Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thaler2


thaler2
senior tag

''Ha már egyszer álmodunk, merjünk nagyot álmodni.'' LOL rudi, ez nagyon tetszik a végén :)

(#2) Loretto


Loretto
veterán

Nem vagyok dúsgazdag, én is törekszem a minél olcsóbb de még jó termékek vásárlására, de ha valaki 400000 forintot kiad egy gépre, nem hiszem hogy 915-s chippel szerelt alaplapot vesz. :U

Soirée...

(#3) mycso válasza Loretto (#2) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát 3 kiló felett nekem sem tetszenek a 915-ös lapok, na meg a 400-as kingmaxok sem éppen nyerők szerintem egy ~ félmillás konfigba.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4) mycso válasza mycso (#3) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ja és DDR2-es, 775-ös lapokba, hogy mennek bele a ddr1-es 400-as kingmaxok???? :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5) Loretto válasza mycso (#4) üzenetére


Loretto
veterán

915-nél vannak hibrid lapok, így mehet bele ddr ram.

Soirée...

(#6) Alvin_ti4200 válasza Loretto (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen ez nekem is feltűnt, meg másfél milláért egymagos procival szerelt rendszert venni is nagy baklövés:(

(#7) Digital válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Digital
addikt

Pontosan!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) Scream007


Scream007
őstag

teljesen okésak a konfigok 2 tényt leszámítva.
1., 250-300-e konfigba azé ne tegyünk már intel 915!!!!minimum 945 de inkább 955.
2., ''A megjelenítésért természetesen két, nagyon túlméretezett GeForce 7800 GTX a felelős, melyek azért a legfrissebb játékokkal már 1280x1024-es felbontásban is két vállra fektethetőek, ha minden grafikai csodát a maximumra állítunk.''
soroljátok a gémeket????ilyen nincs

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#9) Face8814 válasza Scream007 (#8) üzenetére


Face8814
őstag

Hát azért, ha egy F.E.A.R.-ba felhúzol mindent a maxra + soft shadow on, 1600*1200-ban nem hiszem hogy túlságosan tökéletes képi világgal találkozol. Az fps szerintem max 30-40 körül ugrándozhat. Az meg azért egy ilyen VGA párostól elég karcsú.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#10) Dilikutya válasza Face8814 (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem olyan karcsú az. Iszonyatosan magas felbontás az már, nem túl kevesen játszanak akkorában. És hát... a F.E.A.R.-nek pofátlan mód nagy gépigénye van, anno a Doom3 sem futott jobban ekkora felbontáson. 30-40fps amugy még nem két vállra fektetés.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Face8814 válasza Dilikutya (#10) üzenetére


Face8814
őstag

Mihez képest elegendő a 30-40 fps?
Nem arról van szó, hogy meg sem moccan a játék ezekkel a paraméterekkel, hanem hogy nem úgy fut ahogy az elvárható lenne egy ilyen értékű konfigon. És akkor még a HDR-ről nem is beszéltünk. Azoknál a játékoknál ahol ez opcionálisan használható és pimasz módon használjuk is ott már bőven érezhető a teljesítmény hiánya. Persze lehet mondani, hogy ha jól ( jobban ) lenne optimalizálva mondjuk a F.E.A.R. akkor közel sem lenne ekkora gépigénye, de sajnos nincs és ha játszani akarunk rajta ( úgy hogy minden ''csili-vili'' legyen ) akkor bizony nem minden pillanatban mondható tökéletesnek a 7800 GTX SLI teljesítménye.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12) JagdPanther válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

pont itt a ph-n volt asszem teszt intel single vs dual core és az jött ki h játékra inkább 1magot

(#13) Dilikutya válasza Face8814 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért mégiscsak 1600*1200 a felbontás... messze vagyunk még attól, amikor annyiban fogunk játszani. Lehet 1280*1024-ben is... akinek TFT-je van, a legtöbb esetben úgyis erre kényszerül, TFT-n ennél nagyobb felbontást már necces megfizetni.

A cikkben egyébként hülyeség van írva, manapság a játékok már kihasználják az SLI-t, ott, 60-70%-kal minimum gyorsabb a két 7800, mint önmagában, de azt sem hiszem, hogy ebből egyet megfektetne bármi is 1280-ban. Mondjuk másfél milliós gépet összerakni egymagos processzorral vicces.

JagdPanther: az a teszt még a kétmagos procik megjelenésekor volt, akkor még nem támogatták a játékok. De ha most veszel gépet, illik erre is gondolni, hogy ez változik.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Face8814 válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Face8814
őstag

Azt elismerem hogy a leggyakrabban játékokra használt felbontás max 1280*1024. Kevés ember tolja 1600*1200-ban a gamekat. De! Kevés ember is vesz másfél milcsiért konfigot! ;]
Az pedig hogy egy adott játék mennyire használja ki az SLI-t nem feltétlenül jelent 60-70%-os gyorsulást. Ezt a számot nagy álltalánosságban inkább 40-50%-ban határoznám meg.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#15) Dilikutya válasza Face8814 (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem úgy tűnt, ma már a fejlesztők mindent megtesznek, hogy a gép rendesen ki legyen használva. Eleve csúcskonfigurációkra terveznek. Akkor szerepelt az árához képest rosszabbul az SLI, meg a kétmagos procik is, amikor megjelentek. Szerintem pl. már a F.E.A.R. is összeélvezi magát egy ilyen rendszertől, amiben mindenfele két szív dobog:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) joshua7 válasza Dilikutya (#10) üzenetére


joshua7
veterán

A CoD2-nek nagyobb mint a FEAR-nek.

Semper Fi

(#17) rudi


rudi
nagyúr

Pár apróság:
1. Az ATI és az NVIDIA is egymagos AMD Athlon 64 FX processzrorokat ajánl a kártyái teszteléséhez. Sejteni lehet, hogy ők már csak értenek hozzá.
2. A kétmagos processzorokat kihasználó játékok még eléggé odébb vannak, egyelőre csak a Havok kínál olyan eljáráskészletet, ami fizikát számol a második magon, és tudtommal nincs a közelben olyan játék, amivel kapcsolatban be is jelentették volna ezt a fícsört.
3. Akinek módjában áll, kapcsoljon be 4xAdaptive vagy Transparency SS Anti Aliasongot, és nézze meg, hogyan hal agyon 1600x1200-ban megtuningolt 7800GTX-e. Eszközök: FEAR, COD2, Quake4 Parallax moddal, AoE 3.
4. Intel 915 lemaradása a 945, 955, nForce 4 IE-hez képest [link]. Egy jobbfajta DFI 955-ös jóval drágább mint amit ajánottam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza mycso (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Elírtam. A DDR2 533-as Kingmax pontosan abban az árban van, amiben a DDR400-as. Mindjárt javítom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza Loretto (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha teljes konfigot raksz össze Intel alapokra, amiben 100 000-es VGA és 90 000-es TFT van, akkor a 400 000 Ft nem is olyan sok pénz ám. Alaplap+proci+cooler+RAM megint egy bő százas és már csak 100 000 maradt a merevlemezre, házra, tápra, hangrendszerre, miegymásra. Ha túlméretezett tápot és extrább házat nézel ki, azok lazán elvisznek 50 000 Ft-t (vagy többet), és akkor még nincs merevlemezed (amiből persze egy nem elég), optikai meghajtót, gémeregered stb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) anulu válasza rudi (#17) üzenetére


anulu
félisten

3. TSAA SS-el játszottam 1280x1024-ben mindent, ameddig GTX-em volt. CoD2-t (demo volt még akkor csak), AoE3-at, FEAR-t. mellette 4xAA, 16xAF. FEAR alatt a soft shadows ki volt kapcsolva, és köszönte szépen. hozzátenném, hogy a VGA nem volt húzva, az A64 viszont 2500MHz-en pörgött.
1600-ban nem tudom mit művelne, mert azt már csak 75Hz-en tudja a CRT-m, az meg kevés a szemeimnek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) rudi válasza anulu (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Vegyük a FarCry-t, ami nem a legújabb, legigényesebb (bár HDR-rel lehet vadítani). Abban 1600x1200/4xsimaAA/16xAF HDR nélkün, 73 FPS jött ki. A 4xTAA SS bekapcsolásával a sebesség az eredeti 40%-ára csökken, ami 29 FSP, ráadásul még HDR nélkül vagyunk és ott a FEAR, AoE2 stb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Daywalker


Daywalker
addikt

Nahh, hogy ne csak jót írjon mindenki, megosztanám a véleményem a T. urakkal. Akkora bakik vannak a cikkben, hogy rossz nézni.

A legdrágább gépet nem gazdagoknak, hanem, hülyéknek kellene ajánlani, akik nem értenek hozzá. Miért:
Mi a tökömnek egy LCD meg még egy TFT együtt? Játszani istenigazából nem lehet LCD TV-n, viszont TFT-n lehet tv-t nézni, csak egy jó minőségű tunerkártya kell aztán jólvan. Ja, hogy zúg a gép? Lehet olyat ajánlani, amihez nem kell gép...

Aztán: a legjobb 3.8-as nem 570, hanem 670. Továbbá ez sem a legjobb egymagos, mert az a 3.73-as Extreme Edition. Az órajel nem minden...

Miért vegyen vki MSI 7800 GTX-et és arra artcic hűtőt, ha kap ilyet kompletten Asus-ban? Ráadásul a szerelgetés miatt még a garancia is elveszik (ha rájönnek). És ha már a legjobbat ajánljátok, akkor inkább Leadtek Extreme-t kéne ajánlani.

Ilyen gépnél képesek voltatok kiszúrni az olvasók szemét egy 2700Ft-os billentyűzettel? Hát ez :C ... gratula. Ezt nem ártana átgondolni. Egy szó: MX5000 Laser

Továbbá: Még nem próbáltam, de az nforce 4-be asszem nem lehet kihajtani az 1000mhz-es modulokat. bár lehet, hogy azóta már továbbengedték biosban, mert amikor legutoljára néztem 980 volt a max (kb).

Én elismerem a Seasonic tápot, de ilyen konfigba illett volna valami moduláris tápot tenni, mondjuk egy Tagan-t (ha már reklámcikk, akkor belefért volna...Pixel ugyebár).

Ja az is elég vicces, hogy fél millás gépbe 5.1-es Live az ajánlat :F

Na mindegy. Fikázni könnyű, alkotni nehéz, de nem ártana átgondolni picit a dolgot, mert ez így szétszórt. Hamar munka sosem jó.



[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) Dilikutya válasza Daywalker (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

LCD TV valóban fölösleges. A TFT az kell, vitathatatlan. Viszont az LCD TV-k nem olyan nagyok, sehol sincsenek egy 110cm-es plazmához képest. Én inkább azt vennék helyette. Na meg persze másfél millióból már én is az Extreme-re szavaznék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Daywalker


Daywalker
addikt

Egyáltalán nem bántásból vagy fikázásból írtam, csak felhívtam a figyelmet arra,hogy a közeljövőbe ne legyenek benne ilyen bakik, mert ha már a legjobbnak kiáltunk ki valamit, akkor az legyen a legjobb.

Ráadásul nagyon reklámszagú (gondolom ezért van benne seasonic táp:) )

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) Dilikutya válasza Daywalker (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk, ilyen cuccba valami jófajta Enermaxot tennék, ez tény. És persze egy UPS is befigyelne... nem értem, az miért maradt ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nem tudom, h miért kellett ezt a 915ös dfi lapot erőltetni.

(#27) rudi válasza Daywalker (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Reklámszagú a jó isten v@laga már bocsáss meg! Hova a rákba a modular táp, ha ott a négy HDD, két tápot igénylő VGA, ODD?! Seasonic tápot már láttam belülről, teszteltem, hallgattam. 25 éve tápokat csinálnak minden de minden komolyabb tesztelőcsapat őket ajánlja. Most feküdjek le szerinted a semmiből előkerült Tagannak, amit még élőben soha nem láttam, nem teszteltem, nem szedtem szét, nem tudom ki gyártja a belét (hótziher, hogy nem ők, hanem tán a Tuforce)?!

A további okosságaidhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy ugyan jó fél éve először nem írtam oda, de a partnereink kínálatából gazgádlokunk, és figyelem a készletüket is. Se Pentium EE, se Leadtek 7800 GTX Extreme, se Asus 7800 GTX Extreme nincs raktárkészleten. Nem biztos az sem, hogy egy gémer kihallja a különbséget az Audigy 2 és a Live 5.1 között. A billentyűzettel viszont teljesen igazad van, legközelebb erre is figyelek majd. Ajánlom, hogy egyszer próbálj meg összerakni ilyen konfigokat és, mint korábban írtam, meglátod, nem lesz olyan egyszerű a keretben maradni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) rudi válasza (Kolombusz) (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

#17 4. pont.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Daywalker válasza rudi (#27) üzenetére


Daywalker
addikt

Na ha ezt a Pixel meglátja:D
Ugyan az gyártja a Tagan elektronikáját, mint az Enermax-ét. Legalábbis az egyik tápos topikban össze van gyűjtve minden gyártó, és aszerint így van ahogy leírtam...személy szerint nem szedtem szét tagan-t, de láttam a belsejéről elég sok képet. A mérések és a látottak alapján meggyőző. Teszteljétek egyszer. Nálam meg már bizonyított: a 480-as szépen elviszi a konfigomat GTX-el SLI-be.

Az audigy 2 és mondjuk az 5.1 között azért vannak különbségek, amik épp egy gamer számára fontosak (pl. EAX advenced HD). Amint láttam, az a konfig így is túlszaladt az értékhatáron, tehát belefért volna:)

Procitéma: én elhiszem, de rendelni lehet. Jó, tudom, olyan kell ami itthon is elérhető. Ok.

VGA: most léptem be az egyik nagyker (aki épp nincs partnerként feltüntetve nálatok) árlistájába, és van Asus pl. Leadtek épp nincs, de szokott lenni.

Véleményem szerint ha ez egy konfigajánló, és mondjuk tényleg a határ a csillagos ég, akkor tényleg azt írom bele ami a legjobb, mégha jelenleg nincs is raktáron, mert mindent be lehet szerezni itthon is. Továbbá akinek ennyi pénze van, és tényleg megteheti, hogy a legjobbat vegye meg, az nem fogja sajnálni az utánajárást sem.

Utolsó mondatodra reagálva: mint szakmabeli, tudom miről beszélsz.

Na csak ennyi. Persze csak mint tanács írtam őket, nem kell megszívlelni, de megsértődni se (ez eddig nem történt meg).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30) Scream007 válasza Face8814 (#9) üzenetére


Scream007
őstag

1280x1024ről volt szó.
1600x1200 talán elhiszem, de azé ott se jellemző szerintem :U
de ha 1600x1200ban fullosba 30-40 akkor az játszható szóval teljesen okés

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#31) Zeck


Zeck
aktív tag

X1600 xt vajon mikor kerül boltokba? Én nemtaláltam sehol. Tudom, hogy nemrég volt, de kéne már egy átfogó videókártya teszt, annyi újdonság van mostanában.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#32) csiga997


csiga997
őstag

Ez az Edimax EW-7209APg cucc kapható valahol?

(#33) ramos


ramos
csendes tag

nem tudom Ti hogy vagytok vele, de szerintem floppy meghajtót tenni egy mai gépbe elég gáz. (esetleg bios frissítésnél jól jöhet de amúgy....Ha már volt ilyen jellegű hozzászólás bocsi, de nem olvastam végig)

(#34) csiga997 válasza csiga997 (#32) üzenetére


csiga997
őstag

UP :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.