Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) boost válasza do3om (#22) üzenetére


boost
addikt

Oké, de szerintem ez nincs közvetlen összefüggésben a platformmal. Vagy legalábbis én ezért nem a platformot okolom, hanem egyszerűen változik az idő. Régen a konzolos játékok is durvák voltak, kezdve egy egy régi Marióval, ahol tényleg 3 életed volt, hogy a TELJES játékot a 8 világgal, és világonként átlag 8 pályával, bossharcokkal végigtold, míg a mostani Mario-kba simán meghalhatsz, max a világ elejére kerülsz, de nem a játék elejére. Vagy konzoloknál ott egy másik példa, kedvenc játékom a Persona, ahol simán beletolsz 60-80 órát, mire kiderül, hogy elszinteztél valamit, és dobhatod el az egész játékot, kezdheted újra.

Pl a PC-only Simcity is sokkal egyszerűbb lett fokozatosan, alkalmazkodva az igényekhez, vagy a Diablo 3 is, ami tavalyelőtt megjelent, az is egy vicc, a D2höz képest. Ez az egyszerűsítés szerintem inkább arról szól, hogy olyan hatalmas költségeket emészt fel egy játék fejlesztése ( PS2 érában 3-5m dolcsi volt, PS3 érában 12-15m dolcsi, és ez érvényes a PCs játékokra is), hogy a studióknak muszáj egy szélesebb réteget megszólítani, és a teljesen nooboktól a thief fanatikusokig kiszolgálni. (ezért vannak benne a hintek, amik kikapcsolhatók(!))

:)
no offense

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.