Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

Jó kis teszt. Szerintem címlapra is kiférne :K

(#2) tora2427 válasza veector (#1) üzenetére


tora2427
csendes tag

előző szerda óta fent van és nem engedélyezték....

(#3) J97


J97
tag

Még nem olvastam el a tesztet csak belenéztem, mindenképp elolvasom majd mert érdekel! Első átfutásra jó kis tesztnek tűnik, csak jó lenne ha képek nagyíthatóak lennének! Köszi!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#4) Sweet Lou 6 válasza veector (#1) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

+1

sweetlou6.wordpress.com

(#5) neilszab


neilszab
őstag

Huhh, nagyon vártam már a cikkedet, nagyon jól és korrektül is indult, már előre örültem, hogy jó kezekbe került a virtuális toll, aztán pont mikor belemelegedtem volna... vége lett. A "---------Tapasztalatok, Végszó----------" rész ellőtt el bírnék még viselni még vagy fél-egy oldalt arról, hogy pontosan hogyan is szól, biztos vagyok benne, hogy tudnál még róla írni... szívesen olvasnám és sztem nem csak én... ;)

Illetve szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogy viszonyul a cucc az 1255A-hoz, látványosan jobban szól-e, van-e hátránya vele szemben, illetve a fele akkora teljesítmény a szatelliteken érezhető-e?

Köszi Szépen! :R

Szabi

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#6) tora2427 válasza neilszab (#5) üzenetére


tora2427
csendes tag

Írtam még róla pár tapasztalatot a hangzáshoz..

Remélem találsz választ a kérdéseidre. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) neilszab válasza tora2427 (#6) üzenetére


neilszab
őstag

Köszi!

Asszem rávettél egy cserére! :)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#8) kmisi99


kmisi99
addikt

Mennyivel jobb mint a logi mert az nem derült ki számomra teljesen? Basszusa erősebb mint a loginak?

(#9) PuMbA


PuMbA
titán

Nagyon jó lett a teszt, címlapra is elférne :R

"szerintem hangminőségben nem rúg labdába/de megvannak a maga előnyei a maga 200Wattjával"

A Z-2300 35W-os lehet körülbelül.

kmisi99: sokkal. Oda van írva: "A Z-2300 nem jó viszonyítási alapnak". A Z-2300-nál szarabb hangfal nem nagyon van a világon.

[ Szerkesztve ]

(#10) tora2427 válasza PuMbA (#9) üzenetére


tora2427
csendes tag

kmisi99: a Z-2300nál sokkal jobb, a basszusa pedig nem erősebb csak jobb, pontosabb

PuMbA: ezt "A Z-2300 35W-os lehet körülbelül."
hogy érted?

(#11) kmisi99 válasza tora2427 (#10) üzenetére


kmisi99
addikt

És mennyivel gyengébb a basszus? Mert én most egy olyan hangfalat keresek ami nagyon szépen szól és kidönti a házat a basszusával :D Aztán max 30-33K szánnék rá!

PuMbA tényleg olyan szar a Z2300?

[ Szerkesztve ]

(#12) tora2427 válasza kmisi99 (#11) üzenetére


tora2427
csendes tag

Edifier S330D-t ajánlanám ebben az árban.

[link]

(#13) PuMbA válasza tora2427 (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Ha tényleg 200W-os lenne akkor a konnektorból fel kéne vennie minimum 450W-ot és közepes hangerőn 35-40W-nál többet nem mértem.

kmisi99: Ja, nekem volt Z-2300-am úgyhogy nem a levegőbe beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#14) kmisi99 válasza PuMbA (#13) üzenetére


kmisi99
addikt

Na akkor a Z2300 kiesett!
tora2427
És az S330D nek mennyivel kisebb a basszusa mint a Z2300 nak mert ha csak minimálisan akkor rendben de ha jóval akkor nem hiszem hogy vennék ilyet mert számomra a hatalmas basszus fontos!

[ Szerkesztve ]

(#15) dudika10 válasza PuMbA (#13) üzenetére


dudika10
veterán

Mivel mérted? Mert ha simán feszt és áramerősséget mérsz az még nem a felvett teljesítmény.
Egyébként elég szar lenne, ha egy ilyen kategóriás hangfalnak 40% körül lenne a hatásfoka, szerencsére messze nem ilyen rossz a helyzet.

A 200W egyébként is RMS adat, effektív tartós érték valamilyen torzítással, ami nincs szabványosítva, szóval lehet akár 2% THD torzítás is.
A CEA szabvány sokkal jobb lenne mint az RMS, de ahhoz a gyártónak mérni kellene. :U
Túl sok mindent egyébként sem jelent a teljesítmény.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16) Sir81


Sir81
aktív tag

Mi a különbség a C2 és a tesztelt "alany" között?

(#17) tora2427 válasza Sir81 (#16) üzenetére


tora2427
csendes tag

A C2 kissebb teljesítményre mint a plus és kicserélték a szatelitek anyagát....

Eladtam a Z-2300-at és rendeltem helyette egy sima C2-t. Kedden érkezik :) Akkor tudok mondani pontosabbat...

(#18) Sir81 válasza tora2427 (#17) üzenetére


Sir81
aktív tag

Azonnali tesztet várok el tőled, mert még kari előtt szeretnék beszerezni egy C2-őt, vagy a plus-os változatot!
Rajtad a világ szeme!!! :)
Honnan rendelted és mennyiért?

(#19) tora2427 válasza Sir81 (#18) üzenetére


tora2427
csendes tag

ment privát üzenet

(#20) PuMbA válasza dudika10 (#15) üzenetére


PuMbA
titán

Sima fogyasztásmérővel. Ha jobban visszagondolok akkor úgy rémlik, hogy fél hangerőn maximumra tekert basszussal evett 36W-ot. Majd lemérem a Videoton-t is a hétvégén. A hátuljára 2x25W névleges, 2x35W zenei és max. 130W-os étvágy van írva.

"Egyébként elég szar lenne, ha egy ilyen kategóriás hangfalnak 40% körül lenne a hatásfoka, szerencsére messze nem ilyen rossz a helyzet."

Mennyinek kell lennie a hatásfoknak?

[ Szerkesztve ]

(#21) dudika10 válasza PuMbA (#20) üzenetére


dudika10
veterán

Erősítőfüggő. Olasz A-nál jó a 40% D-nél 90 körül inkább.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22) dudika10 válasza dudika10 (#21) üzenetére


dudika10
veterán

Class A akart lenni, telefon...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem most egy logitech X540 van ha jól láttam neked is volt! Ahhoz képes ez az Edifier mennyivel jobb? (kicsit>sokkal>nagyon sokkal) :D Mert számomra az x540 nek nagyon kicsi a basszusa és a hangminősége se valami jó! :) Előre is köszönöm a választ!

(#24) tora2427 válasza kmisi99 (#23) üzenetére


tora2427
csendes tag

Edifier hangminőségben sokkal jobb, a basszusa teljesen más (erősebb), viszont a Logitech hangosabb nála az 5 szatelitnek köszönhetően...

(#25) netseft


netseft
aktív tag

Köszönöm a tesztet, ha minden jól megy hamarosan én is egy ilyen tulajdonosa leszek. :R
Egyébként kikerült az eredeti cikk is, így ~1 hét után: [link]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26) Sir81 válasza netseft (#25) üzenetére


Sir81
aktív tag

Szaporodunk??? :D

(#27) netseft válasza Sir81 (#26) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem tudom, hogy az ilyen hangfalt birtoklók számára vagy a "duplán" megjelent cikkre célzol-e, de a válasz mindenképpen igen. :K

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#28) sti10p válasza tora2427 (#24) üzenetére


sti10p
senior tag

Arról érdeklődnék, hogy hogyan szól a sima C2 a plus-hoz képest, van e érezhető külömbség, kb. mennyivel jobb nála pl. zenehalgatáshoz stb.. Írhatnál ide pár szó összehasonlítást, épp vásárlás előtt állok és ez a két kiszemelt...

[ Szerkesztve ]

XY

(#29) kissjani72


kissjani72
csendes tag

Üdv!

Tanácsokat kérnék tőletek!

Szeretnék venni Edifier 2.1-et, de a jelen helyzetben nem kimondottan igaz, hogy a HCS2330 kimondottan olcsóbb lenne (kb 30e), mint az S330D (30e).
Azt írta a tesztben a tisztelt kolléga, hogy az S330D jobb minőségű valamivel, viszont ahogy látom, ennek nem különálló erősítője van. A különálló erősítő viszont számomra sokkal preferáltabb lenne, és talán ez nem szubjektív dolog. Az S330D-n valami kis műanyag távrángatót látok a képeken, ami a különálló erősítőhöz képest is meglehetősen taszító.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy most, hogy ugyanolyan árban van a kettő, akkor melyiket javasolnátok, és miért?
Másik problémám, hogy alig találok boltot hozzájuk, hogyan lehetne (melyik boltból) mégis?

Köszönöm a segítségeteket!

(#30) neilszab válasza kissjani72 (#29) üzenetére


neilszab
őstag

A különálló erősítő egy marketing/desing fogás, nem gondolom, hogy minőségben bármi valós előnyt hordozna magában.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#31) kissjani72 válasza neilszab (#30) üzenetére


kissjani72
csendes tag

Köszi az infót!
Szerinted akkor ennyi pénzért jobban megérné az S330D?

(#32) neilszab válasza kissjani72 (#31) üzenetére


neilszab
őstag

Hát elvileg az a nagyobb/jobb modell papíron, de gyakorlati tapasztalatom nincs.

Nekem is csak HCS2330 van.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#33) kissjani72 válasza neilszab (#32) üzenetére


kissjani72
csendes tag

Értem!
Köszi az észrevételt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.