Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

"a beégéstől se kell tartani"

Ezen egy kicsit meglepödtem. Mármint azon, hogy x évvel az OLED TV-k elterjedése után (ha lehet egyáltalán ilyet mondani), még mindig ez a téma, ill. "érv" egy OLED TV ellen. LG OLED tulajként (1,5 év után) nyugodtan mondhatom, hogy normál használat mellett, ami nálam átlag napi 2-4 óra TV nézést jelent, semmilyen beégést sem tapasztaltam. Ellenben a kollégám Pana legutolsó szériás qrva drága plazmája 1,5 óra playstation után úgy beégett, hogy gariban cserélték ki...

Szal nem kellene már ezt az OLEd béégös támát nyomni, mert lehet, hogy béég, de akkor amögött valamilyen extrém használat van.
A teszthez meg csak annyit, hogy mielött bármilyen tesztnek "bedöltök" (hisztek), érdemes megnézni egy QLED-et meg OLED-et élöben, ha lehet ugyanott. Én is így tettem és szerintem ég és föld a különbség. A többi meg a saját ízlésetekre van bízva. (A QLED és bármilyen egyéb LED csak akkor van elönyben, ha a TV-t nagyon-nagyon világos szobában és szinte csak nappal nézzük, egyébként minden esetben az OLED a legjobb választás.)

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.