Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fzoli15


fzoli15
csendes tag

Szerintem 1 db termék vásárlásakor nem fogsz kedvezményt kapni csak azért, mert az drága. Ha mondjuk ötöt rendelnél, akkor már érdemes lenne egyedi árajánlatot kérni, és talán kapnál is néhány % kedvezményt. Olyan is volt a környezetemben, hogy valaki az adott boltban vette meg az összes konyhafelszerelését egyszerre (szekrények, gépek, stb.), és a mikrót odaadták neki ajándékba. Egy tételnél max. akkor tudom elképzelni, hogy adnak kedvezményt, ha valós raktárkészlettel dolgozik a bolt, és nincs kereslet a termékre, és bent ragadt készleten 1-2 db. Bár ilyen esetben szerintem már akciós áron hirdetnék a cuccot, és odaírnák mellé 48-as betűmérettel, hogy mekkora akció van most, ki ne hagyd. :D Illetve néhány évvel ezelőtt belefutottam notebook vásárlásnál egy boltba, ahol a honlapon fel volt tüntetve, hogy ha máshol olcsóbban megtalálod ugyanazt a terméket, akkor ők odaadják neked azon az áron. Meg is próbálkoztam vele, de visszaírtak, hogy sajnos az általam kinézett notebookot, ők nem tudják ilyen olcsón adni, de adnak rá 5 eFt kedvezményt, plusz vehetek hozzá szintén kedvezményes áron kiegészítőket. Szóval azért lehetnek kivételek, tehát egy próbát megér szerintem, de ne számíts túl sokra.

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Irj egy verset az eladonak, szerintem az a megoldas. Itt is.

I humbly and respectfully decline™

(#3) Shinjike87 válasza Magnum_ (#2) üzenetére


Shinjike87
aktív tag

:D

(#4) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha elengedik az áfát, gondolom számlát sem írnak róla. Szóval az adócsalás :U
Thaiföldön pld. egész jól lehet alkudni, majdnem minden el tudtam hozni félárért vagy kevesebbért. Talán ott kellene próbálkoznod :)

(#5) ncc1701 válasza Magnum_ (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Nap beszólása, köszi. :Đ

(#6) ricinus13 válasza Avicularia (#4) üzenetére


ricinus13
senior tag

Itthon is lehet csak ki kell hívni az osztályvezetőt és nem az eladóval alkudozni mert az nem fog kedvezményt adni. Kedvencem amikor a fater az intersportból egy pár síbotot hozott el 7000 helyett 2500-ért. Szerintem érdemes megpróbálni, drágább nem lesz.

(#7) Freiherr


Freiherr
őstag

Mennyit engedsz a feléből,more?

XXX

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mehrwertsteuer (MwSt.)

Az eladó nem tudja az áfát elengedni. De vissza tudod igényelni a német államtól, ha papírral tudod igazolni, hogy kiléptették az EU területérről. VÁM pecsét szükséges. Ha vissza hozod, szintén adóköteles, de ekkor már a magyar ÁFA figyel be, ami magasabb a németnél. Némi VÁM-al megspékelve.

Nem érdemes ezzel küzdeni. Azt is tisztázni kellene, hogy a garanciát Magyarországon lehet érvényesíteni vagy csak németben. Az utóbbi estben könnyen drágább lehet a német vásárlás, hosszabb távon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) TheLázs válasza Hieronymus (#8) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Korrekt, teljes körű válasz, köszönöm. Tehát akkor amit a német cégektől a mi cégünk rendel, az után mi itt, magyarországon fizetjük ki az adót. Ha elhoznám, tehát nekem is ki kellene fizetnem itthon az adót rá. Teljesen világos.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#10) Hieronymus válasza TheLázs (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha cégként rendeled meg, akkor más a felállás.
A könyvelőddel kell megbeszélni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.