Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Balázs1986 válasza TheProb (#150) üzenetére


Balázs1986
addikt

MIUI alatt külön ilyet még nem láttam.
Ahol mondtam, ott van egy olyan menüpont, hogy "Képernyőzár értesítések". Ennél jobbat sajnos nem tudok erre.

(#152) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok!
Megérkezett a kicsike.Csinos kis darab.Éppen etetés zajlik. :DD Utána kezdem belakni a rendszert.

(#153) Rol06


Rol06
tag

Nem tudom h a 2 között melyik topic pörög jobban így bedobom ide is :)

Bejelentkezek mint boldog új tulajdonos, (tegnap vettem át a RN4/64et, előtte RN2 volt/van) és gondoltam írok pár sort, illetve lenne benne kérdés is az okosabbak felé :), vagyis sorry nem vagyok boldog, mivel eddig sajnos csak azt tudom mondani, hogy az elődjével ilyen problémáim nem voltak.. Egy erénye van eddig, h szép.
Tegnap megjön, bekapcsolom, gondolkodik kb 20 percet, ok, biztos beállítja magát. Mi fiókból mindent át, erre délután befagy 1 órát!, úgyh nem tudtam kikapcsolni, aztán sokszoros próbálkozás után csak sikerült, mert ugye de jó lenne ha aksi ki-be és csókolom.. Ma használtam először a GPS-ét, hát az komolyan egy rakás sz*ar.. dobálta, megszakadt használhatatlan, ezzel lehet valamit kezdeni? (waze-ről van szó, az RN2-vel 1,5 év alatt nem volt ilyen gondom, ha nem tudom ma az utat, még idegesebb lennék :) )
8.0.5.0.0 (MBFCNDG) van rajta, ezzel lehet a baj, hétvégén menjek neki és gyalu?
RN2 őn mindig pakolgattam fel a fejlesztői romot 2-3 hetente, de ha jól sejtem most előtte okoskodni kell vele, nem mehet majd fel egyből a developer?
Előre is thx. ha valaki tud segíteni a nagy gondjaimon.

(#154) Balázs1986 válasza Rol06 (#153) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia!
A kikapcsolás úgy megy fix akksis telefonoknál, hogy sokáig nyomva kell tartani a bekapcsoló gombot. Ekkor kilövi magát akkor is, ha fagyott.
A többi gondod remélhetőleg szoftveres, nekem a legújabb xiaomi.eu ROM-mal minden rendben megy, a GPS is pár másodperc alatt talál műholdat. Az alkalmazás elvileg mindegy, mert az csak kiolvassa a hw adatot, de azért hozzáteszem, én IGO Szülinapp-pal használtam.

(#155) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok!
Segítségre lenne szükségem.Szeretném nyitni a bootloadert,de mindig ugyanaz az üzenet fogad.
Your device isn't supported by Mi unlock
Mi lehet a gond.Minden a leírtak szerint követek.

(#156) Balázs1986 válasza Hawk02 (#155) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia!
Az MI fiók be van állítva a telefonon?
Ha igen, akkor esetleg azt nézd meg, hogy a Windows Eszközkezelőben Android Bootloader driver van-e a telefonhoz rendelve, nem pedig az ADB.

(#157) Hawk02 válasza Balázs1986 (#156) üzenetére


Hawk02
tag

Win10pro van a gépemen,nem lehet,hogy az kavar be? Drivereket sem talál.Vagyis hibát ír ki telepítéskor.
Bár fastbootban van a telefon ott bootloadert interfacet mutat.

[ Szerkesztve ]

(#158) TheProb


TheProb
veterán

Próbálta már valaki ezt a battery drain fix-et? Most felraktam, kíváncsi leszek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#159) zarew válasza TheProb (#158) üzenetére


zarew
senior tag

Mi is kíváncsian várjuk az eredményt! ;] Ha jó persze felteszem...

(#160) TheProb válasza zarew (#159) üzenetére


TheProb
veterán

Amúgy első körben arra kéne megoldást találni, hogy ne napi 25órában pörgesse a wifi-t ez a szar...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#161) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Jó hír RN4-eseknek. Kiadta a Xiaomi a többnyelvű RN4 Global ROM-ot: a hivatalos oldalról letölthető a fastboot és a recovery ROM is. :C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#162) Aryon87 válasza Milestone2 (#161) üzenetére


Aryon87
félisten

Szuper hir. Hamarosan csatlakozom a taborhoz (feher/szurke, 3/32), elvileg enyem mar magyar nyelvu. Szep tars kesz msjd a G3 es G5 mellett :)) amolyan tartalek telefon, meg azonnali beugros, ha a G3 a gari lejarta utan beadja a kulcsot..
Xiaomishopbol rendeltem(12.16.an).

Csak azt nem tudom, hogy a BL nyitott lesz-e.

Amugy melyik a fotopik az RN4-nek?

Fozott rom lesz majd a X20 miatt? RN3 X10 verziora volt?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#163) Milestone2 válasza Aryon87 (#162) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Általában zárt BL-lel érkeznek...
Custom előbb utóbb lesz rá gondolom.
AICP már van most is.
AOSP is.

Na most ha a webshop magyar nyelvvel hirdeti, az még nagyon nem biztos hogy gyári ROM.
Legtöbbször a nyelvet máshonnan belelopják és kapsz egy olyan ROM-ot ami soha nem frissül é soha nem kap többé támogatást.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#164) Aryon87 válasza Milestone2 (#163) üzenetére


Aryon87
félisten

Hm..
Van ra gyogyir, hogy olyan rendszert kapjon, ami frissitest is kajon?
Tudom korai ezt meg kerdezni. Majd ha kezemben lesz, akkor jovok bombazni a kerdesekkel, foleg ez ugyben ha valoban igy van.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#165) Milestone2 válasza Aryon87 (#164) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Persze, a gyógyír az, hogy amint megbizonyosodsz, hogy webshopos selejt ROM van rajta, felteszed a hivatalos ROM-ot ( a fastboot GLOBAL STABLE-t kell letöltened hozzá ) és felteszed (vagy felrakatod hozzáértővel) ezen leírás alapján. Illetve választhatod még a hivatalos bootloader nyitás után a TWRP telepítése és valamelyik custom ROM-ot vagy a xiaomi.eu "félhivatalos" MULTI ROM-ját. (De ezen utóbbiakat szigorúan csak nyitott bootloaderrel!!!)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#166) Aryon87 válasza Milestone2 (#165) üzenetére


Aryon87
félisten

Ertem, tehat a lehetoseg adott. Na akkor varok turelmesen mig megjon.
Pentek estefele rendeltem, ezt gondolom hetfon dolgozzak fel.. Kulso raktarrol jon sajna, igy nem hiszem, hogy karacsony elott megjon :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#167) Moleman válasza Milestone2 (#165) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, sikerült egy soft brick telefont megmenteni ezzel az új global stable-lel, XiaoMiFlash-sel. Magyar nyelv sajnos nincs benne, de elég jónak tűnik.
Amúgy sokáig akadékoskodott, a TWRP zip install nem működött, újraindult tőle, backup nem volt, az adb nem látta a telefont (hiába próbáltam kb 5 féle driverrel), csak az alkalmazás, utóbbi viszont nem futott le, mert az első két parancs a bat-ban findstr volt, amit a win7 nem szándékozott felismerni. A két érintett sor kitörlése után lefutott a flash, és pár perc bootolás után elindult a masina. :) A gyári recovery-t lecseréltem már előre TWRP-re, így azt se kellett külön flashelni (viszont kínaiul köszöntött az újratelepítés után).

Lehet, hogy járok még erre később is, nem sajátom a telefon, de nagyon megtetszett, ha elhalálozna a Lenovo K910-em, errefelé kacsintgatnék (már a Note 3 Pro is potenciális utód volt). Lehet tudni esetleg, hogy lesz-e ebből is valami erősebb Qualcomm verzió?

[ Szerkesztve ]

(#168) Milestone2 válasza Moleman (#167) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Verzióváltás után kötelező az FR s csak utána lehet benne magyar nyelv. (Mondom ezt úgy hogy nem tudom a flesselés pontos beállításait és nem tudom, hogy milyen rom volt előtte rajta.)

Mondjuk az újdonság számomra hogy a MiFlash lefutott MTK-s telefonon, eddig úgy tudtam, hogy SPToolssal kell...cust.img cserével, ahogy a leírásban van...

Lesz-e RN4 Snapdragonos? Nem tudom... Bele kéne látni 雷军 fejébe...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#169) Moleman válasza Milestone2 (#168) üzenetére


Moleman
addikt

FR?
Nem tudom pontosan, hogy milyen rom volt rajta előtte, valószínű valami webshopos, azt próbálta kigyomlálni a gazdája. :) Mikor én megkaptam, már semmi nem volt rajta, teljesen üres minden partíció, csak a TWRP és a bootloader jött be. A bootloader nyitva volt.

Pont a héten csináltam SPTools-szal egy Lenovo A7000-et, de a 6797-hez nem volt scatter fájlom, ezért nem is próbálkoztam vele. Ezt a leírást nem is néztem, xda-n nézelődtem. :) Most se tölt be, az adblockerre panaszkodik. :D

[ Szerkesztve ]

(#170) Milestone2 válasza Moleman (#169) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Factory reset. Ha netán bármi ottmaradt volna az előző ROM-ból.

Ja. Visszavonom!!! Még csak 8.0.4.0-ás GLOBAL ROM jött ki RN4-re, az még nem tud magyarul. Majd csak a következő 8.1.x.x fog tudni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#171) galsaci válasza Milestone2 (#170) üzenetére


galsaci
csendes tag

Igen az tud magyarul és hibátlanul.
BL nyitás nélkül feltehető,úgy is tettem fel,és szuperül megy teljesen magyar.. :D

World Of Tanks-->Sandre78

(#172) zoleee24


zoleee24
tag

RN4-nél is előfordul ez a kamera "súgás", mint a PRO-nál?
Megnézné valaki? :R

Link

(#173) kobra2 válasza galsaci (#171) üzenetére


kobra2
tag

BL nyitás nélkül?
Ha végre megjön januárban a RN4-em, egyből felteszem a globál romot, mert a kínaival jön...
Már csak a lustaság miatt: hogy is kell feltenni...BL nyitás nélkül? :F

(#174) TheProb


TheProb
veterán

Próbálta valaki felrakni a 7-es verziónál írt új twrp-t?
Nálam azt írja, hogy nagy a mérete:

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#175) galsaci válasza kobra2 (#173) üzenetére


galsaci
csendes tag

A gyári Global Developert csak letöltöd a telóra,(én a Pc-re töltöttem és felmásoltam)
-a system updaternél betallózod a zip-et,
-ellenörzi,
-feltteszi,
-ujraindul és kész.( biztos volt vagy 6-10 perc mig ujraindult utána)
Még a gyári beállitásokra is elfelejtettem beállitani a telefont,ugy megörültem mikor kiadták a Developert...
De hiba nélkül felment igy is.. :D
De csak a ezzel gyárival müködik. EU-rommal nem.(xiaomi EU-rol letöltöttel nem.)Le van irva.
Dobom alinket,Én is igy csináltam,hibátla lett angolból -100% magya,a frissitésekröl is ad értesitést,már 2x frissitettem is.. :)

LEIRÁS:
http://en.miui.com/a-232.html

természetesen a full rom-pack amit le kell töltened.
Developer ROM>Full ROM pack

http://en.miui.com/download-309.html

Remélem tudtam segiteni és hiba nélkül megy majd Nálad is...

World Of Tanks-->Sandre78

(#176) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Itt vannak a Xiaomi telefonok SAR értékei, akit érdekel, 2.0 a max megengedett

Bocsi ha volt már...errefelé nem vagyok aktív...mostanság.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#177) TheProb válasza Milestone2 (#176) üzenetére


TheProb
veterán

Szép lista, épp csak a Note 4 nincs rajta... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#178) Milestone2 válasza TheProb (#177) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Észleltem...
???
Ott az alján a folyamatosan frissül...ígéret.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#179) Moleman válasza Milestone2 (#178) üzenetére


Moleman
addikt

Én személy szerint azért szeretem a kínai telefonokat, mert általában másfélszeres a SAR értékük, mint az európai piacra szánt telefonoknak, ami valószínűleg azt is jelenti, hogy ennyivel erősebb a rádiójuk.
Javítson ki, aki biztosan tudja, lehet, hogy hamis ábrándokat kergetek, de jól esik hinni benne. :) Személyes tapasztalat alapján a gyakorlatban mindenképpen jobb a térerejük, a wifi főleg.

(#180) galsaci válasza Moleman (#179) üzenetére


galsaci
csendes tag

Igaz ami igaz..
2falon keresztül,a második falnál közvetlen fogja csak a Sony Xperia P a wifit.
Én a az RN4-el még onnan 3 méterre is :DD .

World Of Tanks-->Sandre78

(#181) TheProb


TheProb
veterán

Komolyan mondom ez a "gyári" ROM egy kalap kutyaszar...
1 hete van fent kb, de már sokadik alkalommal nem tudom felvenni a telefont, ha hívnak, mert lefagy vagy isten tudja mit csinál...

A Xiaomi.eu-s verziónál ilyen sose volt..., mondjuk annak is vannak hülyeségei, de akkor se ilyen idegesítőek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#182) galsaci válasza TheProb (#181) üzenetére


galsaci
csendes tag

Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam még.......

World Of Tanks-->Sandre78

(#183) Milestone2 válasza TheProb (#181) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem ártana tudni, hogyan raktad fel a gyári ROM-ot...?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#184) TheProb válasza Milestone2 (#183) üzenetére


TheProb
veterán

Ahogy kell...
Factory reset recovery-ben, rom install és dalvik wipe.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#185) Milestone2 válasza TheProb (#184) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Fura. A"gyári" az a global stable-t jelenti?

Mondjuk az ahogy kell, az nem feltétlen, mert a recovery ROM-ra nem mondja azt a gyártó, hogy az a biztos, hanem hogy úgy is lehet....a recovery ROM-ot nem ajánlja ROM rendszerváltásra, csak frissítésre.

Működési garanciát a Fastboot ROM-os clean install telepítésre vállal.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#186) TheProb válasza Milestone2 (#185) üzenetére


TheProb
veterán

Azt még nem próbáltam, de lehet megnézem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#187) Milestone2 válasza TheProb (#186) üzenetére


Milestone2
nagyúr

[link]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#188) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv!

Van itt szó a Redmi NOte 4 Snapis verziójáról?

Azon gondolkozok, hogy eladom az Xperia Z3-at olyan 50k körül és veszek egy ilyen telót. Szerintetek?

Illetve tudtok olyan ÜVEG fóliát, ami nem válik fel a széleinél és végig is ér?

Köszi :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#189) Moleman válasza holozis_HUN (#188) üzenetére


Moleman
addikt

Szia, itt a snapis fórum.

Olyan üvegfóliát szerintem nem fogsz rá kapni, ami elér a széléig, a lekerekítés miatt. Én valószínű be fogom vállalni fólia nélkül.

(#190) holozis_HUN válasza Moleman (#189) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Köszi :)

Lehet nekem is az lesz, vagy sima fólia, abból szerintem kell lennie, bár az olyan gagyi, mintha enyhén ragadós műanyagot símogatnál.... Lehet én is védőfólia nélkül használnám.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#191) joolaci67


joolaci67
tag

Üdv!
MediaTek Helio X20 MT6797, vagy MSM8953 Snapdragon 625 a jobb választás? Roomolás szempontjából mindegy? Kamera egyforma?
Köszi

(#192) TheProb válasza joolaci67 (#191) üzenetére


TheProb
veterán

Szia!

Attól függ mi a szempont. Ha a jobb akkuidő és a B20, akkor Snapi. Ha a teljesítmény, akkor az MTK-s verzió.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#193) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Segítséget szeretnék kérni: legújabb global stable rom van fent, mxplayerben néznék filmet wifin keresztül a számítógépről. Kb 2,5 percenként megáll a lejátszás, mxplayerből kilépve és újraindítva tudom folytatni, de újabb 2,5 perc és ugyanez történik. Mit tudok tenni ez ellen?

(#194) galsaci válasza joolaci67 (#191) üzenetére


galsaci
csendes tag

Üdv.
Kb egyforma a kamera, MTK és Snapis verzio is van itthon..

World Of Tanks-->Sandre78

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.