Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Én a William Gibson Neurománc-ban vízionált implantátumokat várom.

A szememre nem mernék rakni semmit.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Xirtam válasza banhammer (#1) üzenetére


Xirtam
veterán

Na igen a szem amúgy is eléggé kényes egy szerv.

(#3) dark2


dark2
tag

Lassan mindazok a "technikai eszközök", amiket korábban a scifi könyvekben láthattunk - valósággá válnak. Eszméletlen, micsoda fejlődés van itt. Csak pénz legyen az embernek hozzá... Mármint a cikk végén olvasható polgári árusításra gondolok.

(#4) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Bocsánat az offért, de erről csak nekem ugrott be ez?

(hint: A szemüveget nézzétek)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#5) Dany007 válasza banhammer (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt mond kismillió kontaktlencsét viselőnek :D
Amennyiben tényleg olyan lesz mint a jelenlegi lencsék az abszolút nem fog gondot okozni senkinek sem.
Na jó az tény, hogy az emberek egy elenyésző százaléka nem képes elviselni a lencsét a szemén. Egyszerűen zavarja, begyullad tőle a szeme stb... De a többségnek semmi gondja sincs vele.
Én már ~ 12 éve viselek kontaktlencsét. Semmi problémám nincs és nem is volt vele. Gyakorlatilag olyan, mintha nem is lenne. Mivel érezni nem érzem, alváshoz nem kell kivenni stb... Párhavonta egyszer cserélem újra és kész.

Persze az egész technikai háttere még kérdéses. És jól jönne ehhez egy magyar nyelvű anyag. Mert ugye maga a lencse mittomén pár tized mm vastag és rendkívül hajlékony, rugalmas. Ebbe a rétegbe nem tudom elképzelni hogyan képesek beleépíteni olyan technikát mint amit a cikkben írtak. Szóval respect! :)

(#6) aram01


aram01
nagyúr

én is éltetem a dolgot :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) dajkopali válasza Dany007 (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

ha jól értem, itt a nóvum a lencse dupla fókusza, és az az újdonság, hogy a két képet új módon vetítik a lencsére, és onnan a szemre. maga a plusz kijelzés akkor működik, ha van egy HUD eszköz, pl. egy szemüveg hozzá

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) apatyas


apatyas
Korrektor

Kis kérdés: mi tartja a lencsét pozícióban? mármint körörösen. Viselés alatt is elfordulhat. A normál kontaktlencsének ez mindegy, az asztigmatikus lencsét meg épp a szem aszimmetriája tartja úgy ahogy kell. De biztos megoldották.
A leírásból ez a kitakarom-átengedem rész nem valami világos. Tán el kéne olvasni az eredetit is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) Puma K


Puma K
veterán

Vártam az első videót nézve, hogy mikor teszi fel a lencsét az öreg és vág ketté "lézer szem" üzemmódban egy narancsot ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát ennyit a Google szemüvegről...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) Dany007 válasza dajkopali (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Na így már érthetőbb. Tehát akkor mindenképpen kell hozzá valami - mondjuk egy szemüveg - ami vetíti rá a képet. Köszi!

(#12) aram01 válasza Dany007 (#11) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor ott vagyunk ahol a part szakad,megint

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) hakosh


hakosh
tag

Csoda, hogy ennél a hírnél már nem sütötték el, hogy "de ilyen közelre nem is tud a szem fókuszálni!!!" :D

(#14) dajkopali


dajkopali
addikt

nekem is csak később tisztázódott, hogy ez egy nagyszerű megoldás, de a következőre:
eddig a HUD-ot használók (szemüveg, sisak belső felülete, repülőgép szélvédője stb.) azzal a problémával találták magukat szembe, hogy a gépi infók és a külvilág jelei máshol láthatóak, vagyis egy szemüvegnél folyton fókuszt kellett váltani: vagy kijelzőre fókuszált, vagy a külső világra, folyamatosan váltogatni kell a fókuszálást
na ezek a csókák egy ügyes technológiával be akarják csapni a szemet (agyat), hogy az eszköz használója egyszerre, egy időben lássa élesen mindkét látványt, mintha egyetlen képernyőn lenne a két jel, megkímélve ezzel őt (a szemét) a fókuszváltástól
pimfnek látszik, de ez óriási fejlesztés lenne, ha működik

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) auth.gabor


auth.gabor
tag

Nekem úgy tűnik, hogy ez pont egy HUD szemüveggel együtt hatásos, mert kell valami, ami a szem előtt van, csak nem kell állandóan közelre és távolra fókuszálni, nagyjából fókuszban van egyszerre a szem előtti kép és a normál dolgok képe.

https://iotguru.cloud

(#16) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Volt egy tippem, és bejött. :B

Szerintem értelmesebb, mint a szemüveg. Kisebb helyet foglal, nem feltűnő stb... ja igen, kényelmesebb is. :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#17) aram01 válasza dajkopali (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

ha most egy ilyet berakatok magamnak,nem kezdem el automatikusan sarah connor-t keresni? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) #06658560 válasza aram01 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert van rajta youtube?

patyas: ha a gömbhéj közepén van a lik, ahol a másodinfó átengedése történik, akkor nem mindegy hogy áll a lencse?

[ Szerkesztve ]

(#19) 8th


8th
addikt

Felkerült ez a cikk a MH hivatalos facebook oldalára. :)

(#20) madgie válasza Dany007 (#5) üzenetére


madgie
titán

"Mivel érezni nem érzem, alváshoz nem kell kivenni stb... Párhavonta egyszer cserélem újra és kész."

És ezt tudja a kontaktológusod? Milyen lencsét hordasz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.