Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

"továbbá megkapta a Creative Super X-Fi hangtérnövelő technológiáját" - erről az X-Fi kártyák Crystalyzer funkciója jut eszembe, ami nélkül eléggé pocsék volt a kártya hangja, ha bekapcsoltad akkor meg ugyan jól szólt, csak hát annak az árán, hogy belenyúlt minden bejövő hangba, így téve értelmetlenné pl. egy valósághű flac felvétel meghallgatását...

Ezek azok a cuccok amik akár jók is lehetnének, de tele vannak digitális feldolgozással, csak hogy trendik legyenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Segal válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Segal
veterán

Én addig dicsértem anno a Creative hangkártyáit amíg ki nem próbáltam az Asus Xonart. Konkrétan sz*rrá veri...

Kiváncsi leszek ide mikor érkezik a GoPro 8 cikk mert a fél internet már tele van vele...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) CPT.Pirk válasza Segal (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megértelek, már nekem is Xonar van a gépben. Normális erősítő normális hangfalakkal megérdemli. :K Egy ideig mondjuk nem volt nekik Linux támogatásuk, de pár éve az is rendben van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A saját táp és az SPDIF bemenet ezúttal is lemaradt. Ahhoz maradnak a gagyi kínai "csodák"...

(#5) Tetsuo válasza Segal (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kár, hogy Xonarból sincs normális interface, különben vennék is. :O

(#6) NomadND1 válasza Segal (#2) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nekem AMD true audio hdmi-vel erősítőre. Kb. mindent aláz :)

(#7) SunMount3r válasza NomadND1 (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDMI-hez nem kell semmilyen hangkártya, mert a jel feldolgozását az erősítőd végzi.

[ Szerkesztve ]

(#8) DEJVID


DEJVID
őstag

Az optika az kimenet rajta.

(#9) cskamacska válasza Segal (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

Én addig dicsértem a Asus hangkártyáit, amíg nekem is nem lett egy Essence STX. Azóta visszasírom a Creative drivereit.. :DDD

Amúgy kend is X-fi Titanium HD, SoundBlaster ZXR, vagy SoundBlaster AE-9-ről váltott mezítlábas Xonar DX-re, hogy bevehetetlen Asus előnyt emleget? Ill jött ki 4 évesnél újabb hivatalos Asus driver a kártyához?

Igen, tudok várni míg Chrome helyett Firefoxban megnézed, mert azzal nem megy az Asus letöltési oldala.

Nem? Hogy mik vannak. ;] :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) DEJVID válasza cskamacska (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

Használhatnátok külső DAC-ot, és akkor nem lennének ilyen kínok.

(#11) cskamacska válasza DEJVID (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

STX már 10 éves elmúlt, abban az időben még nem lógott minden gépből yuppie DAC és HDMI erősítő. :P

Akkor is erősen gondolkodtam egy AMB Labs Gamma 1 DAC + Millet Starving Student fejhallgató erősítő kombináción(olcsóbb lett volna mint az STX :D ), de akkor még túlságosan is bíztam abban hogy lesz értelme az EAX emulációnak XP alatt, talán a hardveres hang is visszatér, és persze a Head-Fi-n is flavour of the week lett az STX, túlzó dicséretekkel. :o

Win 7 és utódai aztán teljesen a Vista vonalát vitték tovább, EAX és hardveres hang megmakkant, a játékok pedig a legerősebb DSP-jű interfészeket is úgy kezelik, mint egy AC97-es hangcodecet. :N Ilyen környezetben tényleg nincs értelme csak egy botegyszerű DAC-nak, akárhogy csatlakozzék is.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#12) XZoli


XZoli
aktív tag

Na az a híres Asus driver támogatás, na az már a múlté. És ez minden eszközére igaz.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#13) nexplo


nexplo
őstag

Laikus kérdés de egy komolyabb lap (40-50k környékére és felette gondolok pl ASUS esetében) igen "komoly" hangkártyát ígér. Érdemes erre lecserélni vagy az a kategória már egész hallgatható? Hozzáteszem én nem hifizek a gépen , mert bohóckodni nem szeretek, arra van igazi profi cuccom. Általános felhasználásra gondoltam.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#14) nexplo válasza XZoli (#12) üzenetére


nexplo
őstag

Nem csak az ASUS sz@r. Mondhatnám MSI és társait is... a szoftver kullog a hardveres fejlesztés után és kb éles tesztben adják ki a termékeket és utána toldozgatják foltozgatják a szoftvereket. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Nálam is megfordult egy tucat külső/belső hangkártya.. Asus xonar d2x -nél leragadtam. Kár hogy gyári szoftver őskori... De legalább van rá mókolt amivel több mint egy éve hiba nélkül teszi a dolgát :)
Nem mondom hogy rosszak a creative karik, csili vilik effektek stb..de szvsz az asus minőségre megeszi őket reggelire.

(#16) Marmonkanna válasza cskamacska (#9) üzenetére


Marmonkanna
tag

UNi Xonar driver, és a hajam még mindig tart...

(#17) nexplo válasza dlaccc (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Az újabbakhoz sincs frissebb? Mindenhol az ASUS dícsérik de a szoftver miatt én is félnék tőle... :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#18) abridabri válasza dlaccc (#15) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem Xonar D1 volt ,most meg egy kulso usbs Creative X-FI HD ,de nagy a kulonbseg . A Creative javara, soha tobbet belso hangkartya, osszeszed minden zajt a gepbol. Nem is ertem minek gyartjak meg oket ,mikor a kulso hangkarik/dac-ok zajmentesek.

(#19) CPT.Pirk válasza abridabri (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pusztán attól nem lesz zajos, hogy a gépben van. De az USB-re kötött cuccok is tudnak ilyen problémákat összeszedni, például a silányan kábelezett gépház előlapi portjain.

nexplo: unixonar driver. Felrakod és megy. Linux alatt még ennyi gond sincs.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) nexplo válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Azt hittem valami gond van a driverével :)
Köszike :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) egoistus


egoistus
tag

És ennek a drivere kékhalált okoz???

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#22) cskamacska válasza nexplo (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

Króm és az új PH jól összejátszanak, épp megették a walloftextemet. :B

Szóval: Attól függ milyen lapot választasz. Ha egy mezítlábas ALC1150, vagy ALC1220 van rajta, akkor kb a belépő Audigy RX szintjén lehet. Ha külön kártyán van(Supreme FX és haverjai), vagy külső jobb DAC-al, akkor jobb. Ha spóroltak egyet, és ALC 887, ALC892 került rá a hozzá való egyéb megtakarítással, akkor rosszabb. Ha valamiért valami durvát csöppentettek az öledbe, pl Supreme FX Hi-Fi került a lap mellé, az már felér az Asus jobb hangkártyáival, USB-s cumóival is . :K

Egy kis gond van az egésszel, a driver. Épp a Supreme FX Hi-Fi-nél sírják tele a fórumokat minden nagyobb Win10 frissítésnél, hogy elnémult a kártya. :(

A megmentő UniXonar driverről pedig érdemes tudni hogy:
- Csak C-Media CMI8786, CMI8787 és CMI8788 chipes kártyákkal működik, azaz a Xonar U1, Xonar U3, Xonar U5, Xonar U7, Xonar AE 7.1, Xonar SE, Xonar EssenceOne, Xonar Essence STU, ROG Xonar Phoebus, ROG Thunderbolt, Xonar D-Kara, Strix Raid, Strix Soar, az alaplapiak, és bármi újabb, ami az USB-s chipsetjeiket használja, nincsenek, és nem is lesznek támogatva! :U
- Utolsó UniXonar kiadás 2016 júniusi, ezért van egy szép hosszú lista az ismert problemákról, és hogyan kell őket kiküszöbölni. Mert hogy driverből ez már nem megy, mert abból nincs új se Asus, se C-Media részről.. :o

Az őszinte ajánlásom egy USB "Hi-Fi" DAC, ami ha a drivere ki is múlik, tud működni USB Audio Class 1/2 módban. Aprón van már hangkártya árban, és nem kell csak a hang miatt a lapon sem rugózni.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#23) cskamacska válasza dlaccc (#15) üzenetére


cskamacska
addikt

"az asus minőségre megeszi őket reggelire"

Kend is Sound Blaster AE-9-ről váltott passzíóból, vagy szokásosan a régi
X-fi XtremeGamer -> bármi újabb kártya előrelépést élte meg ilyen tragikusan? :P

Marmonkanna: Aztán melyik Win10 Update-ig fog ez így maradni? ;]
Csak azért, mert a 2005-ös legelső PCI-os X-fi kártyákhoz 2019 júniusi a legfrissebb meghajtó.. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#24) dlaccc válasza cskamacska (#23) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Nem, én inkább az átlag fogyasztó árú (~10k-50k) termékeket 'próbálgattam'.. Most idelököd a £300-os Creative flagshipet.. hasra kéne essek?? Annyiér gondolom szól valahogy, de nyilvánvaló annyit ha kínoznának se adnák csupán egy hangkártyáért.. ;)

(#25) cskamacska válasza dlaccc (#24) üzenetére


cskamacska
addikt

De pont erről van szó, hogy tudnak ők, ha akarnak. ;)

Olyan van, hogy ár/értékben nem jók.. igazából csak olyan van :DDD , de miután az Elite Pro-t 5 évig futtatták mint legjobb kártyájukat, és az Auzentech gyakorlatilag évekig abból élt, hogy jobb kártyákat csinált a saját DSP-jükkel, mint ők maguk, kihozták a Titanium HD-t, és azóta van nekik frissebben cserélgetett "prémium" kártyájuk is, ami tényleg jó. :K
Mindeközben az Asus meg pont hogy a ~közép kategóriába vonult vissza kártyák terén, mint tette azt a Creative is, mikor az X-Fi Xtreme Gamer-t klónozta évekig, és drágán már csak USB megoldást szállít.

És itt nem felejteném el megjegyezni, hogy az utolsó hájend kártyájuk, az Essence STX II szintúgy 2015-ös meghajtókkal büszkélkedhet. Igaz, 1-2 hónappal tényleg újabb mint a kidobni való ócskaságoké, 80000 forintját már csak azért is megéri.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#26) dlaccc válasza cskamacska (#25) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Hát én ennyire nem vagyok jártas a témában csak saját tapasztalatom van.. Egyszer lehet belehallgatok azért majd egy AE-9 -be kiváncsiságból :K Asus szerintem már nem is foglalkozik sound card részlegével, nem értem miért.. mindegy, amig fut a D2X addig nem aggat a téma.

(#27) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Első komoly kártyám volt : Creative SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion (2010)
Utána váltottam és megérte :Creative Sound Blaster ZX (2015)
Most Creative Sound BlasterX AE-5 van a gépembe... és csoda szép :R elég mindenre is

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#28) CPT.Pirk válasza Varázslóó (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem is Fatal1ty-s X-Fi kártyám volt, de az említett Cristalyzer dolog miatt inkább visszaraktam a régi Audigy1 kártyámat, egyszerűen természetesebbnek érződött a hangja (erősítővel és nagy hangfalakkal hallgatva).
Sokáig megvolt, mígnem megvettem a PCIe-s Xonart. Minden egyébre meg van külső DAC-om, vett is meg épített is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) nexplo válasza cskamacska (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Köszönöm korrekt írásodat, így már jobban átlátom. Nekem sajnos egy gagyi jutott ahogy látom: SupremeFX S1220A . Hozzáteszem hogy gépen egy pillanat zene sem megy , mert nem bírná elviselni a fülem a hifimhez képest gyenge hangzást. Amennyibe pedig kerülne egy igazi upgrade, hogy szóljon is valahogy az nagyon sok lehet..... Arról a tényről nem is beszélve hogy egy alap 10e Ft-os fülessel használom. Hajamra kenhetném a szuper hangkarit ezzel a fülessel sajnos. Köszönöm a leírást lehet hogy majd vadászom egy régebbi használható olcsó hangkarira a jövőben :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Tetsuo válasza cskamacska (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Audio Class 1/2 mód, az mi?

(#31) CPT.Pirk válasza Tetsuo (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bedugsz egy USB-s dac-ot vagy külső hangkártyát, akkor ezek egyike szerint fog kommunikálni vele az oprendszer. Gyakorlati jelentősége csak annyi, hogy az UAC2 jelenleg bugos Win10 alatt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Varázslóó válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Azóta azért változott 1éve van nálam a AE9 es hangkártya, nagyon pöpec darab.
Meg van egy X4 em ami váltotta a régi G6 tot amit szarrá is gyaláz.
Meg a kis gépbe egy Titanium HD 2éve már cserélt opa erősitökkel. Kaptam egy tippet hogy mire cseréljem ki.
Amikor 2010 be megjelent a Titanium HD akkor volt legdragabb Opa erősitőket raktam bele. Ami akkor 30ezer volt 2010 be darabja. Most csak 1200ft /db

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.