Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na belehúztak, de ezt nyár előtt kellett volna ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) kriszpontaz válasza Graphics (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez fűtőradiátor ;].

(#3) szacsee


szacsee
nagyúr

2015-ben aluradi?
Nooormális?

(#4) jerry311 válasza szacsee (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mit szeretnél miből legyen? Trendi karbonszálas műanyagból?

(#5) Leigazoka válasza jerry311 (#4) üzenetére


Leigazoka
tag

Ezüstből :) vagy Ezüstözött vörösrézből. :D

(#6) borg25


borg25
senior tag

Valaki meg tudná mondani, mihez kell 560mm hosszú radiátor? 2 db 300W-os videokártya? Esetleg plusz az erősen túlhajtott i7?

(#7) haxiboy válasza borg25 (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Mondjuk egy Quad-SLi rendszerhez ahol minden hűtve van, nem kell 5 radi csak 2 :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) meridarider válasza borg25 (#6) üzenetére


meridarider
tag

Figyelmedbe ajánlom jayztwocents skunkworksét :F

God hates us all.

(#9) FID


FID
őstag

De vicces lesz majd mikor a kedves vásárló keresi, hogy hova lett a radiátora mert este még megvolt.
Megette a csúnya réz cpu blokk ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10) LBandi válasza jerry311 (#4) üzenetére


LBandi
aktív tag

Vörösrézből, én a 4 éves konfigomba is már réz radikat vettem (Phobya).
Szerintem aki vízhűtésre áldoz az ne a réz felárát sajnálja már....

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#11) szacsee válasza FID (#9) üzenetére


szacsee
nagyúr

Játékvizesek nem figyelnek ilyesmire, ha áttérnek építettre beszívhatják vele. Esetleg adhatnának ki hozzá alu prociblokkot is. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Dr.FantastiK válasza jerry311 (#4) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

aztan latszik te is sokat ertesz hozza ! ! ;] ;]

Rezbol kellene legyen !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#13) foka


foka
aktív tag

Jó radi rézből van, a nagy radi 4×200-as, vagy 9×120-as/9×140-es ventiket fogad. Pl: MO-RA2, vagy a MO-RA3 420 Pro. Egy ilyen idle-ben passzívan viszi a gépet, néma csendben, csak játék és CAD alatt kell ventit lőni minimális fordulaton.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#14) Snip3r_HUN válasza jerry311 (#4) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ha a proci blokkod réz (meg a vga blokk is) akkor az aluval gyönyörűen reakcióba fog lépni...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Keresztkérdés: az autok réz hűtőradiátora miért nem eszi meg az aluminium motorblokott és hengerfejet? Enyi erövel a 30 éves Ladáknak már nem lenne hengerfeje mivel a hütőjük réz volt a hengerfejük meg aluminium.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#16) Reggie0 válasza FID (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos vicces lesz, bar 100 evesen mar nem biztos, hogy a radiator keresese lesz a legnagyobb problemaja az eletben.

(#15) cl.aci: Mert kap korroziogatlo adalekot, de anelkul sem lenne egy gyors lefolyasu a korrozio, csak itt tul van lihegve a kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#17) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Minden normalis hutofolyadek rendelkezik ezzel a ficsorrel:

•Blended with Non-Toxic Corrosion & Scale Inhibitors for protection of Copper, Brass, Steel, Nickel and Aluminium.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18) FID válasza Reggie0 (#16) üzenetére


FID
őstag

5db zalman reseratorom volt eddig életemben. Igyekeztem szépeket beszerezni. Volt olyan ami rosszabb volt mint a szita. Konkrétan 2mm-es kiválások voltak benne a réz miatt, pedig le vannak eloxálva belül. Nem kell ehhez olyan sok idő. És ha még nem is lesz használhatatlan a radi az idők során, az aluminium kiválások szépen elkezdenek vándorolni és lerakódni mindenhová a rendszerben. Az autó tökéletes példa erre. De ott meg van adva mivel kell feltölteni. Viszont az átlag felhasználó használja ami van.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Ja ééééértem, tehát a gyártó hibája, hogy a felhasználó nem használ rendes hűtőfolyadékot és ezért tönkremegy a hűtés. Így már minden világos.

(#20) Reggie0 válasza FID (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyenkor ket lehetoseg van: Vagy csapvizet tettel bele, vagy nem volt osszefoldelve.

(#21) cl.aci válasza Reggie0 (#16) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Tudom, az ironia smile lemaradt :B szakmámból eredöleg elég sokat foglalkoztam anno a fent emlitett autotipussal :)

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#22) FID válasza Reggie0 (#20) üzenetére


FID
őstag

Láttál olyat, hogy én nyírtam ki? :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#23) Reggie0 válasza FID (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat akkor nem is tudod, hogy mitol ment tonkre. :D

(#24) FID válasza Reggie0 (#23) üzenetére


FID
őstag

Elég jellegzetes mikor az alu rézzel van használva ;)

Tessék: Egy fórumtárs Reserator XT tartálya rézzel érintkezés után :D

Szépen kikezdte és mindenhova lerakódott az alu.

Zalman reserator1 henger rézzel való használat után:

Kell még illusztráció? :DD

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25) Reggie0 válasza FID (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindenki tudja, hogy letezik a jelenseg, vagy mit probalsz bizonygatni?

(#26) D1Rect válasza jerry311 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem. Pont ahogy te sem tudtad, hogy miért baj az alu, úgy a felhasználók egy jelentős része sem fogja tudni és szívni fog vele.
Nagyságrendileg ugyanennyiért lehet venni rézből is.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#27) FID válasza Reggie0 (#25) üzenetére


FID
őstag

"Tehat akkor nem is tudod, hogy mitol ment tonkre. :D" Szemléltettem, hogy tudom miről van szó. ;)

De azt cáfolnám, hogy mindenki tudná mert akkor a fentebb mutatott képek sem születtek volna meg ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#28) jerry311 válasza D1Rect (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Milyen jó, hogy mások tudják helyettem, hogy én mit tudok és mit nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#29) D1Rect válasza jerry311 (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem úgy jött le, hogy fogalmad sincs a témáról.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#30) TESCO-Zsömle válasza LBandi (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen felárat?

TT 420-as nettó 87$, Phobya 420-as nettó 75€...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) #90933760


#90933760
törölt tag

Full alu radiátor 2015-ben. Mikor már ezer éve rezet használnak a vízhűtésben. Ráadásul ugyanazon az áron. Akkor legalább kerülne feleannyiba de még úgy se lenne értelme, esetleg alu blokkokat nem kezdenek el gyártani? A vízzel érintkező részek lennének rézből és a többi alu, azt még megérteném.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dr.FantastiK válasza FID (#24) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

enyem is pont igy nezet ki 2 ev utan...
mintha kiviragzott volna ! :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#33) FID válasza Dr.FantastiK (#32) üzenetére


FID
őstag

És milyen folyadékkal használtad, volt réz a rendszerben?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#34) Dr.FantastiK válasza FID (#33) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

egy kis uveg ( 100 ml.) FESER , kek szinu adalekot kevertem bele a ioncserelt vizbe, ami kb osszesen 1 liter lett !!

igen, rez EK CPU blokk volt meg a rendszerbe + 360-as rez radiator + a Reserator + EK a MOSFET-en {rez} + szinten Rez blokk a 8800 Geforce Ultra-n.

de tonkrement a Reserator ! ! ! kuka, foleg a tartay. :W :W

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#35) #90933760


#90933760
törölt tag

Végül is nikkelezett proci és vga blokkal lehet használni, szivattyúk úgy is műanyagok, acélok, a csatlakozók szintén nikkelezettek vagy festettek.
Csak akkor megint előjön a probléma, hogy a rézhez képest alacsonyabb a teljesítménye, bár nem sokkal, de víznél az is számít. És akkor ennek fejében ugyan annyiba kerül.

Ez olyan, mintha kiadnák a GTX980-at vagy az R9 390X-et GDDR3 memóriákkal, ugyanannyi pénzért.

Akkor legalább eloxálták volna le az egészet a szivárvány minden színében, össze lehetne rakni a rézzel és különleges is lenne.

(#36) FID válasza Dr.FantastiK (#34) üzenetére


FID
őstag

Élő példa, hogy alu radikat nem használunk egy normális rendszerben :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#37) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Sargarezbol van a procikupakom, es ezzel hoditom a babamat.
Mert a procikupak sargarez, az alus babam ram se nez, hej!
Sargarezbol van a procikupakom, es ezzel hoditom a babamat.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38) csib41


csib41
aktív tag

Megkockáztatva, hogy lehurrogtok, leírnám a tapasztalataim.
Lassan 5 éve (ha nem több) egy vörösréz cpu blokkot és egy autó! alu hűtőjét használom passzívan. A radiátor maga legalább 10 éves, eddig folyást, lerakódást, maszatolást nem tapasztaltam tisztításnál se a ddc-ben, tartályban, radiátorcsonkoknál vagy magában a blokkban. A kémiai reakció itt is jelen van természetesen, de nincs akkora látszatja, hogy ebből oly hatalmas probléma kerekedjen. Ha van választási lehetőség közel azonos ársávban, akkor természetes, hogy azonos anyagot tartalmazzon a rendszer. Ezzel nincs is baj, de ne állítsunk be minden réz és alu vízhűtést használó embert világuralomra törő terroristaként. :))

(#39) Reggie0 válasza FID (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Te csak azt latod, hogy vegbement a reakcio, azt viszont nem, hogy milyen tenyezok gyorsitottak fel ennyire. Ergo azon kivul, hogy letezik ilyen reakcio, sokat nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#40) LBandi válasza TESCO-Zsömle (#30) üzenetére


LBandi
aktív tag

Elnézést, nem néztem utána a jelenlegi áraknak :B , amikor még én vásároltam volt vagy 15-20% difi (a phobya volt a drágább). Sőt ha jól emlékszem az egyik legdrágább "vastag" 240,360,480-as radik voltak az Aquatuning kínálatában. Így viszont szégyelje magát a TT hogy ennyit elkér egy alumínium radiért.

A TT márkából már rég kiábrándultam, miután 2006-ban vettem egy Armor házat, nagy csalódás volt számomra minden tekintetben.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#41) MCGaiwer válasza LBandi (#40) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én már a villogó világítós mindenféle hülye matricázott ventik idejében kiábrándultam belőle. akkor elnyerte a "csillivili gagyi izé" besorolást.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#42) shteer válasza #90933760 (#35) üzenetére


shteer
titán

Az elox attol nem véd

..szerintem jónak tűnik

(#43) FID válasza Reggie0 (#39) üzenetére


FID
őstag

Tisztában vagyok vele miért lettek ilyenek. Azt meg nem tudhatod mit tudok ;) Ne sziszegj itt nekem :N

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#44) Reggie0 válasza FID (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Aha, akkor csak elhallgatod, mikozben peldalozol a kepekkel. Sokkal jobb:)

(#45) FID válasza Reggie0 (#44) üzenetére


FID
őstag

Nem tudom mi az oka annak, hogy ennyire belém szerettél, de köszönöm van baràtnőm.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#46) Reggie0 válasza FID (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Szemelyeskedes helyett megprobalhatsz ervelni is. Persze ha az ervek kifogynak... Ha mar itt tartunk ne izgulj, nincs szo semmi fele szereretrol es nem lepodnek meg, hanem csak az en esetemben lenne igy. Esetleg meselhetnek a forum mibenleterol is, de alapveto szabaly, ha nem birod elviselni a valaszokat, akkor ne irj publikus hozzaszolast.

[ Szerkesztve ]

(#47) FID válasza Reggie0 (#46) üzenetére


FID
őstag

És akkor most végig kellene offolnom minden topikot ahol betalálsz? Mert érvelésre vágysz :DDD Egy normális hozzászólásod nem volt. És látom nem csak velem kötekedsz. Sziszegj másnak.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#48) Reggie0 válasza FID (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor keresgelj #39-tol lefele es probald meg ismet ertelmezni, esetleg hivj segitseget hozza. Na csa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.