Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem úgy volt, hogy létezik már olyan megoldás az ujjlenyomat olvasására, ami a kijelzőbe, illetve alá építhető?

szerk.: Asszem ez lesz: Qualcomm ultrahangos ujjlenyomat érzékelő

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Jobb lenne szerintem, ha maradnának az 5,2 és 5,7 collnál. A kijelző alá épített ujjlenyomatolvasóra kíváncsi vagyok, remélem, nem a hátlapra fog kerülni. Legalábbis a fenti képeken tetszik a telefon.
A home gomb elhagyását már az S7-nél is vártam, annak ellenére, hogy tagadhatatlan előnyei is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3) Qukac


Qukac
tag

Örültem volna, ha megtartják a kisebb kijelzőméretet kisebb házzal... Miért gondolják azt a gyártók, hogy nekünk ez jó :S Nem nagyon szeretem a mostani mobilom (Lumia 930) a mérete miatt, de ha újra olyan hardvert akarok, ami 2-3 évet lazán kibír nem tudok értelmes méretűt venni. Vagy túl kicsi (iPhone SE) vagy hatalmas (minden más telefon). Középút nuku.

(#4) erahurka válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


erahurka
félisten

A Microsoft tavaly bejegyzett egy ilyen jellegű megoldást.

(#3) Qukac: Nekem például jó. :U Sokáig én is azt hittem, hogy nem fogok tudni már 5"-os telefont sem használni, de most egy 5.5"-osom van és imádom, és a következő is legalább ekkora lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5) Luck Dragon

Szerintem sokkal szebb így. De az a vicces hogy a Huawei pont elkezdi a home gombok használatát, miközben a Samsung elhagyják. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Én ódzkodom a virtuális gomboktól, de ha így fog kinézni az S8 (sanszos, h igen) akkor megbarátkozom majd velük. :B
Az 5.7-es kijelzőt egy kicsit túlzásnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#7) parkasz


parkasz
senior tag

A home gomb helyett inkább a samsung feliratot hagyhatnák már el a telefon elejéről.

(#8) ghiottone válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Arról nincsenek valami jó emlékeim. Egy cseppett pontatlan volt a felismerés.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

De fain lesz majd ha kijelző alján kell valamit nyomkodni...

Ez a kávamentesítés nem a legjobb tendencia.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Richie86


Richie86
senior tag

Hát, most a kezembe vettem az S7-est, és nem igazán tudom elképzelni home gomb nélkül.
A másik ami nem tetszik, hogy túl nagy az az 5.7 ". Jobb lenne ha az alapmodell 5.1 maradna, és a nagyobbik lenne 5.7. Mindenesetre örülök, hogy megvettem 2 hónapja az S7-et, és nem vártam az S8-ra.

(#11) csorbajeno válasza parkasz (#7) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én azt is el tudom képzelni, hogy a márkajelzés alá lesz beépítve a leolvasó. Ezt a HTC-től vártam volna tavaly, de hátha majd most...

(#12) Samott


Samott
addikt

2017 van, eppen ideje volt megszabadulni attol az anakronisztikus elolapi gombtol... :) Valami kis kava kell a keszulek aljara, de a tobbi tenyleg felesleges, a vegletekig minimalizalhato.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13) QwErTy42 válasza Samott (#12) üzenetére


QwErTy42
addikt

plusz egy :K

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#14) Fred23 válasza Luck Dragon (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is szebb, meg praktikusabb is! Home gombnál ázott már be Samsung telóm.

(#15) slimshady válasza csorbajeno (#2) üzenetére


slimshady
senior tag

Hát ezek a kijelző méretek még minimális kávával is nagynak hangzanak.

Kijelző alá épített ultrasonic ujjlenyomat olvasónak örülnék. Végre vizes kézzel is fel lehetne oldani. :)

üdv.: SlimShady

(#16) Yany válasza Samott (#12) üzenetére


Yany
addikt

Az *előlapi* home gombnak sokkal több praktikai előnye van, mint amennyire ízlés dolgán elbotlana csak azért, mert ósdi. De persze van rá mód, hogy lekerüljön és a felébresztés se legyen gond, ahogy az LG is megoldotta pl., vagy a képernyőbe integrált ujjlenyomat-szenzor. De a hátlapi semmiképp sem előrelépés a jelenlegi home gombhoz képest: speciel én számtalanszor ébresztem fel a telót úgy, hogy csak rányomok a gombra az asztalon és a szenzor végzi a dolgát. Ezt hátlapival biztos nem oldod meg ilyen kényelmesen. Engem inkább a sztereo előlapi hangszórókról szóló hírek hiánya nyomaszt. :D

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#17) ollie válasza csorbajeno (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

5.2 és 5.7-nél biztos, hogy nem maradnak, ugyanis az S7-ek 5.1 (S7) és 5.5 (edge) colosak.

***

(#18) slimshady válasza bulikavagyok (#6) üzenetére


slimshady
senior tag

Én is preferáltom a fizikai gombokat, de ezért beáldoznám őket. Az 5.7 lenne ekkora kávákkal egy méretben az S7e-vel, ami nekem még jó is volna. A 6.2-es már meredek, pedig még lehet azt is bevállalom, ha zsebbe befér és jelentősen tovább bírja az akku.

üdv.: SlimShady

(#19) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Nagyon szép lesz ha ilyen lesz az S8 de nekem akkor is hiányozna a jól bevált kialakítás. Ez adta a folytonosságot az S sorozatban. Úgy kellett ez nekünk mint a kerek lámpás merci....

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#20) #09908736


#09908736
törölt tag

Honor 7-en a hátlapi ujjlenyomat olvasó volt a legkirályabb dolog, baromira ujjra esett. Vettem ki a telefont a zsebemből, azzal a mozdulattal egyből nyitottam is ki. S7en most nem is használom, abszolút kényelmetlen. Ízlések és pofonok.

(#21) Yany


Yany
addikt

Az nem jutott még senki eszébe, hogy lehet, hogy szélességében nem is lesz nagyobb a kijelző, csak hosszában a lekerülő home gomb helyét kihasználandó? Vagyis egyáltalán nem biztos, hogy kényelmetlen lesz a nagyobb képernyő, mert így nem lesz nagyobb a készülékház. És jól ki is aknázható lenne, bár nekem gondjaim vannak a szoftveres gombokkal, soha nem szerettem az Androidnak ezt a korábbi újítását. Minden, csak nem ergonómikus.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) Csapo83 válasza #09908736 (#20) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Én sokat használom az ujjlenyomat olvasót és pont fordítva vagyok vele.
Az asztalon van a telefonom és kényelmesnek tartom hogy nem kell felemelnem, csak megnyomom a gombot és voálá.
Ez tényleg egyedi ízlés dolga....
Ettől függetlenül számomra a Home gomb és mellette a két kapacitív gomb hozzá tartozik a Samsung design-hez, így már ez is csak egy lesz a sok közül.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23) slimshady válasza Yany (#16) üzenetére


slimshady
senior tag

Engem néha mondjuk zavar a fizikai gomb hangja. :) A hátlapi jobban kézre áll ha fogod a telót, de pont a felemelés nélküli feloldás miatt én is az előlapit megoldást választanám.

üdv.: SlimShady

(#24) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Nem rossz, es a meretekkel is kiegyezek. Vegre.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#25) Csapo83 válasza slimshady (#23) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Én pl kimondottan kedvelem a fizikai visszajelzést és csak remélem hogy nem jön ide is az almás Taptic Engine.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#26) #06658560 válasza Qukac (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#27) Matada2.3 válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nagyon várom már az első ilyen Ultrahangos megoldást :) Elvileg pontosabb mint az érintéses szenzor :)

Finn the human

(#28) slimshady válasza Csapo83 (#25) üzenetére


slimshady
senior tag

Vannak tagadhatatlan előnyei a fizikai gombnak. Majd kiderül milyen lesz a Samsung megoldása.

üdv.: SlimShady

(#29) Kampó


Kampó
senior tag

hosszú évek óta az első SAMSUNG ami ki is néz valahogy

AMD volt AMD van AMD lesz

(#30) -Ben-


-Ben-
veterán

Nem vagyok túlságosan Samsung párti, de ez nem lenne csúnya.

(#31) Látnok válasza Kampó (#29) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nem tudok egyetérteni veled. Szerintem a note 7 volt az eddigi legszebb, és valóban szép készülékük. (annyira, hogy teljesen beleszerettem, és ha nem szűnt volna meg, most az lenne a céges telefonom).

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#32) Samott válasza Yany (#16) üzenetére


Samott
addikt

Elvileg ugyanugy az elolapon lesz az ujjlenyomat olvaso, csak gomb nelkul, szoval remelhetoleg te se buksz semmi kenyelmi funkciot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#33) papi77 válasza bulikavagyok (#6) üzenetére


papi77
addikt

Finoman fogalmazva is túlzás lenne egy minimum 5.7-es kijelző! :(
Azért gondolhatnának a hölgyekre is,és a kisebb kezű férfiakra...
Páromnak az s7 is határeset!

Az első: NOKIA 1611

(#34) Kampó válasza Látnok (#31) üzenetére


Kampó
senior tag

ugyan ilyen csak home gomb-al :R:R... De valo igaz az sem ronda.. De az s széria meg az egyéb galaxy-k mind ugyan úgy nézett ki (anno még a Wave-k voltak nagyon szépek és egyediek) unalmasnak tartottam az egyen formát ez kicsit új kicsit más és minőséginek is néz ki.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#35) tommygunn84


tommygunn84
csendes tag

Kövezzetek meg ha rosszul gondolom, de azzal hogy a kijelző fizikai méreteit csak az egyik irányba változtatjuk attól megváltozik a képarány is. Az oké hogy a rendszer maga fel lesz készülve a 17:9, 18:9 vagy hasonló keparányra, de mi a helyzet a megjelenítendő tartalommal? Nem lesz az egy kicsit fura?

(#36) dementor


dementor
senior tag

Nem kár érte, sokkal szebb így a készülék. Plusz 1 hibalehetőséggel kevesebb.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#37) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Note 7 után újabb Samu ami tetszik. :C

Live-Die-Respawn

(#38) slimshady válasza papi77 (#33) üzenetére


slimshady
senior tag

Gondoltak a hölgyekre is, az ázsiai hölgyekre. Errefelé mindenki phablettel rohangál. :)

üdv.: SlimShady

(#39) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha S8 Plus lesz, akkor viszont a Note értelmét veszti.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Fred23 válasza Graphics (#39) üzenetére


Fred23
nagyúr

S8 Mínusz kéne inkább, mert S7-ből végül nem adták ki a Mini-t! :D

(#41) lezuvius válasza Graphics (#39) üzenetére


lezuvius
őstag

Nem lenne ujdonsag a Samsungtol, hogy alavag a Note szerianak (S6 edge+ vs. Note 5...). Lehet iden is csak az egyik jut el az oreg kontinensre.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#42) Yany válasza tommygunn84 (#35) üzenetére


Yany
addikt

Nem. Ugyanez a droid elfut 4:3-as tableteken is. Furcsaságok nélkül.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#43) bulikavagyok válasza Graphics (#39) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Miért veszítené? S Pen... :B

(#44) w333


w333
félisten

Nem tetszik ... a szoftveres gombok gyorsan be fognak égni ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45) slimshady válasza w333 (#44) üzenetére


slimshady
senior tag

Nem kell azoknak mindig latszaniuk. Volt mar jopar AMOLED-es telefonom es power user vagyok, de meg egy sem egett be.

üdv.: SlimShady

(#46) ORCA58


ORCA58
addikt

Szép szép, de nem a külcsín, hanem a használhatóság a fontos szerintem. A legörbülő képernyő pl. marhaság, de eladható, mint a hajlított tv. :F

(#47) HawerKing


HawerKing
őstag

Pedig beeg az amoled.... aki ezt mondta annak igaza volt , de ettol fuggetlenul akkor is ez a legszebb :) nekem az S3, S4 es az S5 telomon is beegett

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#48) wertigo1984 válasza w333 (#44) üzenetére


wertigo1984
őstag

Jdi kijelzovel elfogadnam. Amoledtol valahogy irtozom.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#49) Qukac válasza #06658560 (#26) üzenetére


Qukac
tag

Nem értem ez mi akarna lenni, és miért releváns az én igényeimnek, nekem nem luxus kivitel kell, hanem egy kisebb méretű, de aktuális évi csúcshardver, ami bír nálam 2-3 évet. Ennyi igényem van.

(#50) Balzak83


Balzak83
senior tag

5.7 lesz az alapmodell? Már látom hogy ennek a telefonnak a legnagyobb hibája az lesz, hogy kicsusszangat a user kezéből. Lehet majd rá fincsi armor tokokat venni, meg frankón feltapadó üvegfóliákat. Aztán lehet gyönyörködni a szép vonalvezetésben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.