Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xdx@


xdx@
aktív tag

Jó kis ismertető, gratulálok a 40 palacsintához. :R :K

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az mindössze 20-20 palacsinta, nem? Mi fejenként 40 alatt el sem kezdjük, hacsak nem valami kiadós, pl. turmixolt babfőzelék a töltelék. :D No de édes palacsinta... több százat kell legyártani belőle.

(És bírom, hogy azzal gyanúsítanak a kistesóim általános iskolájában, hogy éheztetjük a gyerekeket.)

(#3) tildy válasza Crystalheart (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Így is sült két serpenyőben is vagy 1 , 1.5 óráig. Nem számoltam mennyi lett, ránázásre kb. 40, fejenként jut mindenkinek vagy 3-4.
Jaja , kb 10-en saccperkábé.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Crystalheart válasza tildy (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát igen, nálunk az étel minimum félnapos procedúra. A minap 11 liter babfőzelék, és mellette 3 kiló barna rizs nem egészen egy nap alatt fogyott el, négyen vagyunk rá, ebből egy 10 és egy 13 éves gyerek. (És én sütök-főzök, aki pedig nem tud.)

10-en eszitek? Akkor abszolút nasi. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) talmida


talmida
Közösségépítő

Gratulálok! :R Képet is jó lett volna látni a "drámai" ;] eseményről! :D

Egyébként nálunk majdnem minden szombat reggel palancsinta-nap van. :K .( amit természetesen én csinálok :B ) Nem szoktam számolni, de mindig marad is... :B ..néha még másnapra is :DDD És, hogy ennek mi a titka? Minél többször kell étrendbe iktatni, így előbb-utóbb elveszti a varázsát... :P

IN GOD WE TRUST!

(#6) Crystalheart válasza talmida (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nálunk anno a kenyér napi étel volt, el is vesztette a varázsát, de azért hetente 24 kiló teljes kiőrlésű ugyanúgy elfogyott, mint az elején. A boltban egy idő után megkérdezték, hogy étteremnek visszük tán?

(#7) talmida válasza Crystalheart (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Feneketlen bendőjű társaság vagytok. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#8) Crystalheart válasza talmida (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kisöcsém is így értette a tanára előtt, hogy ő folyton éhes, nem úgy, hogy folyton éhes, mert nem kap eleget enni...

(#9) danih


danih
addikt

Mi is ünnepeltük, az oroszoknál a hétvégén volt, náluk "mászlenyica" a neve. Ilyenkor palacsintát sütnek, és ez a nagy "bocsánatkérő" nap is, ahol a bennmaradt tüskéket lehet kihúzogatni :)

(#10) Csemike


Csemike
csendes tag

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pancake

:D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Wow, nem semmi így olvasni, hogy ennyi, bár tudnom kéne, anyummal mennyit szoktunk csinálni :) Rajtam kívül tudja valaki dobva megfordítani? (ööö mindenki :DDD ) tudott valaki dobva fordítani a palacsintát (sütésnél) 10 évesen? :DD

misztR csizmás: LOL.

mp

[ Szerkesztve ]

(#13) talmida válasza danih (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Itt a Mardi Gras keretében Fat Tuesday néven ismert, amikoris fánkot esznek. :B Szerintem elég perverz ünnep, mert vallási szokásra (böjtre) hivatkozva ünneplik, ugyanakkor az elképzelhető legvilágibb fölvonulásokat tartják, amiken nem ritka az ádámkoszüm sem. :U Magyarul igazából a kereszténységhez nulla köze van, mégha katolikus hagyományokra épül is... :P

Tildy, köszi a képet!! :R

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) Mr.Csizmás válasza talmida (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez megmagyarázza miért van lyuk a fánk közepén ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.