy mennyire. És az is tény, hogy az utóbbi időbe sokat fejlődött a WP, de még mindig elég versenyképtelen, és egyébként ez magából a rendszer felépítéséből következik.
Az MS egy jó stratégiával nagyon sikeres tudott lenne az asztali OS-ek piacán, és fura módon ahelyett, hogy ezt a stratégiát vitte volna át a mobil OS-ek piacára, inkább egy az Apple megoldásaihoz hasonlóan zárt rendszert vezettek be.
Igen ám, csakhogy ezzel a zártsággal, és az Apple másolással bevállalták, hogy ugyan azokba a limitációkba fognak ütközni, mint az Apple, sőt, ezt még megfejelték azzal, hogy a WP alapvetően... hmmm... nem túl izgalmas, hogy szépen fogalmazzam meg azt, hogy csúnya és unalmas. Ami persze szubjektív, de azért az emberek 90%-a ilyennek látja a WP-t és a csempéket.
Emellett pedig teljes egészében testre szabhatatlan tehát még azt az esélyt is elvették, hogy akinek nem tetszik, az változtasson rajta. A fejlesztőket is eléggé megköti az MS, így sokszor a keresztplatformos appok is gyengébbek WP-re mint a konkurens platformokra.

Mindezek közben az android kvázi lemásolta az asztali Win receptjét a telefon piacon (nyilván a könyezetspecifikus változásokat meglépték persze), és most ott tartanak a mobilokkal, és tabletekkel, ahol a Win az asztali gépekkel. Szóval igen, visszanyalt a fagyi.

Egyébként szerintem tablet piacon az MS-nek jó esélye van komoly szereplővé válni. Nem tartom lehetetlennek (sőt, konkrétan hiszek benne), hogy ha jól sikerül a Win10, akkor néhány éven belül a piaci részesedésük lenyomhatja az iPadekét. Én akkor is ezt hiszem, ha ez az Apple pártiak kizártnak tartják. Az androidot viszont valószínűleg nem fogja tudni (részesedésben) lenyomni (legalábbis rövid távon biztos nem), mert a droidos tabletek annyival olcsóbbak tudnak lenni, hogy azzal nem tudnak majd versenyezni, de teszem hozzá nem is kell. Mert egy 20 rugós androidos tablet olyan is. Aki megveszik meg is érdemli, hogy szívjon vele.

Ami a telefon piacot illeti, szerintem, hangsúlyozom, hogy privát véleményem, de tehát akkor szerintem csak akkor van esélyük reálisan vehető növekedésre, ha a mostani koncepcióból teljes egészében kihátrálnak. Az elmúlt 3 év bebizonyította, hogy ez nem vonzó az emberek számára. Pedig voltak jó ár/hardver arányú telefonok, voltak olyan technológiák, ami más platformon nem, voltak olyan szolgáltatások is, de mára világosan látszik hogy nincs olyan (a valóságban létező) hardver vagy szoftver, ami a WP-t el tudja adni. Lehet tovább erőltetni ezt az irányvonalat, mint ahogy a Nokia is erőltette anno a Symbiant, sőt, még akár a részesedést is fel lehet tornázni 1-2-3-5%-al , de csak iszonyatos - és fölösleges - szenvedések árán. Sokkal értelmesebb lenne nekiülni, és alapjaiban átgondolni a WP koncepciót. A WP10 jó esély lenne a szemléletváltásra. Mondjuk ezt én már a WP8-tól vártam.

(#47) Csapoati válasza kolosanyi (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A pc-s piacon mi a gond? Az atlag otthoni felhasznalonak jo a Windows, akinek meg valami speci dolog kell, ott a Linux meg az OSX. Megfernek egymas mellett, nem nagyon latom, hogy a mobilpiacon ez maskepp lenne. Egyedul az appok kerdesesek, de a fobb dolgok mindenre elerhetok, a speci igenyeket tamasztok meg celtudatosan vasarolnak keszuleket.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) DS39 válasza wortz (#46) üzenetére


DS39
nagyúr

az asztali Windows is zárt, nem tudom minek lovagolsz ezen. nem ettől jó vagy rossz egy rendszer. a PC piacon a Linux nyílt rendszer, mégsem ért el Android sikereket.

(#49) SpongyaBob válasza Oppenheimer (#44) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én kérek elnézést :B Bár megfogadtam már, hogy troll hsz-ekhez nem szólok hozzá :U

Hogy ON is legyek, sajnálatos, hogy a WP nem igazán növelte a részesedését. :( Mondjuk tökelten egy banda az MS.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#50) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azért azt fogadjuk el, hogy amiből sokat adnak el, az nem jelenti automatikusan, hogy az a legjobb, amiből meg keveset, az rossz.

Az androidos telók már 30K-ért megkaphatók, ezzel kábé egyediralkodóak is a harmadik világban, illetve azok között, akiknek a mobil csak szimpla kommunikációs eszköz, és nem hajlandóak 1-200 dollárnál többet adni érte. A gazdag országokban (USA, Japán stb.) egészen mások a piaci részesedések.

Nem a lényeg a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.