Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

UP!

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Az alábbi szabályozás csak Magyarországon érvényes

Alapesetben nehezen tudsz "nem annyira legálisan" letölteni zenét, ha magadnak töltötted, akkor törvényesen jártál el, mivel az a szabad felhasználás körébe tartozik. Az más kérdés, hogy esetleg a feltöltőnek nem volt joga közzétenni a művet - de ez a te szempontodból lényegtelen, nem kell vizsgálnod, mielőtt ráklikkelsz a letöltés gombra; a letöltött állomány legálisan lesz a birtokodban.

Az 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról egy bekezdésben leírja mit kell tudnod letöltés - másolás témakörben, az összes többi csak sallang:

35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére.

[ Módosította: doc ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Arrafelé nagyon keményen rá vannak szállva, talán még az internetforgalom is monitorozva van.
Talán németül jobban találsz erről infót.

(#4) total90 válasza Brutforsz (#2) üzenetére


total90
veterán

Aha, vágom... majd belenézek még a dolgokba.

(#3) D1Rect

Hát igen és még egyszer nem akarok beleszaladni egy büntetésbe :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) Huma válasza total90 (#4) üzenetére


Huma
addikt

Te most Németországban laksz? Mert ha igen akkor nem ártana megemlíteni a bejegyzésedben mivel teljesen más az ottani szabályozás. Nálunk vannak olyan dolgok amik legálisak, viszont ott már koránt sem azok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) samfishR


samfishR
senior tag

Németországban kint volt egyik spanom, egy német zenekar albumát letöltötte piratebay-ről és pár hét múlva jött az x€-s büntetés, ami kb 1-1,1M Ft-nak felelt meg.. dolgozni ment ki, de így elég mínuszos lett az egyenlege..

(#7) Huma válasza samfishR (#6) üzenetére


Huma
addikt

Ez biztos? Elég irreális összegnek tűnik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) samfishR válasza Huma (#7) üzenetére


samfishR
senior tag

hát engem is meglepett, de true story, a szülei nem kicsit voltak kiakadva..

edit: meg nyilván nem nézik, hogy honnan jött az illető, küldik az ottani "pénztárcához mért" büntetést..

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

veszel iCuccot, és hozzá itunes. vagy google music store, stb.

ez a kevés rossz dolog egyike németországban (ja és ha kidobod a gyümölcslés dobozt, ki kell mosni előtte)

sz. mennyit kaptál büntit?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) xlife11


xlife11
senior tag

iTunes elég vállalható áron van, jobban megéri mint ha megvágnak.Google Music még szegényes, nem találtam rajta a kedvenc zenéim felét se.Vagy Amazon.

(#11) Recon666 válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vagy beatport.com-ról is lehet leszedni számokat, nem muszáj albumot és nem is kerül sokba. Én pl ezt szoktam használni.

UI: Nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#12) adalbert1 válasza D1Rect (#3) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem tippeket akarok adni és a warez felé terelni az embereket, hanem technológiai szempontból érdekel:
Titkosított forgalommal egy zárt trackerről mit csinálnak? Mert arra tudnak következtetni a forgalomból, hogy most épp torrentezik a user, de azt hogy mit már csak visszafejtéssel tudnák megállapítani, nem?

(#13) D1Rect válasza adalbert1 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem lakok ott, és nem torrentezek, szóval annyira nekem nem izgalmas.
Biztos találsz a neten infót róla.

(#14) Mr.Csizmás válasza Recon666 (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi a kieget :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) total90 válasza Huma (#5) üzenetére


total90
veterán

Igen, Németországban élek...

(#6) samfishR

Én egy zeneszámért 450€-t perkáltam, szóval egy albumért... én elhiszem, hogy annyit fizetett.

(#9) Mr.Csizmás

450€

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Recon666 válasza total90 (#15) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

450€ ~130k :Y
Költséges album volt.

Mr.Csizmás: Szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Recon666 válasza Recon666 (#16) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akarom mondani zeneszám. :B

#19: Azt meghiszem.

[ Szerkesztve ]

(#18) Mr.Csizmás válasza Recon666 (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

meglett

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) total90 válasza Recon666 (#16) üzenetére


total90
veterán

Nem nem, az csak 1 darab zeneszám volt annyi ;) Szerencsére csak egyet szedtem le... azt hiszem szívtam volna mint a torkos borz egy albumért.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) D1Rect válasza total90 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi volt a 450€-s szám?

(#21) total90 válasza D1Rect (#20) üzenetére


total90
veterán

Van egy Dj haverom, aki Soundcloud-ra feltöltötte egyik mixét és gondoltam leszedem... egy David Guetta zenét komponált át egyébként és ez volt a gond. Azt szarták le, hogy ki töltötte fel, a lényeg, hogy én DG zenéjét leszedtem. Btw ha leszedhettem volna akárki más zenéjét, aki a GEMA (német zenei szövetkezet) védelme alatt áll (szóval kb. az összes ismert zeneszerző), zeneszámonként 450€.
Egyébként ezek után szétnéztem és pl. ha egy filmet szed le az ember az már több ezer €-s tétel lehet. Inkább irány mozi :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) Mr.Csizmás válasza total90 (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

német tanulópénz :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) total90 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


total90
veterán

Genau :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) Mr.Csizmás válasza total90 (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kíváncsi vagyok, hogy milyen "furcsaságokat" fedeztél még fel németországban (persze nem ilyen negatív dolgokra gondolok...) :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) D1Rect válasza total90 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért ez kemény.
Gondolom ott a warezre annyira nem büszkék az emberek. ;]

(#26) Dany007 válasza total90 (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Ne és komolyan kiszámlázzák a 450 eurót számonként? :D Durva!
De amúgy hogy ellenőrzik? IP alapján? Milyen alapon állapítják meg, hogy Te voltál? IP alapján a szolgáltató kiadja az adatokat és akié az előfizetést azt terhelik a büntivel?
Brutális.

(#27) xlife11 válasza Dany007 (#26) üzenetére


xlife11
senior tag

Ennyi erővel szomszéd wifiről töltök le akkor a szomszédot vágják meg?

(#28) Dany007 válasza xlife11 (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Nem értem én se pontosan mi alapján határozzák meg 100%-ra azt a személyt aki letölt.
Ezért is kérdeztem hogyan mi alapján megy ez...

(#29) xlife11 válasza Dany007 (#28) üzenetére


xlife11
senior tag

Én se, ennyi erővel tölthetnék nyilvános wifiről, a kutya se tudná meg hogy én voltam :DDD

(#30) total90 válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


total90
veterán

Azért a pozitív több mint a negatív, ezt le lehet szögezni. Negatív dolog pl. még a YouTube... minden 3. videó előtt reklám, egy csomó videót véd a német zenei szövetség. Aztán itt a warez 100%-ba kilőve, viszont meg tudja engedni az ember, hogy megvegye a dolgokat. Csak hát a szokás hatalma :DDD Viszont amióta kint vagyok tényleg az az 1 zeneszám volt ami nem legális úton került a gépemre.

(#25) D1Rect

Vannak akik nyomják, de mindig odapakolnak a szolgáltatók valamit és megy a bünti.

(#26) Dany007

Naná! Sőt, 7 oldalon keresztül papoltak, hogy az az egy zeneszám bla bla bla...
Gondolom IP alapján megy az egész. Ez úgy néz ki (mint megtudtam), hogy teszem azt van az én szolgáltatóm a T. Vannak különféle cégek, akik a T-s ügyfelek adatáramlását figyelik. Jelen esetben akik engem elkaptak az a Save Your Copyrights csoport. Szóval ez a cég csak is arra van ráfeküdve, hogy kik rosszalkodnak a neten...
A wifi dolog meg, védd jelszóval és kész. Ha van egy nyílt wifid és más letölt, akkor is téged büntetnek. Hallottam olyanról is, hogy egy alak 7-8 éves kisfia szedett le valamit (honnét tudta volna még mit nem szabad) és apukát szanaszéjjel büntették.

Szóval a netes mottóm itt: Csak legálisan :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) Mr.Csizmás válasza total90 (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, figyelnek erre.

amikor kintjárok, mindig nyomok wifi scannelést, kb. a kávézók kivételével nincs is nyílt wifi, vagy ha éppen nyíltat találok, nem engedi az én mac adressemet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) total90 válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


total90
veterán

Merre szoktál járni?

Egyébként javarészt tényleg csak kávézókban van ingyen wifi, de ott is tiltanak sok dolgot. Meg is értem, mindenki oda járna tölteni :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33) Mr.Csizmás válasza total90 (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, alig van port :D

bajorország, ausztria, duna völgye....meg hamarosan remélem Hannover környékére költözök :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) total90 válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


total90
veterán

Aha, értem. Nekem tervbe van odalátogatni... de az még a jövő titka, hogy mikor.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) Mr.Csizmás válasza total90 (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha utazgatsz, bahncard 25, vagy 50 megéri.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) total90 válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


total90
veterán

Tudom, gondolkodtam is rajta, de a szitu, hogy annyit nem utazok, hogy megérje. Ha haza megyek, akkor egy hónappal előre tudom és akkor még van olcsóbb jegy, szóval most így. Aztán majd meglátom mi lesz, lehet munka miatt többet kell majd utazni, de akkor meg gondolom majd a cég állja az utakat.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.