Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

Szerintem még várok egy kicsit, amíg kijön az a gyorsabb írást segítő firmware, hátha a minőség is javul vele:)
Az LG belső, vagy külső meghajtóját szívesen láttam volna még a tesztben...

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) peterszky


peterszky
őstag

:C jó és érdekes teszt
én is még várok, hisz ezek még csak az elsők, majd 1 év múlva beszerzek egyet

What else you gonna do on a Saturday?

(#3) kraftxld válasza peterszky (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezek már nem az első drive-ok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) kraftxld válasza Trak (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A HP az LG belsejű.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) neduddki válasza Trak (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A lg 4166-osai meg nem allnak irasminoseg terena a 1.01-e4s fw-val /ha jol tevedek a szamban, van attol mar ujabb?/ a 4167-esekkel szemben. MIert mondom eszt? mert a karacsonyi hajraban megferdlt vagy 3 4166 meg 2 4167 es a visszaolvasasi teszt nerocd na meg masolasi ido lemeztrol meg dekript kisse lemarad a 4166 /dl12/ lemesek: tdk-ank alazatott MBI + 8*, G05 Ridata/Traxdata /ev eleji szerzemenn lassan kifogy./ visszaolvas: toshiba 1612
Teremszetesen ez nem aszt jelenti, hogy samsung 935, pana eh60, e60, s47, s35, Xwave 1100 a kinai csoda:- ) /de ez mit tugyuk nem mervado/ barmijjen olvasasi gondjai lettek volna:- )))

udv

neduddki

p.s. tudom kene ahiba ellenorzes emg meg egy rakas masik lenmez, de nemtehetk rola en ezekt hasznlom nem nagyon eritn a tobbi...:- )))

mod: kraftxld: a hp mostmar eskudozik hogy lite-on, de az egyik tutaj mostaban szetszedte es O meg aszongya hogy lg-s beslot tant benne...

Rudi: ez veletenul nem az a hp amit az rrc sajtotajekoztatojan mutogtaak???:- )))


[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) MarKoo válasza Trak (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Itt figyel nálam egy külső (GSA-2166D), LightScribeos dvd pörkölő. Ha lesz hozzá lemezem akkor adok képeket. Megprbálom ugyanezt a mintát rányomni. ;)

De jelenleg azzal a problémával küzdök, hogy miért nem képes normálisan megírni egy audio lemezt. Két tippem van:
1., lehet, hogy a noti csak 1.1-es USB-vel rendelkezik, de talán ennek még nem kellene problémát jelentenie
2., 256mb ram kevés neki (?), mert cd írás közben a puffer méret 15% és 90% között ugrál folyamatosan

(#7) Trak válasza neduddki (#5) üzenetére


Trak
addikt

Erről nem tudok érdemben nyilatkozni, nem tesztelem, csak eladom őket:DDD

kraftxld: elvileg... de akkor is hiányzik:)

MárK: az egy szép darab, grat.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#8) neduddki válasza MarKoo (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ezen mejjik fw van?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) MarKoo válasza neduddki (#8) üzenetére


MarKoo
őstag

Asszem 1.0, de mindjárt updatelek és megmondom pontosan.

(#10) rudi válasza Trak (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem olyan vészes a minőség, ahogyan látszik, a fénykép nagyon sokat csal, világítani sem olyan egyszerű az ilyen fényes területeket. Az első írásoknál még olyan homályos volt a kép (különösen a DVD-nél), hogy kézzel is necces volt fókuszálni rá. Meg kellene nézni élőben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Trak válasza MarKoo (#6) üzenetére


Trak
addikt

Sajnos jobban szeretik az USB 2.0-t.
256 ram talán még elég kéne, hogy legyen, de ez, meg az USb 2.0 hiánya együtt nem egy életbiztosítás...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) rudi válasza neduddki (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Feltételezem, hogy ilyen HP dvd840 volt az RRC bemutatóján, ugyanis ez az új modell. Én is azt hittem, hogy LiteON lesz, de nem. Feltehetőleg ez a modell még a LiteON megegyezés előtt született, próbáld csak megkeresni a HP hivatalos oldalán ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) erdoke


erdoke
titán

AZt esetleg nem próbáltátok, hogy a két-háromszorí ''gravírozás'' után meg tudja-e rendesen írni a lemez adat oldalát? Mert a CDR-Info az NEC 4551-nél azt tapasztalt, hogy a LF után ráírt filmet semmi nem játsza. ;]

Mellesleg ezek a legratyibb írók közé tartoznak, ami az írásminőséget és a FW ellátottságot illeti. Majd ha jön a BenQ 1655, bár ha egy óra xarakodás után is ilyen gány a felület, akkor inkább érdemes a CD-markernél maradni. Japán gyártmány 500 Ft, és több 100 lemezt lehet vele feliratozni. Nem sokkal csúnyábban...:))

A legjobb aláírás a héten

(#14) neduddki válasza rudi (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

[link]

udv

neduddki

mod: vagy esetleg ez???:- ))) [link]

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) ciao


ciao
senior tag

hát ez a technologia nagyon gyerekbeteg még!!
ez ocsmány képet ad, és nehogymár a kézírás legyen viszonyítási alap.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#16) MarKoo válasza Trak (#11) üzenetére


MarKoo
őstag

Megpróbálom megcsinálni. Sajnos nem az enyém, de ennek ellenére is érdekel, hogy milyen, szóval hajt a kíváncsiságom. :) Lehet nem fogok sikerrel járni. :U

(#17) Comm


Comm
senior tag

Lehet lecserélem az íróm egy olcsó Lightscribe íróra :B

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#18) Trak válasza ciao (#15) üzenetére


Trak
addikt

Ajánlom a 10-es hozzászólást, lehet benne vlami...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) erdoke válasza rudi (#12) üzenetére


erdoke
titán

Még BenQ DW1625-öt is árultak HP LS íróként. Mindent, amit éppen olcsón kaptak. Szegény felhasználó még akkor jár jobban, ha a BenQ-t vagy az LG-t kapja, bár az errefelé közkedvelt gyenge -R lemezekkel ezek se muzsikálnak túl fényesen.

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza MarKoo (#6) üzenetére


erdoke
titán

Win2k + 256 MB RAM-mal lehet normálisan CD-t írni. Az USB 1.1 biztonsággal csak a 4X CD-írást engedi.

A legjobb aláírás a héten

(#21) MarKoo válasza erdoke (#20) üzenetére


MarKoo
őstag

Nah igen, ez az. Próbálom szépen visszavenni a sebességet, de ha már így megmondtad, hogy mennyi az ideális, akkor köszönöm. :R
Egyébként nem megy az Auto Firmware Update, mert egy csupa kérdőjelekből álló hibaüzit kapok, neten meg nem találtam új fw-t. :U

(#22) rudi válasza erdoke (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Most csinálom az írással kapcsolatos cikket. Az LS lemezeket gravírozás után is tudtam írni/olvasni, az általános írási képességtől nem vagyok elvarázsolva.

Hangsúlyozom, az LS gravír sokkal eszebb volt élőben, mint fényképezve! Fotózz le egy lézernyomtatóval készített színátmenetes képet és nézd meg, hogy az is eléggé izés lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) PPeter


PPeter
addikt

Sajnos az LG belű HP és a Toshiba-Samsung író is borzalmasan gyenge drive, csak a LightScribe miatt hülye aki megveszi őket, a Freecom FS-50 is csak azért érheti meg az árát, mert notebook mellé praktikus és a viszonylagos alacsony írási sebességnek köszönhetően nem cseszi el a normális lemezeket, de gagyi lemezekre az is bűn ótvar módon ír sajnos.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) PPeter válasza erdoke (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Két éve amikor éppen a hajam hullott ki egy vacak TDK írható DVD lemeztől, egy vevőnk megkérdezte tőlem, hogy milyen TDK terméket ajánlok optikai adatrögzítésre: feldúltan a kezébe nyomtam egy 4 darabos TDK CD marker filctollat, mint az egyetlen olyan TDK terméket, amiben még nem csalódtam. Visszahozta, hogy kettő be van száradva belőle :O :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) PPeter


PPeter
addikt

A cikkhez: jó lett, de még jobban ki kellett volna emelni, hogy a többszöri rányomtatás erősen lutri, ugyanis ha a legapróbb kosz, szennyeződés kerül a lemezen az írás szinkronizálását segítő jelsorozatra a belső gyűrűn, akkor elcsúszik a retekbe az egész. A notebook drive-nál meg kell említeni, hogy a normál írást végző optika mellett a LightScribe pozícionálást végző kiegészítő optikát sem szabad buzerálni, manuálisan tisztogatni. Fontos adalék még: az újabb és újabb LightScribe lemezek újabb azonosító kóddal rendelkeznek, tehát olykor frissíteni kell a LightScribe engine-t, hogy felismerje az újabb termékek azonosítóit (hajlandó legyen nyomtatni rájuk). Az sem elhanyagolható információ, hogy a LightScribe engine önálló szolgáltatásként (service) épül be a rendszerbe és alkalmasint belepofázik a meghajtó egyéb kommunikációjába is, tehát ha a LightScribe eszköz telepítése után sokasodnának az íráshibák, kommunikációs problémák, akkor érdemes lehet ezt a szolgáltatást kivenni az automatikusan induló service-ek közül (computer management alatt találhatók a szolgáltatások/services alatt) és csak akkor indítani manuálisan, ha LS nyomtatást akarunk véhezni.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) Comm válasza PPeter (#23) üzenetére


Comm
senior tag

Gyenge, de sokan azért veszik, mert olcsó.Lehet évente írnak vele 5dvd-t, de lehet 500-at.Az egy dolog, hogy a megírt lemez minősége xar, de nem érdekli őket. :(

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#27) Akheron


Akheron
senior tag

Képfelirat: Freecom FS-50 - kéteszer
Ez valószínűleg „fokozottan” lenne: Erre a felületre tanácsos fokozatosan figyelni!

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#28) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Tetszik ez a Lightscribe, igaz még gyerekcipőben jár:) Szerintem egy éven belül nagyon komoly változásokon fog keresztül menni, viszont a színes nyomtatást az erre szakosodott cégek miatt egy jó ideig nem láthatjuk majd a feature-ök között asszem:( Majd ha 5 perc alatt megcsinál egy DVD-t és kapható lesz a Pioneer/NEC/Plextor márkahármas valamelyikében, akkor TALÁN veszek egyet:)

(#29) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


erdoke
titán

NEC a LabelFlash-t akarja a nyakunkba sózni, ami egyelőre még ennél is gagyibbnak tűnik. :O
Pioneer az NEC vezérlőchipjeit használja az utóbbi években, úgyhogy ha mégis beindul a LF, akkor ők is simán ráállnak.
A Plextor majd akkor lép ezügyben, ha komolyabban ível felfelé a népszerűsége az ilyen cuccoknak.

A legjobb aláírás a héten

(#30) PPeter válasza erdoke (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Kis kezemben fogtam már ''megnyomtatott'' LabelFlash lemezt, szerintem jobb, érdekesebb a kinézete, mint a fosbarna LS-nek. Mondjuk a praktikum oldalát tekintve nálem egyik sem rúg labdába, de a LF számomra az érdekesebb, cool kinézetű, ennyi. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) Sanya válasza rudi (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

(esetleg, ha bescannelnéd, nem lenne jobb a kép?)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) rudi válasza Sanya (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, bár a DVD esetében attól sem várnék csodát. Egyszerűen meg kell nézni élőben és kész ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Hát?
Én nem vagyok hasra esve tőlle.
Drágább lemez, drágább író,baromi hosszú irási idő,monocrom ráadásul többször átírni ugyan azt a mintát?
Én még mindíg a tintasugaras nyomtatást preferálom.
Mekkora barom voltam, amikor sporolásbol csak egy canon i560 vettem anno, igy most nemtudok nyomtatni cd-dvd-re.
Viszont LS-t ha vennék nem jönnék ki sokkal olcsobban.

Talán majd idövel kiforr és olcsobb lessz.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#34) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én sose értettem azt, hogy mi értelme van egy bortónak a cd re vagy a dvd re házilag, mert olyat mint azí eredetié olyat tuti, hogy nem lehet csinálni.Bár ez is csak azt segíti elő, hogy még jobb minőségű hamis dvd t csináljanak. :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#35) _cirmos_ válasza rudi (#32) üzenetére


_cirmos_
őstag

szimpla szöveget próbáltál rányomni? arra lehet elég lenne egy kör is, amúgy sem akarok én picassot a lemezre, csak kiváltani valamivel a bűn ronda kézírásomat :).

(#36) PPeter válasza _cirmos_ (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Sima, kis méretű felirat pár perc alatt megvan, nem kötelező freskót gyártani rá.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) PPeter


PPeter
addikt

Freecom FS-50 @ Verbatim DVD-R 16x (MCC03RG20) @ 8x
[link]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#38) rudi válasza _cirmos_ (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Szimpla szövegben baromi jó volt az LS. A demolemezen 2 mm-es betűk is tűélesek, pedig csak 200 dpi környékén volt a ''nyomómintánk''. Ahogyan PPéter is írta, egyszerűbb (kisebb felületű) ábra pár perc alatt elkészül. Sajna ez is világos lesz első menetben, szóval érdemes 2 kört kerülni. Nekem nagyjából fél év alatt jön össze PH-s termékfotókból egy DVD-nyi, LightScribeval simán rá tudnám vésni a 20-30 cucc nevét, aminek a képei a lemezre kerültek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) fasyrt válasza _cirmos_ (#35) üzenetére


fasyrt
őstag

csak kiváltani valamivel a bűn ronda kézírásomat

Yepp! Üdv a klubban, én is, csak én a nec 4551-est néztem ki.
LS = LF funkcinailtását tekintve
csak nincs normális dvd ramíró/olvasó LS-ből. :)

(#40) PPeter válasza fasyrt (#39) üzenetére


PPeter
addikt

A LF melett szól, hogy az ábra a műanyag réteg alatt van, tehát nem megy tönkre olyan könnyen, mint a LS nyomat, ami szerintem eléggé érzékeny.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) nn687


nn687
tag

Hát ennek én se sok értelmét látom, manapság a kisebb kategóriás nyomtatók is tudnak dvdt nyomtatni(canon, epson) amit kb 20k körül vesz az ember, és azért összehasonlíthatatlan a kettő. A nyomtatható lemezek ára nem sokkal több a simákénál, és az ezüstszínű ''3D''s flületre készített nyomatok, de az egyszerű fehér ''teli'' lemezeken is vetekednek a gyárilag szitázott lemezek minőségével. Ja, és kb 1 perc alatt kész...
Na és ha nem olyan fosszínű lenne a lemez, anem mondjuk több színben kapható, még lenne valami kis értelme.

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#42) X@b3e


X@b3e
addikt

Jó az alap5let, viszont ''normális'' márkával éri meg csak megvenni sztem. Inkább maradnék Pio/NEC párti. De van új a Nap alatt :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#43) fasyrt válasza PPeter (#40) üzenetére


fasyrt
őstag

Valóban.
Viszont van a CDRinfon egy LF teszt, és ott meglepődve olvastam, hogy LF után nem lehet adatréteget írni. Vagy nem jól olvassa vissza? Na szóval, hogy van vele valami turpisság, de én akkor is 4551-et veszek. :)

(#44) raszputyin


raszputyin
senior tag

5,87 cm külső és 2,38 cm belső átmérőjű --> vagy sugarú?
Egyébként én vitába szállnék azzal, hogy szebb volna a kézírásnál. Semmilyen betűtípus nem szebb a gondos kézírásnál, mert abban benne foglaltatik a törődés... ki az pl., aki egy ajándékba adott lemez feliratát nyomtatná inkább, mint hogy kézzel írja-rajzolja? Színekben is sokkal jobban mutat (egyelőre) az alkoholos filc.
Az meg furdalja a kíváncsiságomat, hogy miért más a CD és a DVD hátát írni... oké, hogy más az adathordozó réteg, de miben tér el a hátuk kötelezően?

(#45) _cirmos_ válasza raszputyin (#44) üzenetére


_cirmos_
őstag

ha szépen próbálok írni az akkor is olyan pszichopata style lesz hogy a grafológus csípőből háromezer év börtönt javasolna. a lightscribe-ot pont az ilyen visszafejlődött egyedeknek találták ki mint én.

(#46) LukE válasza _cirmos_ (#45) üzenetére


LukE
veterán

pont ez jutott eszembe :D
(egyebkent mar megtortent, hogy 2x atporgettem a CD-s mappam, es nem talaltam meg amit kerestem, mert meg szamomra is olvashatatlan volt a felirat)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#47) fasyrt válasza raszputyin (#44) üzenetére


fasyrt
őstag

ki az pl., aki egy ajándékba adott lemez feliratát nyomtatná inkább, mint hogy kézzel írja-rajzolja?

Én. :D Cirmos harcostársammal együtt ülnénk a dutyiban a pszihopata írásunk miatt... :))

(#48) raszputyin válasza fasyrt (#47) üzenetére


raszputyin
senior tag

Tanuljatok meg a másik kezetekkel írni, mint amivel most :)
Elég sűrű jelenség, hogy a csúnya kézírás oka az, hogy vki nem azzal a kezével ír, amelyikkel kellene. De más haszonnal is jár a kétkezesség (kicsit jobban átmozgat egyes agyi területeket...) pl. talán nem véletlen, hogy Einstein 100%-osan kétkezes volt.

(#49) _cirmos_ válasza raszputyin (#48) üzenetére


_cirmos_
őstag

mindkét kézzel csúnyán fogok írni, és még hülyébb leszek :)

(#50) #65675776 válasza _cirmos_ (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

Betűsablon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.