Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Aj, de ezek az árak.....és nekem még mindig jobban bejön az OLED.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2) flexxx2


flexxx2
őstag

"itt le kell mondani a tökéletes feketéről" ezt gondoltam, de mi a személyes vélemenyetek egy oledhez képest? Egy sötét scifi és egy éjszakai akció film nézése során, érezhetően rosszabb a fekete szint vagy 1 hét után fel se tünne már?

(#3) Petykó78 válasza flexxx2 (#2) üzenetére


Petykó78
tag

Ha nem használtál utolsó sorozatú Pana plazma tévét vagy bármilyen oledet, akkor nem fog feltűnni a fekete hiánya és nem is hiányozna. Ha viszont ezekről váltanál, akkor mindig feltűnne. De van olyan aki a nagyobb fényerőt részesíti előnyben a valós feketék helyett. Kinek mi.

(#4) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

(#5) forgonati válasza Petykó78 (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Szerintem még mindig a legjobb köztes megoldás egy jó LCD, sokzónás micro dimminnggel. Legalábbis nekem, mivel én játszom is sokat, így fosnék hogy beleég a HUD a sokszázezres tévémbe.

Keelah Se'lai!

(#6) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Mi történik ha megsérül az összekötőkábel?

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) pilóta válasza Carlos Padre (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem lesz kép. El kell vinni szervizbe.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) #72042496 válasza Carlos Padre (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet venni másikat. One Connect kábel néven megy, gyorsan rákeresve ~15 ezer forintba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#9) FefeeX válasza forgonati (#5) üzenetére


FefeeX
veterán

Ugyan nem vagyok rá büszke, mert szerintem felnőtt embernek ennyit már nem kellene játszania, de az elmúlt másfél hónapban napi átlag minimum 4 órát tettem bele a Destiny2-be (megnézni nem merem, mert félek, hogy ennél is jóval több lenne); se HUD, se semmi más nem égett bele a tévébe(LG B7), még csak ghosting se jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

(#10) Petykó78 válasza forgonati (#5) üzenetére


Petykó78
tag

Ebben egyetértünk, napi sokórás játékhoz legjobb az LCD. Főleg ha szereted kitekerni a fényerőt.
Napi 2-3 óra játéknál sem a plazma sem az oled nem égett be. Hozzáteszem inkább sötétben nyomom, normál beállításokkal.

Szerk:

FefeeX

Nekem is ez a tapasztalatom. Oledek jól bírják a nyüstölést.

[ Szerkesztve ]

(#11) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

A csúcsfényerő "csak" 1600cd/m2 a zónaszám pedig lemaradt -> 480!

(#12) Tengri válasza forgonati (#5) üzenetére


Tengri
senior tag

Van olyan az ismeretségi körömben aki napi 8-10 órát játszik OLEDen több mint egy éve és semmi jele a beégésnek.
A "jó LCD" is sok százezres... :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#13) Acélfarkas válasza PrinceHerceg (#11) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Akkor ezen még lehet fejleszteni, a Hisense 2000-nél illetve 5000-nél tart, már zónaszámban. Volt is cikk róla valahol, hogy nemrég mutatták be.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) Fryskitt válasza Tengri (#12) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mit dolgoznak? Megyek én is.... :K

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15) mpioca válasza Petykó78 (#3) üzenetére


mpioca
tag

Szüleimnek egy P42S30 2012-es középkategóriás plazmája van. Ez nem tudom, mennyivel marad el az utolsó
generációs csúcsmodelljeikhez képest, úgy gondolom, nem nagyon, ha jól emlékszek, az utolsó évben már nem is csináltak új paneleket, de ebben nem vagyok biztos. Én személy szerint nem annyira kedvelem, bizonyos esetekben pont a sötétebb jeleneteket nem érzem eléggé részletgazdagnak egy néhány éves középkategóriás LED LCD-hez (Samsung 48J6200) hasonlítva. Ezenfelül engem nagyon zavar, hogy fehér fénynél, ha gyorsan pásztázom a panelt a szememmel, a fény felbomlik alkotóira és pirosat/zöldet látok ott, ahol nem kellene (phosphor trail).

[ Szerkesztve ]

(#16) Duck663


Duck663
őstag

Ennyi pénzt OLED-ért sem adnék, nemhogy egy évek óta össze-vissza fabrikált, mindenféle jól csengő névvel ellátott LCD-ért.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) #94529552


#94529552
törölt tag

A dizájnja jó, mivel nincs neki. :DDD Manapság a legtöbb gyártó ezt a teljesen egyforma keret nélküli dolgot nyomja, ami 4-5 éve még tényleg újdonság volt, azóta megszokottá vált, így maximum csak megfelelőnek minősíteném.

(#18) PuMbA válasza #94529552 (#17) üzenetére


PuMbA
titán

Manapság tényleg nincs szinte semmi egy LCD panel körül :) Ezért sérülékenyebbek és hajlósabbak a TV-k, mint régen. Egyes alsóbb kategóriás TV-kben kicsit nagyobb a káva, borítás és a talp, de ennyi. Direkt arra mennek rá a gyártók, hogy minél hamarabb szétessen :D

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496 válasza #72042496 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Javítom magam, mert ehhez másfajta kábel kell, mint a korábbiakhoz. Itt már a táp is a Conect Box-ba megy, és a képről látszik, hogy a csatlakozó is más. Gondolom, ehhez is kapható kábel, de valószínű drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#20) #94529552 válasza PuMbA (#18) üzenetére


#94529552
törölt tag

;] Hát azért szét nem eshet, fém káva, fém hátlap, gondolom ennél is alap.
Ja, megvan mire gondolhattál, az ominózus ragasztott hátlap, amit csavarozás helyett találtak ki. :DDD Használják még?

[ Szerkesztve ]

(#21) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nemrég vettem ennek az alap 6-os sorozatából a legkisebbet.
Nekem nagyon tetszik a képe.
Ami hasonlóan tetszett és versenyben volt még egy LG Direct Led tv.
Az én szememnek a Samsung volt a jobb.
Egy OLED biztosan jobb hiszek nektek :R de még drágább lett volna.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#22) Petykó78 válasza mpioca (#15) üzenetére


Petykó78
tag

Az sajnos bőven elmarad az utolsó, 60-as szériához képest. Ott asszem a firmware is bugos, idővel emeli a feketeszintet. Épp ez az utolsó gyártás volt a legjobb, miután megvették a Pioneer-t. Minden tévét műszerrel kalibráltattam, úgy hasonlítottam össze. Enélkül igazából érdemben nem is lehet összevetni őket. A phosphor trail-el igazad van, sok ember érzékeny rá és zavarja. A későbbiekben javították és már nem láttam, viszont jött helyette a villogás nagy fényerejű fehér részeknél. Maradt azért baja rendesen :)

(#23) baly81 válasza Petykó78 (#3) üzenetére


baly81
aktív tag

Nekem egy Panasonic Viera FHD/aktív 3D plazmám van, amit kb 8 éve nyúzok. (A típusát most ne kérdezd, mert nászúton vagyok, de igencsak az uccsó szériából van... ☺ ) Napi 3-5 órát üzemel, és csak most vehető észre, hogy a tv csatornák logója -bár nagyon-nagyon halványan- de látszik.
Egyáltalán nem zavaró, inkább az a kellemetlenebb, ha világosban nézem nyáron. Na akkor ontja a meleget... ☺ Hiába van a hátában két venti... ekkor a fogyasztás is 300W +.

Nálunk sokat megy horror, így -ahogy említetted is-nemigen áldoznám be a sötét jelenetek részletgazdagságát... Bár szerintem a fényerő és a színek visszaadásában sincs szégyenkeznivalója a technikának. Én sajnálom, hogy abbahagyták a gyártást/fejlesztést.

Mindaddig nem is tervezem lecserélni a készüléket, amíg valami normális (értsd: -talán- oled) technika ki nem forrja magát és olcsóbb nem lesz! Ez a QLED sem játszik...

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#24) Carlos Padre válasza #72042496 (#8) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Így már egy picit jobban hangzik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#25) Patice


Patice
nagyúr

Hát, igazán rakhatták volna a hangrendszert is a Connect boxba.... :W Egy enniybe kerülő TV-nél szerintem bele kellene férnie egy kicsit jobb hangrendszernek. :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26) #72042496 válasza Patice (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

De hát a Connect Box-ba még olyan hangrendszer se férne mint a tévébe. Plusz abban az a jó, hogy oda teszed ahol kényelmes, nem kell teszem azt 5-6 kábelt behúzni a falba/csatornába hanem elég egyet, vagy hogy a tévészekrényben minden további nélkül el lehet rejteni - és közben hozzáférhető marad.

Zseniális szerintem, de semmiképpen sem a hanghoz.

(#24) Carlos Padre: A #19-et is nézd meg, elhamarkodott voltam az előbb.

[ Szerkesztve ]

(#27) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hangosan felnevettem az áron :D

a samsungnak az az egyetlen esélye, ha az extra felárból lefizeti a boltokat, hogy ne egymás mellé rakják ki az OLED-eket meg a QLED-eket

(#28) Tengri válasza Fryskitt (#14) üzenetére


Tengri
senior tag

Családosként nem engedhetném meg már magamnak ezt az életet, de neki belefér (baráti társaságban a bátya van, de összejöveteleken ő is színesíti a társaságot). MUNKA, hardcore GAME és nagyon minimális ALVÁS. Munkahely... :DDD Szerinted milyen munkakör lehet olyan amelyikbe bőven belefér, hogy a Maslow szükséglet/motivációs piramisának legalsó fokán rekedten el lehet tengődni?

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#29) Petykó78 válasza baly81 (#23) üzenetére


Petykó78
tag

Éljen az ifjú pár! Sok boldogságot! :)
Ha tetszik amit látsz a tévén, ne cseréld le. Majd csak ha szegény megadja magát, addig meg reszeljék az oledeket.

(#30) #72042496 válasza Tengri (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ő lehet, a játékban valósítja meg önmagát, és akkor rögtön a piramis tetejére került. :)

(#31) forgonati válasza Tengri (#12) üzenetére


forgonati
őstag

Ki mondta hogy a jo LCD nem drága? Csak azt mondtam hogy nem szeretném ha beleégne, ha már kiadtam ennyi pénzt egy tv-ért. Függetlenül a képernyőtechnológiától. Lehet hogy ezekbe már nem ég be, nem tudom. De a tavalyi OLED széria akkor se a legjobb, nagyon csúnya vertical bandingot produkálnak 6-7% fényerő alatt. Januárban 2x cseréltem be a C7-et, a harmadik darabnál visszakértem a pénzt. Még jó higy itt a német Saturnban rugalmasak és nem kukacoskodtak sokat. LCD-nél nem annyira áll fenn ez a gond. Ezért mondom hogx inkább egy jó LCD egy párszáz zónás local dimmingel.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#32) Partizan182 válasza forgonati (#31) üzenetére


Partizan182
senior tag

"nagyon csúnya vertical bandingot produkálnak 6-7% fényerő alatt. LCD-nél nem annyira áll fenn ez a gond."

Valóban, lcdnél az inhomogenitás az összes luminance levelen jelen van, nem csak a legsötétebb homogén szürkén. Hurrá.

(#33) Drakk


Drakk
tag

Én két TV-n gondolkodom: az egyik ez a QLED, a másik egy LG OLED C8.
Van itt olyan akinek valamelyik TV megvan?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#34) yodamastah


yodamastah
őstag

Samsung Q9FN 50% ábra (forrás RTINGS) ...

LG C7 OLED 50% ábra 4500 óra Call of Duty: WWII után (20/24 óra naponta 32 héten át RTINGS burn in test)

OLED úgy beégett a videojátéktól, hogy jobb a homogenitás mint LCD-n új korában :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Janus27


Janus27
tag

Üdv srácok!

Egy kérdésem lenne: létezik olyan smart TV rendszer, amelyik képes lejátszani a DVD/BluRay ISO-kat illetve a DVD/BluRay könyvtárstruktúrát? Akár USB-n akár hálózaton keresztül.

(#36) #72042496 válasza yodamastah (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hiába látszik homogénnek az OLED, a sűrűbb, markáns szélű sávok sajnos feltűnőbbek lehetnek - nem 50%-on, alatta. (Bár az enyém mintha nekiállt volna tekeredni, épp miután írtam erről az OLED topikban.)

[ Szerkesztve ]

(#37) yodamastah válasza #72042496 (#36) üzenetére


yodamastah
őstag

Inkább a játéktól beégésre reflektáltam ezzel.. de ja 10-15% alatt látom én is tesztábrán oleden a sávokat. Csak LCD-n meg 0-100% mindenhol látni.

Tökéletes konzumer megjelenítő sajnos nem létezik, ez van. Mindkét technológiának van baja, lehet választani ki melyikkel tud jobban együtt élni.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dreimus


Dreimus
senior tag

Hiányoltam a tesztből a Freesync megemlítését amit az idei Samsung prémium modellek megkaptak nyáron.
Esetleg várható utólagos frissítés e téren?

(#39) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

"a beégéstől se kell tartani"

Ezen egy kicsit meglepödtem. Mármint azon, hogy x évvel az OLED TV-k elterjedése után (ha lehet egyáltalán ilyet mondani), még mindig ez a téma, ill. "érv" egy OLED TV ellen. LG OLED tulajként (1,5 év után) nyugodtan mondhatom, hogy normál használat mellett, ami nálam átlag napi 2-4 óra TV nézést jelent, semmilyen beégést sem tapasztaltam. Ellenben a kollégám Pana legutolsó szériás qrva drága plazmája 1,5 óra playstation után úgy beégett, hogy gariban cserélték ki...

Szal nem kellene már ezt az OLEd béégös támát nyomni, mert lehet, hogy béég, de akkor amögött valamilyen extrém használat van.
A teszthez meg csak annyit, hogy mielött bármilyen tesztnek "bedöltök" (hisztek), érdemes megnézni egy QLED-et meg OLED-et élöben, ha lehet ugyanott. Én is így tettem és szerintem ég és föld a különbség. A többi meg a saját ízlésetekre van bízva. (A QLED és bármilyen egyéb LED csak akkor van elönyben, ha a TV-t nagyon-nagyon világos szobában és szinte csak nappal nézzük, egyébként minden esetben az OLED a legjobb választás.)

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#40) kokobe


kokobe
senior tag

Ilyen q lcd-t se veszünk az biztos! :DDD

<---AMD___ATi--->

(#41) Piftuka válasza flexxx2 (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egy sötét scifi és egy éjszakai akció film nézése során, érezhetően rosszabb a fekete szint vagy 1 hét után fel se tünne már?"

Az én, közel ~5.500:1 statikus kontraszt arányú SONY tévém esetében sem éreznéd a fekete szint hiányát, hidd el! ;)

Nálam volt aktív használatban OLED tévé is, így tudom mihez viszonyítani. Az OLED feketéje pazar, de egy kiváló kontrasztú, jól beállított (és homogén panellel rendelkező!) LCD tévé esetében finoman szólva is bőven élvezhető a sötét jelenetek látványa.

"Aquila non captat muscas."

(#42) Piftuka válasza Duck663 (#16) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ennyi pénzt OLED-ért sem adnék, nemhogy egy évek óta össze-vissza fabrikált, mindenféle jól csengő névvel ellátott LCD-ért."

Ezzel kapcsolatban két fontos megjegyzésem van:

1. Sajnos egyetlen tévét sem adnak annyiért, amennyit ér! Mindegyik drága manapság; gyártótól, kategóriától, modelltől függetlenül.

2. "Fabrikált", nem fabrikált... ez egy nagyon, nagyon, nagyon jó tévé. A képminőségét illetően a piacon lévő készülékek közül az egyik legjobb. :K

"Aquila non captat muscas."

(#43) citkar


citkar
addikt

Nem rossz ez az QLED, de az OLED-nél a fekete valóban ütős. A laptopomnál fekete keretű képnél sokszor nem is látni hol van a képernyő és a keret határa, továbbá a színek is szépek. Hétköznapi használatnál nem hallottam beégési problémáról. Feltételezem produkálható, de hétköznapi felhasználásnál nem tartják érdemi problémának.

(#44) joey04


joey04
titán

Nincs itt semmi látnivaló, marad az OLED a csúcson.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) attiati válasza Piftuka (#42) üzenetére


attiati
veterán

"ér"

mihez képest?

Elmaradt fizetésemelés mellett, 27%-os áfával, gyenge forinttal valóban nem.
A világ másik felén (haldokló nyugat) viszont ér annyit gondolom.

Törökországban biztos nem fogják kapkodni ezeket a tv-ket az 50%-os árfolyamgyengülés után.
Mintha fél év múlva itthon 1,2 misi lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#46) stellaz


stellaz
addikt

Jó ez a tévé, csak az az egy baja van, hogy a boltokban van mellette legalább egy oled is. Még a boltban is látható, hogy nem ugyanaz a kávéház. Ma voltam euronicsban, konkrétan már falakkal vannak az oledek és a qledek elszeparálva, jót nevettem rajta :-)
Én most vettem új monitort filmet nézni, csodás képe van, de annak is az a baja, hogy láttam már oledet...

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#47) baly81 válasza Petykó78 (#29) üzenetére


baly81
aktív tag

Köszi; köszönjük szépen! ☺
Szerintem is az lesz amit említettél... annál is inkább, mivel még normális FHD adás sincs. Gépre kötve a TV-t pedig a FHD nekünk több mint megfelelő egy-egy film megnézésére (egyelőre).

Még1× köszi a jókívánságot, neked is minden jót!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#48) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ebben a tv-ben legjobban az alacsony input lag tetszik, köszi a tesztet.

(#49) kokobe válasza Drakk (#33) üzenetére


kokobe
senior tag

Ha már ennyi pénzt szánsz rá vedd a legjobbat panasonic fz800!Tesztek és a szakértők kedvenc tv-je.Legjobb színhelyesség amit ma felhasználó vehet mozgása köröket ver a c8-ra és a felskálázása is sokkal jobb.Ezt a q9-est tokmányt meg felejtsd el ha normális tv-t akarsz ebben az árban...

<---AMD___ATi--->

(#50) Eddie válasza Jaffafa (#39) üzenetére


Eddie
újonc

Pedig nem meglepő, hogy téma még mindig.
Aki nem LG OLED-et hajt annak már átlag használat mellett is előfordulnak ghosting vagy beégés problémái. Ezeknél talán azért is mert rossz nyelvek szerint régebbi fejlesztésű LG Display panelek vannak beépítve,
és itt a régebbin van a hangsúly agyártó nem kérdéses ,
másrészt nincs automatikus "javítás" ami minden kikapcsoláskor lefut ha a készülék standby állapotba kerül
és nem teljes áramtalanításba.
Lehet nem véletlen, hogy a boltokban a gyártók saját demói kevés statikus tartalmat és azt is rövid időre jelenítenek meg. És nem is mehet rajtuk más anyag.
Láttam a közeli MM üzletben beégett A1 Sony (sony logo, bravia felirat,4k, hdr feliratot mindez egy képernyőn), és Philips Oled-et, ghostingos Panát.
LG B8-C8 gyártó utasítására meg úgy van beállítva menüben,
hogy mielőtt lehúzzák az áramot a boltban nullára, negyed órával korábban kikapcsoljanak, hogy az esetleges anomáliákat "javítani" tudja. Vagyis inkább a többi képpontot hozzá degradálja. Emiatt csak az a kérdés hogy az LG-ken milyen használat mellett mennyi idő alatt lesz mérhető, vagy akár látható teljesítmény csökkenése a panelnek.
Tehát a gyártó is tart ilyen anomáliától.
Szóval nem olyan egyértelmű hogy jogos vagy nem jogos a beégés felvetése, de az általam tapasztalt dolgok elgondolkodtattak ezen.
Az viszont biztos, hogy mindenkinek más számít, ezért lesz aki az egyik technika mellé áll más meg a másik mellé. Az meg hogy mindkettő drága az fix, legalább is ahonnan én nézem a dolgokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.