Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Jó a 810-es CM Stacker ház. Nekem jobban tetszik mint a nagyágyú 830-as, ráadásul feleannyiba kerül.
Kiváncsi vagyok az AMD mikor és milyen mértékben csökkenti az X2-es, illetve az egymagos CPU árait.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#2) várnarancs


várnarancs
addikt

Egész szép lett, főleg ezzel a moddinggal, amikről ritkán készül bemutató!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#3) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

világítós csavarok
LoL :Y

Resistencia eterna

(#4) fasyrt válasza bagyulajuve (#3) üzenetére


fasyrt
őstag

Nameg a világítós lábak... :DD

(#5) Scream007 válasza bagyulajuve (#3) üzenetére


Scream007
őstag

már rég voltak ilyenek csak nem volt akkora híre.

Amugy a Radimax házai klasszak, ha netán úgy esne 1x cserélnem kell valszeg a jelöltek közt lesz több típusa is.
A intel jó lenne ha a 5xx és 6xx árát is csökkentené.Ez is teljesen nyilvánvaló lenne hisz ha mindenki 2mag betegségben szenved :U
De azé nekem finoman jó lenne egy 640 ;]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#6) bumper


bumper
senior tag

Lehetne egy külön cikket csinálni a kapható Low-Endes és alsó-középkategóriás vidkarikról...

(#7) rudi válasza bumper (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Középkategóriáról éppen a héten ment ki egy 7600GS-6600GT-X1600XT cikk, az alatta lévő kártyákkal már próbálkoztam egyszer, de az első pár gameteszt után elment tőle a kedvem... azért majd meglátjuk

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Sárpac válasza Scream007 (#5) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem az intel az 1magos procik árait magasabban fogja tartani és árban alig lesz különbség a 2magos között! Piacot akar csinálni neki és kiütni az irreálisan drága AMD X2-eseket.
Pentium D 920 megszűnik, de nem is csoda hiszen csak a szorzót kell 1el megemelni és máris 930lesz belőle!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9) rudi válasza Sárpac (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt nem szabad elfelejteni, hogy a 900-asok 65 nm-en készülnek az egymagos 600-asok és a 800-asok is 90 nm-en. Kivétel ez alól a 6x1 számozású széria, ami szintén 65 nm-es, no az akár olcsó is lehet majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) NorDezs


NorDezs
senior tag

Mit tud ez az x1900gt, amit a cikkben említettetek, és hol lehet kapni?

(#11) #96302336


#96302336
törölt tag

Ok ok, hogy modding de a világító csavar már túlzás :DDD
Mi lesz legközelebb?
Világító 220-as kábel? :D

(#12) g@bo válasza Sárpac (#8) üzenetére


g@bo
nagyúr

'' hiszen csak a szorzót kell 1el megemelni és máris 930lesz belőle ''

és aktiválni az energiagazdálkodást..

(#13) Gabeszfx válasza CriticalHit (#1) üzenetére


Gabeszfx
csendes tag

Szerintem majd akkor fognak csokkeni az AMD X2-es arak amikor kijonnek az AM2-esek...

De lehet elobb...kitudja :F

(#14) g@bo válasza Gabeszfx (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

de vajon miért nem csökken az ára? talán van rá kereslet igy is? :B

(#15) TeeJay


TeeJay
félisten

mikor 3-4éve vettem az A4tech WOP35 egeremet akkor még nagyon menő volt és 6ezretfizettem érte.
erre most meg 2ért is dobálják csak vigye valaki.
hát ja :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) bagyulajuve válasza g@bo (#14) üzenetére


bagyulajuve
addikt

sztem várható árcsökkenés az AMD részéről is, mert az Intel most aláment az amd-s áraknak, legalábbis a kétmagosak szintjén

Resistencia eterna

(#17) moma válasza bumper (#6) üzenetére


moma
őstag

Nah akkor én is javaslok egy témát: körül lehetne járni a hangtalan gépek témakörét. Lehetne egy irodai szerű gép, egy nagyobb teljesítményű munkagép, és lehetne egy játék kategória. Kivácsi lennék, hogy hogyan raknátok össze őket (és hogy mennyiből :DDD ).

we all deserve a bit of luck.

(#18) Trak


Trak
addikt

Egy hiba a szövegben:

''lapos monitorok kínálatában is találtunk egy nagyon jó vételt. A 19 hüvelykes Samsung 920N árát tekintve az olcsóbb tizenhetesek közé sorolható,''

19''-os monitor nem tartozik a tizenhetesek közé.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) #65675776


#65675776
törölt tag

Elméletileg nincs messze az egymagos A64-ek és Sempronok árcsökkenése: [link] Csak aztán tényleg legyen is belőle valami. Az X2-k árát meg miért csökkentené az AMD, ha így is minden eladja gyakorlatilag a gyártósorról?

[Szerkesztve]

(#20) rudi válasza Trak (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

''lapos monitorok kínálatában is találtunk egy nagyon jó vételt. A 19 hüvelykes Samsung 920N árát tekintve az olcsóbb tizenhetesek közé sorolható,''

ráadásul sorolható - feltételes módban

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Scream007 válasza Sárpac (#8) üzenetére


Scream007
őstag

Akkor az ideális megoldás a 805 lesz :C :R

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#22) Trak válasza rudi (#20) üzenetére


Trak
addikt

Igaz, majd legközelebb nem felkelés után kezdek fórumozni :B :B

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) jedimi


jedimi
csendes tag

Azokat a világítós csavarokat hogy a túróba lehet becsavarni, ha a menetből lóg ki a madzag? Vagy olyan, mint a moduláris táp, oszt le lehet húzni a vezetéket?

(#24) parandroid válasza jedimi (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom nem konkrétan világít, csak vagy fluoreszcens, vagy uv-reagens festékkel van bevonva / anyagból van.

Egyébként hihetetlen, hogy hogy beindult ez a világítás-láz. Ez tényleg ilyen menő? Mert akkor nekem is sürgősen szereznem kell valami kék fénycsövet a notebookra. :U
Ettől egyébként gyorsabb lesz a gép, vagy jobban hűt? ;]

Ne válaszoljatok, költői kérdés volt... És különben is, leülök magamtól.

Az Intel processzorok áráról: amikor bejön egy teljesen új technológia, az az esetek többségében nem jelent áresést au újként tovább forgalmazott régebi technológiájú termékek esetében. Általában nem párhuzamosan mennek ilyenkor a küönböző generációk, hanem a készlet kifutása után az új felváltja a régit - ezért adják közel azonos (eleinte kicsit magasabb, később kicsit alacsonyabb áron). Az az igazság, hogy az 500-as Pentium D processzorok napjai meg vannak számlálva, gondolom hamarosan eltűnnek a piacról, és jön a 800-as és 900-as széria. Kérdés, hogy megéri-e váltani, vagy most már érdemesebb várni a Conroe-ra. A kérdés hasonló, mint a mobil platormoknál. A Pentium M kifutásával lehet váltani Yonah-ra, de minek, amikor egyértelmű, hogy a Vista megjelenésével egy időben bemutatkozó Merom azon a szoftveres platformon már nagy valószínűséggel földbe döngöli a most még olyan hihetetlenül jól tejesítő Core Duo-kat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#25) Loha


Loha
veterán

Érdekes hasonlóság van a Sharkoon Gamer Headset és az Altec Lansing AHS502 között... :U Ha az Altec csinálta nekik, akkor sztem biztos remek fülesről van szó. Az más kérdés, hogy az Altec olcsóbb :)
[kép]
[kép]

[Szerkesztve]

(#26) TomLion válasza NorDezs (#10) üzenetére


TomLion
tag

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20060505094826.html

GPU 575MHz, 256MB 1.20GHz GDDR3, 36 pixel, 12 textúrázó és 8 vertex egység
349 dolláros ár, ami kb 110k bruttó kiskerárnak felel majd meg az első időkben
Gondolom, Mo-on még nem lehet kapni. Majd ha lesz, ezt a Power Colort a pl Sowah-nál vásárló kiskereknél tudod majd megvenni. Tartok tőle, hogy kb két hónap múlva..
Viszont érdekes lenne tudni, vajon teljesítményben hogyan viszonyul a 48 futószalagos nagytesókhoz képest. Valahogy az az érzésem, nem túl sok jelentősége van hogy 48-vagy 36.. ;]
Viszont a 7900Gt 16 textúrázóegységével szemben kissé esélytelennek tűnik.. Főleg ezen az áron.
Érdekes lenne a 7600GT vel való ár/teljesítmény ősszevetés..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#27) TomLion válasza TomLion (#26) üzenetére


TomLion
tag

Pontosabban 16 pixelfutószalag, és 36 pixel shader..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#28) ploteus


ploteus
aktív tag

''bár kifutóban lévő GeForce 7800 GT is kapható ennyiért.''

Ettől rosszúl vagyok :F :F

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#29) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A 79 500 forintos vételárral csupán az a baj, hogy négy futószalaggal nagyobb Radeon X1800 XL, és izmos, bár kifutóban lévő GeForce 7800 GT is kapható ennyiért.

Ott tartunk, hogy 80 ezerért kifutó VGA-t lehet venni?
rotflol, vegyétek!:D

(#30) raszputyin válasza Loha (#25) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nekem pont ilyen Altec van (volt, a nővérem Skype-ol vele most), és hát nem túl jó.
Igaz, hogy megfelelő a mikrofon minősége, de ha jól emlékszem, a legócskább 500 Ft-os ''fejhallgatónak'' is jobb a hangja, főleg a magasabb tartományokban bajos. És hosszú távon nem is túl kényelmes.
Külön bosszantó, hogy az én példányom dugója nem minden hangkártyában tudott illeszkedni, volt olyan gép, amiben egyáltalán nem ment.

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A 19 hüvelykes Samsung 920N árát tekintve az olcsóbb tizenhetesek közé sorolható
Annyira olcsó hogy 1 mondaton belül máris inflálódott 2 inchet? :DD

(#32) Dr. Akula válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Végülis igen, a 7800GTX már kifutó széria. :)

(#33) Dr. Akula válasza parandroid (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyébként hihetetlen, hogy hogy beindult ez a világítás-láz. Ez tényleg ilyen menő? Mert akkor nekem is sürgősen szereznem kell valami kék fénycsövet a notebookra.
Ne feletsd el hogy előbb le kell spoilerezni a notit, aztán alá mehet a kék uv. De kell hozzá fux is, meg rayben napszemüveg és susogós dzsogging is. :DD

(#34) Dr. Akula válasza bagyulajuve (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mmmpmppmpppfpff pppmpp mfpppfffpffp pmféfmppffmpp! :D

(#35) Zolaash válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Zolaash
aktív tag

#20 :P

Rip and tear

(#36) parandroid válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Figyelmesebben kolléga, figyelmesebben: [link]. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) Dr. Akula válasza Zolaash (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

-deleted-

[Szerkesztve]

(#38) Zolaash válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Zolaash
aktív tag

:R

Rip and tear

(#39) rudi válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez miért olyan furcsa? Ez a kifutóban lévő X1800 XL hazai megjelenésekor (kb. 2005 43. hét) több mint 130 000 forintba került, ami annyit jelent, hogy nagyjából 40%-ot esett az ára. Mondok még jobbat: a GeForce 7800 GTX is kifutó a maga 120 000 forint körüli árával, pedig anno (2005 29. hét) 160 000 Ft fölött indított. A csúcskategóriás cuccokat nem fillérekért mérik, az S600-as Merci előző generációját sem adták hirtelen aprópénzért, amikor az új megjelent. ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) _Volkovy_ válasza rudi (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

az a furcsa, hogy le meritek írni: a 80 ezer forintos kártya kifutó elavult szar.

(#41) lorcsi válasza rudi (#39) üzenetére


lorcsi
veterán

Azért mert kétféle értelmezése lehet

1. gondolom a cég már nem foglalkozik ezekkel a termékekkel annyit lehet nem is gyártják, elképzelhető csak a negykerekben van a felhalmozott mennyiség, de nincs utánrendelés
Nem tudom csak feltételezem


2. viszont játékra max felbontásokban is biztos tökéletes, és még szvsz az is lesz egy jó darabig. Általános felhasználói szempontból nem egy kifutott...itt felhozható hogy persze ezek csúcskártyák, de akkor is még új dolgokat mutathat sokáig azoknak akik nem veszik meg 160k ért

(#42) lúzer


lúzer
veterán

Kár hogy a kereskedők nem tudnak róla hogy nekik olcsóbban kéne adni a pentiumokat.
Legalábbis ahol én néztem 85000-től indulnak (legolcsóbb hely).

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#43) rudi válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Rajtad kívül, ki írta, hogy ''elavult szar''?! Egy dolog az hogy kifutó és egy teljesen másik, az ''elavult szar''. Ha esetleg olvastad az X1800, X1900, GF7900 cikkeket, akkor láthattad belőlük, hogy egyáltalán nem elveszett gyerek a 7800 GT, sőt a kifutó árával épphogy nagyon jó vétel, úgy, ahogyan az X800 GTO (vagy XL) is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) rudi válasza lorcsi (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

A kifuó azt jelenti, hogy megjelent az utódja, és értelemszerű, hogy az ő gyártásával leállnak, rövidesen el fog fogyni. Ez attól független, hogy a kártya low-end, közepes vagy high-end. Olyan nehéz ezt felfogni. Most a 7000-es kártyák megjelenésével az összes 6000-es GeForce a végét járja. Eladják még ami a raktárakban maradt és jönnek az újdonságok. Persze ez a raktárban maradt mennyiség (különösen az olcsóbb kártyáknál) még egy ilyen kis országban, mint Magyarország is 100-as (vagy akár 1000-es) nagyságrendben van nagykerenként, szóval lesz még egy ideig.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) rudi válasza lúzer (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Pár hét, és rájönnek, addigra futnak be az új árú szállítmányok és fogynak el a régi drágább modellek (azok árát nem valószínű, hogy sokkal csökkentik, hiszen még ők is drágán vették).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) lorcsi válasza rudi (#44) üzenetére


lorcsi
veterán

Egyáltalán nem nehéz az 1. pontban én is ezt írtam le

(#47) viharhozo válasza lúzer (#42) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert a Kiraly utcaban tudnak rola. Meg gondolom, mashol is.

INTEL Pentium D 930
Processzor
Dual-Core !!
3 GHz, 2x2MB Cache
64 bites technológia
Socket 775

nettó: 49 975 Ft
bruttó: 59 970 Ft

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#48) Dr. Akula válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pedig ez van, nézd meg a régebbi Nvidia Quadro vagy ATI FireGL árakat! Ha megnézed mivel ''egyenértékű'' a tudása, és mennyibe kerül, infarktust kapsz. :D

[Szerkesztve]

(#49) _Volkovy_ válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nem kapok, mert ismerem őket.
és köszi, de azt is tudom, hogy minden nagyon gyorsan avul el ebben a rohadt gépben
a bajom az, hogy ott tartunk, hogy a 80 ezres kártya nemhogy korszerű, de már kiment a divatból.

(#50) Dr. Akula válasza _Volkovy_ (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én is örülnék neki ha 10 rongy lenne a csúcskártya, mint anno a Tseng6000-es, de sajnos ez van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.