Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Attyaisten! Ide nekem ezt a csodát! Nagyon jó kis cucc és komoly 3D-s végeselemezést lehet vele csinálni! 3500 dodi? Ne röhögtess! Holnap veszek egy lottót! Jaj, nem merek elaludni, 4.0-s OpenGL-lel fogok álmodni :C :R :DD

(#2) SLacus


SLacus
csendes tag

azt tudom, hogy ezek nem kifejezetten játékra kihegyezett hardverek, de mellesleg, ha lenne egy 5-öm a lottón, és ilyennel szeretném meghajtani 6 db 30'-os plazmán , mondjuk a Mafia II-öt, akkor az sikerülne? Ez a béta driver képes ilyen programot is "kezelni"? Vagy ez hardver függő?

(#3) Abu85 válasza SLacus (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A FirePro drivere nem kezeli jól ezeket a játékokat, ettől függetlenül futnak, de a Catalyst is telepíthető ehhez a termékhez (némi buherálással). Persze így nem kapsz mást, mint egy 4 GB-os HD 5870-et.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Sicilian válasza lujó55 (#1) üzenetére


Sicilian
addikt

Bakker, Te tényleg itt laksz :DDD
10 hírből 8-nál tiéd az első komment..

nothing is true everything is permitted..

(#5) marcias válasza Abu85 (#3) üzenetére


marcias
őstag

Esetleg tudnál adni valami linket arra vonatkozóan, hogy milyen programokban és hogyan jön ki az előnye? Foglalkozom 3D modellezéssel és rendereléssel is, és érdekelne, hogy mit tudna hozni a konyhára. Egy belépő szintű FirePro, ha tényleg hasznos ezen a téren, akkor inkább kell, mint egy erősebb Radeon.

Az AVID Media Composer 5, profi videovágó pl azt írja, hogy csak nVidia Quadro kártyákat fogadja el gyorsítónak...

Steam: marcias88

(#6) Abu85 válasza marcias (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - itt van egy összehasonlítás, de ez az előző generációra vonatkozik. Mindenesetre most is haszonló különbség lehet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) lujó55 válasza SLacus (#2) üzenetére


lujó55
őstag

A drivert nem tudom, hogy milyen, én a bétákkal mindíg óvatos vagyok. Játszani viszont kitűnően lehet, a DirectX-et kell csak megnézni és ez a kari bizony tudja a játékot.

(#8) lujó55 válasza Sicilian (#4) üzenetére


lujó55
őstag

Azt a ku.v@, tényleg! Pedig biz'Isten, mellette a gyereket is csinálom (mármint ő már készen van, csak játszani kell vele, meg etetni, meg minden :DDD ) na meg a házat is, meg dolgozom is mellette. Néha azért tényleg benézek és írok valami kommentet, de leggyakrabban kérdezősködök. Szerencsém van, hogy távmunkában dologozom :K

(#9) Probber


Probber
őstag

Nem gyenge hardware. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) tzsolesz válasza Abu85 (#3) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Véletlenül nem lehet ezt fordítva is megcsinálni? ;]

(#11) nebali válasza tzsolesz (#10) üzenetére


nebali
tag

ati 2900pro 512bit/512M-es kariból lehetett firegl-t varázsolni. cinema4d-ben csodákat művelt :K

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#12) tzsolesz válasza nebali (#11) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

HOPPÁ. :Y ;] Nesze neked 3500 dódó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) #06658560 válasza tzsolesz (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azóta nem megy nagyon. :(

(#14) csongiszabi válasza tzsolesz (#10) üzenetére


csongiszabi
csendes tag

Lehet és sokan csinálják is.
Egy kis segítség:
[link]

Na jó! Nem sokan :D de vannak páran.

[ Szerkesztve ]

(#15) waithEard válasza Abu85 (#6) üzenetére


waithEard
őstag

És 4870-es ből nem lehet valahogy v8700 ast csinálni? a cikk szerint 99%-ban megegyeznek.
Vagy ez olyan mint az ember - csimpánz 99%? :D (Bár némelyik kollégámnál ez működik)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jó kis cucc, na ilyen kéne, nem a ratyi 5870 meg GTX 480 ;] :DDD

Egyébként a 3500 dollárban ami nagyon sok az a driver, vagy akár mondhatjuk úgy is kis túlzással hogy a terméktámogatás.

Meg még azért is ilyen drága, mert aki komolyan és célirányosan dolgozik a géppel, annak jó pénzei vannak belőle, tehát meg is fizeti a minőséget, és mint látható itt (és Nvidiánál is) ki is használják.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) proci985 válasza Apollyon (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

PCB se szokott egyezni, workstation kártyáknak olyan igénybevételt is bírniuk kell, ami egy desktop kártyánál fel sem merülhet. pl mert az ember nem szokott furmarkot futtatni hetekig/hónapokig. namármost kutatásoknál érdemes minél jobban kihasználni a kártyák teljesítményét (szóval a consumer szintű "a furmark terhelést úgyse érik el, tehát nem méretezünk rá" ötlet nem játszik, már ettől is sokkal drágább lesz a kártya). ezt adott esetben bírnia kell úgy is, hogy több kártya van egymás nyakán.

terméktámogatást nem szabad lebecsülni, szoftver nélkül a hardver nem más, mint ócskavas.

szóval bármennyire is ugyanaz a chip, hatalmas a különbség. mert tényleg a körítésen áll vagy bukik az egész.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Apollyon válasza proci985 (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Abszolút nem becsültem le, csak nem akartam túlozni.. Végülis drivert kell, hogy beletegyenek, és igen mint írtad, valóban nem szokványos feladatokra vannak ezek az eszközök. Mondjuk azt nem tudtam hogy ennyivel ellenállóbbnak is kell lenniük..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) Immy


Immy
őstag

Akit esetleg érdekel az "olcsóbb" kategóriából egy firepro az keressen meg pü-ben.

Ezek nem játékra vannsk kitalálva. Anno youtuben néztem videót ahol firepro kártyákkal tervezték az audi motor egyik fő elemét.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#20) proci985 válasza Apollyon (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerver szinten olyan 5 éves garanciák szoktak lenni. úgy, hogy ezeket a kártyákat nem állni veszik. szellőzésre általában nagyon ügyelnek (és adott esetben olyan ventiket használnak, amik hangban vernek egy porszívót), de ettől függetlenül még a folyamatos nyúzást bírniuk kell.

driver se annyira egyszerű. nem adnak el annyi kártyát, tehát kevesebb felé oszlik el ennek a költsége is. bugzás sem megengedett. support is sokkal tovább kell, ami adott esetben eléggé drága lehet (adott esetben pótalkatrész pár órán belül, újév napján hajnali négykor is, nem majd valamikor hónapok múlva, miközben a user nem tudja használni a gépét).

ezt mind be kell kalkulálni az árba. meg a profitot is.

szóval igazad van, drágák a kártyák, jól használva kitermelik az árukat (azért veszik őket), de a consumer rokonaikhoz felesleges hasonlítgatni őket. hiába flasheli át az ember a consumer kártyát egy workstationné, attól az még nem lesz megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) tetrix válasza nebali (#11) üzenetére


tetrix
tag

höhö!.... anno én is azért vettem 2900-et, de nem tudtam ráflashelni a biost; azt is mondták hogy kb a HD szériával megszűnt ez a lehetőség. Úgytudom a 2900 Pro és XT 1Gb os verziót lehetett átírni.

(#22) Móci


Móci
addikt

Adott környezetben ez biza aranyat ér... igaz az ára is arany.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) Taky válasza Sicilian (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Ennek ellenére sohasem "Első!"-zik... :D

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#24) TeeBee73 válasza nebali (#11) üzenetére


TeeBee73
addikt

Privát akart lenni.
Bocs.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#25) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ez a 2,7 TFLOPS/544 GFLOPS csak nekem tűnik brutálisnak a Fermi-s Quadro 718GFLOPS/359 GFLOPS értékeihez mérten? És ezek elvileg a legcombosabb Quadro adatai.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) hugo chávez válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

A Quadro 6000 lebegőpontos teljesítménye 1.03 teraflops/515 gigaflops körül van: [link] és [link], úgyhogy duplaprecíziósban nem számottevő a különbség.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#27) MMIX


MMIX
addikt

AMD ATI FirePro V9800 teszt Hothardware

Benchmarks Used:
Cinebench R11.5 64-bit
SiSoft SANDRA 2010 64-bit
SPECviewperf R11 64-bit
SPECapc Lightwave 3D 9

Intel Core i7 980X Extreme Edition
Overclocked 4.27GHz

Asus Rampage III Extreme Motherboard
X58 Express Chipset

ATI FirePro V9800
ATI FirePro V8800
ATI FirePro V8750
ATI FirePro V7800
NVIDIA Quadro 6000
NVIDIA Quadro 5000
NVIDIA Quadro FX 4800

6GB OCZ Blade DDR3-1869
(3 X 2GB) 7-8-7-20 1T

Western Digital VelociRaptor 300GB
16MB Cache / 10K RPM

Windows 7 Professional 64bit
ATI Catalyst Display Driver 8.76.5
NVIDIA Quadro Driver Release 260.53

[ Szerkesztve ]

(#28) hugo chávez válasza MMIX (#27) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

A legtöbb benchben keményen alázzák a FirePro-kat a fermis Quadro-k, de azt jó lenne tudni, hogy ez a hatékonyabb felépítés, vagy pedig a jobb "optimalizáció" miatt van-e.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#29) Immy válasza hugo chávez (#28) üzenetére


Immy
őstag

Azért fermi quadro jóval drágább is.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.