Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bumper


bumper
senior tag

Állatok vagytok ;]

Végre egy videós teszt.
Bár azt hittem, hogy magát az egeret (is) levideózzátok majd, mert azért másképp néz ki egy ''élő'' videófelvételen, mint egy reklámfotón...

Különben jó kis cikk.
Mégis valahogy úgy érzem, hogy ha egerekről van szó, sok helyen keveset foglalkoznak más olcsóbb optikai, vagy lézeres játékos egerekkel...

(#2) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

''A balkezesek megint morgolódhatnak, hogy nekik nem lesz ilyen egerük soha''

Attól még hogy nem tudja használni még megveheti. Amúgy én is bal kezes vagyok és soha meg nem fordult a fejemben, hogy bal kézzel használjam az egeret.

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

Mennyibe kerül most egy használt MX518? (7,5k reális?)
bekéne újítanom egy jobb egeret, mert a mostanim sokszor cserben hagy CS-ben (lásd adataim)

[Szerkesztve]

(#4) Dassler válasza Pharaoh (#2) üzenetére


Dassler
őstag

Hát én meg csak azzal használom. mondjuk az én igényeimet egy G1-es tökéletesen kielégíti, az meg unihand :))

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) -conrad-


-conrad-
addikt

Pár észrevétel:
-''A domb tetején látható egy kis kijelző, ami 3 fokozatban világít, ez a DPI mutató, vagyis hogy az egér mekkora felbontáson üzemel. (2000/800/400 - Minél nagyobb a szám, annál érzékenyebb az egér.)'' --- 5 fokozatban világít, és nincs megszabva a dpi, mert szabadon állítható.
-alap firmware-rel (1.0) nem használható az egér --- 3 hónapja az alap firmware-vel játszom, napi 6 óra cod2-t és még soha nem jött elő probléma - bár hallottam már ilyenről, de egyáltalán nem használhatatlan.
-az ára ---- 14K a mistralban....

(#6) Akheron


Akheron
senior tag

''Keményen befektett pénzünkért''
''milyen szép ívesk az egét vonalai''

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#7) engusz válasza -conrad- (#5) üzenetére


engusz
veterán

Az első észrevételedhez: alapból 2000, 800 és 400 dpi van beállítva. De valóban szabadon módosítható. Nálam is három fokozatban világít. De ha bele kell számolni a ''futó'' emberkét és a DPI feliratot, akkor 5. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) -conrad- válasza engusz (#7) üzenetére


-conrad-
addikt

Alsó, alsó-középső, középső, középső-felső, felső. Ez asz öt fokozat világítása leeről fel. ;)

(#9) Kraptor válasza -conrad- (#8) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen az 5 föközat. Noha csak 3 rublika van, de van olyan mikor 2ég egyszerre.

(#10) engusz válasza -conrad- (#8) üzenetére


engusz
veterán

Ejj, ilyet nekem még sosem csinált. :F
Egyszerre csak egy koceka világít. Szoftverrel, de szoftver nélkül is. 1.1-es firmware van fent.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) Kraptor válasza engusz (#10) üzenetére


Kraptor
őstag

It [kép]

be kell állítanod 2 és 4 es értéket is, hogy legyen 2 világítós rublikád:):)

(#12) -conrad- válasza engusz (#10) üzenetére


-conrad-
addikt

Van beállítva 2. és 4. érzékenységi szint? Mert ha nincs akkor átugorja. Lehet ez van a háttérben.
Látom beírta más is. :D --->off

[Szerkesztve]

(#13) engusz válasza Kraptor (#11) üzenetére


engusz
veterán

Hogyaza... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Már gondolkodtam, hogy játékra veszek egy G5-öt csak egyetlen bajom van vele. Nem tetszik!!! ;] A színe. Nincs más színben?
Amúgy Mx1000-est használok és pont egy ideje tapasztalom ezt a földet bámulós dolgot. Egyszercsak a nagy hent közepette a földet nézem. :( Erre valaki esetleg tud megoldást?

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#15) Eagl3 válasza Hun'reeth (#14) üzenetére


Eagl3
veterán

:) megoldás nincs a problémádra az az egér nem elkelmas komoly játékra sztem.
Miért nem tetszik a G5 színe? Sztem nagyon komoly egér, és megéri a pénzét. Ha megteheted, akkor mindenképpen vállalj be egyet, nem fogod a földet nézni hentelés közbe ;)

(#16) Hun'reeth válasza Eagl3 (#15) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ha valami nem tetszik nem tudod igazán megmagyarázni, hogy miért csupán nem tetszik. Az Mx510 meg az 518 is tetszik. Csak pont ezzel a G5-el van bajom. Nem illik az asztalomra. :) Vennem kéne hozzá egy fekete bill.-et akkor jó lenne. ;] De az már túlzás.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#17) Eagl3 válasza Hun'reeth (#16) üzenetére


Eagl3
veterán

Az említett egerek a közelébe sem érnek ;)

(#18) pisti


pisti
őstag

Azért az érdekes, hogy a 9ezer forintos egérhez odaírjátok negatívumnak, hogy nem megy 1000Hzen, de a 19ezer forintos egérnél az, hogy ''csak'' 500Hzen megy az pozitívum. Azé ez így ebben a formában igen vicces.

(#19) Rover623 válasza engusz (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Hát igen...vannak akik tesztelik, írnak róla...uram bocsá véleményezik is...és vannak akik használják és tudják mire képes...;]
A ''tudományos ismeretterjesztő újságírás'' buktatói...:DDD

primus inter pares

(#20) engusz válasza Rover623 (#19) üzenetére


engusz
veterán

Már a hozzájutáshoz vezető út sem volt szokványos.
Szoftvert pedig sokszor teleíptek (mer' gyártó szerint ''jó'' vagy ''szükséges''), de igazából nem használom. No, ezzel is hasonló volt a helyzet. De értem én, hogy mi a helyzet... :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) qLa válasza -conrad- (#5) üzenetére


qLa
csendes tag

Nem tudom te mennyit játszol és, hogy állítod be az egeret, de normális beállításokkal (alacsony sensitivity, egérgyorsítás nincs bennt) bizony az egérrel nem sok mindent lehet csinálni az 1.0-ás firmwarrel. Sőt volt olyan pad ahol abszolút nem is müködött az egér 1.0-ás verzióval. Ajánlom hogy rakd fel hidd el jobb lesz tőle, nem hiába adták ki.

DPI-t meg aztán tök feleseleges 5 fokozatban állítani. Felrakod 2000-re vagy 800-on használod többre nincs is szükség.

Fly or Die

(#22) qLa válasza pisti (#18) üzenetére


qLa
csendes tag

Azért lett odaírva, negatívumnak az 1000Hz, mert az MX300 viszi ezt a frissítést stabilan, a G1 viszont nem. Ezek amúgy sem hivatalos értékek tehát az egér alapból a 125-ös értéken müködik.

A G5-nél már teljesen más ott alapból 500Hz-es frissítés van amit stabilan visz, mindenképpen pozitívum, hogy így müködik az egér és nem kell segédprogramot alkalmazni.


[Szerkesztve]

Fly or Die

(#23) Eagl3 válasza qLa (#21) üzenetére


Eagl3
veterán

Én spec DPI-t egyáltalán nem állítok. Nemtom elképzelni, hogy játék közben nyomkodom a sensyt :)

(#24) engusz válasza Eagl3 (#23) üzenetére


engusz
veterán

Pedig jó dolog. Én pl. Live for Speed-nél mindig alacsonyra veszem az érzékenységet, úgy finomabban, nagyobb mozdulatokkal tudom kanyarítani az autót. Windögben 1000 dpi-n használom, speed paddal.

Jó lehet kempelés közben is. :) Fent a háztetőn, célkeresztben a frag-hozóval. Alacsonyabb dpi-vel nekem jobban ment a célzás. Nem magamtól találtam ki, én is olvastam, aztán kipróbáltam.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) pisti válasza qLa (#22) üzenetére


pisti
őstag

Így már jogosabb, de akkor azt kellett volna érni negatívumba, hogy 125Hz az alapfrissítés és csak moddolással lehet fentebb tenni. Mert azért, hogy megy 500Hzen - igaz moddolás után - azért az pozitív dolog, még akkor is ha az elődje gyorsabb volt.
Egyébként jó teszt volt.

(#26) Eagl3 válasza engusz (#24) üzenetére


Eagl3
veterán

Autós játékot egérrel játszani :), lehet hogy én vagyok elfogult de akkoris :D

(#27) Loha


Loha
veterán

G1 ára szerintem nevetséges, egy nulla egér drágán. Akinek egy simpla egér kell az irodában fogja használni sztem, vagy munkára, bár oda is jobb a több gomb...
G1-nél olcsóbbak az A4Tech x7 szériás egerei, tudsában meg csúcskategóriásak.
De nem kell ilyen messzire menni, az WOP-35 ösöm, is tudja ugyan ezt, csak több gombal, és hardam ennyibe került 3 éve.
G5 meg lol... :) Az ember kiad ennyi pénz egy egérre, és akkor nem tökéletes? Jó dolog ez a sulyózósdi, de ha az egér optikája hibázgat, akkor az egész mehet a kukába...

A teszt jó lett, az értékelésben meg elfogultak vagytok... :U

[Szerkesztve]

(#28) Loha válasza Eagl3 (#26) üzenetére


Loha
veterán

Ezért a legjobb autós szimulátor többek között a LFS, mert egérrel is tudod irányítani, és a legjobb kormányokat kivéve ezzel a legprecizebb.

(#29) Rover623 válasza Loha (#27) üzenetére


Rover623
félisten

Tévedni tetszel...nem csak a teszt jó...a G5-ös is...;)
Amúgy a fa éknél bonyolultabb ''tökéletes'' eszközt láttál már...?:DDD
Vigyázz! Láttam már gyűjteményt mérnökjelöltek által készített ''kalapácsfejekből''...pedig elsőre azt gondolná az ember, ''el se lehet q*rni, olyan egyszerű''...:P

primus inter pares

(#30) Loha válasza Rover623 (#29) üzenetére


Loha
veterán

4db A4Tech x7-es áráért még jó hogy jó a G5, más ennyiért vesz videókártyát, de akkor is kiadni egy egeret így?
G1-ben nem tudom mi a tökéletes, elavult optica, csak alapgombok, és az az előnye, hogy jó az alakja? Gondolom azért ilyen rohadt drága mert sokat agyaltak a formán, csak ilyen formájú logi egér volt már pár... :) Egyébként szerintem a G1 a Logitech Premium Optical egerének feltúrbózott változata, mert a külseje ugyan az, csak a beljesén javítottak gondolom, mert volt mit bőven...

Egyébként a tesztből hiányolom az összehasonlítást a konkurenciával... (A4Tech pl. :) )


[Szerkesztve]

(#31) dwiki válasza Loha (#30) üzenetére


dwiki
senior tag

Miért, A4Tech mióta konkurenciája a Logi-nak? :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#32) Winner_hun


Winner_hun
félisten

G5-nek nem teccik az az ocsmány színe, valahogy nem a legszebb, az mx518:D Meg miért nem raktak a bal oldalára a netezéshez is használt 2 gombot?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) sparx


sparx
tag

Erröl a 2 gombrol jut eszembe.. nekem mx518-asom van és a két gombot az oldalán nem tudom használni cod-ban, olyan mintha nem is nyomnám meg, Cod2-ben meg tök jol megy.
látott már valaki ilyet ?

(#34) Loha válasza dwiki (#31) üzenetére


Loha
veterán

Amióta ők is gyártanak gamer egeret :)

(#35) Winner_hun válasza sparx (#33) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én FarCry-ban használtam, meg HL2-ben, ott tökéletesen műxik:R Amúgymeg fogalmam sincs mi lehet a baj, lehet a játék nem látja a gombokat:U:B Mindenesetre jó, hogy van:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) dwiki


dwiki
senior tag

Hm, Magyarországon is gyártanak akciófilmeket (szerencsére ritkán), hálivúúd még se retteg :) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#37) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

A hibákat javítottuk, köszönjük szépen a figyelmes olvasást! :)

(#38) EQMontoya válasza Rover623 (#29) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez a hozzászólás enyhén LOLosra sikeredett :DD :DD :R

Same rules apply!

(#39) Integra


Integra
titán

azért a 19rugó tipikus lehúzó bevezető ár, nagyon lol.....
kíváncsi lennék, illetve elmondhatná valaki hogy a 4 irányú kerék cs alatt mire jó!!
az meg, hogy nincsen forward gomb az oldalán, nagy veszteség.
nem hiszem, hogy lefogom az 518-at cserélni rá, nem éri meg szvsz
1800dpi optika is használhatatlan már, megnézem azt aki max dpi-vel fpsezik:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Eagl3 válasza Integra (#39) üzenetére


Eagl3
veterán

DPI állítást sztem a tulajok 90%-a nem használja :) én amióta megvan letoltam 1-esre azt jóvan :U ez egy reklámfogás. Mellesleg nekem CShez nem kell több mint egy görgő + elsődleges meg másodlagos lövés.

[Szerkesztve]

(#41) anulu válasza Loha (#34) üzenetére


anulu
félisten

azért ne túlozzunk! próbálkozások vannak, de a lába nyomába nem érnek a Logitechnek. igen, használtam már elég sokfajta A4Tech-et (ismerősöknél), és mindegyik után kész élmény volt, mikor itthon kezembe fogtam az MX700-am.

van sport Lada, meg van Subaru Impreza. mindkettővel végig lehet menni a versenypályán, de két teljesen különböző kategória.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) anulu


anulu
félisten

nem értem, h miért csak 1 gomb van a G5/G7-en a hüvelykujjnál! az MX700-amban ezt (is) nagyon szeretem.

akkor cserélném le a mostani rágcsálóm, ha kijönne egy ilyen egér Logi-éktól:
- 2 gomb hüvelykujjnál, á lá MX700
- nincs vezeték, ami beakadjon
- súlyelosztás, mint a G5-nél.

mondjuk annyi a bajom össz most, hogy kezdenek fáradni az elemek így 1,5év után, és így 2 naponta tölteni kell :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) engusz válasza anulu (#42) üzenetére


engusz
veterán

Nekem a töltögetéstől már herótom volt. Mindig a legrosszabb pillanatban merült le az akkumlátor.
A súlyozást használom, mert az előző egeremnél megszoktam, hogy a két akkumlátor miatt nehezebb, mint az átlag egér. Súlyozás nélkül nagyon könnyű a G5, kicsit olyan, mintha lebegne az egész. Ezért pakoltam bele bőven. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Integra válasza engusz (#43) üzenetére


Integra
titán

nem próbáltam súlyozott egeret, gondolom nagyobb erőkifejtéssel lehet ugyanolyan finoman mozgatni.. egyébként ne lehet rossz, nekem két gondom van az 518-cal
az egyik hogy még mindig lehetne az egér lehelletnyivel testesebb, nagyobb, másik, hogy talán picit könnyű

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Integra válasza anulu (#42) üzenetére


Integra
titán

ez lesz majd a g8:)
nem hülyék ezek a loginál..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) anulu válasza Integra (#45) üzenetére


anulu
félisten

akkor az lesz az én új patkányom! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Rover623 válasza Integra (#39) üzenetére


Rover623
félisten

Bevezető árról már nem beszélnék ([link]...a dátumot figyeld;))...
Akkoriban 11.9xx nettó volt a nagykerben, bruttó 16.500-tól indult a boltokban.
Most 13.000 nettótól indul a nagyker ár...:(((
Tehát ''látá a Logitech hogy a G5 jó és a gamerek veszik mint a cukrot, ezért megemelé az árat...''...:DDD
Alapvető kereskedelmi törvény: ha megnő a kereslet, felmennek az árak...
Ne vegyetek G5-öt és akkor majd lehet kapni olcsóbban is...:P

primus inter pares

(#48) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

Meg mindig nem ertem miert nem piac a balkezes eger...
En tuti az elso vasarlok kozott lennek. Mert sokat jatszok fps-el es full balkezes vagyok.

(#49) Loha válasza Fanyuvo (#48) üzenetére


Loha
veterán

Van egy csomó kétkezes egér...

(#50) Eagl3 válasza Loha (#49) üzenetére


Eagl3
veterán

De nem G5 cumíííí ;]
(csak vicceltem :) ) Egyébként Razer-ek is jók, azmeg ball-jobb kezes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.