Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Német app bizonyosan nem lesz.
A német QR kódok az RKI hitelesítését tartalmazzák. Csak azokat fogadják el ami hiteles.

Vélhetően a többi országnak is van saját hitelesített QR kód kibocsájtója. Bármely app, csak a magyar adaptáció után lesz használható.

Illetve egy jó fotó a kódról is elég lehet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Tomikaa. válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Tomikaa.
tag

Mind az 5 tároló alkalmazást kipróbáltam mind a 3 leolvasó alkalmazással és mindegyiket elfogadták (legalábbis a 2. adagomnál). Próbáltam svájci appokat is, amik ugyan felismerik az adatokat, de érvénytelen aláírást írnak ki (Svájc tudtommal még nem csatlakozott teljesen).

(#3) weiss


weiss
addikt

Köszi, végre nem kell szórakoznom azzal a *** eeszt appal. Hihetetlen, hogy pl. a szlovák mennyivel kulturáltabb :Y

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) Tomikaa. válasza weiss (#3) üzenetére


Tomikaa.
tag

Szívesen. De ha Magyarországon belül akarod használni, nem garantálom, hogy elfogadják (pláne, ha az adott helyen le is szokták olvasni a QR-t EESZT appból megmutatásnál), mert még nincs olyan magyar leolvasó app, ami tudná ellenőrizni az EU-s QR kódot.

(#5) weiss válasza Tomikaa. (#4) üzenetére


weiss
addikt

Nem gond, szlovák határra kell.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) tboldi


tboldi
nagyúr

Bár a bejegyzés Androidról szól, én megemlítenék két opciót iOS-re is. :)

Az egyik még csak bétateszt alatt van (Testflight), de bárki részt vehet, aki akar, működik: Green Pass
QR kódot is tud olvasni, nem csak tárolni.

A másik pedig egy weboldal, ami egy Wallet jegyet generál, nem kell hozzá külön app: getcovidpass.eu
Ez utóbbi működhet Androidon is egy megfelelő app telepítése után. Illetve találtam még 2-3 hasonló oldalt is, ami ugyanezt csinálja, de ez tűnik a legjobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Hieronymus válasza Tomikaa. (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az érvénytelen aláírás oka, hogy nem az appot kiadó állam felhatalmazott szervezete adta ki a tanúsítványt.

Ezen a telefon os gyártó tud változtatni, ha készít egy appot, ami az összes EU tagország kiadott QR kódjait képes kezelni.
De ez nem a káosz teteje.
A németeknél legalább három app rögzítheti a közösségi térben való tartózkodást. De nincs olyan hely, ahol mind a három appot támogatná az étterem, kocsma, múzeum, ...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

tboldi:

Köszi, beraktam őket.

Hieronymus:

Köszi, beírtam egy figyelmeztetést ezzel kapcsolatban. Ezek szerint akkor ők nem a CovPassCheck-el olvassák le (már ha leolvassák). De lehet, hogy más az oka. Azt sajnos nem tudom, hogy az általam felsorolt leolvasó appok hány EU-s országgal kompatibilisek (a horvátnál megnézhetők az i betűnél az adatbázis országai és ott szerintem mindegyik szerepel), de Magyarországgal biztosan.

(#9) tboldi válasza Tomikaa. (#8) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyébként az olasz Green Pass és a német Grüner Pass kivételével az összes általad említett app elérhető iOS-re is. Illetve van egy osztrák Grüner Pass is, ami nagyon-nagyon hasonlít a svájcira, de nem ír ki hibát. :)

(#10) tboldi


tboldi
nagyúr

Nem tudom, Androidon mi újság, de iOS-en frissült a magyar EESZT Covid Control app, most már beolvassa a pdf-ben szereplő QR kódokat. Vagy legalábbis amikor működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Somatom


Somatom
veterán

APK -ból telepítettem a CovPass -t +screenshotoltam a PDF -es QR kódot +van nálam kinyomtatott PDF. Remélem, ez elég lesz németben!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) st3v3np3t3r válasza tboldi (#6) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nagyon jól működik a getcovidpass.eu oldal iOS Wallettel! Elég a második EU-s tanúsítványból screenshotolni a QR kódot, azt feltölteni az oldalta,bár nekem 3 piros fail szöveges bubi ugrott fel de megcsinálta, utána hozzá lehet adni a Wallet-hez, ha van apple watch, akkor arra is áttölti :)

Letöltöttem egy ellenőrző appot, TousAntiCovid Verif néven van fent az AppStore-ban, és azt írja érvényes, tehát a hiba bubi ellenére sikeresen konvertálta.

iPhone-on, kiír sok mindent, de a watch csak a nevet és a qr kódot

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13) tboldi válasza st3v3np3t3r (#12) üzenetére


tboldi
nagyúr

iPhone-on, kiír sok mindent, de a watch csak a nevet és a qr kódot

Görgess lejjebb a koronával. ;)

(#14) st3v3np3t3r válasza tboldi (#13) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

oh.... thanks :C :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15) Hieronymus válasza Somatom (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elég.
A papír dokumentum kiváltására alkalmas az app.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Végre Androidon is frissült az EESZT Covid Control, így már mindkét nagy platformra van magyar leolvasó app. Annyi a hibája, hogy nem mindig ismeri fel elsőre a QR kódot (tanúsítvány hibát dob), de ez inkább túl korai leolvasásnak tűnik. Emellett a régi telefonomon kilép, ha megnyomom a beolvasást. EESZT appos QR kód szkennelésénél már mutatja a 2. adag dátumát és az oltások fajtáját is.

(#17) tboldi


tboldi
nagyúr

Csak azért, hogy bővüljön a lista, itt van még kettő weboldal, ami ugyanúgy Wallet jegyet generál, mint a getcovidpass.eu:

covidpass.marvinsextro.de/
covid19passbook.netlify.app/

(#18) efi99


efi99
senior tag

Mi értelme van saját eszközre ellenőrző appokat telepíteni? Mi tudjuk, hogy be vagyunk oltva... Egyedül a qr-kód adattartama és/vagy a mögötte álló online tartalom az érdekes, azt pedig nem tudjuk befolyásolni. Aki ellenőrzésre kötelezett, az meg úgyis azzal ellenőrzi, amit előírtak neki.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#19) tboldi


tboldi
nagyúr

Megjelent iOS-re is az EESZT app frissítése benne az uniós igazolványokkal, viszont… :D

De elég csak a legelső bejelentkezéshez engedélyezni, utána teljes mértékben működik kikapcsolt követéssel is, teszteltem. És végre van Face ID-s/Touch ID-s belépés is, nem kell a hülye 6 jegyű kód a mindig más sorrendben megjelenő számokkal. :D

(#20) st3v3np3t3r válasza tboldi (#19) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

de csak belépéshez kell, utána ki lehet kapcsolni és működik ugyan úgy :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) tboldi válasza st3v3np3t3r (#20) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt írtam én is a kép alatt. ;)

(#22) st3v3np3t3r válasza tboldi (#21) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hopsz... azt nem is olvastam :DDD bocs

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.