Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Hellwhatever válasza #32839680 (#101) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

(#103) zsintai1987 válasza Hellwhatever (#102) üzenetére


zsintai1987
tag

Még hamar!
Már csak azt kell élérni hogy az ilyen Principle Technologies féle cégek ezt a javított változatot használják teszteknél :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#104) Predatorr válasza #32839680 (#101) üzenetére


Predatorr
őstag

6 magos 2nd gen ryzenem van, feltettem rá, elvégre nem támogatott. ;] :P Szalad szépen minden.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#105) #72688384 válasza Hellwhatever (#102) üzenetére


#72688384
törölt tag

gondolom olyan fasza lesz mint az eheti

(#106) solfilo válasza Predatorr (#104) üzenetére


solfilo
veterán

2nd gen támogatott, mint itt is írja a Microsoft. :)

solfilo

(#107) Predatorr válasza solfilo (#106) üzenetére


Predatorr
őstag

Ja, akkor a gépem a hülye, és átveri a telepítőt! :Y Meg a többi Ryzenesé is (1-2). Ja, a tesztelő szoftvert is átveri, annál is a 2600X a probléma.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#109) DraXoN válasza Predatorr (#104) üzenetére


DraXoN
addikt

2. gen támogatott, még az én 1600(AF)-em is támogatott, ami lényegében szintén 2.gen 2600 csak alacsonyabb órajelen (a sima 1600 órajelein).
Meg lepődtem rajta, de akart már updatelni win11-re.. még mondjuk szerencsére nem úgy mint anno win7-ről kerültem át win10-re, hogy "otthagytam a gépet fél napra és mire visszaértem windows 10 lett".. csak "gratulált", hogy minden feltétel adott amikor TPM-et bekapcsoltam és kérdezte akarok-e frissíteni most. De inkább még nem tettem.
Helyette a nem támogatott TPM nélküli Xeon 2678v3 gépemre raktam rá próbaképpen... hát, együtt lehetne vele élni ha muszáj, de szerencsére még nem az... később meg csak csiszolnak majd még rajta valamit.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#110) Dragon3000 válasza Predatorr (#107) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor nézd meg az ms oldalán a támogatási listát, minden 2xxx cpu szerepel ott, az apu-k kivételével.

(#111) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#112) solfilo válasza arn (#111) üzenetére


solfilo
veterán

:C :O

solfilo

(#113) Predatorr válasza Dragon3000 (#110) üzenetére


Predatorr
őstag

Magasról lesz.rom a marketinget, a Win telepítő kiírja (írtam!), h nem megfelelő a gép (tpm on!), nem valami 3rd szar, de a nem ms ellenőrző progi is cpu támogatás hiányát jelzi. Ezek a tények, hiába okoskodtok. Kipróbáltam többféle w11 telepítőt. :P Nem mintha nem tudnám így is feltelepíteni trükközve, aztán frissül is, tehát onnan már támogatott, de a mezei user csak azt látja, h nem tud telepíteni, vegyen új hardvert.
Mellesleg a biztonsági szakaszban „nem támogatott” az az új rész, amely a 6300HQ-nál 1 kivétellel mind.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#114) DraXoN válasza Predatorr (#113) üzenetére


DraXoN
addikt

Virtualizáció engedélyezése be van kapcsolva a biosban?
Mind írtam az én Ryzen 5 1600(AF)-em is jó (ami gyakorlatilag egy alacsonyabb órajeles 2600as).
Ami kell (jelenleg): TPM 2.0, Secure Boot.
Ami valamikor a jövőben kellhet a: VBS, ami miatt elvileg sok régebbi CPU-t "kivágtak".. bár azok is támogatnak virtualizációt de elvileg nem olyan szinten, mindenesetre, hogy kicsit is működjön biosban engedélyezni kell.
Elvileg valamikor a jövőben a VBS alapértelmezetten be lesz majd kapcsolva az új telepítéseknél, valószínű elösször OEM gépeken... ami a játék és alkalmazás teljesítménynek nem fog jót tenni, de a biztoságot elvileg növeli majd, ezért valószínű, hogy az OEM-ek irányából jön az alapértelmezetten "bekapcsova kell lennie" kérés.. bár elvileg sok régebbi CPU-n is bekapcsolható lesz a VBS, de nagyobb teljesítmény eséssel járhat majd, és elvileg ezért lett sok CPU kizárva (papíron... valójában bullshit az egész, de ez van, el kell fogadni, eleve a VBS-t egyenlőre nem is lesz kötelező használni, persze jöhet egy verzió ami majd kényszerít onnantól, vagy majd a windows 12...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#115) Dragon3000 válasza Predatorr (#113) üzenetére


Dragon3000
veterán

Biztos marketing, ha 2xxx cpu mellett másoknál gond nélkül települt a win11.

(#116) Predatorr válasza DraXoN (#114) üzenetére


Predatorr
őstag

Próbáltam mindent. Laptopon éppen ki volt kapcsolva, arra szépen felmászott.

Dragon: Pedig nem. Megnéztem a lapom topicjait szerte a neten, senkinek nem ment föl Ryzen 1-2-kkel (külön kéne tpm modult vásárolni, hiába ON a biosban). Még a telepítős trükköt is onnan lestem.el.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#117) Dragon3000 válasza Predatorr (#116) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ryzen 1xxx nem támogatott, illetve a 2xxx közül is csak a cpu-k, az apu-k nem.

külön kéne tpm modult vásárolni, hiába ON a biosban

Ez azért érdekes, mert az említett cpu-kban van a tpm támogatás, nekem is van külön tüskesor az alaplapon is, ami üres mégis minden gond és trükk nélkül felment a win11, amikor próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#118) Picco


Picco
addikt

ugylatszik ez is megoldodott

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#119) Predatorr válasza Dragon3000 (#117) üzenetére


Predatorr
őstag

Csak azt tudom mondani, amit tapasztaltunk Asus X470 lapokban. Világszerte. Amúgy egy nagy szar az AMD v a W11 (nézőpont kérdése), mert az átfedés (képmentés) továbbra is fagyasztotta a rendszert percekre (aztán a videó szerkesztő elfelejtette a képet). Ugyanezzel a 6 éves, Intel laposon semmi probléma, ahogy W10 alatt sem gond ua. nV driverrel.
Használd az AMD powerplan-t: 90% min. CPU teljesítmény, hadd fogyasszon!
Telepítsd az új AMD chipset drivert: vigyorgó fekete halál. (Levettem a min. Cpu teljesítményt 10%-ra, W10 alatt 5-tel sincs gond.)
Az az érzésem, komoly gáz van a ryzenekkel (bizonytalan alacsony kihasználtsággal), ami w10 alatt nem derült ki.
Amúgy a kegújabb frissítés Intelnél is beb.szott, leállt a biztonsági központ, és semmilyen trükkel nem lehet beizzítani, a telepítők meg csomaghibával elszállnak, az sem javítható semmivel (sfc, dism, víruskereső, stb). Tiszta rendszermentéssel is teszteltem. Ryzenen nem tudom, onnan már leirtottam.
Szóval jól összerakott rendszernek.tűnik ez a w11.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#120) Dragon3000 válasza Predatorr (#119) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aztán nagy fogyasztási különbséget fogsz észrevenni, hogy 5% vagy 90%, a minimum, miközben nem terheled a cpu-t, ez olyan, mint az alap hajtás és az all core oc, pár W különbség lesz idle-ben. Sok másik tapasztalat van, hogy 1600AF mellett is gond nélkül települt a win11. Véletlen nem tartozol azoknak a táborába, akik belenyúlnak a rendszerbe, meg letiltogatnak ezt azt amazt, mert az felesleges? Mert sokszor az ilyen információk is csak sok sok üzenetváltás után szoktak kiderülni.

(#121) #72688384


#72688384
törölt tag

nem értem miért erőltetik ezt a fost egy csomóan.
mi az ami miatt a win11 szükséges a w10 ellenében? az összes "újitása" jön w10-re is.
egyedül az intel biglittle megoldása miatt LEHET szükség rá de intelt meg eleve nem vesz most senki akinek minimális lövése van a dolgokhoz.

(#122) Picco válasza #72688384 (#121) üzenetére


Picco
addikt

eye candy es sokan unatkoznak.
en inkabb megkoszonnem nekik a helyedben mert az o segitsegukkel, amikor majd a tobbseg valt, tobbnyire problema mentes lesz.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#123) PCProfessor válasza Picco (#122) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nagy sóhaj van a "többnyire" kijelentésen.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#124) Kansas válasza PCProfessor (#123) üzenetére


Kansas
addikt

Teljesen problémamentes szoftver a világon nincs(nem, a sokkilences mission critical szoftverek sem), ekkora méretű meg végképp.
Szóval bele kell nyugodni, hogy ha csak nem gépi kódban, hardverspecifikusan megírt, vagy párszáz/párezer soros szoftverről beszélsz, a "többnyire" az a norma.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#125) PCProfessor válasza Kansas (#124) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Persze, hogy nem problémamentes, nem is várom el. Azt várnám el, hogy átlagfelhasználóként több működő funkció legyen, nem pedig problémás.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#126) Kansas válasza PCProfessor (#125) üzenetére


Kansas
addikt

Minél több?
A funkciók túlnyomó többsége működik, csak a problémák jobban láthatóak, mert a működő funkciók miatt nem panaszkodik a nép(többségükről szvsz nem is tud).
És akkor arról ne is beszéljünk, hogy a gamer "power userek" egy jelentős része nem rendeltetés szerűen használja a funkciók egy részét, vagy a paranoia nevében kiheréli a saját OS-ét... és utána ők panaszkodnak a leghangosabban, ha valami nem/nem úgy működik, ahogy szeretnék.
Volt régen egy elég jó cikk, "A Linux nem Windows" címmel - no símán meg lehetne írni fordított felállásban is, hogy "A Windows nem Linux"... esetleg a MAC-et is belevéve, ha már az új Tálca elMACesedett kissé.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#127) Hellwhatever válasza PCProfessor (#125) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Írj már egy listát arról hogy mik azok a funkciók amik nem működnek, meg arról hogy mik működnek és majd elválik mennyire alapos ez az elvárás.

Biztos könnyen fog menni ha ennyire szar a rendszer. :U

(#128) #72688384 válasza Hellwhatever (#127) üzenetére


#72688384
törölt tag

apk support.

(#129) PCProfessor válasza Kansas (#126) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nekem sem a stock, sem tweakelt win nem okozott gondot mikor csak játszottam rajta(egy monitorral), minden úgy futott ahogy annak kell. Viszont olyan alap dolgokkal meggyűlt a bajom, hogy notebookot nem megfelelően altatta/kapcsolta ki, tűzfal sz@rakodott, játékoknál gyakran előfordult, hogy tálcáztam és második monitorra rakta át a játékot, utána meg restart kellett neki, hogy visszarakja. Drivert cseréltem, oprendszert, játékot; sőt még vulkan, dx9/10 alatt is jelen volt ez a dolog nem csak 11 és 12-nél. Hanggal szintén voltak incidensek, lejátszó akadt, miki recsegett. Mikrofonhoz felraktam a drivert és recsegett meg robot hangom volt, equalizer meg driver csere sem segített, mert a windows úgy döntött átállítt magának valamit. Több VPN-n nézegettem meg bíbelődtem; bekapcsolt állapot jól funkcionált. Kikapcsolva, portot váltva, közben játékot töltve steamről pedig lekapcsolt a gép(notebook és asztali is). Több vpn-t, több verziójú win10-et is megnéztem, összesnél megjelent ez a hiba. Usb portok sem úszták meg, mert energiatakarékos módban voltak én pedig vakartam a fejem, mert pen drive lassú volt, max teljesítmény ellenére, 0 energiagazdálkodási opcióval.

Igen, vpn nem alap felhasználió dolog. A többi kétség kívül igen. Mindent helyre tudtam hozni vagy megcsinálni, mert értek egy kicsit hozzá. Átlagemberke pedig megkopaszodik mire működésre bírja.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#130) Predatorr válasza Dragon3000 (#120) üzenetére


Predatorr
őstag

Ős-inteles vagyok, fizikai rosszullétet okoz a fölöslegesen magas órajaleleken és feszen dolgozó proc. :B Hosszú idő alatt pár W is sok. Csak úgy irodai munka, zenelejátszás nekem menjen el 25W alatt. Mókolok, de egyrészt tudom, mit csinálok, másrészt mindig tiszta rendszeren tesztelek. Egyébként az Asus végre, nagy sokára kiadott egy biost hozzá tpm2.0-val, most már nem inkompatibilis, csak a 64GB tárhely nincs meg neki. Tök jó, hogy amúgy elvan tisztán 12, agyontelepítve 21GB-on.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.