Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) X Factor válasza erdoke (#50) üzenetére


X Factor
addikt

Várjuk a lapokat amelyek képesek 500+ fsb-re meg a 2ghz-es ramokat;) Meg a lottó 5öst;)

Make things work

(#52) AMD!4ever válasza fLeSs (#12) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Én is :D

ui:
Most kezdődik a tánc!!(Amd vs Intel) ;]

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#53) trassher


trassher
addikt

lehet most kéne venni egy 3500+-t de ahhoz kéne egy új deszka is mert ez a gigabyte egyszemét antituning fos. erre a 3000+-ra megvehettem a majd 1 kiló rezet :D

Redmi Note 7

(#54) Savage5


Savage5
senior tag

Na most aztán tényleg lehet anyázni, van olyan, ami 100k-t esett, pff, nem semmi!
A rock and roll meg tényleg most fog újra elkezdődni, mert ilyen árak mellett a Core 2 nehezen rugdossa a labdát.

...

(#55) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Hát az 5x86 óta AMD párti vagyok, de meg kell most hajolni az intel elött, nagyot alkottak.Most csak kapálóznak hogy mentsék ami menthető.Még az árcsökkentéssel együtt is sok vevőt fog bukni az amd.. PL engem is.
Ez teszt meg úgy hangzik mintha az amd nem kevesett fizetett volna érte..

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#56) erdoke válasza Savage5 (#54) üzenetére


erdoke
titán

Még így is van némi teljesítmény fórja a hasonló árú Core2 procinak, miközben vannak egyéb előnyei is. Pl. újdonság, Intel chipsetes lappal is megy, kevésbé melegszik, jobban tuningolható, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#57) Racecam válasza erdoke (#56) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na, ez az, ha leszek olyan hülye, hogy karácsonyra megint meglepem magam, mondjuk egy ilyennel, akkor - már elhatároztam -, hogy a mostani gépet nem adom el, mert egyszerűen nem fogja megérni, inkább megy a gyerekeknek. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#58) Savage5 válasza erdoke (#56) üzenetére


Savage5
senior tag

Na jó, csak biztos, hogy ilyen AMD-s árak mellett mindenki a sereghajtó után fog kapálózni? Sztem a mostani AM2 sem áshatja el magát, ahhoz képest, hogy mindig 90 nanós, elég jól teljesített, csak nem értem, hogy miért verik annyira nagy dobra ezt a van új király témát, amikor a két technológiában van némi különbség...
Ha a kisebbik lapkagyártó is megcsinálja a 65-ös csíkú termékeit, akkor kezdődik szerintem igazán az ihaj csuhaj, főleg, ha elfogadható(bb)! áron kerülnek a piacra, addig meg elég sokan fognak most venni egy- vagy kétmagos AMD-ket ilyen árak mellett...

...

(#59) Dzsekó válasza erdoke (#56) üzenetére


Dzsekó
addikt

Úgy beszélünk erről a prociról mintha már rég itt lenne és ha bemennél bármelyik boltba a kezedbe nyomnák olcsón. :)

Ebay nemzetközi keresés USA,UK találatok vannak rá és a legolcsóbb helyen 55-64000FT átszámítva most. De az 55 rugós amerikainál is várólista van mert összesen 10 darb volt ilyen áron amit elkapkodtak. És ez nem a magyarországi kisker ár.

A hivatalos infók szerint az első nagyobb core 2 szállítmány a 3. negyedév végén érkezik, amit azonnal el fognak kapkodni.

Én nem látom a realitását egy olcsó magyarországon vásárolt Core 2 rendszernek pl. idén karácsonyra. Mennyibe kerül egy olcsóbb passzív chipsethűtésű alaplap a Core 2 alá, mert az ajánlóban szereplő 45 rugós Asus rengeteg.


[Szerkesztve]

(#60) Dare2Live válasza Savage5 (#54) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

érdekes szerintem ilyen árak mellett AMDnek vannak inkább problémái a labdába rugással.

legolcsobb dual core intel $94 d805 vs ???
leggyorsabb dual core is intel ráadásul amd kicsit el is van szálva magától $799ért adja az FXet amit az 500$ os 2.66os conroe agyonver....

...és jelenleg a köztes rétegekben is intel tűnik nyerőnek 1.86conroe $186 vs amd 4200+...

90->65nm es váltással meg egyelőre mint ilyen váltásoknál megszokhattuk első körben szarra se megy amd lásd a leggyorsabb brisbane 2400mhzn fog menni.

alaplap árakról meg annyit, hogy 16Kért is van conroe ready lap....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) Dzsekó válasza Dare2Live (#60) üzenetére


Dzsekó
addikt

Enyhén flame jellegű hozzászólás.
Amit fent írtam 55-65ezerFT-os E6300 procit és sorban állnak érte amcsiban az ugyanaz a proci ami szerinted 186$. Mindenesetre hírdesd meg a 40ezres Core 2 E6300 procit itt a phn és vinni fogják.

Viszont az olcsó alaplap érdekelne, melyik az?

(#62) AMD!4ever válasza Savage5 (#58) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hogy miért verik nagy dobra az uj király témát?

Gondolj bele szegény Intel szimpatinzánsok és rajongók lelkébe,majd 2 évig csöndbe kellet maradniuk,az Amd volt ugymond a király.Most az a sok lelki feszültség és fusztráció kitört belölük :))

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#63) AMD!4ever válasza erdoke (#56) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Már meg ne haragudj,de az miért fór ha valami Intel chipsetes lappal is megy? :U birnám ha az intel gyártana az Amd-nek chipszettett :DDD
Az ujdonságot már meg sem emlitem.Ennyi erővel akkor mondhatnám azt is hogy az X2 meg kiforottabb...
A többivel egyetértek.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#64) Shodan válasza Flashcash (#46) üzenetére


Shodan
addikt

Remek ez az árcsökkentés 2 hónap múlva ér majd 10ezret a 3200+ a64-em :( . Hiába fejleszetnék tovább a S939 vonalon ha egyszerűen a régit nem tudom eladni, mivel az új lenyomták a régiek árát is. Így most tuti nem fogok egy újba beruházni lehet akármilyen ára.
És szerintem még sokan lesznek így akik nem akarják bagóért eladni a régit, és inkább megtartják azt.

[Szerkesztve]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#65) (Kolombusz) válasza AMD!4ever (#63) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem tudom, h mi a gond az nvidia chipsetekkel, tökéletesen egyetértek veled.
Az nvidia nforce chipsetnek az agyát ki lehet hajtani, baráti az ára és alapból is nagyon gyors.
Pár napig meginogtam, hogy majd conroet fogok venni, de nem.
Nem állok be a majmok sorába.
Az meg kellemetlen, hogy ennyire kell örvendezni annak, hogy egy friss technológia veri a több éve kiforott architektúrát... (core 2 vs. K8)

(#66) erdoke válasza Savage5 (#58) üzenetére


erdoke
titán

Nem írtam le az AMD-t, csak a jelenlegi helyzettel kapcsolatos elképzeléseimet vázoltam. Én Conroe-t vennék, ha idén ősszel aktuális lenne egy gépvásárlás.
Már úgyis több mint egy éve X2-m van, kezdem unni. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#67) erdoke válasza Dzsekó (#59) üzenetére


erdoke
titán

Ez mind jóslás és találgatás. Egyelőre az AMD procik se a bejelentett árakon kaphatók, úgyhogy majd szeptemberben meglátjuk, hogy milyen árako mellett milyen supply lesz.

Olcsó Core2 és X2 továbbra sem reális, mert ezek a csúcskategóriás procik jelenleg. Van olcsó A64 meg Sempron az egyik oldalon, illetve P4 és Pentium D a másikon.
Conroe-képes lapot lehet venni 20e alatt is, az igényeken sok múlik. A 975X és 965 lapok ára sokat fog esni, ahogy nagyobb mennyiség és verseny lesz belőlük, illetve ahogy jönnek az ATI és az nVidia alapú alaplapok.

A legjobb aláírás a héten

(#68) erdoke válasza AMD!4ever (#63) üzenetére


erdoke
titán

Vannak, akik vevők az újdonságokra, ezeknek igenis előny, ha valamit még nem untak meg.
Majd ha játékon és SuperPín kívül használtál másra is gépet (pl. erős I/O terhelés alatt huzamosan),akkor gyere vissza, és beszélgessünk a chipsetek stabilitásáról, bugzásáról.
nF4 SLI jó a játékosoknak, de harmatos, ha egy 24/7, sokvinyós, sok DVD-írós, több hálozatos, sok külső eszközös gépet kell rá építeni.

A legjobb aláírás a héten

(#69) klambi


klambi
addikt

1 helyet ahol ennyiért lehet veni procikat :U lécci ha tud valaki.. :R :R :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#70) erdoke válasza AMD!4ever (#62) üzenetére


erdoke
titán

Több mint 2 éve AMD-m van. :P

A legjobb aláírás a héten

(#71) erdoke válasza (Kolombusz) (#65) üzenetére


erdoke
titán

Lásd #68 második fele.

A legjobb aláírás a héten

(#72) Dzsekó válasza erdoke (#67) üzenetére


Dzsekó
addikt

Állj, mi a találgatás az hogy jelenleg ennyibe kerül az ebayen a processzor?
Vagy az hogy az Intel szerint a termelésének a 25%-át fogja kitenni év végére a Core 2 Duo.
A ready-nél rendelhető az X2 3800+ 33000FT+áfa áron, szerintem ez már csökkentett ár.

[Szerkesztve]

(#73) Dzsekó válasza klambi (#69) üzenetére


Dzsekó
addikt

[link] [link]
Itt előrendeléssel max. 2 hét alatt meghozzák, 600FT felárért ez 1-3 napra gyorsítható.

(#74) erdoke válasza Dzsekó (#72) üzenetére


erdoke
titán

A Ready megintcsak nem mérvadó a hazai kisker átlagot tekintve. Én azt mondom, várjuk meg a nyári időszak végét, és akkor nézzük meg, van-e valós hiány Core2 processzorokból világszerte, illetve hogyan alakul a hasonló teljesítményű párok ára. Mert ugye a 3800+ pár nélküli, mert egyértelműen gyengébb a 6300-nál. Utóbbi valahová a 4200+ és a 4600+ közé esik szerintem.
Holnaptól több nagy külföldi elosztónál is ''raktáron'' megjelöléssel szerepelnek Core2 procik, talán már a jövő héten is többet látunk a valós piaci helyzetből.

A legjobb aláírás a héten

(#75) Dzsekó válasza erdoke (#74) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ők közvetlenül egy nagykertől hozzák, innentől kezdve az összes többi rendelős bolt is olcsón fogja adni, a többi kisker meg nálam nem mérvadó mert az elfekvő készleteiken nem akarnak bukni ezért próbálkoznak még egy darabig.

(#76) AMD!4ever válasza erdoke (#68) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Nekem fontos a stabilitás az itthoni gépnél. Ezért Via :R
A superpit 3 honapja nem is láttam :P
Egyébként pedig tudom hogy Amd volt(most már azt is hogy van)

Amugy tényleg a sokvinyós,sok dvd irós gépekről nincs tapasztalatom 24/7.
Nekem ez a instabil vacak,csak 41napig ment restart nélkül :D de akkor csak azért inditottam ujra mert azt hittem kell a farcrynak hogy ne szivasson. kár volt...

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#77) RpPRO válasza Shodan (#64) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem kell sirankozni, h leesett az ara. Ne olj bele akkor penzt, ez mar csak egy ilyen terulet.
A konfigodon most barmi elszalad, ugy gondolom.
Nezd meg az enyemet, masfel eve nem nyultam hozza, igaz, leszoktam a jatekokrol. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#78) kpb válasza Shodan (#64) üzenetére


kpb
csendes tag

Őrülj, hogy nem mobilt vettél! :D
Egy ismerősöm nyert egy nokiát egy fesztiválon, akkor még nem is volt forgalomban, a listaára kb. 130k volt. El akarta adni, a boltban 100k-t ajánlottak érte. Nem adta, egy héttel később megjelent a pannon kínálatában 80K-ért, ekkor már csak 70-et ajánlottak, gondolkodott még pár napig, a végén 50-60k körül vették meg tőle. Mindez 2-3 héten belül! :Y

(#79) #65675776 válasza kpb (#78) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez aztán bukta. Nyer valamit és nem tudja egy halom pénzért eladni. Menten megszakad a szívem! :( Szánalmas.

(#80) BalooTM


BalooTM
tag

Üdv!

AMD Athlon 64 X2 4200+ Soc939 BOX Manchester 38 050
AMD Athlon 64 X2 4400+ Soc939 BOX Toledo 47 790
AMD Athlon 64 X2 4600+ Soc939 BOX Manchester 52 000

Egyik kedvenc nagykerem nettó árai... Nem rossz, be is neveztem egy 4400+ -ra.

BalooTM

(Ui: minden raktáron van és rendelhető)

[Szerkesztve]

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#81) eszterencs válasza erdoke (#50) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Lycom: klikkelj a Lycomról szóló rész linkjeire a cikkben. :U :)
(amúgy Kelly-Tech Kft.)

(#82) ps2k


ps2k
tag

''Bár a Core 2 Duo processzorok hivatalos bejelentése csütörtökön volt, a hazai piacon még várni kell egy kicsit az Intel új termékeire. Egyelőre a hivatalos magyarországi árak sem ismeretesek, van viszont többféle alaplap.''
Egy kis korrekció:
Már vannak nagykerek ahol lehet kapni Core Duo 2 procikat.:
Jelenlegi kisker árakkal:
CPU Intel s775 Core2 Duo E6300 1,86GHz Br.:52671 Ft
CPU Intel s775 Core2 Duo E6400 2,13GHz Br.:63100 Ft
CPU Intel s775 Core2 Duo E6400 2,13GHz Br.: 87790 Ft
CPU Intel s775 Core2 Duo E6700 2,67GHz Br.: 144000 Ft

Jelenleg ''még'' csak az E6700-ból van raktáron a nagykerben vagy 5-6 db, de legkésőbb csüt. várható a nagykerbe mindegyikből.

Expert árak+12%-os árrés..

[Szerkesztve]

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#83) erdoke válasza eszterencs (#81) üzenetére


erdoke
titán

Köszi, biztosan nagyon le volt véve a fényerő, amikor olvastam. Vagy erős volt a külső fény. :D

A legjobb aláírás a héten

(#84) 3P


3P
tag

Örömmel vettem én is az áreseést, s asszem a következő párosom ez lesz:
Proci: Athlon 64, 3800+ 2.4 GHz, sAM2, box - 23eFt + áfa
Alaplap: Gigabyte Gigabyte, AM2-NF570 SLI, S.AM2 13e Ft + áfa

Az alaplap és a proci eggyütt burttó 43e Ft. Számomra ez az ideális ár. :) Főleg úgy hogy ehhez a procihoz jár az AMD gyári hőcsöves hűtője, ami még a tuninghoz is elég, igaz én nem szoktam tuningolni sem ;). hogy teljes legyen a konfigom, ehhez még egy jobb féle ram és némi VGA, illetve egy kisebb HDD és egy DVD RW és kész a gépcserém.
DDR2 PC5300 667MHz 2048MB CORSAIR (KIT 2x1024MB, 5 év gari) - 36e Ft + áfa
AVIXE GF7900GT PCIE 256M 256bit DVI HDTV - 56e Ft + áfa
HDD WD 300GB 7200RPM 8MB CACHE SATA-II/300 OEM - 16e Ft + áfa
Samsung SH-W163AB, DVD±RW, 16/8 DVD±R/RW, Fekete - 7e Ft + áfa
(Az árak már itt a hír topikjában is említett forgalmazótól származnak).

Engem valahogy nem hoz lázba a két magos örület, mert amire én használom még messze nincs értelme. Én azon ''kevés'' ember közé tartozom, aki nem futtat otthon mindenféle Maya-s dolgot, videót is csak ritkán tömörítek, s ha neki is ugrok, akkor is éjjel bőven meg van vele a gép, így ott sem hoz tűzbe a 2 mag által garanált plussz erő. Az irodai cuccok meg már a mostani (2400+ -os) procin is bőven futnak, s a játékok meg nem igazán használják ki a 2. magot olyan szinten, hogy az említésre méltó legyen. S ha majd kell, akkor bőven ráérek váltani egy ilyenre:
CPU AMD ATHLON 64 X2 4600 AM2 BOX - 52e Ft + áfa, s ahogy nézem zuhanni fog ez az ár még rendesen. Talán emiatt vagyok ennyire hálás az Intelnek, mert a Core2Duo nélkül ma nem ennyi lenne egy ilyen proci ára.

[Szerkesztve]

(#85) Janoska26


Janoska26
addikt

Na, végre jó egy hír, a 3000+ -os AMD64 csak 20 ropi, az kb 24-ért el is kerülaz emberkékhez, azért az már nem rossz, ha eladom a lapomat meg a procimat vehetek egyet, csak valami olcsóbb deszkát kell alá talánom és máris megvan a platform váltás :DDD

(#86) Dzsekó válasza 3P (#84) üzenetére


Dzsekó
addikt

''Én azon ''kevés'' ember közé tartozom, aki nem futtat otthon mindenféle Maya-s dolgot, videót is csak ritkán tömörítek, s ha neki is ugrok, akkor is éjjel bőven meg van vele a gép, így ott sem hoz tűzbe a 2 mag által garanált plussz erő.''

Ezt inkább fogalmazd át így:
''Én azon kevés ember közé tartozom aki fel tudja mérni a valós igényeit.'' :)

(#87) Demolator


Demolator
tag

Tényleg kafa ez az áresés ezért szeretem az amd-t megint odavág ezzel az intelnek... :)
OFF: A kérdés csak az hogy én mennyiért tudom eladni a 2200+ -omat ami ugye
socket A-s és kapok-e még valakitől erősebb Socket A-s Bartont, vagy Sempront mert azért lapot nem akarok cserélni még... :F

A reklám helye

(#88) kpb válasza #65675776 (#79) üzenetére


kpb
csendes tag

Szerintem nem érted: nem sajnálkozásként hoztam fel a témát, hanem csak példaként, hogy milyen ütemben esnek az árak az informatika/mobil stb. piacon.
A világ legrosszabb befektetései nyilván a mobil, pc alkatrész, digitális fényképezőgép, videokamera... ezek azonnal kevesebbet érnek, amint megvetted őket és utána csak zuhan az áruk.
Értelmetlen is sajnálkozni, mert értékük a használatukban van, azaz szolgáltatást veszel általuk és nem értéktárgyat.
Szal aki most azon kesereg, hogy jaj milyen kevésért tudja eladni a 2 éves AMD prociját, az gondolkozzon inkább azon, hogy az árkülönbség megért-e neki 2 év processzor használatot. Ha igen, akkor mire fel kesereg, ha nem, akkor azon kellene eltűnődnie, hogy mi a fenének is vett ilyen-olyan számítógépet, ha nem használta ki és talán így lesz ez a jövőben is, ergo nem is feltétlenül kellene túladnia rajta.

(#89) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Lol és muhaha, hát eddig sem szerettem az AMD-t, de mostmár ha lehet mégjobban utálom, ha most el tudja adni a legjobb prociját 100ezerrel olcsobban 1ik naprol a masikra, akkor ezek szerint eddig is el tudta volna adni olcsobban, csak kocsog modon nagyon sokat akart keresni rajta. Nagyon jol tudom, hogy ez uzletpolitika, stb stb, de ez csak a maszlag. Azert akarmennyire is jo valami 200%-os haszonkulcs folott ugy hivjak, hogy rablás és nem uzletpolitika. Amint kiderult, hogy kalap szart er a procijuk az uj intelek mellett, egyből kiderult, mennyi is a valodi ára ezeknek a prociknak.
Természetesen az Intelre is mérges vagyok, mert bár kiszott jok az uj core 2-k, de ugye azok eleve eggyel olcsobb gyártástechnológiai szegmensbe esnek, tehát eleve olcsobbnak kell lenniuk, de az is tény hogy jelenleg ezek a legjobb procik a kereskedelemben. Szóval ha jobban megnezzuk akkor az intel az uj csucsprocijaibol a legolcsobbat kinálja most alacsonyabb áron, mint amennyiért én annak idején beszereztem a 2,66-os Northwoodomat. Ráadásul olyan áron ami teljesitményben egy (most csak nagyjából, de azért szerintem reálisan) egy X2 4200+ os AMD-nek felel meg minimum, ami mostmár ugye 57 000, de 1 hete még 107 volt csesszék meg, szóval hogy van ez?
Az intel kihoz egy csucsproci szériát és mégsem emeli meg 200%-al az árát mint az AMD. Az AMD meg ezzel a lépéssel el is árulta magát rendesen, szóval most már bebizonyosodott soha nem lesz amd-s gépem, és nem azért mert rosszak a procijaik, tévedés ne essék, elismerem, hogy gyártanak franko procikat, de ez az uzleti hozzáállás nagyon szánalmas. Most tényleg azt hiszik, hogy rajtam kereshetik meg még apuci zabigyerekének a kocsijára valot is. Vicc

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#90) sh4d0w válasza Gergo_pet (#89) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez elég eccerű felfogása az áresésnek... Az nem jut eszedbe, hogy szabadulni akar a raktárkészlettől és ezért hajlandó akár veszteségesen is eladni azt, ami van? Meg nem mellesleg mit gondolsz, IntelZilla nem csinálja ugyanezt?

https://www.coreinfinity.tech

(#91) RpPRO válasza Gergo_pet (#89) üzenetére


RpPRO
őstag

Koszi, h megosztottad velunk, h nem lesz amd geped, felettebb erdekes informacio, most mar nyugodtan halok meg. :DDD

Masreszt:ha x termeknek 100ft az ara es felemelik az arat 100%-kal, akkor lesz 200ft az ara. Ha 200%-kal emelik meg valaminek az arat, az nem a duplaja. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#92) #65675776 válasza kpb (#88) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor viszont okosabb lett volna mindenféle ''az ismerősöm nyert ezt, meg azt és nem tudta új áron eladni'' sallang nélkül elmondani. Az ismerősöd ugyanis nem bukott egy fillért sem.

Aki befektetésként tekint egy otthoni PC-re, amivel nem termel hasznot (azaz nem dolgozik vele, csak saját céljaira használja), az meg is érdemli. Ez nem az a sport.

Az utolsó bekezdéseddel 100%-ig egyetértek.

(#93) kpb válasza Gergo_pet (#89) üzenetére


kpb
csendes tag

Ennyi erővel ne legyen mobilod, autód, biciklid, fényképezőgéped, videokamerát, tv-d, stb. mert azok árai is pontosan így alakulnak. 2000-ben egy sima asztali dvd lejátszó - ami a 10-edét se tudta a maiaknak - 120 ezer forint volt. A szemetek most meg 8000-ért árulnak sokkal jobbat. Ez mekkora árrés?
De említhetném magát az Intelt is: egy 8086-os IBM PC anno 5000 dollárba került. Most meg egy egymilliószor gyorsabb akármilyen pc kb. 500-ba.
Sőt, mondok más szektort: repülőjegy! Ha három hónappal előre megveszed 15ezer forint, ha egy nappal előtte, 80ezer. És így tovább.
A piacgazdaság alaptétele, hogy minden annyiba kerül, amennyit megadnak érte. Ha ezt nehezményezed, még mindig emigrálhatsz Kubába. :D

(#94) kpb válasza #65675776 (#92) üzenetére


kpb
csendes tag

Olyasmit olvastál ki a szövegemből, ami nem volt benne. Nem állítottam, hogy bármennyit is bukott volna. Csak a sztori teljessége miatt említettem meg, hogy honnan volt a telo és miért akarta eladni. A lényeg a döbbenetes sebességű árzuhanás volt, ami jellemző a piacra.

(#95) Gergo_pet válasza kpb (#93) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Ezek szerint az Intel gagyin csinálja, hogy a mostani legjobb szerias proci also tagjat, ami kb egy felsoközep kategorias AMD-nek felel meg, nem 107ezer forintért árul, mint az AMD, mert ezek szerint megtehetné, mert megveszik, de megsem teszi miert?

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#96) #65675776 válasza Gergo_pet (#95) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az árakat a kereslet-kínálat határozza meg. Eddig a gyártósorról el tudta adni ennyiért is a procijait, sőt még nem is tudott eleget gyártani belőle. Tehát az ár reális volt, még ha neked nem is tetszik.

A Core2 meg annyira azért nem olcsó. Főleg ha figyelembe vesszük, hogy 65nm-en készül, azaz jelentősen alacsonyabb áron, mint egy 90nm-es proci. És a Core2 agresszívnek mondott árazásának van egy olyan oka is, hogy ugye a Pentium széria az utóbbi pár évben elég szép hátrányban volt az AMD procikkal szemben. Ha az intel vissza akarja csábítani az elvesztett vásárlóit, akkor olcsón kell adnia a procijait. Amelyeken így is elég szép haszna van, az általad említett 200% náluk is simán megvan.

Emellett ha fáj neked az AMD üzletpolitikája, akkor vizsgáld meg egy kicsit jobban az intel-ét is. Nem áll tőlük távol az erőfölénnyel való visszaélés például.

(#97) Dzsekó válasza Gergo_pet (#95) üzenetére


Dzsekó
addikt

Viszont akkor Intel procit se vegyél mert amikor az AMD a K6-2-őt árulta kb. 25000FT-ért akkor az Intel a sokkal jobb P2 prociajit minimum dupla áron 50000FT-ért forgalmazta. Rohadt szemét bagázs, majd amikor az AMD megjelent a K7 Athlonnal majd a K8 Athlon 64-el azóta a szemetek sokkal olcsóbban adják a procijukat.

Én a helyedben mindenképpen Via Cyrix procit vennék az maradt az egyetlen korrekt gyártó. :DD

(#98) Gergo_pet válasza #65675776 (#96) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Mennyi az a jelentősen olcsóbban? Tudnál mondani ára mennyi egy 90-es és egy 65-os proci eloallitasi koltsege kozotti kulonbség?
Ha a kereslet-kinálatot nézem, az uj core2-k nagyon be lettek harangozva és természetesen nagyon jok is. Éppen ezért oriási a kereslet értuk, teljesen mind1 milyen gondok voltak a pentium szeriaval, jelenleg még nem láttam olyan oldalt, vagy tesztet ahol ne a core2-t hozták volna ki legjobbnak. Tehát nem feltétlenul van szukseg agressziv árazásra, mint ahogy annak idejen az AMDnek sem volt szuksege. Tehát éppen ezért érdekes számomra, hogy nem kérnek el érte tobbszázezret, mint az AMD. Nah mind1.
Természetesen a Intelt sem istenitem, nagyon is keményen visszaél a helyzetével valo igaz, de mégis barátságosabb nagyon sokszor az árképzése, mint az AMD-nek. Lehet pont azért mert nagyobb és megteheti, de tudod amig én a vásárlo vagyok és nem a cégtulaj, addig nem érdekel miért olcsobb.
És ha már itt tartunk, a vásárlo szempontjából pont az a jo, hogy az ilyen nagy cégek alacsonyan tudják tartani az árakat, fenntartva a versenyt, mert ha az AMD-n mulna, meg mindig 200ezerért tudnánk dupla magos procit venni, szoval azzal semmi baj hogy a nagy cégek lenyomják az árakat, legalábbis amig én vásárlo vagyok.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#99) Gergo_pet válasza Dzsekó (#97) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Ugy gondolom az már picit régen volt ahhoz, hogy számitson a dolog, arrol nem is beszélve, hogy a 486-os P2-es idoben még igencsak kuriozumnak számitott egy magyar családnál a számitogép, értelemszeruen magasak voltak az árak. Persze, akkor is sok embernek volt számitogépe, de emlékszem rá, hogy pl a mi osztályunkban a 30-bol 4 embernek volt egyáltalán gépe, nemhogy P2-je. Ma meg a 30-bol kb 4-nek nincs. (mármint nem az osztályombol, mert ugye már kicsit kinottem a sulit) :DDD Szoval, ma hiaba hoznak ki egy uj technologiát, nem tudják olyan magasra emelni az árát, mint régebben amikor még világujdonság volt. Ehelyett ma már sokszor csak legyintunk, ha uj proci van, mert hozzászoktunk.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#100) Dzsekó válasza Gergo_pet (#99) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem nem volt ez olyan régen, elhiheted ha most nem létezne az AMD a jelenlegi kínálatával és teljesítményével, nem létezne maga Core 2 Duo sem, mert konkurencia hiányában teljesen más ütemben fejlesztett volna az Intel.
Az árképzésben meg megint ne kelljen indokolnom hogy hogyan viselkedik egy monopol helyzetben levő cég és hogyan egy piaci versenyben levő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.