Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

az utolsó előtti velem is elő szokott fordulni, de ezt én annak a számlájára írom, hogy annyira istenkirály vagyok, hogy ha olyan problémám van, amit én sem tudok megoldani, az másnak sem fog menni ;] :U

arra a vajaskenyeres-táskás sztorira meg kíváncsi lennék :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) The DJ válasza Lenry (#1) üzenetére


The DJ
addikt

"az utolsó előtti velem is elő szokott fordulni, de ezt én annak a számlájára írom, hogy annyira istenkirály vagyok, hogy ha olyan problémám van, amit én sem tudok megoldani, az másnak sem fog menni ;] :U"

A jobb napjaimon én is ezt próbálom elhitetni magammal és van, hogy sikerül is...olyankor örülök, mert okosnak érzem magam, hisz olyat tudtam kérdezni, amire senki se tudja a választ. Na jó, én se, de a lényeg az, hogy más se :D

A táskás sztori tegnap délután történt. Nővéremék odakinn ügyködtek valamit, az új táskáját pedig a konyhában lévő széken hagyta. Letettem onnan az asztal mellé, mert leültem szendvicset készíteni. Csak Delma margarin volt itthon, hát elővettem azt. Nem tudom miből van és miért olyan, amilyen, de ezt lehetetlen úgy megkenni, hogy ne ragadjon rá valamire. De nem elég, hogy ráragad, onnan egy másodperc múlva le is esik. No de ezt én akkor még nem tudtam, nekiveselkedtem, kanyarintottam a késsel egy kicsit belőle és a kenyérre helyeztem. Elkezdtem elkenni egyenlő rétegben, majd mikor a kenyér széléhez értem feltorlódott a késen egy nagy adag és azzal a lendülettel le is esett a földre. "No sebaj, majd felszedem, ha végeztem." - gondoltam. Vettem ki még egy kicsit a kenyérre, mert kevésnek éreztem, kenem elfelé, hát nem leesik még egy darab belőle a földre a másik mellé? :D Azt is otthagytam. Az utolsó próbálkozás csúfosabb lett. Amikor próbáltam elsimítani, akkor egy nagy adag a nővérem vadi új táskájába landolt, ami természetesen nyitva volt. Megijedtem, gyors utána kaptam, sikerült is kiszedni belőle, mielőtt nagyobb károkat okoz, de...ahogy emeltem ki belőle a kezemmel, azzal a lendülettel fele magasságból megint vissza esett :DDD Nem adtam fel, óvatosan ismét kiapplikáltam onnan (a maradékot egyenletesen elkentem :D ) és vittem volna a szemetesbe. Viszont ezen folyamat közben elfelejtettem, hogy még két adag a földre esett előtte és ahogy megfordultam pont sikerült bele is lépni :DD Na így már teljes volt a káosz. Fél lábbal ugrálva vittem el a kezemben levő táskából kiszedett margarint a szemetesig. Párom első sorból nézte végig és ő is besírt rajtam az tuti, és természetesen én is vihogtam kegyetlenül :DDD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Biztos hihetetlen, de velem csak a második szokott előfordulni. Az első csak akkor volt probléma, amikor 20GB-os winyóval toltam. Nem töltök túl sokat, tehát. :) Vagyis inkább gyakran törlök és kevés cuccot hagyok rajta úgy végleg, csak azért "mert kell". :)

The DJ: Erről ez jut eszembe. :DDD 1:00-1:50-ig van a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#4) nem_tom


nem_tom
őstag

"ha felteszek egy szakmai kérdést a fórumon valamilyen témában, akkor arra csak a legritkább esetben kapok választ?"

Ez velem is így van, pedig én tényleg nagyon ritkán kérek segítséget. És hozzá tenném, hogyha szakmai kérdést teszek fel, akkor égetően szükségem lenne, egy megoldásra. :U

Sajnos, így hirtelen nem jut eszembe ilyesmi velem kapcsolatban, de majd még gondolkodom rajta.

(#2) The DJ: Nekem, meg mindig az ujjamra sikerül kennem a margarint... amit persze az ügyetlenségemnek tudhatok be. :U
Egyszer ezen úgy bepipultam, hogy bekentem az egész kezemet margarinnal... hát normális-e vagyok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) nem_tom válasza nem_tom (#4) üzenetére


nem_tom
őstag

Eszembe is jutott egy.

Hogyha suliban felelek, akkor azt csak nyögvenyelősen tudom elmondani, pedig otthon folyékonyan löktem/vágtam az anyagot és egyáltalán nem stresszelek közben.

Szerencsére, nem minden esetben, de azért nagyon gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#6) Piloss


Piloss
senior tag

Az utolsó előtti velem is előfordul néha.

Amúgy suliidőben velem olyan szokott előfordulni hogy mikor időben megyek a buszhoz akkor előbb elmegy,ha meg előbb vagyok kint akkor meg késik vagy 15 percet. :W

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7) nem_tom válasza Piloss (#6) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez a buszos dolog, nekem a második felére igaz. Vagyis, ha korábban megyek ki és nem épphogy időre, ahogy szoktam általában, akkor késik.

(#8) Piloss válasza nem_tom (#7) üzenetére


Piloss
senior tag

Ezek a járatok már csak ilyen kiszámíthatatlanok:D

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#9) The DJ válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Nálam se az a gond, hogy nincsen elég tárhely...a melós laptop 120 gigás, az asztali gépem 120 + 160 + 160, van egy külső rackem, amit ide-oda kötök, az 1 terrás. Párom gépében 500-as HDD dübörög. Volt egy 320-as is, de azt elfüstöltem valahogy, ami elvezet a következő ponthoz a listában, azaz, hogy a kezemben hajlamosak elromlani a dolgok :D Na de visszatérve a tárhelyhez...a laptopon több mint fél éve képtelen vagyok 1 GB-nál több helyet felszabadítani, pedig se játék, se film nincs rajta, zene is alig, a többi pedig csak családi videó/kép/melós cucc...ezeket pedig nem szeretem kiírni, mert naponta használom őket és nálam a kiírás olyan, hogy amint kikerült a lemezre és letöröltem a gépről, onnantól kezdve többet nem látom viszont, még akkor sem, ha úgy teszem el, hogy direkt megjegyzem melyik stóc és melyik henger :))

nem_tom: Ne aggódj, nekem is mindig jut a kezemre a margarinból, szóval nem vagy egyedül :)

Piloss: "Amúgy suliidőben velem olyan szokott előfordulni hogy mikor időben megyek a buszhoz akkor előbb elmegy,ha meg előbb vagyok kint akkor meg késik vagy 15 percet. :W"

Már jó pár éve nem buszozok, de amikor még napi szinten közlekedtem busszal, akkor rám is rendre jellemző volt ez.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ilyen nekem naponta több is van. Most pl az lesz hogy kiadtam a kezemből 13 ropit (olyan 20 perce) amire baromi nagy szükségem lesz jövő hét után és tudom h akkorra nem térül meg a beruházás ami amúgy tapasztalatok szerint ennyi idő alatt meg szokott. Egyszerűen én mindig megszopom és most is meg fogom. Csak azért sem fog visszajönni a 13 mert éppen akkor fog kelleni.

(#11) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ebből nálam 3 dolog nem fordul elő velem.
A WC papír mindig minden körülmény között kéznél van. Itthonról sem indulok el +1 csomag zsepi nélkül. Nem szakadnak meg a tárgyalásaim, mivel jó, ha telefonon egy héten egyszer felhív valaki. A szobámban meg katonás rend uralkodik, ennek ellenére Én sem találok soha semmit.
Kutya helyett a macska után szoktam koslatni, ha felmegy a padlásra. :)
Több eset nem jut eszembe.

Piloss
Hát ez vidéken már csak így megy, nálunk is. El kell fogadni, nem lehet ellene tenni semmit. Én mindig ott vagyok a megállóban és nem érdekel, hogy negyed órát kell várni, legyen hó vagy zivatar. Nálam a pontosság meghatározó volt egész életemben. Sehonnan nem kések.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12) Lenry válasza Piloss (#8) üzenetére


Lenry
félisten

ezért baromi jó dolog, ha az ember a buszmegálló mellett lakik.
egyrészt már hang alapján meg tudom különböztetni a 200-as Ikarusok D2156-os motorját a 400-as Ikarusok D10-étől vagy az EAG-k Detroit Dieseljétől

másrészt akkor se késem le a buszt, ha akkor indulok el itthonról, amikor elment a házunk előtt

harmadrészt pedig pofátlanul le tudom rakatni magam a ház előtt :D
(egy kezdő, a vonalon először járó sofőrrel csináltam meg, hogy miután a fél világon keresztül kalauzoltam, mert épp én ültem elől, megállíttattam a házunk előtt, leszálltam, és előre mutattam, hogy "ott 50 méterre van a buszmegálló, a viszontlátásra"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Legepicebb sztori a közelmúltból:
Hazaérek pár ezer € bukta után, párom nincs itthon, úgy ahogy megbeszéltük.
Kulcsot nem vittem. ~1000 km vezetés után menjek el értük.
Alföld, semmi közepe, defekt.
Majd a telefonom elromlik, és semmit nem csinál, csak világít fehéren és rezeg.
A kerékre úgy rá vannak húzva a csavarok, hogy nem bírtam levenni hagyományos kerékkulccsal. A 32. autós aki próbál segíteni végre tud prezentálni szerszámot. Meglazítom a csavarokat, autós el. Kerék le, pótkerék menne fel, de nem, mert a féktárcsától nem fér fel. Leszedném a hátsót is, de az is rá van bikázva.
Ebben történetben pusztult el a régi telefonom, nem könnyű kihozni a sodromból, de kicsit földhöz csapkodtam.

MOD:
Itt megjegyezném, hogy kb. 5:1 arányban álltak meg cigányok segíteni, mint magyarok.
Lehet magyarázni a lakosság összetételével a környéken, meg mindennel, de akkor is. :U

[ Szerkesztve ]

(#14) Jhonny06 válasza D1Rect (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Hazaérek pár ezer € bukta után"

Bróker vagy? :D

(#15) D1Rect válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, de a történetben ez csak az alaphangulatot adta.

(#16) The DJ válasza D1Rect (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Hát ez nagyon durva :)

Ahogy olvastam láttam magam előtt a sztorit, teljesen olyan, mint valami amerikai vígjáték, amiben a főhőst újabb meg újabb csapások érik és a végén már agyilag is belerokkan :D

Ugyan én még nem csaptam semmit a földhöz dühömben, de ebben a helyzetben szerintem én is megtettem volna.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) D1Rect válasza The DJ (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne is mond. :DDD

Egy apró részletet kihagytam:
Közvetlenül az előtt mielőtt beadta az unalmast a telefon próbáltam volna segítséget hívni, de rámtették a telefont azzal, hogy "mindjárt visszahívlak".

Szívem szerint az autót rugdostam volna, de a karosszériás drága, a telefon meg úgyis bekrepált már.

(#18) Piloss válasza The DJ (#9) üzenetére


Piloss
senior tag

Jó neked,sajnos én nem tehetem meg az autóval való közlekedést. :D

(#11) JetiRulez:Ja,most én is ráálltam arra a taktikára hogy 20 perccel előbb kint vagyok,tehát ha késik is a busz még akkor is beérek.

(#12) Lenry:Én sem lakok olyan messze a megállótól,csak éppen egy kisebb utcában,ahonnan tökéletesen nem lehet rálátni a főútra,ráadásul hang alapján sem tudom megkülönböztetni,mert csak egy típus jár erre felé

"harmadrészt pedig pofátlanul le tudom rakatni magam a ház előtt :D
(egy kezdő, a vonalon először járó sofőrrel csináltam meg, hogy miután a fél világon keresztül kalauzoltam, mert épp én ültem elől, megállíttattam a házunk előtt, leszálltam, és előre mutattam, hogy "ott 50 méterre van a buszmegálló, a viszontlátásra"

lool :DDD

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.