Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

a gyakorlatban azonban a fejet egyre nehezebb pontosan pozícionálási

:U

Jó teszt lett, grat. Főleg, mert ott volt a Raptor is mellettük :)
Házba beszerelve gondolom egyik vinyónak sem hallani a hangját üresjáratban?

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) fLeSs válasza orbano (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én itthonra max az RE2-t venném meg (a hangja miatt), de inkább a 400-asokra szavazok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Allien válasza fLeSs (#2) üzenetére


Allien
veterán

Hát, kinek mi, ugye??? Én szerettem volna venni új raptort, amiről régebben írtatok, hogy pl. a kisebb, ~38 gigásnak is ki lett cserélve, és fel lett javítva a nagyobbikra az elektronikája. Csakhogy, nálunk még nem találtam.:B :O Számomra az még csak-csak megfizethető kategória lenne, és játékra kell, ott mindegy (majdnem) a wincsi zaja, hőtermelés meg szintén, mert ugye egy gammer gépben logikus, hogy van házszellőzés.:B
Eddig 2 wincs volt a gépben, beraktam a harmadikat, és jelentőssen megnőttek a hőmérsékletek, már a wincsieké. Eddig csak kifele nyomattam a házból a luftot, de most már a wincsik elé is be kelett, hogy rakjak egy 12-s ventit, porszűrővel.:B Így megy kb. annyit, mint elötte (hőmérsékletileg). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) fLeSs válasza Allien (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ADFD 74-es raptor már van Mo.-on, én is a 36-osra várok. ;) Sztem írunk róla, ha az is kapható lesz. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

jó lett volna ha már a Seagate új 500-as vagy netán a 750-es vinyója is benne lett volna ami ugye már merőleges adatrögzítést használ.

amúgy ha ennyire gyors, halk meg még nem is melegedik annyira ez a Raptor 10K vinyó akkor miért nem gyárt a Seagate meg Hitachi is ilyeneket végre???
totál ez lenne a legjobb megoldás hogy rendszervinyónak 100-200gigás 10K RPM-es vinyó
mellé meg egy batárnagy 500-700-as 7200-as vinyó adattárolónak.
ha több gyártó is csinálna ilyen vinyókat akkor bizony menne lefelé az áruk

no mindegy
kíváncsi leszek a Seagate merőleges adatrögzítős vinyóira :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Jó kis teszt, alapos is csak kicsit hiányoltam, hogy az értékelésben az ár nem szerepelt (a maxtort említettétek, hogy olcsóbb) bár ebben a méretkategóriában nem is fontos igzán az ár.
Megnyugodtam :) ezek szerint a 25 fokos szobában 42 fokos vinyóm nem melegszik túl. ;)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) Allien válasza fLeSs (#4) üzenetére


Allien
veterán

Hát ez az, LESZ!;) De, nem is tegnap írtátok azt a cikket, sajna, ez van.:B De, ha sikerül, akkor veszek egy olyantot, mert sokat számít multiban a pálya betöltése (számomra), mert akkor ugye van esélyem elkapni pl. a járműveket (BF2, heli/repcsi/tank stb...). Igaz, a 2 giga ram is sokat számít, de ahogyan nézem, a wincsi is, ergo, ma megpróbálkozom az új winyóra felrakni egy új rendszert, és ott letesztelni.:B Aztán, ha kapható lesz majd a kisebbik rapi, és lesz pezetám, akkor veszek egy olyat is. :B :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Meg vagyok lepodve! nyert a 7k eszt nem vartam volna /mileott vki belemkot 4 db t7k250-es van agepemben a gepeket pedig a 80-as t7k-val szallitom ha nagyobb kell akkor meg a 250-essel.../:- ))) /es igen en vegigjartam a sort 120-180(2/8)-7k-t7k/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mennyibe kerül egy ilyen 500GB-os vinyó???

"Csak úgy mondom"

(#10) BobChemistry válasza fLeSs (#4) üzenetére


BobChemistry
őstag

már Én is fenem rá a fogamat...

a 7k160-as szériát tesztelitek valamikor? mert ha jól tudom, az már 166GB lemezekkel készül
legalábbis a hitachi oldalán a 160GB-osnál 1 lemezt és két fejet említettek

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Kár hogy a Samsung nem tudja magát képviseltetni egy ilyen kaliberű versenyben. Kiváncsi lennék az ő eredményeire is.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#12) neduddki válasza Csapi007 (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

~60rugo meg a tobbi sarc ra:- ))) /mod: hitacsi/

udv

neduddki

p.s. Fless: most kiderulhogy nem olvastam vegi, de meg ming a hitacsi a legnagyobb a formazott-ra?? ill. mi a sorrend:- ))) /remlem a tesztben van ijjen tablazat is:- )))/

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) Peet


Peet
senior tag

Engem teljesen meglepett, hogy a Raptor ilyen halk.
Eddig attól féltem, hogy a 10.000-et pörgő raptor mindennél hangosabb lenne a gépembe, de ha ez tényleg így van akkor lehet gyüjtök én is egyre. (Persze nekem is elég lenne egy 36-os rendszernek)

(#14) fLeSs válasza Peet (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

látod így jár, aki nem olvassa el a teszteket. :D

neduddki: ezt nem néztük meg, szokott különbség lenni? a 7k500 és a 7200.9 formázva asszem 465 gb, szal elveszik 35 gb :Y most, hogy mondod a következőkben figyelni fogunk erre is.

szerk: mind1ik 465 gb-os ntfs-re formázva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) viharhozo válasza AlBundy (#11) üzenetére


viharhozo
addikt

Foleg azert erdekes a dolog, mert a 400-as Samu kaphato, mig a tobbi meg arlistaelemkent is eleg ritka.

Saccperkabe brutto arak:

Hitachi 500G: 75-80k
WD 400G: 50-60k
WD 500G: 70-75k
Samu 400G: 38-42k
Maxtor 400G: 40-44k

Maxtor 300G: 23k :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16) TeeJay válasza Peet (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

igaz hogy 10ezret pörög de kisebb tányér van benne mint a 7200-as vinyókban.
tehát kisebb tányér kevésbé rezeg meg nem is süvít annyira vélhetően. :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) fLeSs válasza viharhozo (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hmm, az 500-as vinyókat mind nagykerektől kértük, viszont pont a samu nem tudott adni 400-as vinyót, csak 300-asra futotta tőlük (T133).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) neduddki válasza fLeSs (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

160-nal hitacsi>maxtor>seagate>samu volt asorrend
250-ben eddig meg csak hitacsit latam kozlerol:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) orbano válasza fLeSs (#2) üzenetére


orbano
félisten

Jelenleg egy 160-as DM10-em van, és hangügyileg semmi bajom vel (ugye csapágyhangja nincs, maga a seekelés sem kelt igazán hangokat, csak bazi erős rezonanciát, amit a szilikon talpak, amikkel eddig fel volt szerelve, teljesen elnyelték). ehhez képest hol van egy Raport hangja? Főleg a meghajtás hangja érdekel, a seekelés sohasem zavart, szeretem, ha hallom, hogy tölt a gép. De ha sivít folyton, attól meg tudok hülyülni (mint pl. a régi maxtorok, vagy quantumok).
Sajnos nincs ezügyben sok tapasztalatom, nagyon régóta csak maxtrort használok :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) fLeSs válasza orbano (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az új raptorok nem sivítanak, teljesen közelről hallgatva (a fülünket odatettük mellé pár centire) is alig hallani alapjáraton.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) TeeJay válasza fLeSs (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom ez a kisebb tányérméret miatt van
gondolom a 15K vinyók alapjáraton még halkabbak akkor :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) fLeSs válasza TeeJay (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hogy ezt miből következtetted ki azt nemtom. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) CriticalHit


CriticalHit
őstag

''Terhelés alatt 10 000 rpm-es létére ezúttal is a Raptor lett a leghalkabb, pedig munka közben bizony ropog rendesen.''
Ez nem tiszta. A terhelés alatt az nem munka közbent jelent?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#24) viharhozo válasza fLeSs (#17) üzenetére


viharhozo
addikt

Kulfoldon mindegyik elerheto, akkor talan itt is lesznek. A Maxtor ugy 50 euroval olcsobb a tobbinel. Az aruk egyebkent teljesen irrealis, bar gondolom, ez nem meglepo.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25) fLeSs válasza CriticalHit (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De.
Ezzel azt próbáltuk érzékeltetni, hogy a Raptor munka közben elég hangos, de az 500-asoknál még így is halkabb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) fLeSs válasza viharhozo (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tudjuk, hogy ezek nagyon drágák, dehát ezeket is meg kell nézni vmikor, a következő teszt 300-320 GB-os vinyókról fog szólni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Male


Male
nagyúr

Jó teszt. Ami a tanulság, hogy vásárlás elött érdemes az egészet végignézni, és az alapján választani, ami neki a legfontosabb, mert elég nagyok az eltérések (pl sok kis file - nagy filek kezelése tekintetében).


Egyszer mérhetnétek fogyasztást is... legalábbis engem érdekelne, hogy melyik mennyit fogyaszt felpörgéskor, üresjáratban meg használatkor... Amennyire tudom nem olyan bonyolult a dolog (csak a tápcsatiján kap áramot, nem olyan bonyolult mint pl egy VGA-nál [link])

(#28) orbano válasza Male (#27) üzenetére


orbano
félisten

föllapozod a technikai specifikációt és kikeresed az értékeket :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) CriticalHit válasza fLeSs (#25) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ok. Igy már tiszta. Jó teszt.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#30) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Reménykedtem h az új Seagate 7200.10es széria fog szerepelni a tesztben, a kétlemezes példányokról sok jót hallottam sebességben és zajszintben egyaránt de normáis összehasonlító tesztet még nem láttam(kiváncsi lennék mi igaz azokból, egy ilyen jó teszt meg kiderítené az igazságot^^).terveztek a fennt említett vinyókról tesztet a közeljövőben?:)

[Szerkesztve]

(#31) fLeSs válasza -FreaK- (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 300-as tesztben lesz 7200.10 ha a nagyker is úgy akarja.
Azt nemtom, hogy a 320-as 7200.10 hány lemezes, még nem néztem utána.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Csapi007


Csapi007
veterán

De emberek, ha ezek ilyen drágák (70k) akkor már inkább megéri venni 2 db 250GB-osat 40-45 k-ért.

"Csak úgy mondom"

(#33) Allien válasza Csapi007 (#32) üzenetére


Allien
veterán

De ki a francot érdekel az ÁRA??? Hiszen ez egy TESZT!:DDD Ergo, ha mondjuk 4-6 hónap mulva valaki 500-s wincsit akar venni, már ugye NEM 70E-be fog kerülni!;) Akkor vélhetőleg már arányossabb lesz a kisebbekkel, és ár/méret arányban jobb lesz, mint pl. a 250-300-sok. Aki pedig MA akar wincsit venni, egy korábbi tesztet fog elolvasni!:DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) Male válasza orbano (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Naés annak sok köze van a valósághoz... te elhiszed, hogy a Seagate 500-as fele annyit fogyaszt mint mondjuk a Hitachi? (remélem eltaláltam, most nem néztem meg újra az adatokat). Vagy hogy egy szérián belül az összes ugyan annyit fogyaszt, akár egy lemezes, akár öt? Na neeee... Vagy akár nézd meg azt a VGA tesztet amit linkeltem... picit mások az eredmények, mint amit a gyártók megadnak....

(#35) TeeJay válasza fLeSs (#31) üzenetére


TeeJay
félisten

Seagate 7200.10-ből én úgy tudom 320-as van 2darab 160gigás tányérral 4 fejjel.
ez tűnik most a legjobb cuccnak én vagy ilyet vennék vagy 160gigás 7200.9-est (1tányér 2fej) :R

itt egy táblázat a 7200.10-es vinyókról [link]

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) orbano válasza Male (#34) üzenetére


orbano
félisten

miért ne fogyaszthatna. bár nem tudom, hogy most épp melyik fogyasztásról beszélünk. a maximális fogyasztás nyilván megegyezik a teljes szériában, elvégre ua. az elektronika, ugyanaz a motor, stb. A különbség szerintem bőven egy watt alatt lehet modellenként, egy szérián belül. Ha pedig nincs pontos adat mgadva a specifikációban, dobni kell egy emailt a cégnek, általában szokták közölni (mondjuk mennyi a jellemző felvétel spinupkor, seekeléskor, stb...)

Tessék, ennél minek kell pontosabb adat. Az emberek többségét nem érdekli, ráadásul a maximális áramfelvételt meg kell adniuk, max. felfelé tolhatják el az értékeket, különben nincs az a szabványügyi hivatal, aki engedélyezné a kereskedelmi forgalomba hozást...

[link]

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) gorlin


gorlin
őstag

Én egyre jobban várom a 200-as vagy nagyobb 2.5ös hdd.ket.Lassan elérik azt a sebességet ami általában optimálisnak mondható,és melegedésben,zajban sokkal jobb mint a nagyobbik testvérei.
Ezt csak azért írtam mert szerintem már a Wd 250-es RE-nek is ''nagy'' hangja van a maga 3 tányérjával.Engem zavart már ez a hangszint is.
Ha valaki nem csak játszik hanem szeretne magának néha egy kis nyugalmat akkor elég érdekes a dolog.


[Szerkesztve]

(#38) -FreaK- válasza fLeSs (#31) üzenetére


-FreaK-
veterán

Két tányéros, de sajna nem mindegyik.
Létezik a 320asból egy un.short-stroked verzió ez a háromtányéros 400as modell ''karcsúsítása''.. elképzelhető h nem tudnak elegendő mennyiséget gyártani a 320asból ezért kényszerültek erre a lépésre.Elvielg holnap kéne megérkezzen(volt már múlt péntek is) két 320as,remélem azok kétlemezes verziók lesznek.

(#39) LukE válasza orbano (#36) üzenetére


LukE
veterán

háááát. olvasnivalo: [link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#40) Male válasza LukE (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! Na ilyesmire gondoltam :)

Ahogy látom van eltérés a spechez képest rendesen néhol... elég az első vinyót megnézni a táblázatban: 12V gyári adat 0.7A, mért maximum (felpörgéskor) 1.3A... azért 4-6 vinyónál már nem mindegy...

(#41) Balage76 válasza fLeSs (#17) üzenetére


Balage76
senior tag

A Samsung sosem a nagykapacitású vinyóiról volt híres... :(

A 400 Gb-os termékekből az ATA-s változat 2 hete van a nagykerekben, a SATA-s változatból a 8MB cache-es a héten érkezik a 16MB-os jövő héten. Értelemszerűen a teszthez idő kell, ezért nem kerülhetett bele (és mellesleg a kapacitás is kisebb)

Egyébként a 400 GB-os termékek is a T133 tipuscsaládba tartoznak, tehát paramétereikben megegyeznek a 300Gb-ossal. A különbség a HD401LJ-nél van - 8MB -> 16MB cache.

(#42) fLeSs válasza Balage76 (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

T133 300 GB 3x100 GB
T133 400 GB 3x133 GB
nem ugyanolyan sebesség.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) BusyChild


BusyChild
tag

hmm errol az uj hitachirol(T7K500) meg nemis hallottam
ha esetleg ha tudtok belole szerezni teszteljetek plz
talan kicsit korai volt eza teszt az uj seagatek se voltak benne :(

Pixel 4a 5G

(#44) Male válasza BusyChild (#43) üzenetére


Male
nagyúr

Mivel a tesztmódszer nem nagyon változik, összevethetőek lesznek majd azoknak az eredményei ezekkel... gondolom ha már megjelennek, és jut a PH!-hoz is belőlük, akkor azokat is letesztelik.

(#45) Savage5 válasza fLeSs (#42) üzenetére


Savage5
senior tag

Először is had gratuláljak a teszthez, igen alaposnak találtam, másodszor pedig köszi, nekem iránymutató és támpont is, nemsokára winyóvásár :).
A 150-es Raptorral szemezgetek, bár rendszernek szánom, arra meg elég lenne egy 40 Gb körüli (a 36-os, max. 74-es), csak nemtom, hogy a ''régebbieknek'' mennyiben más a felépítésük, elektronikájuk, és hogy ez mennyivel befolyásolja elsősorban a gyorsaságukat (egen, így jár az, aki nem olvas el minden tesztet... :U).

...

(#46) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Nekem egy kicsit furának tűnik, hogy azt írjátok a Hitachiról: ''az összképet erőteljesen lerontja a magas működési zaj'', amikor csupán 1,4 dB-el hangosabb, mint a ''kedvenc'' WD, és bőven a középmezőnyben van. És mit mondtok a Seagate-re: ''nem túl halk működés''.

(#47) fLeSs válasza Tesztelo.hu (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a zajszintméréseknél olvasd el a magyarázatot is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) efi99


efi99
senior tag

A 20 fokos szobában, hogyan bírt a Hitachi winyó 12 fokos lenni...?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#49) Male válasza efi99 (#48) üzenetére


Male
nagyúr

Olvasd el alaposabban... az deltaT, vagyis szobahőmérséklet + 12 fokos volt.

(#50) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sajnos a 7200.9 szériás Seagate winyók valóban nem sikerültek valami kiemelkedőre. Jelenleg egy 300-ast használok egy 250-as Maxtor és egy 200-as Samsung társaságában. Hang tekintetében a Seagete vetekszik a Maxtorral, főleg lemezműveleteknél érezhető mindez. Ezen kívül véletleszerűen, idegesítő éles kattanást hallat (a Maxtorok leálláshoz tudnám hasonlítani, csak nem annyira mély a hang). A sebessége sok esetben kritikán aluli. Amióta rendszerwinyóként használom, jelentősen megnőtt a bootolás és betöltések ideje. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.