Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szafter


Szafter
tag

Ez meghosszabbítja a játékot? Több küldetés lesz?

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#2) Nazara válasza Szafter (#1) üzenetére


Nazara
őstag

"A Bethesda végre PC-re is kiadta a The Elder Scrolls V: Skyrim című RPG játék első DLC csomagját, ami a Dawnguard nevet kapta. Ígéretük szerint tartalmasabb, mint a Fallout 3 DLC-k, viszont az Oblivionhoz megjelent Shivering Isles című kiegészítőhöz képest kisebb (Leginkább a Knights of the Nine-hoz mérhető, de itt két frakció van). Most hogy végre itt a Dawnguard, lássuk, sikerült-e beváltaniuk ígéretüket a tavalyi év legjobb játékának választott Skyrim készítőinek ezzel a DLC-vel.
A Dawnguard DLC drágának mondható, a mintegy 20 USD (Kb. 4.500 HUF) leszurkolása után viszont egy valóban tartalmas és hosszú időre garantált szórakozást nyújtó kiegészítést kapunk, ami két, egymástól némileg eltérő hadjáratot foglal magába. Én a vámpírok küldetéssorozatát vittem végig először, mivel a DLC fő újítása a Vámpír Lord, mint játszható faj. Amikor 14. szintű Wood Elf íjász-tolvajommal belevágtam a Dawnguardba, 15 óra 20 percen állt a játékidőm. A fő küldetéssorozat végén pedig 36 óra 40 percnél tartottam.

A Dawnguard egyik nagy előnye, hogy ha befejeztük fő feladatunkat, akkor a tucatnyi mellékküldetés teljesítésével tovább folytathatjuk harcunkat a másik fél ellen. Így tulajdonképpen a játékidőt jócskán 20 óra fölé tornázhatjuk, amit ha megszorozhatnánk kettővel, akkor máris nem tűnne olyan vészesnek az a 20 USD-s ár, sajnos azonban ez nem egészen igaz. De kezdjük az elején. Telepítést követően a Dawnguard DLC mintegy 1,2 GB helyet foglal el a merevlemezen. Lássuk most a részletesebb bemutatót."

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#3) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

6000 forint egy DLC-ért a kiszúrás netovábbja.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) ASTON117


ASTON117
tag

Az EA miért nem veszi meg a Cenegát? Rokonlelkek, csak a cenega még amellett hogy pénzéhes, és lusta még béna is.

(#5) Nazara válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


Nazara
őstag

Ez nem igazán egy DLC, inkább egy kiegészitő lemez. Plusz bőven több játékidőt biztosit, mint néhány újonnan megjelenő AAA-kategóriás cim.

Mondjuk tényleg lehetne picivel olcsóbb.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#6) Stanley-B. válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Van annyi tartalom benne, hogy annyira nem irreális a 6 ezer.

(#7) Ombi5 válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


Ombi5
őstag

Karikor majd lesz akcioba....

(#8) csaba951 válasza Stanley-B. (#6) üzenetére


csaba951
veterán

Ne csináld már! Az egész Skyrim kerül 6990 Ft-ba! És sokkal-sokkal több tartalom van benne!

Nálunk több mint 3 hónapot csúszik a megjelenés, ráadásul máshol 14 EUR-ért akciózták már. Tehát hozzánk későn is érkezik, de legalább drága is! Na, ezért nem ajánlom senkinek ennek a hazai megvásárlását! A kiadó térjen már észre! Ha tényleg akarják a pénzünket, akkor kapjunk sokkal jobb kiszolgálást!

(#9) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Elnézést kérek mindenkitől, de ez mégis mióta hír? Pláne hatezer forintért. Én Greenmangamingről vettem meg közvetlenül a megjelenése után, kb két hete olyan négyezer forintért. Azóta akcióban is volt már 10,5 Euróért ugyanitt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10) csaba951 válasza KubanitoS (#9) üzenetére


csaba951
veterán

Téged megzavart az óraátállítás! A Dawnguard augusztus 3-án jelent meg, ami nem két hete volt! :D

(#11) KubanitoS válasza csaba951 (#10) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nos, elképzelhető. :DDD Ettől függetlenül akkor is kicsit durvának tartom, hogy csak most jelent meg nálunk, ráadásul jó drágán és még reklámozzuk is. Pláne annak fényében, hogy nem csak két hete kapható. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12) Stanley-B. válasza csaba951 (#8) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Én is pártolom, hogy ne itthon vegyük meg, de a Skyrim újonnan nem 6990ft volt.

(#13) pakriksz


pakriksz
őstag

vesz a halál dobozos játékot, főleg ennyiért. Amiért pedig ez a tetves kiadó steamről letiltotta a környéken a skyrimet, a jó édes anyukájukat.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#14) csaba951 válasza Stanley-B. (#12) üzenetére


csaba951
veterán

Ok, akkor matekozzunk! :D

GMG. Skyrim alapjáték 49,99 EUR. Dawnguard DLC 19,99 EUR. Vagyis az alapjáték kb. 40%-ba kerül a DLC.

CDGalaxis Skyrim alapjáték 6990 HUF. Dawnguard DLC 5990 HUF. Vagyis az alapjáték kb. 86%-ba kerül a DLC.

Miről beszélünk? :O

(#15) bLaCkDoGoNe válasza Stanley-B. (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

+ (#5) Nazara: Tisztában vagyok vele, Xboxon játszom, ott már "ezer éve" végigtoltam. Viszont ott 800MS pontba került. Ezt nem lehet pontosan átszámítani forintra, jelenleg egy 800 MS pontkártya 2500 Ft, viszont ha nagyobbat vesz az ember (pl. 2100 vagy 4200 MS pontosat), akkor egy pont olcsóbbra jön ki (4200 pontnál kb. 2,6Ft egy pont, azaz a 800 pont ilyenkor kb. 2000 Ft).

Lényeg ami lényeg, 6000 Ft nagyon drága ezért a DLC-ért, és kiszúrás a PC-sekkel. (Bár még mindig jobban jártak, mint a PS3-asok, akiknek úgy néz ki egyelőre nem is lesz DLC.)

Ja, és _ez_ a DLC az én olvasatomban, nem a letölthető Batman jeles alsónadrág, a kétlovas szekér, meg a dugós puska, amit sok játék DLC-nek hív.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) Stanley-B. válasza csaba951 (#14) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Megjelenéskor is 7 ezer volt?

(#17) csaba951 válasza Stanley-B. (#16) üzenetére


csaba951
veterán

Nem! De a megjelenésekor nem is volt hozzá DLC! :D Ezek mostani árak!

(#18) Stanley-B. válasza csaba951 (#17) üzenetére


Stanley-B.
őstag

AKkor majd a DLC árát is ennyi idő elteltével hasonlítsd össze és akkor rendben lesz

(#19) csaba951 válasza Stanley-B. (#18) üzenetére


csaba951
veterán

A 14-es hozzászólásban szereplő árak mostani árak! Mit nem értesz még? Segítek! :D

(#20) Stanley-B. válasza csaba951 (#19) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Nem tudom, hogy miért gondolod, hogy nem értek valamit. Minden tisztán érthető.
Nekem úgy tűnik, hogy te nem érted mire gondolok. Egy új termék árát hasonlítod egy már régóta piacon lévő termék árával.

(#21) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Rosszul emlékeztem, 1600MS pont volt a DLC ára anno. :W

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) csaba951 válasza Stanley-B. (#20) üzenetére


csaba951
veterán

OK. Szeretnél venni egy terméket. Mondjuk két boltban is lehet kapni, de a másikban csak 3 hónappal később kezdték forgalmazni. Te megnézed az egyik boltot, majd vársz 3 hónapot és csak akkor nézed meg, hogy mennyiért kapni a másik boltban. Hm. Te tényleg így vásárolsz?!

(#23) dante0425 válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


dante0425
tag

Az árán én is fent akadtam, kicsit sokat kérnek el érte PC-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.