Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Nem vagyok egy mérnök, de van egy olyan érzésem az az alsó képes megoldás jócskán csökkenti a hűtési teljesítményt. Persze a felhasználói igénykielégítés megtörtént, ezzel nem kell majd paráznia a vásárlónak hogy elfér-e a böhöm nagy ramjától a hűtő.

(#2) --ka válasza lemusz (#1) üzenetére


--ka
senior tag

A fene tudja.
A józan ész azt mondja, hogy igen.
De abban az állásban lefújja a meleget a tetejéről és direktben hűti a hőcsövek végét, ami lehet, hogy többet hoz. ...vagy nem visz annyit.
Egy laboratóriumi mérést megnéznék.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#3) SkS7891 válasza --ka (#2) üzenetére


SkS7891
tag

Várom is a hűtőt ami 95%-ban hőcsővég. ;]

(#4) copass


copass
veterán

picit biztos rosszabb lesz a hatásfoka. ha döntehető lenne akkor talán pont lefedné az egész bordát.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Semplar


Semplar
őstag

Hatásfok kit érdekel? Az RGB LED RAM férjen alá! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem tudom más gyártónál hogy van, de a D14-en már ilyen felfogatás volt (kb. 2010 óta), vagyis ott már évekkel korábban még az LGA2011-es rendszeremen meg tudtam ezt csinálni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) MasterMark


MasterMark
titán

De ezt mindegyik tudja aminél ugyanígy van ráfogatva a venti, ez nem egy új dolog.

Switch Tax

(#8) NKing


NKing
tag

Ahelyett, hogy hajlított hőcsövek lennének, amik áthelyezik a bordák középpontját hátrébb... lásd Be Quiet! Pure Rock 2, ahol simán elférnek a RAM-ok a ventivel együtt.

(#9) Nyersszotyi válasza NKing (#8) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Viszont ez meg anyagtakarékosságból van. Teccikérteni? :DDD

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#10) GoldhandRent válasza --ka (#2) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nem olvastam el, de szerintem a ramcsere miatt mozgatható ilyen könnyen a venti

mondjuk nem tudom azt a szitut elképzelni, mikor a sok ramcsere miatt direkt olyan ventit/hűtőt keresek, hogy ne legyen problémám ezzel :F

AM4 + Dark Rock Pro párosánál pl a bal szélső ram slotból nem lehet ki/be- pakolgatni a modulokat felszerelt bordák mellett.

szerk.:
magasabb ram modulok miatt.... hát... azt a max 1 centit, amivel egy űbergiccses ram magasabb, mint egy kommersz darab, ahhoz pont nem kell tologatható felfogatás :U
de még ha vizezve van a ramod-------akkor már vizezve van a cpu is :D

[ Szerkesztve ]

-

(#11) vaakuum válasza MasterMark (#7) üzenetére


vaakuum
addikt

Emiatt én sem értem ezt a cikket... :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#12) Találtgyerek válasza MasterMark (#7) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerintem sem.
Én azt hittem valami mérnöki csoda lesz és a tornyot lehet mozgatni. :DDD

06-3o/9759I39

(#13) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én sem értem, miért olyan a cikk címe, mintha valami új megoldás lenne. Ezt a rögzítést a Thermalright már legalább 15 éve alkalmazza (gyakorlatilag az első toronyhűtői óta).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) MasterMark válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


MasterMark
titán

Szinte az összesnél valami ilyen megoldás van, az ritkább, hogy nem ilyen beakasztós, hanem máshogy van rátéve. A beakasztósat meg oda akasztja mindenki ahova akarja.

Switch Tax

(#15) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"Szinte az összesnél valami ilyen megoldás van"
Nyilván. Csak arra céloztam, hogy baromi régóta létező megoldás (Ha minden igaz, a Thermalright alkalmazta először. Már a hagyományos hűtőiknél is pántos lefogatást alkalmaztak, csak fordítva, a bordához kellett rögzíteni.)

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Így bemarketingelni egy ősöreg vacak rögzítést... :C

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) tibaimp válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem vacak ez, a D14-D15-ön faszán működik, sőt, könnyen szerelhető és csípem :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Skynet258


Skynet258
veterán

"A fejlesztés könnyen felszerelhető..."

Csak csatlakozni tudok a többiekhez, itt tulajdonképpen mi a fejlesztés? Sok sok éve meg tudjuk ezt tenni rengeteg gyártó rengeteg hűtőjével amin ugyanígy rögzül a venti... az más kérdés, hogy sok sok éve nem tesszük egyiknél sem, mert a légáramlat egy része elszáll a bordák fölött így meg romlik az egész hatékonyság. :DDD Ezt eladni fejlesztésnek... hát ez komolyabb teljesítmény mintha NFT hűtést csinálnának rajzolnának.

https://geekpulse.hu

(#19) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Megnéztem az én proci hűtőm, ilyen van nekem; [link]
16 GB RAM van benne, szeretnék bele rakni még 2 x8 GB-ot. Ez eddig azért nem történt meg, mert a hiányzó RAM modulok helye a ventilátor alatt van. Most jobban megnéztem a proci hütőt, úgy látom, lehet feljebb csúsztatni, még ha nem is sokat, szerintem az bőven elég volna nekem. A kérdésem inkább arra irányul, habár már itt többen felvetették, hogy a hatékonysága mennyivel csökken? Vagyis használja-e így valaki számítógépét?
Köszönöm a válaszokat.

(#20) --ka válasza poirot (#19) üzenetére


--ka
senior tag

Miért nem próbálod ki?
Normál elhelyezésnél és a szokásos használat mellett monitorozod pl. Aida64-gyel a hőfokot pár alkalommal, aztán feltolod, amíg a felfogatás engedi (akár feljebb is, mint amit a memóriák megkívánnának).
Aztán beszámolsz nekünk, engem speciel nagyon érdekelne.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#21) poirot válasza --ka (#20) üzenetére


poirot
senior tag

Ahogy meglesznek a memóriák, csinálok egy előtte/utána riportot, csak gondoltam, hogy van akinek már így műxik.

(#22) GoldhandRent válasza poirot (#21) üzenetére


GoldhandRent
őstag

szerintem előtte is megteheted :K

-

(#23) tibaimp válasza poirot (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem a D15-ön az első venti (nem az, amelyik a két torony között van) kicsivel fentebb van tolva, kb. semmit nem jelent hőfokban, kimutathatatlan.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) poirot válasza GoldhandRent (#22) üzenetére


poirot
senior tag

Most készítettem; [kép]
Azt hiszem elég info a hőmérsékletekről.

Most tulajdonképpen "alapjáraton" megy a gép, (böngészés, semmi más) 25 fokos szobában, a ventiket ilyenkor nem is hallom. (Amit szoktam még csinálni, filmnézés, file-ok mozgatása, egy szokványos felhasználó, semmi AutoCAD, meg ilyesmi).

(#25) poirot válasza tibaimp (#23) üzenetére


poirot
senior tag

Most nézem elég brutál, gondolom Neked is memóriák miatt.

(#26) tibaimp válasza poirot (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, pedig kifejezetten "lapos" ram moduljaim vannak, mivel kicsit nagy a kicsike :K , de ezt szeretem, mondjuk én játszok is, illetve ez a proci nem 65W-os, mint azt hirdetik, ezért kellett, de sima netezéskor ez van, csak példa:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) --ka válasza poirot (#24) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönöm!
Szóval ez a normál helyzet, egy átlagos terhelés mellett, ha jól értem.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#28) poirot válasza --ka (#27) üzenetére


poirot
senior tag

Biztos Te is tudod, hogy ezer dolog befolyásolja a hőfokokat. (Mennyi venti, milyen...stb.) Had ne soroljam. Jelenleg ez van. Majd ha picit megelemelem a ventilátort, akkor meglátom.

(#29) --ka válasza poirot (#28) üzenetére


--ka
senior tag

Nyilván.
Nekem az is elég, ha azt mondod majd a kísérlet végén, hogy jobb/rosszabb/nincs különbség. :D :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#30) tixem


tixem
addikt

Nem akartam elsőnek beírni és hülyét csinálni magamból. Hát egyszerűen nem létezhet, hogy ekkora ordas bazi nagy nullát előhúz a kalapból egy gyártó. Biztos én nem látok valamit amit kéne, de úgy nézem mégsem én vagyok hülye. Ezek tényleg el akarják újnak adni a kampós, oda rakom ahova akarom felfogatást :DDD Elképesztő

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31) poirot válasza --ka (#29) üzenetére


poirot
senior tag

Na beleraktam + 16 GB RAM-ot, szerencsére alacsony profil-út választottam, még így is meg kellett emelnem vagy 1,5 cm-t a ventilátort.
Készítettem egy közös előtte/utána képet. Nem lett rosszabb, sőt.

[kép]

Berakok egy képet a ventilátor megemeléséről is.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#32) --ka válasza poirot (#31) üzenetére


--ka
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

Érdekes, magam sem hittem volna, hogy az elvégzett összehasonlítás igazolja implicit hipotézisemet. :U
...azaz nemcsak, hogy nem romlott a hűtés minősége, hanem azzal, hogy direktben "lefújja a meleget" a hűtő tetejéről vagy épp' hogy közvetlenül hűti a hőcső végét, a javít a hőfokokon.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.