Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dare2Live válasza fLeSs (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mikorra várható a 300as teszt?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#52) Balage76 válasza fLeSs (#42) üzenetére


Balage76
senior tag

ezzel most vitatkoznék...

Azért tartozik mind a két tipus a T133-as tipuscsaládba, mert a belső kialakítása megegyezik.

Elárulom azt a titkot, hogy ebből a tipuscsaládból (tehát 3 x 133GB belső felépítéssel) létezik 250 GB-os termék is HD250KD termékkóddal, 320GB-os HD320LD termékkóddal illetve ezek Sata-s változata HD250KJ, HD320LJ (8 MB cache) valamint HD301LJ és HD321LJ (16MB cache) kódokkal.


Ui: a gyári specifikációból puskáztam... szivesen elküldöm pdf-ben.

(#53) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Ha valaki tényleg halk 500-as vinyót keresne:
[link]

(#54) fLeSs válasza Balage76 (#52) üzenetére


fLeSs
nagyúr

küld.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) fLeSs válasza Uncool Ben (#53) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A KS és az YS belsőleg semmiben nem különbözik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) fLeSs válasza Balage76 (#52) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na utánanéztem ennek a dolognak, és találtam én is egy pdf-et, amiben vannak ilyen jelölésű vinyók (16 mb-osak ebben sincsenek), mindenesetre a samsung oldalán csak a 300 és 400 gb-os szerepel, és a 300 gb-osban a tomshw és a digitlife szerint is 100-as tányérok vannak.
A t133-as termékcsalád egyik lényege pedig, hogy 3 tányérral szerelik, így jön ki hogy a 300-as 100 gb-os tányérokból áll össze.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#57) Male válasza fLeSs (#56) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem fűrészelni kéne, mint a BAT-ot :DDD

(#58) Egon


Egon
nagyúr

Jó teszt, és gratula hozzá, csak sajnos nem segít eldönteni, hogy milyen _160-200 GB-os_ vinyót vegyek (ekkorát szeretnék venni, mivel ennél többre nincs se igény, se keret). Persze ez az én egyéni szocproblémám, tudom...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#59) Male válasza Egon (#58) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor nézd meg a korábbi teszteket: 250-esek [link] és 160-200 [link]

Amúgy 200-as és 250-es között kemény 1000Ft körüli a különbség most... annyit megér a nagyobb szerintem :)

[Szerkesztve]

(#60) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

7200.10 es seagettek nemtudjátok mikorra érkeznek MOra?
már ideje lenne.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) fLeSs válasza Dare2Live (#60) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nagykerben már kapható.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#62) Balage76 válasza fLeSs (#54) üzenetére


Balage76
senior tag

elküldtem, várom a válaszod.

(#63) fLeSs válasza Balage76 (#62) üzenetére


fLeSs
nagyúr

remélem a @ előtti kukacot nem írtad bele a mailcímembe. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#64) TeeJay válasza fLeSs (#61) üzenetére


TeeJay
félisten

a 320gigás 7200.10-es Seagate vinyót beteszitek a következő tesztbe?
csak hogy legyen már egy merőleges adatrögzítéses vinyó is a simákkal ellenfélként :R
szal hogy lássuk mit tud az új technika :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65) Balage76 válasza fLeSs (#56) üzenetére


Balage76
senior tag

A Samsung 3,5''-os vinyók alapvetően 3 termékcsaládba tartoznak (ezen kívül még persze létezik 2,5''-os mobil és 40GB-os SATA vinyó is...):

P80 -> 80 GB, 120 GB és 160 GB os termékek
P120 -> 200 GB és 250 GB-os terméket
T133 -> 300 GB és 400 GB-os termékek.

A P80 és P120 termékcsaládban 2 korong van, a T133-asban 3. A típuscsalád neve jelzi, hogy a termékekben milyen maximális kapacitású korongokat használnak. A gyártáskor egy tipuscsaládon belül azonos alkatrészeket használnak (egy-két IC különbözik csak), így a termékek csak végső kapacitásukban térnek el egymástól, ami szoftveres szabályozás, illetve a panel különbségének eredménye. (igen, elméletileg lehetne mondjuk egy 80-as vinyóból 160-ast csinálni panel cserével és firmware frissítéssel, kérdés hogy megéri-e :) ). A lényeg, hogy a mechanikai rész azonos. 100GB-os korong nincs, ezt a kapacitást úgy érik el, hogy a 133GB-os korong egy részét ''elkerítik''.

Mivel a gyártási költség gyakorlatilag azonos egy típuscsaládon belül, ezért tervezéskor arra törekednek, hogy a létező legoptimálisabban használják ki a kapacitást. Ahogy írtam létezik a T133-as tipusból 250Gb-os termék, de nem éri meg gyártani, mert a P120-as tipusból ''gazdaságosabban'' gyártható ugyanez a kapacitás.

A következő tipus a T166 lesz, 3x166 GB -> 500GB kapacitással (elméletileg lesz 400 GB-os termék is, de nem valószinű, hogy gyártani is fogják). Utána jön az F166 típus 4x166 GB -> 640GB max kapacitással, majd jövő év második felében az F250 típus 4x 250GB -> 1TB :U

(#66) Balage76 válasza fLeSs (#63) üzenetére


Balage76
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy szerintem már ott van nálad az e-mail... :B :U

(#67) Sidaries


Sidaries
őstag

Szerintem a vinyók sebessége nem annyira fontos. Én ráérek megvárni, hogy 5 helyett 6 percig másoljon. A legfontosabb egyértelműen a megbízhatóság és szerintem emiatt a Seagate a legjobb. Eddig - egy samsungot kivéve - csak Seagate vinyóim voltak és még egy sem döglött meg ok nélkül. Egy 4G-set szétráztam, a tesóm 40-esébe belevágott a villám, de ennyi. Van egy 1G-s vinyóm ami már ki tudja hány éves. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#68) L3zl13 válasza Balage76 (#65) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt mondod, hogy a 80GB-s vinyóba is beleraknak fölöslegesen plusz egy tányért és plusz 2 fejet? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#69) fLeSs válasza Balage76 (#66) üzenetére


fLeSs
nagyúr

válasz ment

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#70) Balage76 válasza L3zl13 (#68) üzenetére


Balage76
senior tag

Régebben, amikor a gyártási hatákonyság még alacsonyabb volt, igenis belepakoltak mindent. Most már valóban abban csak egy korong és két fej van, a korong helyén pedig egy alu távtartó gyűrű és egy félkör alakú rögzítő van.
[kép]

A beszélgetésünk a 300 vs 400 GB-ról kezdődött, ahol viszont azonos a gyártás/mechanika.

(#71) Male válasza Balage76 (#65) üzenetére


Male
nagyúr

Az új 5400-as fordulatszámú vinyóikat kihagytad... amúgy azokkal mi van? Lehet nálunk kapni?

(#72) L3zl13 válasza Balage76 (#70) üzenetére


L3zl13
nagyúr

OK, azt tudom. Csak azért csodálkoztam, mert az olyanoknál, ahol a kapacitásbéli különbség több mint egy teljes lemez vagy lemezoldalnyi, ott már egységes gyártás ide vagy oda ki szokták spórolni a fölös tányérokat és fejeket.

Igazából még a 300 VS 400 esetén is el tudnám képzelni, hogy a 300asnál az egyik fej hiányzik.

Aki hülye, haljon meg!

(#73) Balage76 válasza Male (#71) üzenetére


Balage76
senior tag

Mobil vinyókra gondolsz?

(#74) Balage76 válasza L3zl13 (#72) üzenetére


Balage76
senior tag

Az a helyzet, hogy 8 nap mire a gyárban a mütyűr alkatrészekből bedobozolt vinyó lesz.
Még komoly gyártástervezés esetén is előfordul, hogy az igények változnak ezalatt, egy fej költsége pedig elenyésző ahhoz a proftkieséshez képest amit a termékhiány + gyártás átállítás miatti szállítás kiesés okozhat... Ahogy láttam a gyárban csak a 8-ik nap végén lesz az alkatrészhalmazból meghatározott termék, próbálják a variációs lehetőségeket minél tovább nyitva tartani...

A doksikban létezik 320 Gb-os vinyó, az lehet az 5 fejes változat, de nem gyártják...

(#75) Dare2Live válasza Sidaries (#67) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

van egy kisker cég pécsen ott van eladott/hibásra statisztika minden évben megnézem a seagette ''csak'' a 2. első a wd :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) Dare2Live válasza fLeSs (#61) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

teszt lesz vele közeljövőben? állítólag szép és jó de én legjobban phnak hiszek. :D

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77) Male válasza Balage76 (#73) üzenetére


Male
nagyúr

Nem, hanem a V sorozatra... folyadékcsapágy + 5400rpm... igencsak halk lehet :)

(#78) #65675776 válasza Balage76 (#70) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most meg az a helyzet, hogy bizonyos gyártók használnak egyoldalas lemezeket is. Emellett csak annyi fejet raknak a karokra, amennyire szükség van. Esetenként a kiegyensúlyozás miatt még adathordozó réteg nélküli dummy disk-eket is használnak.

Esélytelen, hogy egy 80GB-s vinyóból 160-ast csinálj elektronika cserével.

(#79) Egon válasza Male (#59) üzenetére


Egon
nagyúr

Már megbocsáss, de sokat érek pl. a 7200.7-es 160 GB-os Barracuda értékelésével, amikor már lehet kapni (többek között) a 7200.9-es, egytányéros verziót is... :U Nyilván egészen más értékelést kapna.
Több gyakorlati haszna lenne, ha olyan hardverek (is) kerülnének tesztelésre adot időpontban, amit meg bír venni a nép: kevéssé tartom valószínűnek, hogy néhány elborult emberkén kívül bárki is venne 500 GB-os vinyót mostanában...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80) Balage76 válasza Male (#77) üzenetére


Balage76
senior tag

A V sorozatot CE, tehát szórakoztatóelektronikai területre tervezték, például asztali DVD felvevőkbe, mediacenterekbe. Azonban itt is egyre inkább a méretcsökkenés ami fontos a gyártók számára, így inkább a 2,5''-os meghajtókat építik be. A 40-120 vagy max 160 GB kapacitás bőven elég még egy DVD felvevőben is, a folyamatos sőt még a time shifting-es lejátszást is bőven ki tudják szolgálni ezek a mobil vinyók.

Normál kiskereskedelemben nincs igény erre a termékre, mert mindenki a minél nagyobb fordulatszámra és belső cache méretre hajt...

[Szerkesztve]

(#81) Male válasza Egon (#79) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, mást... kb olyat, mint az 500GB-os verziója... legfejebb picit hidegebb és halkabb, de ez mindre igaz. OK, a 160-asnak ha egy tányéros, akkor nagyobb picivel az adatsűrűsége, tehát kicsit gyorsabb, de hogy miben jó és miben gyenge, az egy sorozaton belül nem szokott annyira változni (pontosabban a konkurens termékekhez képesti viszonya nem változik annyira)

(#82) Male válasza Balage76 (#80) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, de HTPC-be is előnyös lehet...

Ja, a legtöbben erre hajtanak, de talán nem én vagyok az egyetlen, akinek olyan vinyóra is szüksége van, ami nagy, halk, hideg, olcsó, ellenben a sebessége nem érdekel, hiszen csak pl filmek tárolására használom. Nincs szükségem a 7200-as fordulatszámra és velejáróira (zaj, rezonancia, melegedés), azonban a 2.5''-os vinyók túl drágák és kis kapacitásúak.

(#83) Kriza válasza TeeJay (#35) üzenetére


Kriza
őstag

Ma vettem egy 320GB-s 7200.10-et, tréfával 26-ért. Megakirály, most nyúzom.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#84) TeeJay válasza Kriza (#83) üzenetére


TeeJay
félisten

PH-n írták hogy legközelebb 300gigás vinyókat fognak tesztelni
kíváncsi leszek bele teszik-e majd ezt az új 320-as Seagate vinyót :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85) Victorio


Victorio
aktív tag

Most akarok új vinyót venni.
A WD4000YS már a RE2 szériából van, vagy még sima RE?

A WD weblapján nem találtam semmi információt róla, pedig már lehet kapni a boltokban.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.