Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) HSM válasza BalaNce87 (#17) üzenetére


HSM
félisten

Vannak különböző szintek, írtam is, kikapcsolva is hagyja egy jó részét a csipnek mondjuk youtube alatt. Itt az alapprobléma, hogy egy gigantikus nagy csipről beszélünk, 4,35 milliárd tranzisztorról, ami nagyon sok. Összehasonlításul egy teljes Intel Ivy Bridge lapka IGP-vel, L3-al, meg a 4 maggal együtt 1,4 milliárd. ;)

Az IGP innentől kezdve gondolom nem kell ecsetelni, hogyan tud sokkal hatékonyabb lenni ilyen piti feladatokban, mint pl. youtube. ;) De a Pitcairn GPU a sima 7870-en is ezért hatékonyabb, az csak 2,8 milliárd tranzisztor, amiből le kell kapcsolni részeket.

Nem ismerem annyira a 7850-eket, de az 1050Mhz-es magórajelhez sokkal már szerintem nem fogsz tudni lejjebb menni a feszültséggel, de meg lehet próbálni. Ezekszerint akkor nálad is a powertune a korlát, a cikkben leírtakat tudom mondani ismét, alapos tesztelés mellett a csúszkát is lehet feljebb húzni, csak vigyázz, tipikusan ezeken az olcsóbb kártyákon nem szokott hatalmas tartalék lenni a VRM-en, és nem is mindegyik hőmérős, szóval óvatosan. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.