Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pocok256


Pocok256
veterán

Na végre valami fejlődés. Kezdem tisztelni a motorolát :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2) amanoba


amanoba
őstag

ezekből a képekből látni, hogy a defy külső vonásait örökli?...sarkok lekerekítettek, ok, 4érintőgomb ok, na de a többi?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3) danifilth


danifilth
csendes tag

érdekes.... mindig ckas a procit fejlesztik, mi van az aksi élettartalom fejlesztésekkel??? mindig az lesz a gond hogy sokat fogysztanak a nagy kijelzök

[ Szerkesztve ]

(#4) Barthezz2 válasza danifilth (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

mindig az lesz a gond hogy sokat fogysztanak a nagy kijelzök

Meg a 2 magos proci..

Everybody lies.

(#5) joey04 válasza Barthezz2 (#4) üzenetére


joey04
titán

felejtsük már el ezt a hülyeséget, hogy 2 magos proci, juj mennyit fogyaszt.

Egyre nagyobb a mozgolódás az nVidia Tegra 2 platformja körül, mely két, egyenként maximum 1 GHz-en futó ARM Cortex-A9 magot és egy dedikált grafikus gyorsítót is tartalmaz, mely utóbbi fejlett 3D grafikát és teljes HD támogatás is kínál alacsony fogyasztás mellett.

vagy samu Orion:

Az ARM Technology Conference alkalmával nem csak a Mali grafikus gyorsítók távoli jövőben debütáló legújabb generációja került leleplezésre, hanem a hamarosan piacra kerülő megoldások is képviseltették magukat, melyek közül az egyik legizgalmasabb ajánlat a Samsung Orion lehet. A két ARM Cortex-A9 magot és egy Mali-400 grafikus gyorsítót felvonultató processzor a Galaxy S és Galaxy Tab készülékekben is elérhető Cortex-A8 alapú Samsung Hummingbird közvetlen utódja lesz, mely alacsonyabb fogyasztás mellett is jóval nagyobb számítási teljesítményt biztosíthat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) erdoke válasza joey04 (#5) üzenetére


erdoke
titán

A Tegra 2-nek eddig se a maximális, hanem a készenléti fogyasztásával voltak komoly gondok, és ez mobilos vonalon elég sokat számít. Persze ha közben ugrottak egy csíkszélességet, miközben a teljesítményt (az órajeleket) nem növelték, akár 40-50 %-kal is csökkenhet a fogyasztás.

A legjobb aláírás a héten

(#7) Barthezz2 válasza joey04 (#5) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

1. Most mondtam személy szerint ezt először..
2. Leírni sok mindent lehet. Hiszem, ha látom.

Ennek ellenére a mai telefonok az 1 magos 1 Ghz-es procikkal, és 3D gyorsítókkal szerelve sem kecsegtetnek túl hosszú használati idővel, azt meg nehezen hiszem, hogy majd az új 2 magos procival aztán hűde jó bírják, és 4-5 napig elmennek.

Innentől kezdve meg ugyan ott vagyunk.. Megy a kijelzőmért hajhászás, dobáljunk 8 magos procikat a telefonokba, hogy el lehessen felejteni az optimalizációt(amúgy szvsz teljesen felesleges ekkora procikat beletenni egy telefonba..), aztán lassan bekapcsolni sem lehet majd töltő nélkül, mert az akksi technológia ott tart, ahol a 3310 korában volt..

Ha neked ez jó, akkor nem szóltam.

Everybody lies.

(#8) joey04 válasza Barthezz2 (#7) üzenetére


joey04
titán

ha igaz lenne amit írsz, az természetesen nem lenne jó. de szerencsére nem igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) joey04 válasza erdoke (#6) üzenetére


joey04
titán

a tegra 2 annyira nem fogott meg, de mintha olyasmit olvastam volna róla, hogy új, energiatakarékos megoldást tartalmaz, és dinamikusan szabályozható fogyasztást tud. aztán hogy ez pontosan mire lesz elég...
de az biztos szvsz, hogy minden 2 magos megoldás jobb lesz fogyasztásban, mint az elődjeik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Barthezz2 válasza joey04 (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, kissé túloztam, de a mai tendenciát nézve az az irányvonal, hogy egyre több dolgot próbálnak belezsúfolni a telefonokba, közben sorra jönnek a 4" környéki(vagy nagyobb) kijelzők, egyre nagyobb divat telefonon játszani(iPhone, XBox live stb..), ezért 3D-ben is erősíteni kell, de ugyan úgy fejlesztenek minden HW egységet, ami szerintem sokszor már túlzás, de ha ez kell a népnek, legyen, majd kiderül hova jutunk.. Erről olvasni minden nap, és mondjuk azt, nincs is ezzel baj.

Arról viszont nem sokat olvasok, hogy az akksikkal is kezdenének vége valamit. Szép és jó, hogy lassan KV-t is főz helyettem a telefon, de sokra megyek vele, ha már egy 3 napos túra alatt azzal kell babrálnom, hogy mit merjek használni, és mit ne, hogy kibírja végig. Mert míg naponta van lehetőségem tölteni, addig nincs gond, de a mobil még mindig azért van, hogy hordozhassam, a GPS-t se otthon használom, játszani/filmezni/zenélni/netezni/stb.. sem akkor fogok rajta, mikor otthon ülök..

Olyan telefont meg nem sokat találok, ami aktív használat mellett 2-3 vagy netán több napot kibírna, olyat viszont igen, amit fél nap alatt is lenullázok, ha úgy adódik.

Csupán erre próbáltam utalni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11) joey04 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


joey04
titán

az akksikat is fejleszteni kéne, ez tény. de ettől függetlenül az új 2 magos megoldások nem harapnak bele jobban a készenlétbe, sőt! a 4" meg szerintem is kell, sajnálom is, hogy az iphone 4 nem kapott nagyobbat, ez a legnagyobb gondom vele.

az ilyen kijelző a baromság viszont szerintem:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Barthezz2 válasza joey04 (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet hogy nem, de azért várjuk meg vele a teszteket. Illetve attól, hogy készenlétbe nem, használat közben még mindig ehet többet..

A 4"-t meg embere válogatja. Nekem már telefonban sok.

Szerk: Na az szerintem is. A 16:9 filmek miatt még jó is, de oda meg már ez is széles, még akkor is ha van ilyen képarányú film, arról nem beszélve, hogy nem csak fimet néz az ember mobilon, másnál meg úgy elég érdekes lehet. A telefon külseje viszont nekem nagyon bejön :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#13) joey04 válasza Barthezz2 (#12) üzenetére


joey04
titán

várjuk, de akkor ez talán mindkét oldalra érvényes kéne legyen. használat közbeni fogyasztásról is várjunk eredményeket, bár a pc-s világban látott példák alapján ez is kedvezően alakul, szerintem. 4" meg lehet, hogy neked nagy, nem is minden készülék jön ekkora kijelzővel, de igenis jó, hogy van ilyen is. :)

az az acer külsőre nekem is tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) skajwa válasza Barthezz2 (#7) üzenetére


skajwa
senior tag

Gondolj arra, hogy a mostani 2 (vagy több) magos laptopok is továb bírják, mint az X évvel ezelőtti celeronos megoldások. Nagyon sok múlik azon is, hogy mennire sikerül optimalizálni a rendszert magához a telefonhoz. Szóval ha a 2 magos 1ghz-es procira jobban optimalizálják, simán mehet tovább.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#15) zsirfecske


zsirfecske
addikt

kikérem magamnak, ez nem defy, ez egy tepsi! mondjuk szemből tényleg defy külsejű tepsi :)

(#16) Barthezz2 válasza joey04 (#13) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

várjuk, de akkor ez talán mindkét oldalra érvényes kéne legyen.

Jogos :R

Igen, szerencsére nem minden telefon jön akkora kijelzővel. Remélem ez így is marad, és akkor mindenkinek jó :)

Everybody lies.

(#17) #16820480 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért van sok megoldás, amivel lehet adott esetben energiát nyerni. vehetsz például alapból második akksit, meg egy külső töltőt hozzá, ez nem olyan drága, és máris megdupláztad az üzemidődet vele. ilyen túrára meg áram nélküli helyekre meg vannak napelemes meg kurblis töltők.
ráadásul ugye senki nem kötelez rá, hogy megvedd a 17"-os ultrabrutál telefont, simán lehet kisebbet is kapni, amiben nincsenek 50 magos processzorok sem. szóval van bőven lehetőség azért... :)

(#18) DemonDani


DemonDani
addikt

Érdekes lesz látni, mennyire nyer teret, olyan piacon ahol mindenkinek megvan a maga gyártója...
Minden esetre 2 már megvan Motorola és LG.
Pedig a Motorola is és az LG is eléggé elkötelezett a saját gyártója felé, bár az LG kevésbé, inkább csak amolyan árral sodródó stílusban a Qualcomm-mal, de a másik fél a Texas Inst. mellett nagyon kitart, pont mint a HTC a Qualcomm-nál.

Valamit csak tudhat az a Tegra2, bár elképzelhető hogy nagyon sokat fizet ezért az alkalmazásért az Nv, persze eleve nehéz egy ilyen piacra belépni, szinte azt mondanám hogy lehetetlen...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) Barthezz2 válasza #16820480 (#17) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na igen, de nem volna jobb, ha nem kellene kompromisszumokat kötni? :)
Nem a fejlődés útjába akarok állni, habár értelmét nem látom, hogy lassan PC-s hardverek kerülnek a telefonokba, de ezzel együtt tényleg léphetnének már valamit energiaellátás ügyében is.
Egy PC-s hasonlattal élve, régen egy 200W-os táppal te voltál a király, de próbálnád meg ma egy csúcskonfig alá betenni. Kurblizni, vagy 3 tápot beszerelni gondolom te sem akarnál :D
Tudom, nem ugyan az, de a lényeg érthető.

Ha meg szeretnék egy fejlett hardverrel szerelt telefont venni, akkor nézzem el, hogy fél nap alatt lemeríthetem? Valamit valamiért nyilván, de azért csak jobb volna, ha elmenne 3-4 napig nem? ;)

De hagyjuk a témát, mert csak offolunk itt a topicban :B

Everybody lies.

(#20) AS


AS
félisten

2011 a 2 magos CPU éve lesz és 2014 ben már lesznek 4 magos mobil CPU-uk.

Mobil szó már nem ide való, mini PC szó jobban hangzik. Tablet és mobiltelefon ipar is összefog olvadni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#21) BoB válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


BoB
veterán

Neked mennyi bajod van. Akkor te veszel egy regi Nokia 5110-est oszt kesz. Az hogy meg nem erted miert van GPS ezekben az meg a te bajod. Latszik hogy ugysem tudnad mire hasznalni.
2 magos proci is minek? Minek jatszania telefonon? Majd egyszer talan az eletben ha megteszel egy 10 oras repuloutat megtudod.
Nincs azzal gond hogy te ugysem hasznalnad ki. Veszel egy szimpla telefont. Amit nem ertek hogy minek kell itt eloadnod magad? Nem veszel kesz.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22) Barthezz2 válasza BoB (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mielőtt nekiállsz kritizálni, légyszíves tanuld meg az értő olvasást;) Köszönöm:R

Ki mondta, hogy nem értem, mért van GPS? Játszani mondjuk nem szoktam, de ennek meg ehhez semmi köze. Felesnek tartom a 2 magos procikat igen, de azt is írtam, hogy majd meglátjuk, mire lesz ez jó, vagy mire sem.

Az egyedüli bajom azzal van, hogy egyre több mindent zsúfolnak a telefonba, miközben az akksikat majdhogynem változatlanul hagyják, pedig szerintem nem csak nekem fontos, hogy ne kelljen naponta 2x tölteni.

Ha te nem érted amit eddig leírtam, az meg a te bajod. ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23) BoB válasza Barthezz2 (#22) üzenetére


BoB
veterán

Akksival kapcsolatban igazad van, de valoszinusitheto hogy a 2 mag nem lesz egyenlo a 2szeres fogyasztassal.

Bocs :R

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24) #16820480 válasza Barthezz2 (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, mindennek ára van. ha valaki a hatalmas teljesíŧményre gerjed, akkor annak ára van: fogyasztás (és hődisszipáció is, de ez telefonokban nem játszik még annyira). ha mondjuk veszel egy quad-os procival és brutál vga-val szerelt laptopot, akkor az mennyit fog menni akksiról? és mondjuk egy culv-os megoldás mennyit? :)
ilyesmiről lesz szerintem előbb utóbb mobilos fronton is szó majd. de jelenleg még tudnak olyat ugrani csíkszélességben és gyártástechnológiábn, hogy egy 2 magos cucc nem fogyaszt lényegesen többet egy korábbi generáció egymagosánál, miközben teljesítményben meg többet ad. ráadásul a két magot lehet külön vezérelni, a rendszer le is kapcoslhatja az egyiket teljesen akár, így még jobban bánik az energiával, mintha egy darab magod lenne, ami folyton kell menjen, mert a rendszer ugye azért fut.
ha meg kiköltözöl évekre Nepálba, akkor azért ne várd már el, hogy gyártsanak olyan mobilt, ami annyi ideig kibírja... :P az átlagember azért naponta egyszer legalább találkozik konnektorral, így nem olyan megerőltető (mondjuk éjszakára) feltolni a telefonját tölteni. ha meg ennél extrémebbek a tartózkodási szokásaid, akkor is akad számos lehetőség. jó, lehet, hogy nem lesz pont olyan kényelmes, de megoldhatónak megoldható.

ha nem akarnék kompromisszumokat kötni, akkor egyba integrált kommunikációs megoldást akarnék, amiket az ilyen cyberpunk sztorikban látni, de ugye még nem ott tartunk :)

(#25) plus44


plus44
veterán

...és az alapcsomagban 5 akku, 7 töltő és egy komplett minidinamó lesz.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26) erdoke válasza Barthezz2 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Egy mai ULV Core-i3 teljesítménye fölényesen veri a valamikori Athlont, miközben ötödét fogyasztja... Ugyanez elmondható a VGA-król is, egy 5770 fogyasztása fele egy 4600-as nVidiának, miközben a teljesítménye többszörös. Csakhogy közben a számítási teljesítmény igény is jelentősen megnőtt, pl. milyen grafikával szeretnénk (szeretnének egyesek) Ful HD-ben játszani.
Ugyanez játszódik le mobil fronton, HD Ready felbontású kütyük lesznek a zsebünkben 1-2 év múlva, és az alap elvárás az akkumulátoros üzemidőt tekintve továbbra is a húzós munkanap.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.