Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Engem megvettek kilóra az új MacOS-el és az ARM-es mac-el. Kíváncsi vagyok, hogy milyen HW-eket mutatnak be hozzá... Ha működik akkor lehet, hogy elhagyom az ablakosokat.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) scream


scream
veterán

Kiváncsian várom, hogy Win-hez képest itt mit tudnak/akarnak kisütni ebből.

Sokan úgy gondolják, hogy az Apple nem tanult az MS bukásából, amikor hasonlóval próbált előállni.

[ Szerkesztve ]

(#3) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Kíváncsi leszek, érdekes útra lépett az apple ezzel.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#4) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Már rég MacBookom lenne, ha nem lenne ilyen bántóan botrányos a hűtésük. Ha ARM alapon jobban teljesít biztos benevezek ha nem is Pro-ra, de egy Air-re tuti.

Mondjuk azért megvárom, hogy Android stúdió, és társai hogy futnak. Az xcode magában nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#5) Cathulhu válasza scream (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

windows miota letezik azota (desktopon leginkabb) x86 alapu, gyakorlatilag az osszes 1st es 3rd party applikacioval egyetemben. Mig elobbin tud az MS segiteni, utobbin nem. Ezzel szemben az apple mar levezenyelt 2 sikeres totalis valtast es x86 alapon se tul regota vannak, igy nagyon nem osszevetheto a ketto.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A következő lépés az lesz, hogy építenek egy saját kijelzőgyárat a telefonjaikhoz.
Furcsa ez a "mindent magam alá szervezek politika, hogy ne függjek senkitől". Kíváncsi leszek be jön-e nekik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Silεncε


Silεncε
őstag

Jól értem, hogy szinte pontosan ugyanazt fogják csinálni mint a WoA? Hát kíváncsi vagyok, az Apple-nek nagyobb kontrollja van az egész ökoszisztéma fölött, így még jól is elsülhet a dolog

(#8) Kilobeat válasza m0h0senator (#3) üzenetére


Kilobeat
tag

@scream
@Pinky Demon

Az Alma lebutított Surface utánzatokat gyárt, óriási dicshimnuszok közepette, amíg az eredetit kötelezően-kényszeresen ekézi és ekézte mindenki. A Microt menő utálni és kész.
Amúgy meg a Micro már egy éve, másodszor is belevágott az X64-be (Surface Pro X), mert tudták, hogy nem a WIN RT-vel volt a baj, hanem hogy ők csinálták meg először, de most, hogy már lesz MAC OS RT ... :DD
Az Intel viszont megérdemli a sorsát, beleült a pár évnyi konkurencianélküliségbe, amivel megakasztotta az IT fejlődést, így hátat is fordított neki mindenki. Gyakorlatilag már csak az Ultrabookokba tesznek Intelt, még...

[ Szerkesztve ]

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#9) Szabi® válasza tibaimp (#6) üzenetére


Szabi®
addikt

Pont leírtad a lényeget :D Hogy ne függjenek senkitől.Én se csinálnám másképp.
A büdzse meg megvan rá :)

(#8) Kilobeat Jah meg az intelnek nem kellett volna 6 éves procikat megjelenéskori áron adni....kész vicc volt....már threadrippereket is reális áron kaptál,amikor is az intel még teljes áron adta a negyedik generációt is......

[ Szerkesztve ]

(#10) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Hell, it’s about time.. :)

P.s.: “De azért adunk még intel-es mac-eket.” Tuti. nagy lesz rá a kereslet.. :)

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Engem megvettek kilóra, arra leszek kíváncsi High End vonalon mit guritanak az aktuális top Intel ellen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) bmakszim válasza Kilobeat (#8) üzenetére


bmakszim
senior tag

Egyesek itt a fórumban még mindig Windows - Mac vitát próbálnak generálni, miközben az Apple azzal az Office-szal demozta történetének egyik legnagyobb eseményét, amit a Microsoft maga fejlesztett külön az almások saját processzoraira. :U
Ki tudja, lehet lesznek még Windows PC-k Apple processzorokkal...

(#13) Sinesol válasza moleculez (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Végülis teljesen mindegy, nem igazán lesz alternativa, ahogy pl. a jelenlegi top Apple chip se alternativája a Qualcomm chipeknek.

Nem meglepő a döntés, sokkal komolyabb csomagot tudnak letenni az asztalra, ha már a hardver is eleve az igényeiknek megfelelően készül, összehangolva az oprendszerrel, jól láthatjuk ezt a telefonok esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Auratech válasza bmakszim (#12) üzenetére


Auratech
őstag

Nekem akkor lett igen gyanús a Microsoft Apple felé barátkozása, mikor a karanténsuli alatt egy Power Point nyűgöt akartam megoldani.
Kiderült, hogy a lejátszott prezentáció közben rögzített audió narráció belső, átállíthatatlan audioformátuma, (codec) az inteles x86-os Win 10 gépen M4A !!.. Nem WMA, nem MP3, Nem WAV, Ogg, Worbis, SND.. Hanem az Apple formátuma, amihez telepített QT player kell legalább, hogy elinduljon. A legtöbb gépen nem indult el a hang..
Rájöttem, hogy csak azért, hogy mehessen az Apple gépein MAC, IOS a ppt, megszivatta a saját házanépét..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#15) #25954560 válasza moleculez (#11) üzenetére


#25954560
törölt tag

engem is az erdekel, mert bar nem vagyok erintett, izgalmasnak tunik.
mondjuk a marvellnek (ex-cavium) es az ampere-nek is vannak jofej cuccai, tehat ha eleinte nem is maga tervezi, tudhat brutalisan eros ARM-os procikat tenni a munkaallomasaiba az Apple. vagy pedig rendes termekvonalat tervez, ami tenyleg skalazodik a magokkal, tehat maga tervezi a teljes csaladot. 12+ magos ARM-ok mar hasithatnak szepen, bar valoszinuleg a kihasznalasukhoz megintcsak ugyesen kell kodolni (vagy legalabb szuper forditora es utemezore van szukseg).

illetve kesobb valtanak-e nvidiara, hogy az o altaluk mar kidolgozott cpu-gpu megoldast hasznaljak vagy az amd-vel is tervez(tet)nek hasonlot.

[ Szerkesztve ]

(#16) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Én arra nem találom a választ, hogy hol áll jelenleg teljesítményben az ARM egy jelenlegi X64 architektúrához képest? Mondjuk egy Threadripperhez viszonyítva?

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#17) Ezekiell válasza ericssonfan2 (#16) üzenetére


Ezekiell
veterán

4K videóra pakolgattak filtereket élőben, lejátszás közben - az azért nem szar indikáció.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18) ericssonfan2 válasza Ezekiell (#17) üzenetére


ericssonfan2
tag

Az egy célfeladat, arra lehet spec enkódert/dekódert, dsp-t, meg mifenét tenni a processzorba, de egy all-purpose processzor (x64) ellen vajon mire képes? Nem fog mostantól kezdve mindenki 4k videókat filterezgetni... (én biztos nem)

Én pl kutatásra használom a számítógépet és eléggé meg tudom érezni, ha gyenge a processzor.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#19) dabadab válasza Ezekiell (#17) üzenetére


dabadab
titán

Kérdés, hogy abból mennyi futott GPU-n meg mennyi CPU-n.

Majd ha kijönnek a tényleges gépek és lehet ugyanazokat a benchmarkokat futtatni inteles meg armos Macen (meg látni a hozzátartozó fogyasztást), akkor az többet fog mondani.

DRM is theft

(#20) Ezekiell válasza dabadab (#19) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaja, ezért írtam, hogy indikátor csak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) Sinesol válasza ericssonfan2 (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha jól emlékszem, volt pár eset, ahol viszonylag közel kerültek teljesitményben, de ott meg már ugyanannyit fogyasztanak mint a megszokott dolgok, plusz ehhez jön még a tengernyi kompatibilitási probléma, mivel x86-ra van fejlesztve, optimalizálva szinte minden. Egyszerűen nem nagyon van értelme forszírozni a dolgot, ezért is elégg tetszhalott a dolog.

Dabadab: Túl sokat az sem fog mondani, ha Inteles, meg Arm-os MacOS-t vetsz össze, mivel ott már egy a tervezőasztaltól kezdve a rendszerhez optimalizált rendszer fog versenyezni a régi kompromisszumos megoldással. Kb. mintha egy PS4-et vetnél össze játékok alapján egy asztali PC-vel. Attól, hogy adott játék mindkettőn 4k-ban megy, még igencsak óriási különbségek lehetnek erőben.

[ Szerkesztve ]

(#22) dabadab válasza Sinesol (#21) üzenetére


dabadab
titán

ott már egy a tervezőasztaltól kezdve a rendszerhez optimalizált rendszer fog versenyezni a régi kompromisszumos megoldással

Ez sokat nem számít akkor, ha ki kell számolni a pi első százmillió számjegyét.

DRM is theft

(#23) Noukoum válasza Ezekiell (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Amit iphoneal vettek fel :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) moleculez válasza Ezekiell (#17) üzenetére


moleculez
veterán

Ráadásul A12Z, avagy az aktuális iPad Pro SoC volt alatta. Sőt később Craig mondta is, hogy az összes macOS demó arról futott. Ez tényleg izgalmas, főleg az, hogy az összes macOS natív app alapból portolva van. A helyzet az, hogy egy sima OS update is bajos tud lenni, vannak bugok, itt mi lesz, gyereleJoIsten...
De hogy ARM (i)MacPro-t nem tudok elképzelni, az is biztos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) Alchemist válasza Auratech (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Az m4a-t a VLC lejátssza, Freemake Video Converter átalakítja QT nélkül is.
Az persze gáz, ha QT nélkül a PP nem játssza le...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) dabadab válasza Alchemist (#25) üzenetére


dabadab
titán

Főleg, hogy része MPEG standardnak.

DRM is theft

(#27) azbest válasza Auratech (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ez valami tudatlanságból fakadó összeesküvéselmélet?
Az mp4 alatt aac-t értenek. És ahogy látom 2010 utáni verzióknál alap. [link]
Még azt is leírják, hogy a régi powerpoint és oprendszer verziók mellett milyen alternatív codec telepítésével lehet a lejátszást támogatni. A 32 bites verzióknál van szükség külső segítségre, amihez a quicktime playert ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#28) theboobaq


theboobaq
aktív tag

és akkor így hogy házon belül megoldják a procik tervezését/gyártását olcsóbbak lesznek a gépeik..... ja nem. :))

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennek igy bukas szaga van. iOS-re, iPad OS-re alig keszult komolyabb szoftver, Mac OS-re se sokkal tobb. Mar ok sajat maguk sem fejlesztenek Mac OS-re, vagy amit igen, az vicc szamba megy.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A Hacktintosnak lőttek.

(#31) brumi1024 válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


brumi1024
veterán

alig keszult komolyabb szoftver, Mac OS-re se sokkal tobb
Csodálom, hogy erre azok a cégek még nem jöttek rá, akik munkagépnek veszik a Maceket.

(#32) nuke7


nuke7
veterán

nyilván nagyobb így a profit, de tegyük fel a kérdést, hogy valóban az hiányzik, hogy natívan fussanak az ios app-ok a mac os-en..? :F
Egy jóval erősebb rendszernek elvileg semmi gondot nem okozna egy jelentősen gyengébb rendszer app-jainak futtatása, még akkor se, ha nem natívak teljesen... :N
(szóval szerintem bármit próbálnak bemagyarázni, hogy ez milyen jó lesz a user-nek, rohadtul csak a profit margin-nak lesz jó...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#33) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom, mennyire vágják maguk alatt a fát ezzel. Értem, hogy a profitmaximalizálás a cél, de ezek a gépek mégis azon a területen mozognak inkább, ami az X86-nak jobban fekszik.
Lehet, hogy szuper alacsony fogyasztása lesz, de kétségem van, hogy meg tudna közelíteni egy i7-et.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Auratech válasza azbest (#27) üzenetére


Auratech
őstag

Értem. Akkor Gondolom a Keynote-ben meg senkinek nem okozhat gondot a WMA.
m4a fejlesztette-Apple inc.

Auratech Field Recording

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Kivancsi leszek mennyire lesz ez jo, a telonal es a tabletnel bejott ez a sajat soc dolog.

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

Remélem, hogy nem a telefonos és tabletes appokkal kell majd operálni. Ha bejön, és az eddigi (leginkább népszer) programok készítői portolnak ARM-re, akkor viszont bejön a dolog. Ez bíztató:
"Egyébként már a Microsoft is legyártotta Office szoftverek natív változatát, a Wordöt és az Excelt biztosan, az Adobe pedig Lightroommal és Photoshoppal áll készen a váltásra."

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Hát igen. Én még emlékszem arra a kifejezésre a 68k/PPC váltás idején, hogy fat binary. Anno emuláltam Amigán Mac-et eleget. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#39) NandoXXL válasza #98320896 (#37) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez a baj az országgal hogy setét, vörös/narancs egyfajta tumor, a tudatlanság rákos daganata.
Nem a nyers teljesítmény számít, a marketing, a rendszer reszponzivitása/user élmény, és az optimalizáció. Pont most lehet a hype vonatra felszállni és részvényt venni majd, siker lesz. A tabletben sincs Intel, ahogy a mobilban sincs (és ott az Android/Apple nyert a Microsoft/Intel ment oda ahova való, más kérdés hogy google az új Winfos tele minden szarral)..

[ Szerkesztve ]

(#40) Ezekiell válasza NandoXXL (#39) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na de tableten nem is akarok xcodeban fejleszteni, csak hogy sajátot mondjak. És akkor még nem is beszéltünk egyéb dev dolgokról.

Elég nagy ám a software developerek piaca, akik macet használnak most...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#41) Samott


Samott
addikt

Arra a Tomb Raiderre lennek kivancsi. Az elvileg emulalva futott, de milyen VGA-val? ARM-os integraltal vagy van valami AMD mellette? Mert lehet karhoztatni az x86-ot, de a jatekhoz elsosorban gpu kell... es ha PC-n 100-200 Wattot eszik egy ilyen jatek akkor nagyon at lettunk verve ha par wattos fogyasztassal elviszi egy ARM--os gpu. Vagy ok lettek atverve es nem ugyanaz a minoseg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42) adamssss válasza Samott (#41) üzenetére


adamssss
veterán

Craig azt mondta h minden demo A12Z-n futott... mondjuk a videobol nem lehet latni hogy milyen grafikai beallitasokkal futtattak a jatekot.

Az Apple-t ismerve azert benne van hogy lesz itt pislogas novemberben, meg morgolodas hogy az x86/windows vonal mi a szart csinalt az elmult 5 evben. De persze mint minden nagy valtas ez is millio buktatot rejt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43) hallador válasza brumi1024 (#31) üzenetére


hallador
addikt

Igen, oda, ahova a bármilyen gép is pont ugyanolyan jó. Mert ugye azért azt tudja aki a szakmában van, hogy a régi beidegződések, amik valamikor 2005 - 2012 között keletkeztek, már nem élnek.
A videót vágok Mac-en, meg a stúdióban Mac van.
Ott van Mac aki lusta megtanulni mást, vagy pl Final Cut Pro-n felül semmit nem ismer.

Mivel a nagy webes cégek által használt platformok, platform függetlenek, ezért az apple éppen annyit fog érni mint egy elitebook.

Ma is sokan vesznek apple gépeket munkagépnek, de nem azért mert jobbak lennének bármi másnál, hanem azért mert ehhez szoktak hozzá.

Egyenes következmény = Ott lesz apple ahol erre költenek, az az a világ legtöbb részén, és Kelet-Európában biztosan nem.

(#39) NandoXXL

más kérdés hogy google az új Winfos tele minden szarral)..

Ami miatt a föld legelterjedtebb mobilplatformja az egyik, a microsfoftot, meg hagyjuk.

(#45) negyedes

Ez így lenne logikus, mert az ARM nem tart még ott.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) janeszgol válasza Samott (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Ma már olyan hatalmas buktát nem vállalhatnak be. Térnek át szoftveralapú kiszolgálásra (70%-30% SW:HW az ideális céljuk, ezt még régebben nyilatkozták), kiélezettebb a helyzet minden téren. Ma már nem hiszem, hogy beleférne nekik a "valami bejön, valami nem" üzletpolitika. És hát ha X86 vagy X86_64, akkor MS. És manapság furcsa testvéri viszonyba került az Apple és az MS. :)
Meglátjuk!

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) negyedes válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


negyedes
addikt

Szerintem az alap modellek es a Macbook lesz most csak ARM alapu, a pro verziokat, legalabbis en, hagynam intelen a joval nagyobb telejesitmeny miatt, az OS ugyis fel van keszitve mindket arhitekturara.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#46) Samott válasza adamssss (#42) üzenetére


Samott
addikt

Itt most pont az x86/windows vonalat probaltam kizarni az osszehasonlitasbol. Jatek, tehat a gpu a meghatarozo. Ha az A12Z annyit tud par wattbol mint egy Radeon7-es vagy nvidia 2070-es 100+ wattbol... akkor valami nagyon el van kefelve VGA fronton.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47) Ezekiell válasza negyedes (#45) üzenetére


Ezekiell
veterán

És kb addig így is kellene hagyni, amíg az ARM nem hozza nyers erőben egy i7 szintjét. De 2 év lesz az átállási periódus, az alatt sok minden történhet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48) Tigerclaw válasza brumi1024 (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon kevesen vesznek munkara Mac-et. Gondolom ezen az elozo MBP generacios benazas se javitott. Ez kb. olyan mint hogy van akinek idealis notebook helyettesito egy iPad Pro. Attol hogy neki eleg az amit kinal, minden szoftver, app rendelkezesre all, attol meg nem ez a jellemzo a piacra. Raadasul a Mac hasznalok nem kicsi resze szoftver fejleszto, akiknek most idealis eszkoz egy MBA vagy MBP. Azok valoszinuleg kenytelenek lesznek valtani, mert ketlem hogy ertelme lesz fejleszteni, debuggolni egy olyan gepen ahol csak emulatorral megy az x 86/64 kod. Most van VS, VSC meg szinte mindenfele nyelvre IDE, framework. Masik ok, hogy lathatoan pont ok nem latjak szivesen azt aki komolyabb munkara hasznalja majd a gepet, mert lassan nem lesznek portok a gepeiken.

Ket oldal igenyei vannak szoros szimbiozisban. A fejlesztoke es a felhasznaloke. Vajon erdemes-e fejleszteni, hasznalni egy ennyire zart platformra. Ne felejtsd el, hogy itt az egyedi platform nem jelent egyedi termekkategoriat. Az iOS/Arm, majd az Android/Arm uj termekkategoriat hozott, a mobiltelefonok, tabletek szegmenset, kikerulthetetlenul a felhasznalok reszerol es oriasi piacot a fejlesztok reszerol. Itt most nem lesz ilyen. Ez csak egy olyan notebook/PC lesz, ami dragabb, zartabb meg kevesebb dologra jo. Az MS ketszer bukott mar szinte pont ugyanebbe. Lebutitott OS, sokkal kevesebb alkalmazassal, jo hardverrel.

Gondolj bele, hogy Apple arazassal hanyan vesznek majd toluk olyan gepet, ami meg evekig csak egy kiserletnek fog szamitani. Nem fognak es nem tudnak semmit sem garantalni. Kb. olyan lesz mint a Huawei miutan lekapcsoltak a Google Play aruhazat, csak sokkat tobb buggal. Raadasul valoszinuleg alig lesz olyan feature-je, ami ne lenne meg az x86-os oldalon, de forditva eleg sok lesz.

Egyebkent ez a kiserlet mar evek ota folyik ez iranyba, az iPad Pro-val es eddig nem tul pozitivak az eredmenyek. A nagyon nagy tobbseg tabletnek veszi, nem pc, notebook helyett. Arm-os, komoly hardverrel, egyre tobb komolyabb alkalmazassal, de megse csinalt forradalmat. Van ott is egy mikroszkopikus vasaroli szegmens, akiknek annyi is eleg, de inkabb csak azok veszik akinek komolyabb tablet kell. Az iPad Pro-ba pont azt nem akarjak beletenni, amitol jol mukodne, pedig eleg megnezniuk par youtube-os review-t, hogy megtudjak mi kell a piacnak.

Van meg egy nagyon komoly kulonbseg a ceg Armos es x86-os termekai kozott. Az utobbiak nyitottak, telepithetsz ra kulsos szoftvereket, ha mas OS-t teszel ra, ha akarsz upgradelsz, ha akarsz downgradelsz, ami kell is, mert a Mac OS-en egy bug evekig is fenn allhat (gondolom egy hadseregnyi programozo, meg az oriasi penzeszsak sem eleg, ha igazabol szandek sincs a bug javitasara). Szoval nem csak Armos lesz a next gen Mac, de jo esellyel be is fogjak zarni, majd evrol evre le kell nyelned hogy milyen feature-t vettek el toled, milyen felesleges dologert cserebe es mi az ami kellene a nagy tobbsegnek, mert az Apple mindig a sajat uzleti erdeket nezi, ha fejleszt, nem a felhasznalok igenyeit. Pontosabban azt hiszik hogy uzletileg jo, ha folyamatosan bosszantjak a vasarloikat.

En ezt kb. 8 eve tapasztalom a Macbookom es iPadom, iPad Pro-m kapcsan. Folyamatosan butabb hardverrel es szoftverrel jonnek.

Mostanaban eleg sok termekuk megmutatta, hogy nem lesz minden arany amihez hozzaarnek es mar nem tudnak barmit eladni, barmennyiert. Regebben kezen jart a merhetetlen mohosaguk egyfajta jo iranyu maximalizmussal es az utobbi ma mar nem latszik. A mohosaguk par evre meg feljebb kapcsolt, minden termekuk kapcsan, csak a piac nem akarta/tudta lenyelni azt a bekat is.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Ezekiell válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nagyon kevesen vesznek munkara Mac-et.

Miiiii? :Y Leszámítva az ÖSSZES fejlesztőt, aki IOSre/iPadOSre/MacOSre dolgozik, meg leszámítva az összes content creatort, aki mondjuk FInal Cutot használ, meg az összes software developert, aki macet használ (majd egyszer menj el egy dev konferenciára és nézd meg a macbook vs bármi más arányt).

De te is írod, hogy a devek nem kis része Macet használ, tehát akkor cska veszik :) Más kérdés, hogy ARMel is venni fogják-e.
Én is Macbookon dolgoztam pár évet, aztán váltottam onnan, mert sztem is egyre kevésbé éri meg ilyet venni munkára (ha csak nem abszolút muszáj) - de azért még mindig nagyon sokan ezt veszik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#50) Norb79 válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem nem jó párhuzam az MS próbálkozása, inkább az iOS vonalon végrehajtott 32bit -> 64 bit átállás a jó példa. Az általad felsorolt problémák többsége kompatibilitásból fakad, ami akkor fordulhat elő, ha nincs jól levezényelve egy átállás. Windows vonalon ezt lehetetlen normálisan végrehajtani, mert redditen azonnal szétszedik az MS-t, ha az optimalizálás érdekében kivág pár programsort és nem fut a 86-ban dos1.0 alá írt esztergapad vezérlő program win10en is. Nézd meg, a win32t nem tudják kiírtani az (gémer) életünkből. Az apple ezt sokkal jobban megoldja, van két év átállni, aki átáll, átáll, aki nem, nem, de ez utóbbiak alól kilövik az oprendszert és helló. Persze számtalan program (az én esetemben játékok) ragadt 32 biten, így hiába fizettem ki őket, nem tudok vele játszani, csak ha szerzek vhonnan egy régi ipadet, és jajjmegjujj, hiszen sok pénzt fizettem értük, de valójában ez a fejlődés, akkor majd nem játszok settlers4et többet ipaden, de cserébe jött rá civ6 meg coh, ami azért komolyabb, és a 64 bitre váltás tette lehetővé. Windowson ezt sose lehet eladni, hogy ez a fejlődés ára, tessék a 3. félnél reklamálni, hogy updatelje a programját, mi szóltunk két évre előre...
Nekem inkább azok a kétségeim vannak, amiket mások is feszegettek, hogy oké ARM is tudja (elméletileg) azt a teljesítéményt amit az x86 ugyanannyi wattból, de mennyire tartósan és kiegyensúlyozottan? Na majd meglássuk. Mindenesetre ez nem az MS féle kísérlet lesz, apple vevői között nincs ott a sok reddit huszár, aki azonnal széttrollkodik minden változtatási kísérletet, ha jó irányba mutat, ha nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.