Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Én Panasonic RP-HJE100 fülest vettem itt, sNORh kollégától, potom 1500 pénzért, mivel szintén sikerült tönkretennem a CX500at (benne maradt a zsebemben, és a sok igénybevétel után, mikor észrevettem, a bal oldal rögzítése eltörött, szétesett a füles, és valami megsérülhetett, mert csak a jobb szólt...Olcsón kellett valami, nagyon gyorsan. Hát, őszintén szólva nem csalódtam. Nagyon szépen és jól szól, csak hát a basszus hiányzik belőle, van, de a CX500hoz képest elég kevés. Ellenben nincs dobozhangja. "Kevdves" exem vett a Tescoban egy Sharp agybadugóst 5.5k-ért, na annak dobozhangja van (két hét után is), és a basszus is körülbelül ennyi. Egyetlen bajom a Panával, hogy nincs láthatóan megkülönböztetve a jobb és bal oldal, feketén feketével van jelölve az L és R...illetve a kábel rakétaszerűen áll ki a végéből, nincs 90 fokkal lefelé elvezetve, kicsit idegesítő. De az árát megérte, az biztos.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) maláj


maláj
őstag

nekem még nemvolt szerencsém ilyen "agybadugós" cuccokhoz - de lassan be kell majd ruháznom egyre mert a mostani füles bal oldala csak akkor szól ha tekergetem a kábel ergó ... ;]

(#3) BoriszG


BoriszG
csendes tag

Kedves Cikkíró!

csak hogy tisztázzunk néhány dolgot:

1. Fülesnek a DJ-k nevezik a FEJhalgatókat, ez itt egy fülhallgató.
2. Ez a termék nem arra készült, hogy professzionális célokra használjuk. (zeneszerzés)

Egyébként alapvezően tetszik a cikk, csak helytelen használatra buzdít :)

http://www.madarasimeheszet.hu

(#4) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Nekem is ilyen fülesem van, nagyon jól tolja. :K :C

(#5) kelekyle válasza BoriszG (#3) üzenetére


kelekyle
őstag

Köszi ezt a fülest nem tudtam, én így hívom...de javítom a cikkben. :R Amúgy ki beszélt itt zeneszerzésről ? Egy teszt erejéig használtam Logickal.
Helytelen használat alatt mit értesz ? :B

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#6) kelekyle válasza Samus (#1) üzenetére


kelekyle
őstag

Samus, akkor azthiszem nagyon jól válaszotttam. Most épp Rise FM-t hallgatom a fülhallgatóval és eszméletlenül jól szól, lüktet a basszus ahogy kell, erre kimondottan jó és ma reggel kb. 2órát hallgattam Rockot és egyre jobban tetszik :)
Ezen megvan jelölve, hogy L(eft) vagy R(ight).
Ezen az alak kérdésen én is sokat paráztam, hogy nem olyan mint a Sennheiser vagy mint az AKG, hogy kicsi kompakt hanem egy miniatűr hajszárító de megnéztem magam tükörben és rendesen a hallójáratba helyezve kimondottan jól néz ki :)
Szerintem számodra ez egy jó alternatíva lehet a Panasonic után, ha hiányolod belőle a basszust :K

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#7) total90


total90
veterán

TDK-nak azért nem voltak soha rossz cuccai ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) caizzz


caizzz
aktív tag

ennél olcsóbban (~2000huf) van akg k324p ebayen, ráadásul geniune. (persze vigyázni kell mert sok a fake)

a füles dolgot meg felesleges javítanod, úgy hívod ahogy akarod, ilyen sémáknak nem kell bedőlni. :)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#9) kelekyle válasza caizzz (#8) üzenetére


kelekyle
őstag

Igen, itt nézegettem régebbi cikkeket és szintén fülesnek volt nevezve.
Ebay meg veszélyes dolog... ez a K324P nagyon príma volt, hardveraprón vásároltam és gondolom a ebay... Egy rendes AKGhoz képest volt eltérés, de amúgy jó volt csak sztem nem volt Geniune (volt hozzá nem lepecsételt grancia levél de olyat én is tudok itthon nyomtatni)...

@Total90: Én egyáltalán nem ismertem a TDKt ilyen hangtechnika terén :)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#10) Phvhun válasza maláj (#2) üzenetére


Phvhun
őstag

Milyen árkategóriáról van szó?
Ha nem az 500ftos kinai gagyi, akkor, ha akarod megjavitom.

Szerk: esetleg kiirhatnád hol is laksz, hülyeség helyett...

[ Szerkesztve ]

(#11) KeNTaGoN válasza kelekyle (#5) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Ezt a FÜLES kifejezést én egyaránt használom In-Ear-Phone-okra, kis méretü utcai fejhallgatókra (lsd. Senn. PMX) és nagyobb "DJ" fejhallgatókra is. Szerintem ez egy ilyen gyűjtő fogalom, de lehet, hogy én vagyok tudatlan. :DD
Egyébként #1 Samus
: szeritem az a CX500 még menthető. Épp nem rég javítottam egy CX870-est hasonló problémával.
Szerintem egy ilyen füles többet ér, annál, hogy csak úgy kukába ragd.
Persze nem biztos a siker, de egy próbát megér!

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#12) BloodyEddie válasza BoriszG (#3) üzenetére


BloodyEddie
őstag

De azért megengeded, hogy továbbra is fülesnek hívjam, mint még kábé ezer ember?

(#13) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

korrekt cikk:R
nem gyengén meglepődtem, hogy "él" még a TDK... :C

nekem egy sennheiser cx 300 II -m van. kifejezetten az extra basszus végett. hardcore, hardtechnohoz ezt javasolták. nem bántam meg..
igaz az ára meglepett, de "kultúrautalványos" cumó, szal nem aggódtam.
annyi, hogy dugaszt vettem még hozzá pluszba, PH-ról. emlékeim szerint rhino666 fórumtárstól....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) Adamis válasza kelekyle (#6) üzenetére


Adamis
őstag

...megnéztem magam tükörben és rendesen a hallójáratba helyezve kimondottan jól néz ki... - na hát ezen behaltam! :DDD :C

(#15) kelekyle válasza Adamis (#14) üzenetére


kelekyle
őstag

Nem én, hanem a füles... :DD

Amúgy megint füles... na füles és kész túl van tárgyalva.

BoriszG kollégának: ProHardver lapcsalád szlengszótár: Füles - Akármilyen fülhallgató :C :))

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#16) Szirti


Szirti
tag

Meglepően jó füles a cikkben említett példány, amikor vettem körülbelül 2 éve úgy gondoltam hogy ez is jó lesz egy darabig, mint a többi "gagyi sz@r" amit addig használok amíg utazom. És 2 év alatt nem sikerült meggyilkolnom, ami a felhasználási szokásaimat tekintve kiemelkedőnek számít. Szóval én is meg vagyok vele elégedve.

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#17) caizzz válasza kelekyle (#9) üzenetére


caizzz
aktív tag

nagyon könnyen észrevenni, hogy eredeti-e. a festés (típusszám, L/R felirat) minőségén egyből, valamint a kábel műanyagán. Ha puha és kicsit bőrérzető a kábel akkor OK. Na meg persze ha használod, rögtön rájössz, hogy fake-e. :)

sry az offért

marakujás kőbányai

(#18) HavocS válasza BoriszG (#3) üzenetére


HavocS
senior tag

Kedves Borisz!

1. Fülesnek metal zenészként én a fülhallgatót hívom, lásd a cikk tárgyát, attól, hogy a DJ-k hülyeséget beszélnek még nem kell másnak is. :) Jól láthatóan a cikkíró nem DJ.
2. Ha már szőrözünk, zeneszerzéshez a füles tökéletes. Keveréshez már nem biztos, de az a zeneszerzés után van.

De ne aggódj, aki zenészként nem tudja hogy egy 2700 Ft-os fülest nem keverésre találtak ki, azt már megette a fenét, vagy noisecore-ban utazik. ;)

(#19) gabe_


gabe_
őstag

Kell egy füles? :DDD Miért ne lehetne fülesnek hívni?

Amúgy Ő is Füles:

:DD

Sovány szakácsban sose bízz!

(#20) caizzz válasza gabe_ (#19) üzenetére


caizzz
aktív tag

igen, a menő Dj-k manapság egy döglött szamarat tesznek a fejükre :D

marakujás kőbányai

(#21) HavocS


HavocS
senior tag

én amúgy nagyon egyszerűen áthidaltam a problémát: füles/fejes/agyas. Eddig mindenki értette miről van szó :)

(#22) mrlujoak válasza Adamis (#14) üzenetére


mrlujoak
veterán

Be fogsz halni, eleddig ahány fülest vettem (fül és fejhallgató) talán egy kivételével mind megnéztem hogy áll rajtam, mielőtt megvettem...

A Sony boltban a srác kifejezetten hülyének nézett, amikor a zajcsökkentős MDR-NC7-esem vettem.

Mivel a bogyósok (sima, groove és in-ear) is különböző módon állnak, tükörben ezt is lecsekkolom. :P
A legfuribban a mostani Sony Groove fülesem áll.
MDR-ED12LP

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) kelekyle válasza HavocS (#21) üzenetére


kelekyle
őstag

Szerintem is :) Amúgy Laidback Luke is egy agybadugós fülest használ (biztos nem a gagyit). Nekem itthon van rendes fejhallgatóm ami nem 3ezer forint volt hanem a sokszorosa... ez a TDK füles azt a célt szólgálja számomra, hogy az unalmas BKV utazásokat tudjam élvezni egy kis zenével, mert mégse mehetek egy batár nagy fejhallgatóval az utcán... :)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#24) madstunt válasza mrlujoak (#22) üzenetére


madstunt
addikt

engem az ilyesmi hogy hogy áll rajtam végképp nem érdekel, a hangja a lényeg egy fejhallgatónak/fülesnek :P

(#25) mrlujoak válasza madstunt (#24) üzenetére


mrlujoak
veterán

Huh, na én ekkora batárral tuti nem mutatkoznék :)

A zajcsökkentős Sony-m kifejezetten utazásra - utcára vettem. Ez az NC (Noise Canceling) széria egyik fő felhasználási területe.
Mivel a Sony fülesek hangképe az, ami az én stílusomnak legjobban bejön, (ráadásul a sima és groove fülhallgatóik olyan alakúak ami pont a hallójáratomba illik) így nekem "már csak" az árral, és a kinézettel kell törődnöm. Előbbi 21 E utóbbi, nagyon szuper. Nem kicsi, nem nagy a fejemre és a fülemre.

A bogyósoknál (sima fölhallgató) pedig már szinte tényleg csak az ár(kategória) és forma az, ami fontos.
Eddig egyszer kellett csalódnom egy hangképben, az a fülre csíptethető nagy párnás füles megoldás volt, az olyannyira nem jött be - túl sok zajt engedett be a párna mellett, nem illeszkedett a fülemre - hogy azt a típust messziről kerülöm.

Megmaradt a sima fülhallgató, a groove és az in-ear csoport.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) Csepe


Csepe
aktív tag

Nekem is ilyen fülesem van most.
Én is mindenkinek ajánlom, nagyon minőségi érzetet kelt a fémborítás, és jól is szól. :K

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#27) madstunt válasza mrlujoak (#25) üzenetére


madstunt
addikt

én simán felveszem, télen melegíti valami legalább a fület akkor is ha fullcap van rajtam :Đ

(#28) Atti0925


Atti0925
tag

Milyen a kialakítása:aszimmetrikus vagy szimmetrikus?Kezd meghalni a telóm saját fülese,és nincs több keret rá éppen!

Realme Narzo 30 5G

(#29) kelekyle válasza Atti0925 (#28) üzenetére


kelekyle
őstag

Szimmetrikus, Y.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#30) Atti0925 válasza kelekyle (#29) üzenetére


Atti0925
tag

Akkor tökéletes választás így!
Köszi :R

Realme Narzo 30 5G

(#31) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ha már így az olcsó agybadugós füleseknél tartunk. :U
Csak megemlítem, hogy ha valakinek nagyon kellene egy Sony MDR-EX33-as akkor az én alighasznált, és alig használt (ergo majdnem új, és nem is nagyon szándékozom használni) fehér in-ear bogyósom megvehető...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#32) madstunt válasza mrlujoak (#31) üzenetére


madstunt
addikt

(#33) mrlujoak válasza madstunt (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

válasz ment.

Mindenkinek:

Egyelőre kölcsönbe került a bogyó - egy elromlott Sennheiser CX300 helyett - így most parkolóállásba került az értékesítés.

Hogy ON is legyek, ma - amíg visszavittük a CX300-ast - kipróbáltam egy, a tesztben publikált TDK-t.
Le a kalappal, ilyen árkategóriában nem nagyon hallani ennyire szépen szóló darabot.

Persze ez ne tévesszen meg egyes felhasználókat, nem egy bajnok füles, csupán az árkategóriájában jó!
Nekem - akinek a dübörgő mélyek, kevés közép és a tőle kicsivel több magas hangszín jön be - kevés volt a mély, és sok volt a közép (azonos hangszínbeállításokkal Sony NW-E003F mp3 Walkman).

Ennyiért viszont csak ajánlani tudom!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#34) jambiyya


jambiyya
őstag

Jó kis cikk, kitűnő kedvcsináló.
Nekem is ilyenem van, 2400 forintomba került. Tényleg ajándék ennyiért, bár csodát nem kell várni. Reggelente békávézni tökéletes.
Nekem azért bejövős, mert:
-olcsó
-elfogadhatóan szól (nem érdemes összehasonlítani erősítő+hangfal párossal, vagy pl. egy hd555-tel) a legtöbb populáris műfajban
-nem kell annyira agyba dugni, mint pl. egy sennheisert (olyat próbáltam először, de nem jött be, és elajándékoztam), nekem kényelmes a viselete
-szolídan néz ki
-egyáltalán nem gagyi (aranyozott csatlakozó, fémház)
-külső zajok nagy részét elnyomja

(#35) kelekyle


kelekyle
őstag

Történt egy kis baleset a fülessel... Kimostam 40fokon... Éééés most jobban szól :D Komolyabb a BASS :DD

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#36) Lasse


Lasse
csendes tag

Tudom, hogy két éves a cikk, de hátha hányódik még még valakinél. Szóval nekem is volt egy ilyen, de sajnos hamar bekrepált, szóval garanciálisan cserélték. Vettem az árából (meg egy kicsit többől) egy igen jó kis Denon fülest, de sajnos egyik hozzá adott gumiharang sem jó. Van olyan közületek, akinek még megvan és esetleg tudja nélkülözni az ehhez való legkisebb bogyót (mert nem azt használja)? Azt bírtam benne, hogy szinte rögtön a szélénél már kezdődött a füles fémje, így sokkal mélyebben volt a fülben, az összes többi harangnál meg kb. 4 mm mélyen ül a hangszóró.

De az se tartsa magában, ha valakinek arra vonatkozólag lenne ötlete, hogy hol lehet ilyen nem hagyományos harangokat venni. :)

(#37) Jester95


Jester95
csendes tag

Én Panasonic HJE120 fülest vettem még tavaly áprilisban. A vásárlás menete hasonló volt mint a cikkben. Betévedtem az üzletbe, megláttam néhány fülest, a legtöbbnek a kialakítása sem tetszett, aztán megláttam ezt. Gyorsan utánanéztem a neten, de nem találtam sok infót róla. Gondoltam csak nem lehet rossz 2500HUF-ért. :))
Végül is nem csalódtam benne, jól szól (szerintem), bár igaz hogy nincs komoly playerem, csak egy Samsung Monte, de azzal is elég jól szól.

(#38) Sanya válasza BoriszG (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez baromság, és az a szomorú, hogy te még ezt komolyan is veszed. csak a haditengerészet tagjai hívhatnak hajónak valamit?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.