Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) HSM válasza fsb1000 (#26) üzenetére


HSM
félisten

Én nem azt mondanám, hogy annak érdemes venni, aki barkácsoló kedvű, hanem inkább azt mondanám, hogy akinek ilyen van, és van kedve és ideje foglalkozni kicsit vele, annak ez igencsak hasznos lehet. :K

Gyárilag se radiátor, csak közel sem olyan hatékony, mint amilyen mondjuk a sima 7870. Ellenben gyárilag is 10-15%-al gyorsabb, amit érezni is játékokban.

Természetesen, hogy mit érdemes venni az mindig az aktuális áraktól függ. Hivatalosan ennek a kártyának minimálisan több csak az ára a hagyományos 7870-eknél, annyi többletet szerintem mindenképpen megér a gyorsabb memóriája és magasabb sebességtartalékai miatt.

(#27) mimi82: Szívesen! :R

(#28) mpierre: Természetesen a feszültség csökkentése minden GPU-ra jótékonyan hat fogyasztás szempontjából. :)) IGP-re szerintem nincs nagyon szükség, én se használtam a teszthez. Az üresjárati fogyasztást általában megadja az AMD, a HD7900-ak ~12W-ja is stimmelt, az 5850-em is nagyjából pontosan volt belőve a ~25W-jával, ha jól dereng, és ebből már el lehet indulni. :K

(#29) Felhő: :R

(#30) Töki bácsi: Nem biztos, hogy gyengébb lapkák, vagy a fogyasztási limitet lépnék túl 7950-ként, vagy funkcionálisan nem üzemképes bennük elég sok shader, textúrázó, vagy valamely memóriacsatorna. A 7950 is a 7970-hez képest egy gyengébb Tahiti lapka lebutítva. :D
Természetesen megértem, hogy 7950-et vettél, nekem is olyanom lett végül, mivel sikerült jó áron kifognom egyet. De a normális árviszonyok mellett (ami sajnos itthon sokszor a feje tetejére áll, én tudom) legalább olyan jó az ár/érték viszonya a 7870-es Tahiti-nek, mint a 7950-esnek. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.