Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) HSM válasza gbors (#13) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, nekem se nyerte el a tetszésem. :( Ami némi reménykedésre ad mégis okot, hogy +20%-on nem okozott gondot se a Tahiti-LE-n se a Pro-n. Egyébként teszt célra teljesen kikapcsolható az Afterburner "nemhivatalos" módjával, amit már tényleg csak veteránoknak ajánlok, minél rövidebb tesztekre, vagy igazából arra se, ezért nem is írtam róla a cikkben, jobb, ha ezt nem használja az egyszeri user. :D Nem szaporítom a szót, kikapcsolt powertune-al a kombustor eredmény a +20%-os 116FPS-ről felugrott 133-ra, ami azért azt sugallja, hogy még ebben az "irreálisan" nagy fogyasztást generáló tesztben sem fogta vissza jelentősen a kártyát, tehát játékokban sem lesz gond, legalábbis a nálam járt két BOOST-os kártyával biztosan nem. :) Az eddigi játékos tapasztalatok is ezt támasztják alá, +20%-on szépen tartja eddig az órajelet, legalábbis azokban a néhány játékban, amikben próbáltam.

Nekem sokkal elszomorítóbb volt a BOOST áldozata, amit a fogyasztásból feláldoztak egészen minimális sebességelőnyért, akár a 7870 XT-n, akár a 7950-en az elsőgenerációs, BOOST nélküli 800Mhz-es példányokhoz képest. Szerencsére, helyre lehet hozni a dolgot, és úgy igazán kitűnő eredményeket produkál a Tahiti csip. :K Szóval azért a végére lett happy end! :D

A szakértői elismerésedet külön köszönöm! :R

(#14) Male: IGP trükközés.. Virtu ne legyen fenn, csak az integrált IGP és a VGA drivere (nyilván az IGP is legyen engedélyezve). Nálam ez az Intel HD4000 és ugye most a 7950. Következő, hogy a monitorunk egyik bemenete legyen az egyik VGA-ba dugva, a másik bemenet a másikra. Ha csak egy van neki, szívás. Szóval ha ez megvolt, akkor az asztalon jobbkatt egéren, és a "Képernyőfelbontás" menüben ekkor két monitort látunk, és a multimonitor beállításnál ki tudjuk választani, hogy "asztal megjelenítése csak itt:" egyes monitor és kettes. Namost innen az egyik az IGP, a másik a VGA-ra kötött monitor. Az a VGA fog menni, amelyikhez tartozó "monitorra" tettük az asztalt. :K A maradék feladatot meg a monitor automatikus bemenetválasztó funkciója jó esetben elintézi. :D

Fogyasztásban ez annyit hoz, hogy a VGA a legkisebb üresjáratban tekerhet végig, ez főleg GPU-gyorsított helyeken előny, pl. GPU-gyorsított böngészőben, vagy Youtube HD videónézésnél, ahol normál esetben a VGA kimozdulni kényszerül az alvó állapotából. Nekem pl. youtube videónál a HD5850
40W-al fogyasztott többet a sima üresjáratnál, míg ha IGP-ről videóztam az ilyen +2-3W-ból letudta a dolgot. :Y Majd lehet írok az AMD-nek, ha nagyon ráérek, hogy legyenek már kedvesek megcsinálni, hogy ha IGP-t használok, akkor menjen a zerocore power, mert vicc, hogy ilyenkor nem tud bekapcsolni, de ez csak driveres hülyeség. Akkor máris +12W-ot spórolnánk az IGP-vel a VGA-hoz képest non-stop, míg megy a gép és nem játszunk.

(#15) RetepNyaraB: Sajnos nem látok bele a csipbe, ennyit sikerült felderíteni a fekete dobozból, ez is elég kalandos volt. :D Azért örülök, hogy hasznosnak találtad. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.